• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
Zen, už tě úplně vidím, jak se před rodičem usmíváš a držíš se do konce prvního trimestru :grinning: držím palce, být vysmátá je potřeba :wink:

Kory, tak to je pořádná nálož vajíček, já jich měla po krátkém 14 a oplodnilo se jich jen 6, no uvidim co mi řekne příště doktor.

Lanko, moc děkuju za info, takže vánoce to u mě jistí. O PGD jsem taky přemýšlela, ale pak jsem to zavrhla kvůli podobnému článku, co jsi tu zmiňovala. Přijde mi, že těch špatných genů stejně moc neodstraní, ale díky za zkušenost. Je těžký začít zase doufat, ale bez toho to prostě nejde :dizzy_face:

Izzy, to je teda pech, no snad se to obě potkáme na dalším stimulkování. Ono to uteče a za chvilku tu jsou vánoce :sweat_smile:
10. zář 2007 ve 12:57  • Odpověz
Zeníku a kde pracuješ, nebo jako co? :wink: Mě už neschopenka zůstane, protože já jsem po jednom spont. potratu a 1 zamlklý plod a ještě ke všemu dělám ve špitále, takže u mě je to jasný :sweat_smile: . 5 týdnů to už je dost, to by tam měla být za chvíli vidět akce srdeční :wink:
Vario - ICSI je intracytoplasmatická injekce spermie do vajíčka, tzn. že když jsou pomalejší nebo nepohlyblivý tak je tam prostě do toho vajíčka vstříknou, aby se kluci nemusely samy namáhat :wink:
10. zář 2007 ve 13:00  • Odpověz
Veria - promiň nevšimla jsem si.
Vím že při ICSI spermie promívají ale zrovna na to co se ptáš odpověď neznám. zkusím nakouknout po netu tam co měli dobře postupy rozebrány. Ale nic moc neslíbím - chtělo by to pohovořit si přímo s pracvoníky laboratoře, kteří se tím zabývají.
10. zář 2007 ve 13:01  • Odpověz
holčinky, nerada skáču do rozjeté dikuze, ale mám malý dotaz : když jste šli na začátku stimulace na vyšetření krevní skupiny, Rh faktoru, TPHA atd. - chodí se ke svému obvodnímu lékaři? Mám za to, že mi to dr. takhle řekl, ale z té žádanky se mi to nezdá :frowning2:
Díky
10. zář 2007 ve 13:03  • Odpověz
Ilci: já byla u obvoďačky.
10. zář 2007 ve 13:09  • Odpověz
udělali mi to v CAR. Ale hádám že je to v podstatě jedno kde ti to udělají.
10. zář 2007 ve 13:11  • Odpověz
Veria - nepodařilo se mi najít že by někde napřímo napsali - ano kontrolujeme stavbu, ale vymývají je a třídí, do jedné jehli jde jedna spermie, takže předpokládám že mají možnost vybrat opravdu ty které jsou v pořádku.

