• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
ahoj holky ráda se s Vámi také podělím o zážitky. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Mám také syna díky IVF je to již 4 roky. Bylo to až na druhý pokus, ale byla jsem tehdy v září na prvním transferu (samozřejmě nejdříve byly hormony do nosu a injekce Puregon) ale ten se nepovedl, jenže já to věděla hned když jsem jela z kliniky, (nehledě na to, že mi daly 3 oplodněná vajíčka-víc jsem jich stejně neměla)a to jsem po pravdě moc nechtěla.
Na další jsem šla hned v listopadu(samo nejdřív zase ten sprej do nosu a Puregon/transfer jsem měla koncem listopadu) a to se naštěstí povedlo.
Nevím proč čekat 3 měsíce na další pokus???????!!!!!!
Tenkrát mi doktor řekl, že je to lepší takhle po sobě, že je to prý lépe nastartované i když to byla darda takováto porce hormonů(nic mi ale nevadilo, kromě pernametní boleti hlavy) :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. zář 2007 ve 14:26  • Odpověz
Ahojky luiso, máš krásnýho kluka :wink:
No ono je to možná dané někde v tabulkách, že je to ideální postup, ale u každé z nás je to stejně jinak. Většinou to říkají doktoři takhle, já jsem taky neměla větší potíže, kromě nynějších váčků s tekutinou okolo dělohy (nevím, jestli vadí při stimulaci nebo ne). Ale i tak sem rozhodnutá doktora přesvědčit o co nejdřívějším termínu. A ty začínáš stimulovat znovu na další mimi?
19. zář 2007 ve 14:37  • Odpověz
Luiso a měla si dlouhý nebo krátký protokol? A jaký je rozdíl mezi pícháním injekcí a sprejem do nosu?
19. zář 2007 ve 14:38  • Odpověz
Cau Verio;

no me nezjistili nic; akorat manzelovi. Ale porad omilal dokola ze i kdyz manzelovo sperma je horsi tak na IUI bohate staci; no jenze nestacilo...

Petulo;
no prvni tri roky jsme to ponechali nahode...bud to vyjde nebo ne. Byli jsme jeste mladi; tak jsme si rikali; kdyz to snad nepujde; tak to nevadi; pozdeji se to vyresi. No a posledni rok jsme na to najeli - vysetreni, testy; a pet IUI; coz nevyslo; a tedkom to IVF. Snazim se nic si nemyslit; treba to totiz zase nevyjde.

Luiso,

to je super vedet ze to lidem vychazi; jo supr; ze se vam to podarilo. Chapu ze jsi nastvana; v doktorech se clovek fakt nevyzna..;nekdy mam takovy blby pocit, jestli tam nejde o neco jineho...treba ze ma zrovna moc pacientu; anebo naopak; ze potrebuje vic penez; a tak te do toho hned posle...sorry, mozna je to odvazne neco takoveho tvrdit, ale po vsech tech zkusenostech uz me fakt napada vselicos....me zas nechal trapit pet IUI a tu sestou jsme ho fakt premluvili; ze uz ne.
Chapu; ty hormony jsou fakt hnus. Snad se ti to brzy vyresi.
19. zář 2007 ve 14:41  • Odpověz
Mel, slyšela jsem od jedný známý, že její kámoška měla dokonce 10 IUI, to snad ani není možný :astonished:
Ale je pravda, že snažení už máte dlouhý a taky bych byla naštvaná, možná i na dně sil jako ty. Já vím, že moje vejcovody jsou totálně "frozen" neprůchodný, takže IVF je jediná šance. Takže věřím, u IVF ti dávají do těla hotová embryjka, takže je to úplně jiné než IUI. Zkus se znovu usmát a dát do toho všechno, jíst vitamínky a bude líp.
Kdy si měla poslední IUI? Má se dát nějaká pauza mezi IUI a IVF? Kvůli pročištění těla od hormonů?
19. zář 2007 ve 14:49  • Odpověz
Ahoj Petko,

dík moc za povzbuzení. 10 IUI, to je fakt hodně!! A povedlo se jí nakonec? Jo, já jsem celkem slabá nátura, takže mi to už fakt všechno stačí! To je mi líto, že máš takový problém, ale je fakt, že s ivf je to úplně jedno, důležitá je zřejmě ta děloha, aby se to uchytilo! Takže držím palce, kdy se na to chystáš? Poslední IUI jsem měla v květnu, takže pauza tam byla. No, snad to vyjde. Příští čtvrtek jdu na kontrolu, tak uvidím. Ještě jednou dík za tvoji zprávu. měj se, Meleri
19. zář 2007 v 16:53  • Odpověz
Ahojte.Peti sperej a injekce jsou v jednom cyklu.Já měla dlouhý protokol a od 21 dne cyklu jsem si začala stříkat sprej,abych neměla předčasnou ovu a po 14 dnech se k tomu přidají injekce na stimulaci.
19. zář 2007 v 17:34  • Odpověz
Krásné ránko, je opravdu nádherně, hned bych utekla z práce :grinning:

