• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Janotův balíček tzv. "úspor"

(Zamčená)
5. října 2009 
aleachim dan sice zvedli, ale podle mě by neškodilo zvednut víc. vždyt kolik krabiček se denně vkyouří? místo zvednout o 2kč tak třeba 5! rozhodně jít tímto směrem než krátit mateřské nebo dokonce rodičovské....
30. zář 2009 ve 12:32  • Odpověz
Gabka - to je mi jasný, jen jsem chtěla říct, že těch 60 Kč na den tu díru prostě nezalepí. :confounded:
30. zář 2009 ve 12:33  • Odpověz
taky si myslím, že to měli v cigaretach zvednout o víc...

aleachim...ono sice ten zedník vydělá, ale přes léto je v práci od rána do večera...nehledě na to, že v zimě ji mít ani nemusí, je tam vyšší procento úrazů a přítel už teď říká, že v 50ti už bude asi sedřenej :frowning2:
30. zář 2009 ve 12:35  • Odpověz
gabka, já si zase myslím, že bez systémových zěn to nepůjde a bez toho, aby se něco změnilo ve společnosti. Dám Vám příklad. ČD potřebují obnovit vozy a lokomotivy, ale dle nepsaných pokynu se zakázky mohou zadávat pouze škodovce plzeň, která vyrabí celkem šmejdy a ještě příšerně drahé. Škodovku vlastníjiná společnost, jejíž jediný vlastník je pan Roman. Ten Roman, který šéfuje ČEZ. Tomu ČEZu, který od ODS a ČSSD dostal 70mld jako dárek.No a jsme u toho, kdyby jsme nedali ČEZu 70 mld nemuselo se na mateřskou vůbec šahat, jenže to by se penízky z ČEZu nepřesipali přes stát do ČD a z nich část do kasičky ČSSD a ODS a čst do škodovky a potažmo přímo na účet pana Romana. A to je opravdu jen příklad.
30. zář 2009 ve 12:42  • Odpověz
ojo, je to věc nabídky - poptávky a svobodné volby každého z nás. Já sice brblám, ale vím, že řemeslníci taky nemají na růžích ustláno. Jen mě pak štve, když někdo se vystavuje nebezpečí pro vidinu peněz a pak, když se mu něco stane, tak brečí, že je to nefér a že by se stát měl postarat.

mado, pokud jde o těch 60kč, tak ty mají být regulační, aby se spoluobčané nechodili přes zimu ubytovat do nemocnice (zjednodušeně řečeno) a popř. polepit trochu účet nemocnice, ne státu.
30. zář 2009 ve 12:49  • Odpověz
jak říkam...ČEZ měli zestátnit :unamused:
30. zář 2009 ve 12:50  • Odpověz
Mado jasné že 60kč nevytrhne, ale divila by ses kolik je lidí, kteří třebarodiče "odloží" do špitálu aby se nemuseli starat. a je taky dost lidí, kteří se do nem. chtějí dostat za každou cenu. jeden den je pustíš dom a druhý už zas mají novou diagnozu :grinning: spíše je to výchovný poplatek a příspěvek na jídlo než nějaká velká pomoc. a tyto poplatky jdou nemocnici, která za ně může nakoupit třeba lepší přístroje.

a nevidím do poplatků v lékárně, jen vím, že si plno pacientů stěžuje na to, že dříve bezdoplatkové léky najednou stojí více jak 30kč. takže možná se odečte od ceny léku, ale doplatkem si to přeci šikovný lékárník dorovná :wink: a není to tak že by firmy zvedly ceny léků.. prostě je to v režii lékáren.