Nejsem autor článku dole je z http://prolife.cz/genetika/?id=251

Oplození pomocí ICSI
Techniky intracytoplazmatické injekce spermie (ICSI) byly v několika posledních letech oslavovány jako zcela revoluční a nabídly možnost léčby těch nejobtížnějších případů mužské neplodnosti. Tam, kde v minulosti nemohli lékaři dvojicím, jejichž neplodnost byla důsledkem nějaké vady spermií, nabídnout nic jiného, než dárcovství spermatu, nabídla ICSI skutečné řešení.
Technika ICSI využívá mikroskopy a "mikromanipulaci". Embryolog drží na konci tenoučké pipety jediné lidské vajíčko a může do něj vbodnout jehlu (obsahující jednu vybranou spermii), která je sedmkrát tenčí než je průměr lidského vlasu. Při normálním početí může být v jediném ejakulátu více než 200 miliónů životaschopných spermií, ale z tak obrovského počtu se jen několik set dostane k uvolněnému vajíčku ve vejcovodu a je schopno ho oplodnit. Muž s celkovým počtem spermií pod 20 miliónů (tedy 5 miliónů na mililitr) byl vždy považován za neplodného. Nyní dokáže ICSI docílit oplození s jedinou spermií vbodnutou do vajíčka.
V Bruselu, kde byla ICSI prováděna nejúspěšněji, bylo oplozeno celých 70 % vajíček zpracovaných touto metodou - a to často spermiemi ze vzorků, které zdánlivě neobsahovaly životaschopné buňky. Když byla vajíčka oplozená při ICSI přenesena do těla partnerky, poměr otěhotnění a porodů byl stejně vysoký, jako u běžného IVF a někdy dokonce i vyšší!
Tato mikro-technologie byla nyní uzpůsobena k použití při léčbě neplodnosti nejenom mužů, kteří nemají kvalitní sperma, ale i těch, kteří neprodukují vůbec žádné, kvůli blokádě či jiným poruchám varlat. Technika známá jako mikroepididymální nasátí spermií (MESA) spočívá v odebrání malého množství semene z nadvarlat. Získané spermie se využijí pro oplození pomocí ICSI. Podobná technika, při které se spermie získávají pomocí biopsie nepatrného kousku tkáně varlat (známá jako TESE) pomáhá mužům, kteří nemohou tvořit vlastní spermie.
Výsledky obou techniky jsou až dosud velmi povzbudivé a ukazují, že muži, kteří z různých důvodů nejsou schopni ejakulace nebo tvorby spermií, mohou nyní poskytnout spermie k oplození partnerčina vajíčka.
Neplodné páry zařazované do programů léčby pomocí ICSI jsou obvykle pečlivě vybírány (například kvůli vážným defektům spermií). Tyto páry mají již často zkušenost s neúspěšným IVF. Protože je zde teoretické riziko, že neplodnost partnera může být důsledkem dědičného onemocnění, může být vyžadováno genetické vyšetření. Většina středisek také vyžaduje sledování průběhu těhotenství a období po porodu.
Partnerka musí samozřejmě podstoupit běžnou proceduru superovulace a odběru vajíček a partner musí dodat vzorek spermatu (pokud není provedeno MESA nebo TESE). Pro úspěch ICSI je důležitá příprava a výběr spermií, prováděná procesem promývání a třídění. Tato příprava umožňuje oddělit několik životaschopných spermií z jinak nepoužitelného vzorku.
Komentář viz IVF - paradoxně při snaze o porození dítěte dochází k zabití několika počatých dětí.
ICSI krok za krokem
1. Hormonální léčba stimulující dozrání několika vajíček
• GnRH agonista potlačí aktivitu všech ostatních hormonů (injekce nebo nosní sprej po dobu (obvykle) dvou týdnů před gonadotropiny a pak dalších 10-14 dní v závislosti na reakci)
• Gonadotropiny stimulující růst folikulů a vyvolávající ovulaci
2. Sledování léčby: měření velikosti folikulů, individuální dávkování léků, prevence vážných vedlejších účinků
• Transvaginální ultrazvukové vyšetření (dva až třikrát během léčebného cyklu)
• Někdy měření hladiny hormonů ve vzorku krve
3. Odběr vajíček, obvykle v krátkodobé narkóze, trvá asi 10 až 20 minut
• prováděno pod kontrolou transvaginálního ultrazvuku
• Odběr přes pochvu (32-36 hodin po poslední hormonální injekci)
4. Odběr spermatu, prováděný ve stejný den jako odběr vajíček. Vzorek může být získán přirozeným způsobem, po nasátí z nadvarlat (MESA) nebo odebrán z varlat (TESE)
5. Oplození
• Jediná spermie je vbodnuta do jediného vajíčka
• Následující den jsou vajíčka vyšetřena pod mikroskopem, aby se zjistilo, zda došlo k oplození
6. Přenos embryí (obvykle dva dny po oplození)
• Transvaginální přenos maximálně tří až čtyř embryí
• Přenos embryí do dělohy
• Zbylá embrya jsou obvykle zmražena
7. Těhotenský test / sledování průběhu těhotenství
10. zář 2007 ve 13:16  • Odpověz
diky, snad jsem teda rozumněla dobře
v info papírech pro IVF o tom nepíšou, tam až vyšetření KO, FW, moč + sediment
tak snad na mě nebude obvoďačka koukat, přece jenom malá vesnice :grinning:
10. zář 2007 ve 13:19  • Odpověz
Lanka, díky moc, tak snad můžou vybrat i ten správný tvar, s množstvím problém nemáme. Ještě jdu kvůli tomu na pohovor s dr., o možnosti zamrazení zatím mi nic neříkali. Tak uvidíme. Snad to bude o.k. Musíme bojovat, co nám zbývá, že :wink:
10. zář 2007 ve 13:46  • Odpověz
Na druhou stranu - normálně vyšetření z krve trvá taky cca týden (jak co) a když je akutní stav (po nehodě apod.) tak to dokáží zjistit během okamžiku.
Typla bych že je zvládnou daný den vytřídit - ale zaručovat se za něco takového.
Myslím že doktor na Car ti to povysvětluje líp. :wink:
10. zář 2007 ve 13:53  • Odpověz
Lanko, kam chodíš v Brně? Já do Heliosu.
10. zář 2007 ve 13:54  • Odpověz
Repromeda
10. zář 2007 ve 14:03  • Odpověz
Pomalu by jsme mohli požádat aby nám do pasu uvedli i tyhle údaje co? :grinning:
10. zář 2007 ve 14:06  • Odpověz
Jasně, ať se nemusíme pořád vyptávat:slight_smile: Kdy tě čeká další pokus?
10. zář 2007 ve 14:10  • Odpověz
Už ne. (teda co se stimulace atd. týká)
Mám málo hormonu - takže vyprovokovat moje tělo k stimulaci znamená dát mu koňskou dávku. A i přes ni kdy se jeví vše v pořádku je při odběru většina oocytů prázná. Nikdo tento jev neumí vysvětlit. Když se k tomu přidá genetická odchylka (u nás na obou stranách) Tak toho zbyde velmi málo, pokud vůbec něco zbyde. Prostě málo muziky za moc peněz.
Rozhodli jsme se pro dárkyni. Takže teď časový návhr vůbec není na nás, ale na centru.
10. zář 2007 ve 14:23  • Odpověz
Aha, chápu. Tak přeji, ať nečekáš na vajíčko příliš dlouho.
10. zář 2007 ve 14:32  • Odpověz
Na nás mrazení vytáhli taky až teď s tím dárcovství, co kdyby se prý manželovi něco stalo chytil chřipku atp.
Prý ať se nezlobíme že nechce vyjádřit že by stimulace dělané na mně byli míň podstatné ale že s dárci je to složitější a tak by bylo pro tento případ rozumnější zamrazit a pak třeba vzít z nového čerstvého vzorku a tohoto se "zbavit"
Chvílema mi příjde že se snaží vytáhnout peníze kde můžou.
Chvílema že je to v podstatě rozumný argument.
Ale kdo to může soudit a kdo komu do svědomí vidí......

