• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Janotův balíček tzv. "úspor"

(Zamčená)
5. října 2009 
já byla v těhu na pohotovosti 3x...vždy kvůli špinění, které se zrovna na potvoru objevilo o víkendu nebo o svátcích :rolling_eyes: ale nikdy mi nepřišlo, že vyhazuju 90,- pro nic za nic...
30. zář 2009 v 11:48  • Odpověz
Ojo, nezlobím, kdybych byla stahovačná tak nemůžu chodit na diskuze, toho jsem opravdu daleka :grinning:
trauma nemám z frekvence mých návštěv, ale z kvality tehdy nabízených služeb, zejména zubařská pohotovost byla maso :angry: :angry:
30. zář 2009 v 11:49  • Odpověz
Adel a právě zubařská pohotovost byl zneužívaná hodně. u nás třeba už je zubní pohot. jen o svátcíh a víkendu od 7-13h. a to máme spád.oblast tak 130tis.lidí. a lidi si zvykli. je to na ošetření opravdu akut.potíží a ne řašení toho, že se někomu nechce k zubaři přes den.

podobně to je i s dospělou pohot., pracuji tam, takže vím o čem mluvím. jako třeba včera tam přišla podivná ženská, že chce potvrzení pro azylák, že je zdravá... peníze samo neměla, ani doklady.... no a tahle zdržuje, protože jí to člověk musí vysvětlit naněkolikrát, a mezitím za dveřmi skučí někdo s bloklou páteří :unamused:
30. zář 2009 v 11:54  • Odpověz
radka, děti přeci poplatky neplatí, ne? Je mi moc líto, že jsi v této situaci a ještě musíš řešit poplatky, nicméně si myslím, že to o čem ty píšeš jsou další náklady, které souvisí s nemocí, ale těch 60kč za den, kdybys mohla být s dítětem v nemocnici po dobu nemoci je správných tak jako tak. Každopádně držím pěsti, ať se brzy uzdravíte.

Pokud jde o poplatky v lékárnách, tak to je jednoznačně lobby lékáren, když pominu plné kapsy majitelů, tak to žádný užitek nepřináší.
30. zář 2009 v 11:54  • Odpověz
Ojo lékárna z toho poplatku nic nemá. Tam se snižuje cena léku a pokud má člověk víc než 3 balení, tak se třeba odečte s ceny léku 90 korun a polatek je 30. Takže 60 korun mínus....Je to složitá, záleží na ceně, na každém baelní...ale v podstatě jsou na tom lékárny hůř než před zavedním poplatků!
30. zář 2009 v 11:56  • Odpověz
stavba, to nebylo tak, že by vzali paní předem, ale už byla v ordinaci, paní s chlapečkem přiběhli a než sehnali někoho, kdo by se jim věnoval (byli u paní s bolestí v krku), tak to chvíli trvalo. A dítě mělo 40 horečku. Brácha říkal, že měl chuť paní shodit ze schodů. Od doby poplatků se nic takového nestalo.
30. zář 2009 v 11:57  • Odpověz
Lobby lékáren? Hoky jste mimo.... :grinning: :grinning:
30. zář 2009 v 11:57  • Odpověz
scai, ouha, tak to mi lékáren asi bude líto :grinning: . Ne vážně, to jsem netušila.
30. zář 2009 v 11:59  • Odpověz
aleachim, tak tady je aspoň vidět, že je to rozhodně krok dopředu s těmi poplatky na pohotovosti. Když jde o život je 90,- málo, ale když jde o prkotinu, tak je to najednou majlant, že, :sweat_smile:
30. zář 2009 v 11:59  • Odpověz
tak to nechápu, že jsou na tom ty lékárny tak špatně.... chudáčci! taky je jich pomalu více než hospod. nemlžou se pak divit, když na sebe nevydělají. a to co si nechávají platit někdy magistři je fakt síla.
30. zář 2009 ve 12:03  • Odpověz
Aleachim líto ti jich být ne´musí :grinning: Ale prostě ty poplatky byly blbě vysvětlen,y hodně lidí to nechápe, pak se zbytečně nadává, i když to není oprávněné...