Aleachim a kde jsem psala, že nechci systém.změny? jiste jsou potřeba, ale vždyt tady platí zákony mnohdy ještě z 50-60let, tak co bychom od našich spících poslaců chtěli? aby se sedřeli vymýšlením reforem? to snad ne.... :sweat_smile:
30. zář 2009 ve 12:51  • Odpověz
našla jsem si nějakou kalkulačku, o kolik peněz přijdem zavedením balíčku... a vyšla mi částka kolem 45tis :angry: jistě to beru s rezervou, ale jen polovina z toho je ztráta na PPM (tedy pokud bych nějakou pobírala....)

a myslíte si, že to je jen opatření na rok? že v r.2011 zase všechno zvýší popř spotř.daně sníží? já přepokládám, že až lidi přestanou remcat, tak nám ještě více utáhnou :frowning2:
30. zář 2009 ve 12:55  • Odpověz
gabka, já nepsala, že jsi to psala, jen říkám, že tohle, co se dělá je řešní pro tento rok, ale co bude ten další??? Měli by páni poslanci trochu pohnout, přestat politikařit a začít myslet na dobro ČR a ne svých kont, jinak to zle dopadne. Ale tohle je asi obecná pravda, otázkou je, jak je k tomu donutit. Vždyť koukni, poplatky, první pokus o změnu a jak to dopalo.
30. zář 2009 ve 13:00  • Odpověz
radka:kdybych zůstala s dítětem rok ve nemocnici tak mileráda budu platit za to že tam můžeme být a léčí ho, kdyby mi nakonec umřelo. a rezervy?kvalitní pojistka + podnikání kt. mi generuje příjem i když nepracuju.prostě se na tyhle eventualitpřipravuju dřív než nastanou a nenadávám pak že stát neplatí.
30. zář 2009 ve 13:02  • Odpověz
gabka, ty zákony jsou jen na rok, co bude za rok, to se asi uvidí podle toho, kdo vyhraje volby. Typla bych ODS - škrtání v mandatorních výdajích (mateřská, nemocenská, důchody, .....) ČSSD - zdanění nadprůměrně výdělečných.

Upřímně bych raději, aby ČSSD nevyhráli, protože když mě a manželovi zdaní mzdu těmi 38%, tak příjdeme o víc než, když mi seberou celou rodičovskou. Ale to je jak jsem psala víše, o těch dvou stranách, z nihž bude vždy jedna remcat.

Jdu s dcerkou plavat, tak přeji hezký den.
30. zář 2009 ve 13:04  • Odpověz
tak můj přítel, vždy říká, že bychom měli zažít tu poválečnou chudobu, rozvrácenou ekonomiku, kdy nebylo pomalu ani na chleba, abychom si vážili toho, co máme dnes... :sweat_smile:
30. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz
nj je to bída....

ale přeci ODS na letošek ty mateřské navýšila (tedy PPM) a ted jim vůbec nevadí, že se snižují....
a jak ty kašpárky vidím, tak bud nevolikt nikoho,což je ale špatné, kde bychom byli, kdyby tohle řekl každý anebo si vybrat nějakou rozumnou menší stranu ( i když kdovíjak by se chovaly malé stany dostat se do parlamentu... program neprogram..... :pensive:
30. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz
ale tohleto je vrchol..... a to prosím býv.ministr.soc.věcí a neví o čem hlasuje :confused:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=648579
30. zář 2009 ve 13:10  • Odpověz
Gabka jak si lékárník dorovná marži? Nebo cenu léků? Na to, že jseš doktorka tomu bohužel teda nerozumíš. Existuje něco jako maximální přirážka, nad ní se jít nedá, takže dorovnat se nic nedá...a jen tak mimochodem, doktorům těch 30 korun zůstavá celých...takže ještě k tomu. Lékárníkům nezůstává z toho nic, lékářům vše,ale my si to umíme dorovnat... :grinning: :grinning:
30. zář 2009 ve 13:19  • Odpověz
Ojo, souhlasím taky si vždycky říkám, dokud nejsou války, žijeme relativně v bezpečně době, máme co jít a kde bydlet, tak se máme pořád ještě dobře. Jen holt některý věci člověka naštvou. :slight_smile:
30. zář 2009 ve 13:20  • Odpověz
scai samozřejmě když už je maximální marže, nad nad nic se ít nedá. jen mi přijde zvláštní, že léky, které byly dříve s minim.doplatkem do 10kč najednou stojí přes třicet. čím to asi je? a jak si třeba můžou lékárny dovolit ještě platit třeba pár korun za recept, když na tom tak tratí? to teda nechápu... :confused:
a jo dr. si nechávají poplatky, ale jen ti soukromí.... ve špitále to jde vše do jedné kasy...
30. zář 2009 ve 13:31  • Odpověz
Gapka no čím asi, snížením úhrad... :grinning: A pak taky tím, že jsou ty odpočty z té ceny, hele ono je to strašně složité, ale v podstatě si fakt nic nezměnilo, já to tu vidím...hodně léků je levnějších než před zavedením poplatků. Málo co stojí víc a když ti to ti lidi říkají, asi často kecají....Nebo si zaměnují poplatky z doplatky...
A taky poslední dobou hodně léků zdražilo, od Zentivy šlo hodně přípravků na dvojnásobek! (hlavně ty nehrazené, no ale i hrazené, jen pro příklad: Alnagon, hypotylin, hydrochlorothiazid,korylan,codein...je jich fakt ještě mnohem víc) Ale za to my nemůžeme,ale Zentiva, která mi tím teda fakt leze krkem....
30. zář 2009 ve 13:49  • Odpověz
no vidíš a mi všichni ti zástupci vykládají jak neslevnujou... nemyslím jen snížení úhrad ale ceny celkově....
ale je fakt rozdíl i řádově někde deseti až stokoruny mezi některými léky... a lidi jsou schopni projet i 20kč za lístek na bus jen aby pár korun ušetřili..

