• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
petula77 ja si to prave cetla, s tou Zen,nevim sice jaky mela problem ale myslim, ze u nas by asi nesmel byt panbuh doma, protoze mam oba nepruchodne vejcovody.mam ale pocit, ze mi to sned kazdou chvilku prijde, ale to trva uz asi tyden.
24. zář 2007 ve 14:32  • Odpověz
Myo tak to máš stejný jako já, potom teda asi kontaktuj doktora co dál a možná ti dá vyvolávačku :wink: nebo ta mrška co nejdřív dorazí :dizzy_face:
Já začnu až někdy v listopadu taky podruhý a teď čekám po 1. neúspěšnym IVF na MS, holkám tady na koníkovi obvykle prý dorazila o dost později.
24. zář 2007 ve 14:47  • Odpověz
Stockholm máme teprve v plánu, chtěli jsme jet začátkem září, ale to jsme začali stimulovat atd... takže si to necháme na později. Ale Benátky jsou SUPER, krásné město. A máš úplnou pravdu 3 dny stačí na poznání města a nohy bolí pořádně:slight_smile: - a těch fotek :slight_smile:.
24. zář 2007 ve 14:48  • Odpověz
Ahoj holky. Dendrologickou zahradu myslíte tu v Průhonicích? Je tam krásně, my měli svatbu v Průhonicích na zámeckém nádvoří. Na eurovíkendy jsme taky jezdili, byli jsme v Londýně a v Instabulu, je fakt, že nohy z toho bolí dost :wink: Ale je to paráda. No, jestli nebudu těhu, tak si zas nějaký objednáme, lákala by mně Barcelona.
24. zář 2007 v 15:00  • Odpověz
petula77 ,no me dorazila asi za 3dny po vysazeni agolutinu.po transferu jsem cekala 16 dni a pak delala test a kdyz jsem zjistila, ze je to neuspesny, tak jsem vysadila agolutin a estrofem, a mrska prisla asi za 3 dny.do jakeho centra chodis?
:wink:
24. zář 2007 v 15:02  • Odpověz
Konečně jsem dorazila domu z práce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ještě že už mám zítra dovču a zase si rychle odvyknu vstávat brzy :cry: :wink:

My vždycky s rodinou jezdili jen k moři, ale tohle objevování různých velkoměst je super. Poznáš tolik věcí a lidí najednou a domů si odvážíš moře zážitků. A zase někdy nevíš, co máš za prdelkou, jako třeba Dendrologickou zahradu nebo Vyšehrad. Jelikož jako nepražská většinou zavítám na pár památek a nákupy, ale co tam pracuju, víc a víc zjišťuju, co je tu krásných míst, uchvátil mě i Břevnovský klášter a okolní sady :sunglasses:
Hmmm Istanbul musí být zajímavý místo, to jich je tolik, že nevíte kam dřív :sweat_smile:

Myo já chodím do Gennetu na Letný, zatím jsem spokojená, ale uvidim teď při druhym pokusu. Mně normálně 10 dní po ET dorazila MS, ale tak 2 dny předtím jsem měla takový to tušení, že to nedopadlo. Myslím, že už sem v pohodě, jen miláčkovi to trochu dýl trvalo. Dneska mi volali, že mám málo červených krvinek, takže musím brát železo a asi budu někde ohlodávat železný trubky :grinning:
24. zář 2007 v 18:07  • Odpověz
Cau Myo a holky,

já mám spíš opačný problém..píchli mi před dvanácti dny decaceptyl, bylo to najedenkrát, druhý den menstruace, a od té doby ne a ne přestat krvácet...jsem unavená a už fakt nevím, kdy to přestane...ve čtvrtek mám jít na kontrolu. tak uvidím, co mi řekne, jestli už začnu s pyregonem.
mějte se
24. zář 2007 v 19:50  • Odpověz
Čau kočky.Hlásím neúspěch.Dorazila mrcha.Asi jsem už stará a není mi souzeno mít druhé.Řvala jsem jak blbá.No uvidíme co bude dál.Do CAR jdu v pondělí,tak se domluvím,kdy pro mrazáčky a pak už nevim. Budu průběžně informovat.Holky držte se a od vás všech,tady chci číst opak,jasné.To je rozkaz.
25. zář 2007 v 07:35  • Odpověz
Dobré ránko,

kory, ach jo to je tak nespravedlivý :angry: a já už myslela, že je vše OK. Stará nejsi nikdy, to neříkej a hlavní je, že máš ještě mražáčky, takže se tu prostě za chvíli sejdeme znovua k vánocům si nadělíme dárečky :wink: To je taky rozkaz.
Moc tu na tebe myslíme, drž se kočko.

