• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak obléknout 5ti týdenní miminko ven?

(Zamčená)
15. srpna 2011 
Ahojte holky, sice už mám 2,5 letou holčičku ale stejně nevím jak mám v takovémto počasí obléct svou 5 týdenní holčičku. Prvorozená byla narozená v zimě. A teď mám letní holčičku. Venku je pěkně, cca 24°C a já netuším jak ji obléct, včera bylo o 3 stupně míň a měla na sobě bodýčko, dupačky, čepičku, zavinovačku a přikrytá peřinkou, není to moc? Asi by stačila jen ta zavinovačka, co myslíte? Tchýně mě nedávno přesvědčovala jak mají být děti pořádně oblečené a já asi si to nějak vsugerovala a teď ji oblíkám víc než bych asi měla. Všude čtu jak má mít miminko o jednu vrstvu víc než dospělí, když jsem v tričku a 3/4 kalhotech jak ji tedy obléct? :unamused:
15. srp 2011 v 11:09  • Odpověz
@micha.bello já bych ji nechla bez peřinky a měla bych deku v tašce, kdyby se náhle ochladilo. Pokud má teplý zátylek, tak je jí dobře
15. srp 2011 v 11:17  • Odpověz
@micha.bello Čepičku bych asi nevynechala aspoň tenkou. Jinak bych dala bodýčko s dlouhým a dupačky, nebo bodýčko polodupačky a tenkou mikču, a deku s sebou jak píše janaj0. Ale jestli používáš zavinovačku, tak to už jsem teda v pytli :sweat_smile:
15. srp 2011 ve 13:08  • Odpověz
@micha.bello ahoj..řeším to samé každý den.Já mám čtyřtýdenní holčičku.Dávám většinou body s dlouhým,polodupky a přikreju dekou.Čepičku jen,když je tak 15 stupňů,jinak bez ní.Ale byla už i v krátkým rukávu,když bylo teplo a já byla v sukni.Pořád ji kontroluju-krk a nos.Jsem toho názoru,že je lepší obléct míň,než aby se zapařila.Ale zima jí není určitě,je spokojená a teploučká.
15. srp 2011 ve 13:17  • Odpověz
@micha.bello No nevim, jak tlusta je ta zavinka a perinka, ale podle me je to moc :sweat_smile: Do 24 stupnu davam jen bodycko (kratky nebo dlouhy rukav, spis podle pocitu, zda sviti slunce, zda fouka apod. u novorozence jsem tedy davala spis dlouhej rukav), kloboucek spis proti slunci (kdyz ji treba mam vyndanou na dece nebo na kojeni) nez proti zime, teplacky a ponozky. V zaloze mam tenkou decku, ale dost casto lezi i bez ni, a nejakou mikinku, nejlepe rozepinaci, ty pres hlavu se hur oblikaji a mam pocit, ze bud je nabalena nebo je ji zima, tu rozepinaci rozepnu a je to :slight_smile: Klasickou cepicku davam opet podle pocitu, a to hlavne kdyz fouka, to pak klidne i kdyz je pres 20 stupnu, pokud nefouka, tak do tech 20ti stupnu asi, pak uz ne. Ted kdyz se tak debilne meni pocasi, taham pro obe deti v tasce ruzne kosile, mikiny, cepice, pro malou tenkou a tlustsi deku apod, no a furt svlikam/oblikam, i sebe i je :angry: :grinning: V podstate nedelam velky rozdil v oblikani ted, kdyz jsou ji 4 mesice, a kdyz byla malinka, jen tu cepicku mela casteji a spis dlouhej rukav.
15. srp 2011 ve 13:55  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.