Meleri, někdy si to u doktora musíš vydobít, každý má totiž jižný postupy i přístup. je to na palici :angry: Určitě by ti měli vzít krev na hormonální profil a hned požádat pojišťovnu o příspěvek, po schválení bys mohla začít stimulovat. Bych ti mohla dělat doktora co? :grinning:
Já mám po 1. neúspěšném IVF v srpnu, měla jsem krátký protokol. Teď na podzim bych měla jít na další tentokrát s dlouhým protokolem. Už se nemůžu dočkat :wink: Držim ti palečky, abys byla silná holka a prcek nebo dva si k vám cestu brzy najdou :dizzy_face:

Kory, já vím, že se dávají i injekce, já měla při krátkym protokolu Puregon a Orgalutran, jen jsem nevěděla, jestli je možná kombinace sprej+injekce. Ten sprej se používá k Puregonu jen u toho dlouhýho?
20. zář 2007 v 09:05  • Odpověz
Hezký den!
Všechny buď pilně pracujete nebo jste někde na vycházce, když je tam tak ukázkově nádherně, že? :slight_smile: Já tedy na procházku rozhodně vyrazím a podívám se po něčem tatínkovi k narozeninám, snad budu úspěšná. Cítím se dobře.
20. zář 2007 v 09:43  • Odpověz
Čaute.Peti,asi jen u dlouhého,protože se to bere 14 dní předem. Dá se to nahradit injekcemi nebo nějakou jednorázovou.Kdybych měla ještě někdy stimulovat,asi bych chtěla místo spreje injekci,protože když jsem ho stříkala,byl to děs.Je to jak šňupat octovou vodu a navíc mě po něm hrozně padaly vlasy,tak jsem si přečetla vedlejší účinky a bylo tam napsané plešatění.
20. zář 2007 v 09:43  • Odpověz
:grinning: Kory, to bych teda byla kočka jako budoucí mamina, no uvidím, co mi předepíše doktorka.
20. zář 2007 v 10:15  • Odpověz
Ahoj holky, to si asi člověk nevybere, jestli sprej nebo injekce, všechno to má podobné účinky - zastavit váš vlastní hormonální systém, aby se nepletl do té stimulace. Já píchám Dekapeptyl a vlasy mi padají jak blázen. Mně tedy padají i tak dost, ale toto.... po každém česání chomáč vlasů v hřebenu. Naštěstí mám vlasů hodně, ale jestli to tak půjde dál, tak tedy nevím, jak budu vypadat :wink:
20. zář 2007 v 11:01  • Odpověz
Cau Petulo,dík moc za pozvbuzení! JO, snad se nám to už konečně podaří.. mě už krev brali, všechny testy už máme, tedkom je to týden, co jsem mi píchli tu injekci, nějaký dekaceptyl, na zastavení cyklu, a příští týden ty hormony začnou. Dneska se cítím už líp, pořád sice krvácím, ale doufám, že už to snad skončí...

Moc ti držím palce, at ti to vyjde napodruhé!
Měj se moc pěkně
20. zář 2007 ve 13:54  • Odpověz
Verio a ty máš už zítra utz?

Mel, moc děkuju, musíme to brát z tý lepší stránky a myslet pozitivně :wink: Jsem ráda, že je ti líp. Já jsem taky zvědavá na ten dlouhý protokol, protože s tím krátkým je to hned, ani nestiháš postihnout nějakou stimulaci :dizzy_face: Já mám teď mezi cyklama trochu problémy se špiněnim a občas i bolestí bříška. To se asi čistí tělo po hormonech :confounded:
20. zář 2007 ve 14:10  • Odpověz
Petulo, UTZ mám až v sobotu. Břicho mně už skoro nebolí, tak mám zas strach, že tam toho moc neroste. No, uvidíme.
20. zář 2007 v 15:52  • Odpověz
Petulo, ten krátký protokol, to jste si mohli vybrat? Nechápu to moc...tak teda asi máme dlouhý protokol..protože to má trvat sevším všudy měsíc..nějaké papíry jsme vyfasovali, ale je to všechno jen na tu punkci, nebo jak se to jmenuje... a jak dlouho jsi stimulovala s tím krátkým protokolem? A proč to nevyšlo, to ti asi nikdo neřekl že? Sory, že se tak ptám. Ale fakt o tom moc nevím. Doufám, že se ti to upraví, ten cyklus, a že přestaneš mít problémy. Jo, hold, musíme to všechny nějak vydržet. Zdravím všechny holky, a držím vám palce!!
20. zář 2007 v 17:16  • Odpověz
Dobré ráno berušky :sunglasses:
Začala sem brát jeřáb ptačí, dočetla sem se tu na jedný diskuzi, že pomáhá při MS potížích a někdy i při neplodnosti. No snad mi přijde MS pravidelně.