Meleri, to už opravdu krvácíš nějak dlouho a máš to hodně nebo jen špiníš?
25. zář 2007 v 08:12  • Odpověz
Čauky.
Kory, to mně vážně mrzí! Kolik ti je prosím tě, že jsi tak stará? Mně je 33 a cítím se velmi mladě:slight_smile: Ale alespoň máš to jedno dítko, já nemám zatím nic. Máš mrazáčky?
Já byla dnes na UTZ, mám asi 20 folikulů, punkce zřejmě ve čtvrtek.
25. zář 2007 v 09:36  • Odpověz
Dík holky.Verio mrazáčky mám na dva pokusy.V srpnu mi bylo 35,takže čas letí.Malého jsem měla ve 32,to jsem se cítila taky mladá,ale je to rošťák,takže se mi zdá,že sil mám čím dál míň.Jsem pořád unavená,ale je to ta hezká únava z toho,jak mě pořád honí.Holky doufám,že já jsem byla ta poslední,co tu zahlásila neůspěch,teď to tu rozjeďte,ať mi pošlete těhu bacily.
25. zář 2007 v 09:44  • Odpověz
Kory, tak to máš ještě dva pokusy k dobru bez zatěžující stimulace, no a pak když tak ještě dva pokusy IVF. Tak jednou to snad vyjít musí. Dnes jsem měla pohovor s embryoložkou, a mi říkala, že to nejzákladnější pro úspěch je psychika! Že tam mají ženy, které byly na IVF třeba osmkrát, nic se nezdařilo, tak se na to už vykašlaly a otěhotněly přirozeně. Že pokud nemám namáhavou práci, mám normálně pracovat a pokusit se na to nemyslet. To je podle mně sice skoro nemožné, ale vychází mi z toho, že se člověk k tomu nesmí tak upínat! Já už mám naplánované, co budu dělat, když se to nepovede, prostě teď neplánuji věci tak, jako bych měla být opravdu těhu atd. Dokonce si domlouvám na listopad lyžování. Když to nedopadne, tak se aspoň budu mít na co těšit. Tož tak, drž se!
25. zář 2007 v 10:16  • Odpověz
Verio / tak tenhle přístup všude chválí. škoda že u toho stejně ještě funguje náhoda, takže se na něj nedá spoléhat. :grinning:
25. zář 2007 v 10:19  • Odpověz
Lanko, já vím, a náhoda je blbec že :grinning:
25. zář 2007 v 10:21  • Odpověz
Jo jo nějak tak.
Četla jsem nahoře tu tvoji chystanou urodu. Tak trochu ti ji přeju tak trochu si to asi odneseš. Je to docela dost. Doufám že jdeš na OPU třeba ve čtvrtek, aby jsi se přes výkend a státní svátek zbrchala. A mohla v pondělí vesele do práce. :slight_smile:
25. zář 2007 v 10:32  • Odpověz
Lanko, myslíš že je to moc?? Já myslela, že je to tak akorát!! :confused: Říkali teda na každý straně 8 - 10 asi, přesně to nepočítali!
25. zář 2007 v 10:48  • Odpověz
Moc ne. Dost jo.
Závisí na úhlu pohledu. Pro odběr je to docela dost vpichů, takže to budeš cítit.
Na druhou stranu pokud se jich hodně oplodní a bude v pořádku vyvíjet, tak je možné že už si IVF (coby stimulaci) nikdy nebudeš muset zopakovat. Představ si imaginární situaci že to každému vajíčku vyjde. Co ty na dvacet děti? :grinning:
Ale dobře ať to nepřeháním když to bude 50 na 50 - deset děti.... :wink: To už by šlo ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

(mě odebrali poprvé deset, podruhé 12 - většina byli jen prázdné folikuly - běžně se to nestává, takže ty se neobávej - tedy po dvou odběrech mi zbyli 4ři embria, po PGD jedno které vypadalo relativně dobře a to se pro jistotu nechytilo, takže i tak může vypadat dvacet folikulů) :slight_smile:

