• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
Oskarko jestli jsi měla PK tak by to mělo být tak 3 den max., jestli ne tak klidně i dýl, teda to mě říkal doktor když jsem se ho ptala, ale ono ti to stopro nikdo neřekne :wink: , drž se
Meleri neboj sklidní se to, jen hodně pij a snaž se odpočívat, je to přeci jenom pro tělo záhul :wink:
18. zář 2007 ve 13:04  • Odpověz
Ahoj snažilky.Mratíku jsem pořád jak balon.Dnes jsem byla s malým ve městě a jedna paní s mimčem se mě ptala co přivezu malému za sourozence.Prostě si myslela,že jsem těhu a ani se jí nedivím.
18. zář 2007 ve 13:04  • Odpověz
Koryno, ahoj. Jak se cítíš? V jaké fázi Ty vlastně jsi, promiň, že se ptám, ale nejsem tu tak dlouho a než bych si to zpětně našla, zeptám se.
18. zář 2007 ve 13:37  • Odpověz
Oskarko je mi fajn,až na to velké břicho.Mám za sebou 3 IUI a teď jsem byla podruhé na IVF.V sobotu byl ET,u tebe tuším v pátek.Doufám,že jsem otázku pochopila správně,ale kdybys chtěla ještě něco vědět,klidně se ptej.
18. zář 2007 ve 14:37  • Odpověz
jaký je rozdíl mezi IUI a IVF? :sweat_smile:
18. zář 2007 ve 14:37  • Odpověz
IUI absolvovala jsem tři (bez úspěchu) - zavedení spermií na místo-kam by sami nemuseli dojít 15% úspěšnosti (bez narkozi, za 5 minut mažeš domů). IVF je už umělé oplodnění
18. zář 2007 ve 14:43  • Odpověz
už jsem vedena na klinice a začínáme pracovat na IVF. Manžel ná špatný (mooc špatný) spermiogram
18. zář 2007 ve 14:45  • Odpověz
Díky moc koryno, jojo, to jsem chtěla vědět. Přesně si to pamatuješ:slight_smile:, transfer byl v pátek ve 13hod. A jak se citíš? Máš nějaké bolesti v bříšku nebo ne?
18. zář 2007 ve 14:53  • Odpověz
Při IUI se katetrem zavedou zpracované spermie přímo do dělohy,takže se jim zkrátí cesta,jinak je vše na přírodě,jak po miliskování,ovšem musí být průchodné vejcovody.U IVF ti v narkoze odeberou vajíčka,v misce je nechají oplodnit a za tři nebo pět dní ti už katetrem do dělohy zavedou embrya. IUI nestojí skoro nic,IVF stojí pěkný ranec.
18. zář 2007 ve 14:59  • Odpověz
Ahoj holčiny, prosím, dávaly jste si PGD? Já ji chtěla, dr. nám to nedoporučila, prý to není třeba (budu mít IVF s dárcem). Ale měla jsem pocit, že po PGD je větší jistota, že se pak embryjko udrží... Co myslíte?
18. zář 2007 v 15:16  • Odpověz
My jsme PGD neměli.Jakto,že dárce? nakonec by to nešlo ani operativně?
18. zář 2007 v 15:30  • Odpověz
koryno, nakonec budeme mít dárce. Operativně máme minimální šanci na nalezení spermií a hlavně to vypadá, že je tam genetické zatížení, tak to nechceme riskovat.
A jak ty se cítíš? Jsi doma, nebo chodíš do práce?
18. zář 2007 v 15:34  • Odpověz
Tak to mě mrzí.Já jsem furt jak balon.Funguju normálně,ale doma.Jsem na mateřské s prvním prckem.Budou mu 3,takže se nadřu víc,jak v práci.
18. zář 2007 v 15:43  • Odpověz
Mikulko / znamená to že už jste zase o kousíček dál?
Předpokládám že máš výsledky genetiky, pokud zmiňuješ genetické zatížení.
18. zář 2007 v 15:48  • Odpověz
koryno, tak zkus odpočívat, když to trochu půjde.

