• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Janotův balíček tzv. "úspor"

(Zamčená)
5. října 2009 
http://www.novinky.cz/domaci/179554-vlada-schvalila-janotuv-balicek-uspor-ma-snizit-schodek-na-155-miliard.html

Nevím, zda jste to už četly, ale zajímal by mě váš názor na tyto úspory. Příjde mi, že je to horší jako za komunistů. Tady se začíná prosazovat systém chudým brát a bohatým dávat. Nechápu, jak můžou ŠETŘIT na sociální skupině obyvatel (tím nemám na mysli menšinovou skupinu obyvatel, kteří dávky jen berou a nepracují) jako jsou důchodci, či ydravotně postižení, nemluvě o tom, že rodičovský příspěvek se sníží o 10% :rolling_eyes:
21. zář 2009 ve 13:16  • Odpověz
Cetla :angry: a jsem pekne nasr....
21. zář 2009 ve 13:25  • Odpověz
Taky mi to hýbe žlučí :confounded:
21. zář 2009 ve 13:27  • Odpověz
Jako mě to taky štve. Ono je to jednoduchý vzít těm, kterým dávky vypláci stát. Ale zase na druhou stranu si říkám, než aby moje děti byly zadlužené víc než jsou, tak radši ať to zkrouhnou. Ale jako pozitivní toto vůbec neshledávám :frowning2:
21. zář 2009 ve 13:27  • Odpověz
taky jsem to četla a upřímně mě to ani trochu nepřekvapuje,tady je možné úplně všechno,pokud nenastane zase nějaký převrat,tak to půjde pořád z kopce :angry: :angry: :angry:
21. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz
podle mě to má dvě strany mince, ono je těžký brát, když není z čeho a když si vzpomenu např. na rodičák ve výši 3,2tis. tak to ještě jde, ale mohli by snížit i něco sobě ať jdou příkladem a např. příspěvky postiženým ponechat
21. zář 2009 ve 13:31  • Odpověz
berou na špatné místě, to raději ať zvednou DPH ne o 1%, ale o 5%, to musejí platit všichni!...a úspora bude ohromná!!! Tím, že sníží porodný a mateřskou stejně moc peněz nezískají... :angry:
21. zář 2009 ve 13:39  • Odpověz
jj holky v tomhle state je to zoufaly a presne tak at zacnou u sebe jako me to rozum nepobira :astonished: :astonished: :angry:
21. zář 2009 ve 13:42  • Odpověz
Mluvilo se o tom, že ústavní činitelé si sníží platy o 20 %, tak jsem zvědavá. Jestli to spíš nedopadne tak, že tímto stávajícím balíčkem polátají všechno a snižování jejich platů nebude nutné :rolling_eyes:

Jsem státní zaměstnanec a chtěla bych děti, takže mě to štve, ale opatření se snažím chápat, nechci, aby tu došlo ke státnímu bankrotu jako v Maďarsku.
21. zář 2009 ve 13:45  • Odpověz
hermi píšou tam, že snížení platů o 4% mimo ústavní činitele
21. zář 2009 ve 13:47  • Odpověz
Atrei, o tom jejich snížení o 20 % se psalo tuším předevčírem, součástí balíčku velmi pravděpodobně není.
21. zář 2009 ve 13:52  • Odpověz
už to čtu, no uvidíme co tam ještě vymyslí
21. zář 2009 ve 13:53  • Odpověz
Když bude schodek 250mil jak by to dopadlo, kdyby nebylo Janoty, tak dopadneme jako v Maďarsku, coý znamená, vysoká inflace, drahé jídlo, žádná valorizace důchodů, peníze na dávky,..... a propos, zmiňovalo se tu porodné, snad by nechcete tvrdit, že jste rodily jen proto, abyste dostaly 13tis a když to bude 12tis., tak už děti chtít nebudete.