Tyhle ty teoretické debaty jsou na moc dlouho a dalo by se do toho rýt a rozebírat to ze všech možných stran.

Děkuji za přání - uvidíme. (ono to nevypadá na tak moc dlouho jak s tím všude straší :wink: )
10. zář 2007 ve 14:40  • Odpověz
Tak v tomto případě by mi to mrazení připadalo celkem i rozumné. Pro jistotu, když budeš na to vajíčko přece jen nějaký čas čekat. To mrazení stojí asi jen 1000 nebo 2000, teď nevím přesně, ale to už je maličkost, když si vezmeš, kolik tě to bude stát celkem.....
10. zář 2007 ve 14:49  • Odpověz
Ahojky kočky,já vám chtěla popřát hodně trpělivosti aby ste se brzo dočkaly miminek v bříšku.není to tak dávno co sem tu plakala že mě bolí břicho po odběru a teď už tam mám dva tvorečky co se melou.Takže hlavu vzhůru !!!!
Lanka přeju ať se dárce najde co nejdřív a ať si co nejdřív šťasná :wink:
11. zář 2007 v 08:53  • Odpověz
Krásné ráááno!
Včera jsem byla na OPU - cítím se docela dobře, jen mne trochu pobolívá břicho a jsem ospalejší a slabší. Jsem moc zvědavá, jaká bude úspěšnost oplodnění, kolik embryjek budeme mít a kdy přijde na řadu transfer. Kéž bych byla tak šťastná jako tindra, gratuluji (i všem ostatním). Také stále přemýšlím, pokud jich bude dost, zda si dát do bříška jedno nebo dvě....
11. zář 2007 v 09:02  • Odpověz
Ahojky tindro, to musí být krása. Povedlo se ti to hned napoprvý? Já půjdu na druhý pokus, ale nevím, jestli být doma v klidu nebo chodit do práce :unamused:
Přeju pohodový zbytek těhotenství :wink: ale jen ať kopou dál.