Gabka a kolik mají podle tebe magistři?
30. zář 2009 ve 12:05  • Odpověz
scai samozřejmě nevím kolik je průměrný palt magistra, což třeba u dr. ve státní nemocnici víš hned, jelikož jelikož je placen dle tarifů... ale známí před lety rozjížděli lékárnů a pod 40tis čistého + služ.auto se s nimi žádný magistr nebavil....
30. zář 2009 ve 12:09  • Odpověz
scai...aha, tak to jsem taky netušila :confused: a přitom můj táta dělá jedný lékárně účetnictví :sweat_smile:

jojo, je pravda, že ODS zavedla poplatky a neomaleně pak vystvětlovala proč :rolling_eyes:
30. zář 2009 ve 12:11  • Odpověz
Gabka 40 čistého? haha! Tak já jsem magistr, přesněji Doktor farmacie, mám i atestaci a mám 20 čistého! Neznám žádného lékárníka co by měl víc než 30 čistého (a to jich znám dost i v Praze)! Kdejaký kamarád, co má taktak maturitu má víc než já...a právě mě štve, že Rath na nás ukazuje jak jsme bohatí! naní to pravda. To co píšeš ty, nevím z jakého města to je...takové platy co vím se dávaly jen tam,, kde nikdo nechtěl jít (severní čechy, Cheb..) a museli tam někoho natáhnout. Takže nejsou to normální platy!
30. zář 2009 ve 12:11  • Odpověz
gabka, já teda netuším kolik magr farmacie berou, ale je to jedna z nejtěžších škol, takže si myslím, že by měli být i dobře zaplaceni. Nakonec, když míchají různé léky, mějí i dost vysokou odpovědnost.
30. zář 2009 ve 12:12  • Odpověz
Já si nestěžuji, jsem relativně spokojená, stačí mi to, ale vadí mi, jak si všichni myslí, kolik že to máme, a přitom sami mají za nekvalifikovanou práci víc!
30. zář 2009 ve 12:13  • Odpověz
Holky nedá mi to, abych se nepřipojila. Souhlasím se zavedením poplatků ve zdravotnictví (mimo poplatků za recept). Na počátku těhu jsem strávila 10 dní v nemocnici. Poplatek 60 korun není problém, jak říkate, doma utratíme víc. Ale - podle ceníku stojí denní strava v nemocnici cca 120 kč. Když se kouknu na ty snídaně, obědy a večeře, které dostávají všichni + těhulky navíc rohlík a mlíko, náklady rozhodně nedělali ani 120 Kč (doufám, že mě nesepsujete za to, že jsou v tom i mzdy kuchařů apod. - to fakt netuším). Jde o to, že v naší nemocnici trpí pacienti hlady! Neříkám, že mají člověku vyvyřovat (zvlášť, když spousta pacinetů má různé diety), ale jako těhulkám, které jsme čekali, jak se ti naši prcci udrží a nic nám není, nám jídlo opravdu nestačilo. A zaměstnancům se samozřejmě vaří jinak, dokonce i zdravá jídla (viz návštěva několika známých zaměstananých v nemocnici). Takže návštěvy proudili s jídlonosiči, ovocem, zeleninou apod.. Navíc doma jsem po zjištění těhu začala jíst více zdravě, v nemocnici se jídla odehrávali na úrovni paštik, tavených sýrů, salámů, nutely, sladkých jídel k obědu, baget atd. Nic zdravého jsem za dobu pobytu krom toho mlíka nedostala. Ještě pro upřesnění, já v té nemocnici pouze ležela, každý den mi doktor mrknul na vložku, jestli a jak moc krvácím a udělali dva ultrazvuky. Jaké bylo moje překvapení, když pojišťovně naúčtovali za tento pobyt 11 000 Kč. Za co - za lůžko, prádelnu, kouknutí doktora do rozkroku? Trochu drahý pobyt. Takže ono těch 60 Kč za den pobytu asi zdravotnictví nevytrhne.
Jinak mě hodně hejblo žlučí snížení mateřské, protože šetřit se dá jinde, např. v armádě. Pro mají vojáci měsíční příspěvek na bydlení 10 000 Kč? Mě se nikdo neptal, jak budu dojíždět do zaměstnání a jestli mám kde bydlet. Navíc tvrdit, že v dnešní době, pokud lidé plánují mít děti, neřešit například bydlení úvěry je hloupost. Kde bychom všichni bydleli, kdybychom se nezadlužili? Ne všichni mají možnost bydlet u rodičů a popravdě, kdo z vás by takové soužití chtěl? Ikdyž jsou rodiče fajn, já zastávám názor, že mladí mají bydlet sami a pokud nechtějí platit tisíce za podnájmy, musí se zadlužit. My máme úvěr pouze na bydlení, ale i tak jsme si vzali takovou částku, kterou můžeme utáhnout i při mateřské, akorát my měli tu výhodu, že manžel byt zdědil. Nedokážu si představit, že bychom měli byt ještě koupit. S takovou bychom neměli mimčo nikdy.
Bohužel s tím snížením a zdražováním nic neuděláme, jedině v příštích volbách volit někoho úplně nového, ten kdo bude chtít dál stát zneužívat, cestu si vždycky najde. A děti budeme rodit pořád, ať budeme jíst jen chleba nebo kaviár.
30. zář 2009 ve 12:13  • Odpověz
radka.m.uplně stebou souhlasím a vím o čem mluvíš já mám těžce postiženýho syna takže věčně po nemocnicích a tak a opravdu když tam je člověk v kuse tak se to vyhoupne pěkně nahoru
30. zář 2009 ve 12:15  • Odpověz
Aaaa, už tu máme ODS a Ratha, to se asi za chvilku rozjede, bohužel už musím jít :grinning: :grinning: :grinning:
30. zář 2009 ve 12:16  • Odpověz
tak co já vím, tak tady u nás lékárnící zas tak horentní peníze neberou...
30. zář 2009 ve 12:17  • Odpověz
aleachim já to beru, at mají hodně. ale kde je pak odpovědnost třeba lékařů nebo sester? já mám taky za sebou těžkou školu a pracuju už 6let a můj zákl.plat, jelikož na ohodnocení jaksi nezbývá je 22tis. hrubého...