mě akorát štvou v lékárně zaměnováním léků, za čímž jasně vidím lobbing firem, které už nechodí za lékaři ale lékárníky nebo si sjednají pozitiv.listy v nemocnici.
ale to je na jinou diskuzi a ne k balíčku...
30. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz
Gabka tak s tím lobbingem se taky pleteš a to já jsem naopak naštvaná na doktory. Píšou nějaké 52 generikum, pacient příjde za měsíc a má zas jiné, sám se diví, proč? Tam to mu vyhovovalo...no proč asi, že?
No a já mu dám to co, chce...proč ne? Jako my z toho fakt nic nemáme. Nás tady otravují hlavně ty frmy vyrábějící doplňky stravy a parafarmaka. Jako léky já fakt úmyslně nezaměnuji, jen pokud to chce pacient. Jinak když nemám, objednám...ale fakt u něterých doktorů je to vidět, kdo u nich zrovna byl. Takže si nemysli, u Vás to fičí mnohem víc...Mám hodně kamarádů co dělá dealery a jezdí za váma a vím, co všechno za to máte (prachy na dřevo, televize, počítače...) No možná ty jestli jseš v nenocnici tak ne...tam to tak asi není...ale obvoďáci a prostě soukromí doktroři...pak samozřejmě všichni to neberou, znám hdoně doktorů co si myslím, že to nedělá,ale taky vím že hodně dělá. A já to na receptech poznám...Blbé je, že tím trpí pacient, ale ten je asi nezajímá...
Takže Gabka závěr, za náma fakt nechodí, nebo jen minimálně a málokterý lékárník tohle dělá! Za mnou za 2 roky byl asi 1 delaer s tím ať mu něco zaměnuji, poslala jsem ho někam :grinning: Fakt k nám nechodí!
30. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz
nechce se mi to psát znovu :sweat_smile: :grinning: tak sem zkopíruju co jsem napsala v "naší" diskuzi:

1.
...ono šáhnout na peníze maminkám aby to měli ještě mnohem těžší ty děti uživit je fakt ... :angry: většina maminek nemá děti kvůli penězům ale protože je chce.. ale i tak nějak je i sebe živit musí, že jo? a když se zvyšují nájmy, jídlo a všechno ostatní ale mateřská apod se sníží tak jak to pak má taková mladá rodinka s jedním natož se dvěma dětmi utáhnout? já sice tyhle věci moc nesleduju ale nějak jsem nezaregistrovala že by se poslancům a podobnej ... rapidně snížili nebo dokonce úplně zrušili příspěvky na benzín, příspěvky na kanceláře, že by se zrušili nízký ceny v jejich kantýně (protože co sem slyšela tak jejich obědy tam jsou za naprosto směšný ceny) nebo že by se JIM nějak zkrátili platy, odměny a kdo ví co ještě... nebo že by si zrušili ty třináctý, čtrnáctý a bůhvíkolikátý ještě platy? sice jsem někde v nějaké diskuzi četla že i na jejich prachy se šáhlo, ale jen 4 PROCENTA!!!!! co to je????? zatímco oni z těch desítek, někdy i stovek tisíců přijdou vyloženě jen o drobný, tak normální rodina s příjmem která většinou vyjde jen taktak (někteří bohužel ani takhle) tak ti přijdou o tisíce a to je přece jen ... rozdíl :angry: :angry:

