• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký máte režim u šestiměsíčních prcků?

(Zamčená)
30. prosince 2012 
Ahoj maminky. Za dva týdny bude našemu broučkovi 6 měsíců a chtěla jsem se zeptat, jaký režim máte u stejně starých miminek? Kolik hodin vám v noci spí, jestli se v noci budí a jak dlouho vydrží koukat přes den? A kolikrát vám přes den spinká? Nám spí prcek tak od půl deváté do půl šesté, někdy do šesti (ale rozhodně ne v kuse), pak se nakojí a už se mu spát nechce, takže si hraje. Spinká znovu mezi osmou a půl devátou půl hoďky, pak kouká asi 2 hodiny, jde do kočárku, kde vydrží někdy 45 minut spát, někdy hodinu a půl. Znovu kouká, znovu kočárek a pak si ještě zdřímne okolo páté půl hodiny. No a do postele (mojí!) jde okolo osmé. V noci se ale často budí, pořád ho trápí bříško. No a spánek přes den je otřesný i v kočáře, po půl hodině je úplně vzhůru a musí se znovu uspat, jinak je protivný jak činže :slight_smile: A je jedno, jestli kočár stojí, nebo se s ním jezdí.
Tak mě zajímá, jak to máte vy? Protože mi připadá málo, že vydrží vzhůru jen dvě hodiny. Možná, že kdyby měl kvalitnější spánek v noci, ale nevím, jak toho docílit. On je od narození s tím spánkem na štíru... Moc děkuji!
30. pro 2012 ve 12:39  • Odpověz
když nám bylo půl roku tj. před 2m, tak nám spinkal ve směs od půl osmé do půl šesté, pak usínal kolem desáté na hodinku, pak po obědě kolem jedné do tří někdy ůl čtvrté a pak až večer. měli jsme koliky jak hrom, ale i tak jsme to zvládli. v noci se kolikrát taky budil - spíš takové procitnutí 2-3x. ale většinou přes den nespinkal vůbec, z čehož jsem byla zoufalá :-/ ale teď mi to vynahrazuje. v noci spinká od půl osmé do sedmi v kuse, nkdy procitne, ale spíš, že mu teď rostou zoubky :-
mezitím si hraje sám, ale spíš mi visí na rukách - je to mamánek :grinning: my jinak byli od narození taky se spánkem na tom špatně, ale srovnalo se to.
rozhodně spí ve své postýlce u mě v posteli ani náhodou - ani jeden by se nevyspal. máme postýlku u postele, takže jsem mu na blízku. já po pravdě toto neuznávám, protože je pak těžké podle mě dít naučit spát samo a navíc potřebuje taky svůj prostor
30. pro 2012 ve 12:53  • Odpověz
u nás se spí od 18:30 do 5-6h ráno, 2x kojím v noci. Přes den spí podobně kolem 9, kolem 12 a kolem 3h, což je dost, 3x za den, ale spí 30min až hodinu maximálně, nikdy jsem nezažila 2-3h spánek...a když nejde, je to na zabití..mě to příjde dobrý, protože 1.dcera spala za den tak 20min a byla otřesnej nespící uřvanec :grinning:
30. pro 2012 ve 13:04  • Odpověz
Pokud ho trápí bříško,zkusila bych ho na něj položit-naši kluci tak spí(starší od 3.měsíců,mladší od konce šestinedělí)od mala.Kolem půroka spali oba 10-12 hodin v noci(pokud to bylo v kuse bez buzení,tak jim 10 hodin stačilo),pak dopolko 1-1,5 hoďky,to samé v poledne a ještě po obědě.Ten starší neměl problém s odpoledním spaním v postýlce,ale ten mladší ano,protože toho klidu doma moc nebylo,tak se s ním muselo každé odpolko jezdit ven na 2 hoďky(půl hoďky spal,půl-hoďku byl vzhůru a na půl hodiny zase usnul).Odpolední spánek oba odbourali kolem 10.měsíce a dopolední do 2.narozenin.Ten starší se naučil v noci hezky spát až ve 4.letech(to odboural polední spánek)a u toho mladšho to na dřívější termín nevidím.Jen by mě zajímalo,kdo vymyslel pořekadlo:"Spí jako miminko?" :grinning:
Ani jeden se mnou nespal v posteli-jsem na to dost pohodlná :sunglasses:
30. pro 2012 ve 13:33  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.