Pokud jde o bohaté, firmy utečnou do zahraničí a stát nedostane nic a těch, co vydělávají přes těch 100tis.zas tak moc není a z čeho se pak ty dávky budou platit to opravdu netuším. Je krize a my prožerem 250mil s tím, že největší část jsou mandatorní výdaje..... jen tak dál a ČR zkrachuje a rohlík bude za 100kč.
21. zář 2009 ve 13:53  • Odpověz
mimo to jsou země, kde jsou doma s dítětem půl roku rok a pak šupaj do práce a porodný nemají někde vůbec
21. zář 2009 ve 14:00  • Odpověz
Jasně,že úspory josu potřeba,nikdo nechce dopadnout jako v Maďarsku...Prostě mě štve,že není vidět jakákoli snaha ušetřit taky u sebe.Četla jsem,že snad rozpočet Hradu by měl být příští rok vyšší,než letos,nakupují nová auto pro ministry,i když ta "stará" slouží teprve dva roky...apod.
Pokud jde o porodný,to si můžou nechat klidně celý.Mě teda rozhodně nemotivuje,jestli si dítě pořídit,nebo ne.Naopak motivuje určité skupiny lidí a pak z jejich porodnisti vycházejí i další vádaje(sociální dávky)Takže,ať si nechají porodný a zachovají rodičák alespoň v této výši,která je jakž takž důstojná.
21. zář 2009 ve 14:00  • Odpověz
to je prece blbost rodit kvuli porodnemu, ale jako ma byt nejakych 10 tis co jsme slysela, stejne to nic moc nepokreje, co si budeme povidat...me nejde o porodne, ale o ten prispevek, stejne za to co davaji clovek by nevyzil nebo hodne tezko nevim..navic pak jeden prispevek treba pro dve, tri deti no nevim...a nemluvi se o tom, ze chteji sporit to je jen dobre, ale jako jak spori...a kam jdou napr. penize z poplatku ve zdravotnictvi atd.? myslite ze se to pohnulo k lepsimu nemyslim si..ale zase jako tolik tomu nerozumim je to jen laicky nazor :unamused:
21. zář 2009 ve 14:14  • Odpověz
No holky, je to akorát tak k nasrání, toť vše :sunglasses:
21. zář 2009 ve 14:18  • Odpověz
myslim ze Janota a cela Fisherova vlada je o moc duveryhodnejsi, profesionalnejsi a celkove produktivnejsi za tu kratkou dobu nez cokoliv za poslednich x let...
sestrenka zije ve Spanelsku, maji materak pul roku a pak jestli te zivi manzel nebo se jdes past je jedno... my mame jeden z nejrozsirenejsich soc. systemu v Evrope...
a presne tak nez dopadnou jako Madarsko, ono se to nezda ale v tom objemu lidi je to fura penez...
21. zář 2009 ve 14:19  • Odpověz
ja s tim tak nejak skoro souhlasim, holt to ted jinak nepujde
21. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz
a kde brát, když není? fisherova vláda je podle mě jednou z nejlepších za posledních cca 15 let, o mnoho lepší než demagogické a populistické řeči politických stran co zadlužují stále dál, a je jim to jedno, nakonec oni to platit nebudou.
jasně, že by se mi líbilo, když mi dá stát víc, komu ne :wink:, ale naprosto souhlasím s beruskou2x, v itálii si také o tomto systému můžou nechat rodiny jen zdát. takže jsme na tom dobře.

