• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Janotův balíček tzv. "úspor"

(Zamčená)
5. října 2009 
:sunglasses: i když mám pocit, že tady snad už nefunguje nic
30. zář 2009 v 11:22  • Odpověz
aleachim-když budu rok doma s nemocným dítětem,tak samozřejmě vařit budu,ale pokud vařím pro 4lidi,tak samozřejmě ušetřím více,než když se doma musí vařit pro dva a v nemocnici platím za další dva,ale asi je to těžké někomu vysvětlovat,je vidět,že takové starosti nemáš,tak bud jenom ráda,kdyby jsi se dostala do takové situace,tak jistě budeš mluvit úplně jinak,tomu věř
30. zář 2009 v 11:26  • Odpověz
adelko, přesně jak napsala scai - spousta matek (a nejen matek) tu pohotovost zneužívá. protože to bylo zadarmo, tak proč si tam večer nezaskočit, až přijde manžel z práce a odveze nás tam.
když jsem šla po zavedení poplatků k obvoďákovi, tak jsem tam většinou čekala max. do deseti minut. předtím taky dvě hodiny, v horečce a přede mnou se vykecávaly důchodkyně, kterým vlastně nic nebylo, šly se tak jako podívat, co nového v čekárně.
30. zář 2009 v 11:27  • Odpověz
Co to tady furt pšete o poplatku za díě v nemocnici? To je snad u dětí zrušený, ne??? V porodnici za prcka po mě nic nechtěli. S poplatkem 60kč v nemocnici souhlasím. Nepokryje to ani jídlo. Jsou případy, který by měly být vyjmutý, děti, důchdci, zdravotně postižení, ale normální lidi těch 60Kč doma projí, protopí, prokoupou.
30. zář 2009 v 11:27  • Odpověz
Scai, nechápu, co nechápeš, viz. muj příspevek výše,v tu dobu samopzřejme poplatek neřešíš, to ja jasné, zaplatíš a držíš pusinu, já píšu o tom, že je to principiálně špatně, protože nedošlo ke zneužití služby.
30. zář 2009 v 11:28  • Odpověz
prospecka-tak si to přečti dobře,byli zrušeny poplatky u lékaře za děti,ale za pobyt v nemocnici ne!!! :angry:
30. zář 2009 v 11:29  • Odpověz
Adelka ale je to služba navíc, 90 korun nic není, člověk tam nechodí denně, takže vůbec nechápu proč ti to tak vadí! A hlavně se přestala pohotovost zneužívat. Představa že by doktor musel řešit kdo to zneužil a kdo ne...kravina :grinning:
30. zář 2009 v 11:31  • Odpověz
Radka při tom dlouhodobém pobytum, zváš´t když tam musíš být s dítětem a jde teda o dva popltatky...to je blbý. Na to asi myslet měli a tam bych brala to osvobození... :frowning2: Nebo aspoň kdybys to platila jen jednou...(jako za 1 osobu)
30. zář 2009 v 11:32  • Odpověz
adel, jsem předvídatelnější než čeští politici :wink: . Jenže o to právě jde, funkce regulačního poplatku je právě v tom, aby na pohotovost šli jen ti, kteří to opravdu potřebují. Ti, kteří mají zarostlý nehet a nechce se jim čekat přes den v čekárně u doktora si to rozmyslí, protože je jim líto zbytečně vyhodit 90kč. Naopak, když je mi zle, nekouám na to, jestli mě to bude stát 90kč. Vždyť to v dnešní době nejsou žádné peníze.

Pokud jde o balíček, to opravdu řeší situaci jen pro rok 2010 a pak jsme tam, kde jsme byli. Máme velké výdaje a malé příjmy, ale o tom jsme už diskutovali tak před týdnem. Chce to systémová řešení, ne dočasné škrty. Problém je v tom, že ti, co vydělávají dost, nechtějí dát víc na daních a opačně ti, kteří jsou závislí na dávkách z nich nechtějí dát ani 100kč.
30. zář 2009 v 11:33  • Odpověz
já si myslím, že i po zavedení 30,- poplatku se vyčistili čekárny u obvoďáků...u toho mýho rozhodně :grinning:

a srovnání s cizinou...někdo tvrdí, že se mají lépe, jiný že hůře...já se mám dobře tady v čechách :grinning:
aha, tak teď jsem to pochopila :grinning: že by jako ještě doktor rozlišoval, jestli ten člověk opravdu potřeboval akutně ošetřit, či nikoli a jestli má tedy zaplatit těch 90,- nebo ne :grinning: super nápad! :grinning:
Tak důchodky me v čekárně taky nebavili, a jestli nějaká matka chodí jen tak pro nic za nic na pohotovost, tak to sorry, já se pohotovosti vyhýbám jak čert kříže, asi trauma z dětství. Ale i tak věřím, že takových matek je minimum
30. zář 2009 v 11:34  • Odpověz
ojo jojo, jako rakovinu v Americe bych fakt mít nechtěla :frowning2: Taky jsem ráda, že žiju tady, zdravotnický systém máme hodně dobrý! I když žít na západě by se mi líbilo víc (nesnáším tady ty remcáky, závistivé lidi...jen pro bych chtěla být radši tam)
30. zář 2009 v 11:34  • Odpověz
Ne, ikarkulka, nepochopila :grinning:
30. zář 2009 v 11:35  • Odpověz
Adelko by ses divila kolik lidí pohot.zneužívá ! po zavedení poplatků docela ubylo lidí na pohotovosti, ale na durhou stranu někdo s argumentem,když si zaplatím, tak se starejte, očekává pomalu nadstandard a že dostane léky zdarma nebo co!
a chci vidět kdo by rozlišoval třeba u tzv "nepřizpůsobivých" že zrovna ošetřit akutně nepotřebovali! :grinning: :grinning:
30. zář 2009 v 11:36  • Odpověz
Ikarkulka, bylo to tak napsáno...
30. zář 2009 v 11:36  • Odpověz
aleachim...souhlas...lidem se nezavděčíš z žádného úhlu a stejně furt budem brblat :grinning:
30. zář 2009 v 11:37  • Odpověz
scai-nejenom,že platím jídlo dceři a sobě,ale taky např.my jezdíme do motola a tam si musím zaplatit taky ubytovnu,to už třeba málokdo vidí,takže ty výdaje jsou opravdu daleko vyšší,než doma a nejvíce tím fakt trpí ty dlouhodobě nemocní,to nemluvím o tom,že i při onkologické léčbě je plno podpůrných léků,které ti doporučí,ale s tím,že pojištovna je neproplácí :angry:
30. zář 2009 v 11:37  • Odpověz
adelko, to máš celkem jedno. prostě 90,- korun za ošetření na pohotovosti mi nepřijde jako šílený zásah do rozpočtu. jak často chodíte vy všichni na pohotovost? já jsem tam byla za svůj život snad jednou. a faktem zůstává, že to bylo zneužíváno, stejno jako návštěva u běžného obvoďáka. zavedením poplatků se to rapidně snížilo.
30. zář 2009 v 11:38  • Odpověz
Radko a ty teda nemůžeš být na pokojim s dítětem? To jseš jako někde mimo? To je blbý...
30. zář 2009 v 11:39  • Odpověz
Já nevím, proč pořád řešíte tu pohotovost. Ten, kdo tam jde, zaplatí 90,-, takže vlastně přispívá do zdravotnictví, né? A vy co tam jdete jen když je to už opravdu akutní, tak snad má zdraví cenu vyšší než těch 90,- a už bych to víc neřešila. Mám pocit, jako by se jednalo o nějakou pravidelnou částku, která zásadně narušuje vaše rozpočty. :confused:
30. zář 2009 v 11:40  • Odpověz
přímo na onkologii je málo lůžek,takže většinou tam zůstávají jenom matky těch dětí,které umírají,jinak se chodí na noc na ubytovnu,která je v areálu nemocnice a za tu se platí,já jsem z jaroměře od náchoda a domů bych to měla sakra z ruky,takže mi nic jiného nezbývá,než platit ubytovnu :angry:
30. zář 2009 v 11:41  • Odpověz
scai...jj všichni nadávají, že máme zdravotnictví posraný, ale já si myslím, že ještě pořád dobrý než jinde :sweat_smile:

radka, právě takovým případům, jako jste vy by ty poplatky měli zrušit...

Adel, docela si mě rozesmála, že se vyhýbáš pohotovosti jak čert kříži, že máš asi trauma z dětství...že by tam mamka s tebou chodila tak často?? :grinning: :grinning: :grinning: :wink: neber to ve zlém...jen si mi nahrála :wink:
30. zář 2009 v 11:42  • Odpověz
Radko, já psala že konečně se někdo odhodlal zavést poplatky ve zdrav. netrvdím, že všechny jsou správné....
horší je, že co kraj, to jiné poplatky, je v tom guláš....

asi se většina shodnem, že souhlasíme s poplatky za pohotovost, nebot ji využíváme minimálně a když už, tak si holt zaplatíme. a nemocniční poplatky by měly být upraveny - pokud je člověk vážně nemocný, tak by měl být limit i na hospit. zrušila bych poplatky lékárnám, které na 30kačkcáh rýžujou jak o dušu... :unamused:
30. zář 2009 v 11:43  • Odpověz
Adel, já jsem přeci nenapsala, že matky s dětmi zneužívají pohotovost, ale že obecně zneužívána byla. A když jsi to postavila do této roviny, tak si představ situaci, kdy přiběhneš s nemocným děckem, které potřebuje rychlou pomoc a musíš čekat, protože na pohotovsti momentálně ošetřují mě, kterou škrábalo v krku a nestihla jsem si zajít k lékaři přes den (t.j samozřejmě obrazně, nikdy jsem na pohotovosti nebyla, ale brácha tam pracuje a tohle přesně popisoval).
30. zář 2009 v 11:44  • Odpověz
Radka tak to radši abys s dítětem na tom pokoji nebyla, když je to takhle :frowning2: Držím palce ať se brzo vyléčíte a tohle nemusíš vůbec řešit...je to smutné...ty děti v Motole...
30. zář 2009 v 11:44  • Odpověz
no poplatky za recepty, na kterých rýžujou lékarny jsou fakt mimo mísu...rozhodně nepomáhaj zdravotnictví :angry:
30. zář 2009 v 11:45  • Odpověz
jo,jo,a tom jsem psala,že i ty poplatky by měli mít vyjímky a ne všechny stejně,pokud něco uzákoní,tak by to měli rozebrat pořádně a ne to jenom povrchově odsouhlasit
30. zář 2009 v 11:45  • Odpověz
radka.m: jak to, že jsem teda v porodnici za prcka nic neplatila??? To je taky vyjmutý?
30. zář 2009 v 11:48  • Odpověz
No, nic proti, ale pokud to bude vážně tak akutní, tak mi neříkej, že nechají dítě (nebo kohokoliv jiného)napospas osudu a budou ošetřovat bolest v krku, to se mi nezdá. Já osobně bych udělala takovej vyrvál, že by tu/toho dotyčného/dotyčnou ta bolest rychle přešla :sweat_smile: :zipper_mouth:
30. zář 2009 v 11:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.