Scai takhle mi to říkali. jasné, že ne každý si tolik vydělá. já si taky na srazu připadala jako největší chudák... všichni staví baráky, jezdí si na Mauricius a do jižní ameriky a pod. jen já blbá doktorka si musím na RD přivydělat, abychom zaplatili inkaso.... :angry:

ale o tomhle ta diskuse být neměla :wink: holt mě a určitě i vás štvou úspory na nesprávném místě. zdražit cigára a pivečko a jak by stoupl přísun peněz do státní kasy! ale k tomuhle se nikdo neodhodlá, protože by přišel o voliče...
30. zář 2009 ve 12:17  • Odpověz
mado, můžu se zeptat, jak ti tu částku vysvětlili? 10x60 mi na 11tis. nevychází.
30. zář 2009 ve 12:19  • Odpověz
jinak v nemocnici za pobyt třeba týden si taky zaplatím to mi nedělá problémy.ale jak říká radka ono je týden a třeba rok .tedkon mám kamarádku co má chlapečka 4roky mu jsou a zjistili mu laukemii a doma malou holčičku necelé 2 roky .lečba je dlouhá a říkala že finančně vubec neví jak to budou zvládat.
30. zář 2009 ve 12:20  • Odpověz
nensy njn :frowning2: my už jsme tu psali, že poplatky na tyto případy měli zrušit.... :rolling_eyes:

aleachim...10x60 přece platíš ze svého a pojištovna účtuje něco jiného, ne?
30. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz
gabka, spotřební daň na alkohol a cigarety byla taky zvednuta (teda v původním návrhu, takže zda to tak je určitě nevím).

Pokud jde o ty peníze, tak já řekla, že si peníze zaslouží, ne, že si je lékaři nezaslouží. Já mám 2VŠ, a když vidím, kolik si účtujou třeba zedníci, tak čumím, že jsem se na to měla vykašlat a jít se vyučit :grinning: . Moje práce mě baví a jsem za ni navíc dobře zaplacená, takže si nestěžuji.
30. zář 2009 ve 12:24  • Odpověz
to jo ojo jako v něčem je to fakt nedomyšlený :angry:
30. zář 2009 ve 12:26  • Odpověz
ojo, máš pravdu, špatně jsem to přečetla.
30. zář 2009 ve 12:26  • Odpověz
Já to asi špatně napsala. 60 Kč za den chtěli po mě + ještě 11 000 Kč si naúčtovali pojišťovně za pobyt. Já mám totiž přístup k vykázané zdravotní péči, takže přesně vidím, co který doktor a jaká vyšetření si naúčtoval. Teda všechny položky mám pordrobně rozepsané, až na tu nemocnici, kde je jen souhrná částka.
30. zář 2009 ve 12:28  • Odpověz
mado v těch 11tis. se platí vše - od platu lékařů, sester, ředitele až po uklizečku. taky je v tom jídlo, a samozřejmě že i kuchaře platíš :grinning:, ložní prádlo, léky, vyšetření, no prostě vše......
30. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz
no taky nechápu, proč nezvýšili daň z hazardu :rolling_eyes: vždyť když maj lidi prachy na to je tam utrácet, tak proč by se tím neměla plnit státní kasa...
30. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.