2.
já chápu, že jako stát jsme na tom setsakra blbě a že něco se s tím opravdu MUSÍ dělat, ale ona je taková spousta věcí, kde by se dalo tak strašně moc ušetřit (například bych začala s tímhle opatřením zrovna u těch papalášů, z drtivé většiny za tuto situaci stejně můžou oni, ne?), tak nechápu, proč si mezi prvními vzali na mušku malé děti, maminky a začínající rodiny :angry:

3.
prostě to zhrnu..,. jsou ty všichni ... kteří rádi krouhaj a berou jiným (nám) ale BĚDA aby si museli ze svýho zaplatitit i jen blbý kafe :angry: :angry:

...to je můj názor na věc :wink:
30. zář 2009 v 16:12  • Odpověz
Peroli, souhlasím. Nenapsala bych to líp.
30. zář 2009 v 16:29  • Odpověz
4% je sice málo, to je pravda, jenže se to netýká jen poslanců a senátorů, ale všech státních zaměstnanců, takže i úředníků a úřednic v našem okolí, kterých není málo a který taky nemaj zrovna velký plat a který taky můžou mít těhotnou partnerku, takže přijdou ještě o víc... :unamused:
30. zář 2009 v 17:04  • Odpověz
peroli: Souhlasím...
30. zář 2009 v 17:42  • Odpověz
no, peroli, kdyz ono jich je s prezidentem cca 282, takze pokud by si oni snizili platy, moc bychom toho jako stat nedostali...kdezto maminek a deti je nepochybne a nejakej ten milion vic, takze asi proto.....

a opet se opakuji, do politiky muze prakticky kazda z nas, tak pokud mate problem s tim, kolik kdo vydelava, racte do strany a pak do Parlamentu
30. zář 2009 v 17:57  • Odpověz
I když je jich jen 282, tak kdyby si snížili platy o víc než 4%, tak každá koruna dolů z dluhu dobrá, ne? :wink:
Do politiky sice může téměř každý, ale jak by to pak vypadalo, kdybysme všichni byli v politice :sweat_smile: kdo by léčil učil, prodával, pekl, vařil, dělal elektriku, atd??? :sweat_smile:
30. zář 2009 v 18:26  • Odpověz
Nuni,takhle jsem to nemyslela, jasny, ze ne kazdy chce a muze, proto to je tak slozity....
30. zář 2009 v 18:29  • Odpověz
kristi: aha, já myslela, žes to myslela jinak :grinning: :wink: no tak hlavně, že už si rozumíme :grinning: :wink: Jinak já furt manžovi říkám, ať jde na chvíli do politiky, abysme splatili dluhy a on pořád ne a ne a ne :grinning: :grinning: :grinning:
30. zář 2009 v 18:37  • Odpověz
přítel taky říká, že asi půjde do politiky...když můžou hrabat oni, tak i my :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. zář 2009 v 19:54  • Odpověz
kristi, to jo, ale ono nejde JEN o ty platy, ale vůbec o všechny příspěvky :stuck_out_tongue_closed_eyes: co dostávají... jenom co vím, tak mají příspěvky na kanceláře (i když mají kancelář v manželčině firmě :angry: ), na předvovolební lákající videa apod. (a tady je to opravdu nemalá častka), na benzín, řidiče, počítače resp.notebooky, dovolené, obleky, jídlo, diety (o kterých si MI můžeme nechat jen zdát), mhd (kdyby tam náááhodu omylem zavítali jedou zadarmo), atd atd atd atd atd... kdyby TOHLETO všechno zrušili nebo proškrtali tak jak proškrtávaj ostatním (nám) :rolling_eyes: tak by se měsíčně stopro ušetřila nezanedbatelná částka... a ročně...? JŮŮŮŮŮ... to by byl mazec
30. zář 2009 v 19:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.