lanko, jsme o kus dál. Už začínám stimulovat (dnes si píchnu sama 1. injekci).
18. zář 2007 v 15:51  • Odpověz
Tak to už je k čemu gratulovat - jen to čekání by konečně mohlo zmizet co? :slight_smile:
Držím pěsti ať to dobře dopadne.
18. zář 2007 v 15:55  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem dnes byla na krvi a zvýšili mi dávky Puregonu z 150 na 200. Dost mně bolí podbřišek, asi vaječníky. Taky vás to bolelo, takto na začátku? Mám 5. den stimulace.
18. zář 2007 v 16:10  • Odpověz
Veria - subjektivní zkušenost, ano nebylo mi dobře, a po pravdě čím víc se blížil odběr tím hůř mi bylo. Na každý pád vydržet se to dalo.
Zkus přemýšlet o tom výsledku, bude se ti to líp snášet. :wink:
18. zář 2007 v 16:21  • Odpověz
Lanko, takže bude hůř, viď. Já to tušila, samé nadějné vyhlídky. O výsledku přemýšlím, ale spíš tak, že se to stejně asi nepovede :unamused: Jsem teď nějaká pesimistická. Z čeho poznají, že to mají zvýšit, nevíš přesně?
18. zář 2007 v 16:25  • Odpověz
Tak to bohužel nemůžu sloužit - dělají testy z krve a sledují tvoji reakci. Ale co přesně to je nevím.
18. zář 2007 v 16:28  • Odpověz
Verio není to nic příjemné,když se vaječníky takhle zvětšují,ale mysli na konec a na ten velký počet folíků a v nich vajíčka,to bude miminek.Mikulko docela to uteklo,ne? Jak dlouho budeš píchat,10 dní?
18. zář 2007 v 16:28  • Odpověz
Lanko, neva, díky. Ale je to normální, že zvyšují dávky, viď. Je 200 IU už vysoká dávka?
18. zář 2007 v 16:31  • Odpověz
Je normální že na základě toho co zjistí dávku sníží nebo zvýší.
Co se Purogonu týče maximální denní dávka je 600IU.
Verio 200 je celkem často užívaný průměr, když si tak zpětně vzpomínám na to co se tu v průběhu času uvádělo.
Osobně jsem píchala 450IU
18. zář 2007 v 16:33  • Odpověz
Puregonu (omlouvám se)
18. zář 2007 v 16:34  • Odpověz
Verio zvyšují dávky podle toho,jak reaguješ,jak rostou folíky a i podle hormonálního profilu.Ze 200IU neměj strach.Já jsem měla taky tolik.
18. zář 2007 v 16:40  • Odpověz
Lanko, no to musela být síla 450 jednotek :confused: Já jsem dnes navíc řídila 200 km, tak se mi to břicho ještě stlačilo a nestojí to za nic. No snad se to trochu uklidní, když teď budu doma v teplákách :slight_smile:
18. zář 2007 v 16:42  • Odpověz
Snad jo.
Držím palce.
18. zář 2007 v 16:44  • Odpověz
Koryno, díky, tak snad mi to ještě nezvýší. Na UTZ jdu v sobotu, uvidíme, kolik se urodilo vajuch.
18. zář 2007 v 16:51  • Odpověz
Přeji pěknou úrodičku a samé kvalitní.
18. zář 2007 v 16:52  • Odpověz
Ahoj kočky,

tak doktorka mi našla na utz nějaký gelový váčky s tekutinou někde vedle dělohy. Prý se tam možná dostala nějaká krev po OPU, proto mi vzala krev a za měsíc jdu znovu na kontrolu, jestli je všechno v pořádku. Na další IVF mi doporučila hned dlouhý protokol a to za 3 měsíce, pokud budu OK :dizzy_face:

Mratíku a jak je tobě? Pořád tě bolí prsa? A co vlastně doma sama provádíš? :grinning:

Verio, co pro ty prcky nevydržíme viď? Ony jak ti folíky rostou, tak hodně tlačí. To nafouklý bříško je nepříjemný, zvlášt ke konci :angry:

Oskarko a kory to vám to už hezky utíká. Hlavně vydržet netestovat :wink:
Jinak bolesti jako při MS nebo špinění je OK :dizzy_face:

Mikulko, držím palce při první injekci, za chvíli z tebe bude píchací profík :grinning:
18. zář 2007 v 18:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.