Oskarko, neboj ono to do zítra přejde a co vajíčka? Hezky odpočívej :dizzy_face:
11. zář 2007 v 09:20  • Odpověz
Ahoj petulo, zítra ráno se dozvím od embryologa co a jak, kdy bude transfer, atd... Odpunktovali mi 28 folikulů a získali z nich 16 oocytů.
11. zář 2007 v 09:27  • Odpověz
To je krásný, já jich měla z 20 folíků asi 16, to je napínání viď? Drřím moc palce :wink:
11. zář 2007 v 09:31  • Odpověz
Díky moc. Jsem moc zvědavá, jak nám to dopadne... A jsem ráda, že jsem doma -v práci bych v tomto období musela pořád lítat na nějaká jednání, nosit se s tunama materiálů atd, atd... Buď si ty dny teď po odběru vezmu jako dovču či náhradní volno, nebo mi od ET vystaví zpětně neschopenku, uvidíme, jak to udělají.
11. zář 2007 v 09:37  • Odpověz
Oskarko, já byla taky doma, je pravda, že tohle je jiná situace, než kdybys otěhotněla normálně. No hlavně nebudeš mít žádný stres :grinning:
11. zář 2007 v 10:19  • Odpověz
je pravda,že nám se to povedlo napoprvé,takže štěstíčko.taky sme rozmýšleli,jestli jedno nebo dvě embryjka a nakonec sme řekli že nic jiného než dvojčátka se nestane,ale to manžel netušil jakou měl pravdu :dizzy_face: a po odběru sem byla doma 4 dny,než sem si řádně odpočinula,ale pak sem musela mezi lidi,to čekání,kolik nám jich tam vypěstují-to vám nezávidím.ale po zavedení jsem šla do práce a pak sem si nadávala,že co kdybych jim nějak uškodila?raději bych taky šla na neschopenku,teď už sem chytřejší,koneckonců začne období chřipek,takže v práci nic vědět nemusí :wink:
11. zář 2007 v 11:03  • Odpověz
Ahoj holky, krásné poledne. Já jsem se tak hezky vyspala :pensive: , už jsem zvládla vyplet předzahrádku, nákup a uvařit obídek. No a ted jsem si řekla, že se na vás taky musím podívat. :wink:
Tindro gratuluji k dvojčátkům a at jsou zdraví :wink:
Oskarko dvě jsou lepší, je větší šance, že se alespon jedno chytne a dvojčátka když tak zvládneš taky, ne? :slight_smile:
Petulko jak je při dnešku, ještě odpočíváš, nebo už chodíš do práce? Co hafan nezlobí? Já už jsem toho našeho ratafáka vrátila tchýni, tak si užívám chvilku klidu :wink:
11. zář 2007 v 11:53  • Odpověz
Ahoj holky tak se jdu za váma zase kouknout :slight_smile: Jak se vám daří?

Jo a malej dotázek. Mám na udržení (pro jistotu) Utrogestan. 2-0-2. Nabízeli mi i injekce (snad jednou týdně) nevíte jak se může ten přípravek jmenovat? Je to taky preogesteron. Nemáte to některá?
11. zář 2007 ve 12:45  • Odpověz
martíku, tak co zítra doktor? :wink:

petulko, chodíš do práce nebo jak to máš? Kdy máš kontrolu a domluvu co dál?
11. zář 2007 ve 12:47  • Odpověz
Ahojky mratiku, jen hezky spinkej :pensive: Ale jinak si hezky aktivní, to budou prckové šikulky taky. Bylo u vás hezky? Vždyť tady v Praze prší snad od rána :wink:
Mně už MS odeznívá, ale jsem pořád ospalá, asi sem měla ještě chvíli zůstat doma, tam to ale zase na mě padalo. No vydržim do pátku :sweat_smile:
11. zář 2007 ve 12:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.