• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak oblékat v tomto počasí 14denní miminko?

(Zamčená)
17. srpna 2011 
Zajímalo by mě, jak mám v tomto počasí oblékat svou malou princeznu,aby se mi nepřehřívala... dneska jsme byli venku a malé jsme oblékli jen bodýčko s krátkým rukávem a ponožky... dali jsme ji do hluboké korby, ve které jsme ji ještě trochu přikryli lehkou dekou... :slight_smile: Taky by mě zajímalo, jak takto malé mimčo oblékáte do autosedačky...
15. srp 2011 v 18:08  •  1 dítě  • Odpověz
já bych řekla, že to časem odhadneš sama..naše malá se třeba hned potila (po manželovi horkokrevná), tak jsem oblékala méně, než ostatní maminky..jinak jí vyskákaly potničky..Za mě třeba říkám, že mi přijde, že někdy jsou děti nabalené až moc...vždy si pohlídej, aby neměla studené nožičky..Do autosedačky asi záleží i jaké auto..v naší felicině by dnes bylo na padnutí, tak klidně jen body s kr. ruk. a ponožtičky, nedělala bych průvan. Klima nemáme. Prostě se řiď rozumem a sama vypozoruješ, jestli je malé příjemně, nebo ne.. :wink:
15. srp 2011 ve 22:39  • Odpověz
osahat ručky, nožičky a za krkem a poznáš to... myslím, že každé mimi je jiné a okolní teplotu snáší taky jinak... takže to budeš muset vypozorovat sama.... ale obecně se říká o jednu vrstvu víc než ty, protože ty se hýbeš a nejsi jen ve stínu, ale mimi jen leží a většinou na něj nenecháš svítit sluníčko.... :wink:
15. srp 2011 ve 22:43  •  1 dítě  • Odpověz
z vlastní zkušenosti, malé mimi má studené nožičky i ručičky pořád, i když je mu tepolo. Podle mě se dá řídit jen podle teploty za krkem. Já od začátku oblékám malou stejně jak sebe plus nějakou přikrývku a vždy i v teplém počasí ponožky. Jinak já dávala po celé šestinedělí i tenké rukavičky, ale malá byla lednová. Ale rukavičky měla i doma, právě kvůli studeným ručičkám a i proti poškrábání. Ze začátku jsem to taky hrozně řešila, ale časem to člověk odhadne. Já nejsem zastáncem přílišného nabalování, protože se tak dítě poté stává choulostivějším. Samozřejmě nesmí mu být zima a vždy chránit před průvanem.
15. srp 2011 ve 22:54  • Odpověz
V autosedačce se dětem dost často potí zádíčka, tak do autosedačky bych nedávala moc vrstev. I v hluboké korbě mimčo leží na zádech, takže i koukej, co je pod dítětem, aby se nepotilo od spoda. V teple je body a ponožky ok. Jakmile bude o trochu chladněji, tak jsou super polodupačky (a pod ně klidně ponožky) a třeba body s dlouhým rukávem. Přikrýt můžeš třeba i jen plenkou. Taky si myslím, že to časem poznáš sama :wink:
15. srp 2011 ve 22:55  • Odpověz
Taky bych se neřídila podle noh a ruk,to by malej byl i v tomhle vedru ve fusaku.řídit se teplotou za krkem.Osobně jsem pro děti moc nenavlíkat.Opravdu sama brzo poznáš,jak má být oblečená.Starší syn nesnášel,když byl moc navlečenej,vždycky se vztekal.Sama kolikrát koukám,jak jsou některý děti navlečený.
17. srp 2011 v 10:27  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.