o úsporách v rámci ústavních činitelů...no bude opět diskuze, a skončí patrně jako vždy :unamused:.
21. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz
on kazdej vidi jen to, co se ho dotyka osobne a to je prave blbe
21. zář 2009 ve 14:50  • Odpověz
21. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz
navic tohle neni problem "krize" je to jen spicka ledovce o zneuzivani davek a nedostatku penez vedi leta a leta ... jen ted prislo tvrdy na tvrdy a konecne vlada co se neboji neprizne volicu a musi delat spinavou praci, system se mel zmenit davno, jenze to neni popularni ze.... :rolling_eyes:
21. zář 2009 ve 14:52  • Odpověz
neni, a prave proto Paroubek udelal to,co udelal a pristi rok az budou volby, tak ukaze cisty ruce, jakoze tohle on prece neudelal a ze se vsichni budeme mit lip...bla bla
21. zář 2009 ve 14:53  • Odpověz
přesně tak. o tom, že státní deficit po léta stoupal a pak z těch závratných výšek lehce klesl nebo stagnoval, vědí všichni. jenže teď vypadlo spousta příjmů do rozpočtu a je to v háji. proč asi paroubek nechce v této situaci vyhrát volby? protože ty prachy prostě nejsou...
21. zář 2009 ve 14:55  • Odpověz
Já s tím balíčkem taky celkem souhlasím :wink: jsme jedna z mála zemí, kde stát přispívá porodným a rodičovskýma příspěvkama :wink: švagrová žije v Belgii a tam na nás koukaj jako na nemakačenka, že jsme po porodu 3 roky doma a stát nám ještě dává peníze :sweat_smile: tam to prostě neexistuje, stejně jako v jiných zemích :wink:

Prostě se s touhle situací musí něco dělat, jinak to odnesou naše děti a to dost :confounded:

Paroubek je....no coment :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je jasný, že se mu ted volby nehoděj, kdyby náhodou vyhrál, tak by bylo všechno na něj :angry:
21. zář 2009 v 15:07  • Odpověz
Jsem ráda, že se s tím začíná něco konečně dělat :slight_smile:
21. zář 2009 v 15:07  • Odpověz
no,já si jsem taky vědoma,že schodek by byl opravdu obrovský,ale už si teda nejsem jistá,jestli to utahují tam,kde je to dobré,za poslední roky se totiž utahuje zejména v průměrných rodinách,ve zdravotnictví,u lidí se zdravotním postižením... :angry: :angry:
21. zář 2009 v 15:13  • Odpověz
mě jen štve,že neberou na všechny stejným metrem :angry: je jasný,že peníze se někde vzít musí,ale proč tedy rovnou nezahrnou do balíčku snížení platu ústavním činitelům???na co čekají???? :unamused: oni snáze vyžijou z platu 40ti tisíc místo 60ti.kdežto každá koruna je znát ze 7600.já nechci aby moje děti doplatili na minulou vládu,jsem pro,at se udělá balíček opatření,ale tak,aby to zasáhlo všechny a né jen ty dole :unamused:
21. zář 2009 v 15:28  •  2 děti - snaží se  • Odpověz
beata, a nemyslíš, že když někdo zaplatí 15% ze 100tis., tak už do systému přispívá daleko víc než, když někdo odvede 15% z 15tis.?? Proč úspěšní a snaživí (teď nemyslím Řebíčky, Mrázky, Pitry) mají být trestáni za to, že jsou schopní?

Pokud jde o zdravotní příspěvky, tak třeba nemocnice zaplatily aspoň část výdajů na jídlo a "ubytování" pacientů. No a můj známí obvodní lékař taky říkal, že od té doby, co jsou regulační poplatky tak mu v ordinaci neposedávají v čekárně desídky důchodců, kteří chtějí paralen a on má čas na nemocné. A nezanedbalný je i ten příjem, který pak může investovat do vybavení.

Pak jsem tu ještě četla, že se šetří nesprávným způsobem, tak si vezměte třeba poslance. Je jich 100, když si sníží každý plat o 20tis, tak stát ušetří 2 miliony měsíčně, kdežto když se nevalorizuje důchod, což znamená, že jim nebude přidáno 200 Kč měsíčně ušetří stát skoro 10miliard.
21. zář 2009 v 15:53  • Odpověz
aleachim.. presne tak

beata.. pokud balicek a jine uspory neprobehnou tak ver ze to tvoje i moje deti odnesou daleko vic.. to zatizeni se nese dal a dal...
21. zář 2009 v 16:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 19
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.