Ještě pár dní vydrž a uvidíš sama. :wink:
25. zář 2007 v 10:56  • Odpověz
Njn, tak uvidíme. Punkce bude ve čtvrtek, tak se z toho za 3 dny snad zbráborám:slight_smile: Narvu se ibalginama, a bude :wink:
25. zář 2007 v 11:20  • Odpověz
cau holky tak hlasim ze mi dorazila konecne mrcha .Vcera vecer, .tak do centra jsem dnes nejela,a zacinam s puregonem v Ct.mam 300 jednotek kazdy den tak jsem zvedava jak mi poroste bricho .v pondeli mam 1. ultrazvuk. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. zář 2007 v 11:35  • Odpověz
Jo - jo to pomůže.
Tak držím palce.
25. zář 2007 v 11:38  • Odpověz
Holcinky, mam na vas dotaz :
zitra zacinam se stimulaci - dle instrukci se ma pred prvni aplikaci Gonalu vystriknout 37,5j - ja mam stimulaci presne rozpocitanou na 450j, ktere jsou v peru, pero mam jen jedno - je tam toto mnozstvi navic nebo mi uz sedmy den pochybi?
Diky
25. zář 2007 v 11:42  • Odpověz
Já myslela, že je jen jeden vpich a tím odsají všechny vajíčka. Oni je tolik vpichů, kolik je vajíček? :confused:
verio, a bolí tě bříško? cítíš něco?
myslím, že 20 folíků je dobrý. je to hezký počet. je aspoň větší šance!
25. zář 2007 v 11:42  • Odpověz
Ilci - to mi něco říká mi se trochu známe - že jo. Ty jsi si asi za tu dobu změnila fotku.
Na každý pád, ano to co píší v příbalovém letáku by se mělo dělat. Ale bohužel většina českých doktorů i žen je skoupá a proto prostě pero domáčknou pero tak aby viděli po jehle kapičku stékat (čímž zajistí to stejné jako odstříknutí 37.5 jednotek - tedy zbaví se přebytečného vzduchu)
V peru je obykle 50-100 jednotek navíc (právě pro tyto účely) závisí na obsahu pera.
Vyber si cokoli chceš. Ani s jedním neprohloupíš.
Mya - gratulace - hodně štěstí do druhého kola.
Mikulka - na jeden vpich to nezvládnou např. už jen proto že vaječníky máš dva a každý na jiné straně. :wink:
Nestudovala jsem to až tak podrobně, ale vzhledem k rozmístění je to obvykle co folikul to vpich. (možná kdyby byly nějaké dva hodně blízko sebe....) Nejsem doktor, však víš.
25. zář 2007 v 11:51  • Odpověz
Krásné ráno, holky.
koryno: to mne mrzí, ale máš štěstí, že už alespoň jednoho dětského broučka doma máš... a neboj příště to vyjde
mikulko: asi to bude více vpichů, ale neboj, budeš v anestezii, takže je neucítíš:slight_smile:
verio: mně odpunktovali 28 folikulů, 16 vajíček, takže počet u Tebe je úplně normální
ilci: myslím, že je tam něco navíc - s tím počítají
25. zář 2007 v 11:55  • Odpověz
ilci, taky píchám gonal a kapičku jsem odstříkla a stačilo to. musí s tím být počítáno, jinak by pak všichni měli ke konci o to míň. já dobrala dávku a ještě tam trochu gonalu zbylo.
Jo a ke konci - při poslední dávce, aby tě to nevyděsilo, je v peru vzduchová bublina. Ale do těla se nedostane, když domáčkneš, zůstane v peru.
25. zář 2007 v 11:55  • Odpověz
Mikulko, přesně to jsem si myslela, že píchnou jednou do každého vaječníku a odsajou všechno, co tam je. Čert ví, jak to je.
Cítím se skoro normálně, břicho mně teď trošilinku bolí, ale nevyrovná se to ani nejmírnější menstruaci. Takže skoro nic. Mám ho malinko zvětšený, ale taky nic dramatickýho. Tož zatím tak.
25. zář 2007 v 11:57  • Odpověz
holky, diky, snad to bude OK
kdybych mela dalsi pero v zasobe, tak je mi to fuk :wink:

lanko - tvuj nick mi neco rika, nezname se trochu z beremese? ale nevim...
25. zář 2007 ve 12:10  • Odpověz
Ilci - schválně jsem najela na beremese albumy - já myslím že se známe. Jen tady z té fotky prostě nejsi k poznání. :slight_smile:
25. zář 2007 ve 12:18  • Odpověz
verio, taky jsem to tak myslela, že dva vpichy. Když si vzpomenu, tak se na to dnes zeptám, jak to dělají, jdu dnes na UZ, kolik mám folíků. Zatím mám v sobě 8 injekcí gonalu. Břicho cítím. Oteklé není, ale bolí, takový jako tlak. Jiná bolest, než při MS, spíš jako úři ovulaci, to je logické. A tobě už dali nějakou konečnou, dozrávací injekci, když jdeš ve čt na odběr?
25. zář 2007 ve 12:23  • Odpověz
Mikul, tak se zeptej. Tu dozrávací inj. mi už dali s sebou, a píchnu si jí asi dnes večer, ještě mi teď přesně dají vědět kdy, podle výsledků krve.
25. zář 2007 ve 12:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.