Verio, to bude fajn, jsem zvědavá, kdy ti naplánuji OPU.

Mel, záleží na tvym hormonálnim profilu, někdy i podle doktora, co ti nasadí. Krátký cyklus začíná 1. dnem MS, pícháš si do bříška hormony (Puregon, Gonal, pak přidáváš další injekce proti předčasný ovulaci) a chodíš pravidelně na utz, kde ti kontrolují počet folikul. Já šla na punkci (OPU) už 10. den a 14. den na transfer (ET), po 10 dnech bohužel přišla MS. Ale nikdy, se neví, proč to nevyjde. Může jít o spoustu různých faktorů. Tvoje tělo embryjka buď přijme nebo ne. Proto se bere i Prednison na oslabení imunity, aby se embryjkám tělo nebránilo.
Dlouhý protokol je jiný, kory to tady někdy výš popisovala a trvá asi měsíc.
21. zář 2007 v 08:36  • Odpověz
Hezký slunečný den!
To je krásný podzim, že? Hned bych vyrazila do přírody fotit. Ovšem musím k zubařce, prtože mne už druhý den bolí dost nesnesitelně zub, ach jo, bojím. Snad to vydržím.

A jak se daří Vám?
21. zář 2007 v 09:18  • Odpověz
Ahojky oskarko, to spíš povídej ty jak ti je? Ať tě to moc u zubařky nebolí :wink:
Venku je opravdu nádherně, ještě že je pátek. Zítra máme se známýma tenisový turnaj, takže to bude super sobotu s lidma, se kterýma je fajn. Začala jsem po 2 měsících pauzy zase cvičit, tak se mi hůř vstává ze židle :grinning: au au.
Chci se dát před další stimulací do formy, možná by pomohla i joga.

Mratíku, kampak jsi se nám ztratila?
21. zář 2007 v 09:23  • Odpověz
Ahoj petulo,
je mi fajn, cítím se dobře až na ten pitomej zub, kterej mi teď poslední noci nedal moc spát. Snad se to po zákroku zubařky zlepší!
21. zář 2007 v 09:32  • Odpověz
Kdy máš vlastně testovat nebo jít na krev?
Oskarko tys měla dlouhý nebo krátký protokol?
21. zář 2007 v 09:39  • Odpověz
testovat bych měla 1.10., v případě pozitivního výsledku 8.10. na UTZ
měla jsem krátký protokol (Gonal + Cetrotide)
21. zář 2007 v 09:50  • Odpověz
Ahoj holčiny. Tak už stimuluju, dnes to bude 5. den. začala jsem cítit břicho. Takový jako tlak, podobný ovulační bolesti, a občas píchnutí, hlavně při pohybu. Je to ok, nemusím se děsit? Měly jste to taky?
Začínám vysokýma dávkama (262 j. gonalu, pak 225), a končím nízkými (150).
21. zář 2007 v 09:52  • Odpověz
Mikulko neboj,to je tou stimulací.Přeji super výsledky.Holky už jsem docela zvědavá,jestli nám to s Oskarkou klaplo.Ale i při neúspěchu nebudu házet flintu do žita.
21. zář 2007 v 10:25  • Odpověz
koryno, věřím, že vám to klapne :wink: Držím pěsti!!!!! A kdy budete testovat, holčiny?
21. zář 2007 v 10:31  • Odpověz
Ahoj Mikulko, jo je to normální, já to měla podobně. Měla jsem sice nižší dávku hormonů, ale je to nepříjemný i tak. A kdy máš naplánovaný utz? Neboj teď už to uteče jako voda :wink:

Oskarko, to čekání je nekonečný viď? Ale neboj za ten výsledek to stojí :dizzy_face:
21. zář 2007 v 10:40  • Odpověz
Kory, ty budeš mít testy a kontrolu podobně jako oskarka že jo? Držím moooooc palce a posílám pozitivní náladu :dizzy_face:
21. zář 2007 v 10:42  • Odpověz
Petulo, v út jdu na krev a na UZ. To budu mít v sobě 8 injekcí. Tak uvidíme, kolik pak ještě dní budu stimulovat. A nejlepší by bylo, kdyby už to stačilo a měla jsem hezký počet vajíček :slight_smile:
Zvlášní, že mi dali tak vysoké dávky...
21. zář 2007 v 11:29  • Odpověz
To může být podle tvýho hormonálního profilu, abys jich měla dost. Jééé Mikulko, já už bych chtěla zase taky :grinning: Myslím na vás, aby jich bylo akorát a pak kluci mrštný hrr na ně :wink: Budete mít ICSI nebo nemusíte?
21. zář 2007 ve 12:36  • Odpověz
Máme sice dárce, ale ICSI jsme si dali.
21. zář 2007 ve 13:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.