• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Janotův balíček tzv. "úspor"

(Zamčená)
5. října 2009 
peroli: Souhlasím, nevim, proč by zrovna politici měli mít MHD zadara a příspěvky na vše možné i nemožné :angry:
30. zář 2009 ve 20:00  • Odpověz
Jo, dobrej nápad, tak půjdem všichni do politiky :grinning: :grinning: :grinning:
1. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz
trosku z toho citim dost velkou zavist, nebo jen hodne velky vytoceni, i tak mi to prijde prehnany. Politik je proste politik a tohle k tomu jaksi patri, maji to vsude, resp. nikdo by tu praci nedelal, pokud by tohle vsechno nemel, aspon u nas v CR tomu tak neni
1. říj 2009 ve 12:43  • Odpověz
přesně tak. ono je sice hezký, že v televizi s velkou slávou ukazují záběry, jak je při zasedání ps poloprázdná, poslanci spí, vyprávějí si vtipy ve foyer atd. ale každá mince má dvě strany. věřím, že většina politiků se jen necpe těmi levnými obědy, jak se tu kdosi pohoršoval. je to dost dřina. a neustálé útoky ze strany voličů, kteří o tom nevědí ani zbla a vidí jen levné obědy, to taky člověku nepřidá. takže mít na to povahu a žaludek, klidně bych to šla dělat taky. plat a ty bonusy k tomu jsou víc než lákavé.
navíc se podívejte, co mají vysocí manažeři velkých firem. ti mají mnohem víc. akorát to není tak vidět.
1. říj 2009 ve 13:02  • Odpověz
o tom tady celou dobu mluvim, vsichni vidi jen to, co kdo ukaze...ale ono vubec dostat se do snemovny neni zadna p*del, to se musi krucek po krucku
1. říj 2009 ve 13:10  • Odpověz
Kristi, jako že já závidím politikům? :grinning: :grinning: :grinning:

Mně to zase připadne, že se pomalu nemůže nic říct na jejich kritiku, s tím musí asi taky počítat ne? Trocha kritiky, a nedejbože sebekritiky a sebereflexe by jim neuškodila.

Na druhou stranu uznávám, že některá média, zejména bulvární plátky to opravdu přehánějí.

Pokud pan Škromach neví, jaký je rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou, tak na to se snad ani nedá co říct.

Ikarkulka, líbí se mi, jak vždy reaguješ po kristi, připadnete mi jako rodné sestry, ne, nic ve zlém :wink:

Ikarkulka, je u tvého jména napsané, že jsi admin, co přesně adminuješ?
1. říj 2009 ve 13:13  • Odpověz
holky, jak by to vypadalo, kdyby politici brali 30tis., jezdili v otřískaných autech a chodili v ošuntělých oblecích a partnery na jednání by zvali k Rozvařilům. A jak psala kristi, můžete to zkusit taky, nadávat a brblat umí každý a závist z toho cítit je. Jestli jste nespokojené, tak dělejte něco, aby se to změnilo. Remcáním na netu se to nezmění.
1. říj 2009 ve 14:31  • Odpověz
politik musí být bohatej,čím chudší tím podplatitelnější
1. říj 2009 ve 14:32  • Odpověz
lenkabu, ono to není až tak pravda, kdo má dost, chce ještě víc. Ptali se nedavno nějakého politologa, proč je tolik afer viz Toskánsko a on odpověděl, že je to tím, že suž politici nechtěj čekat na důchod, aby si toho media nevšimli, protože si chtějí užívat teď.
1. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz
lenkabu taky nesouhlasím, že musí být politik bohatý... právě že si zvyknou na hamty hamty a jaksi čím víc, tím líp. smaozřejmě ne všichni, určitě se najdou i čestné nepodplatitelné vyjímky :grinning:
však proto mají i soudci tak velký nástupní plat... jako antikorupční opatření...

mě jen přijde divné, proč, když už mají všechny ty výhody - auta, cestovné, diety,plat na kancelář, ubytování apod, tak proč ještě mají levné ceny v bufáči a zadara MHD? určitě by to byli schopni zacálovat ze svých platů... taky nerozumím tomu, jakto, že něktěrá zaměstnání mohou pobírat nemocenskou v plné výši platu a bez omezení a většina nedostane pár dní nic a pak jen procenta z platu?

všichni politici být nemůžou, cesta až do parlamentu je určitě hodně náročná a já osobně myslím, že i hodně protlačenkovaná, kžadopádně mi ukažte na maminu s malými dětmi, která by měla čas a elán ještě se snažit dostat do vysoké politiky.... pokud tam tedy nesměřovala už před početím :wink:
1. říj 2009 ve 14:51  • Odpověz
gabka, a jsme u toho, když na to nemáme elán a čas, tak proč jim to tolik zaliváte.

pokud jde o jejich plat, tak to nic světoborného není. Samozřejmě, že na náhradách a tak se jim to zdvihne, ale to je jiná kapitolka. Tam mě hlavně štve, že jim tyhle výhody nedaní.

co se týká soudců, tak asi vůbec nemáš představu, jak zodpovědná je to práce a jak se tito lidi nadřou. a rozhodně to není tak, že zavřu dveře od kanceláře a je konec.
1. říj 2009 ve 14:56  • Odpověz
aleachim já neřekla slovo, že soudcům nepřeju. musí být šílené pročítat stohy spisů.... jen že jako důvod vysokách platů uváděli právě to aby nebyly koupitelní, což mi přijde scestné, protože kdo chce, si zaplatit nechá, at už bere plat s třemi nebo pěti nulami.... :slight_smile:

kdyby se aspon ti politici uměli chovat. ale vždyt celá předvolební kampan není o programech, ale o tom, kdo naplive na toho durhého více špíny... :unamused: a vystrkovat prostředníky.... no kde to jsme?

a já jim nezazlívám plat, at ho mají. jen s těmi všemi výhodami se mi to zdá přehnané. máš pravdu. já momentálně elán nemám. ale proto jsem šla k volbám, zvolila a čekám, že zvolení zástupci se budou držet programu a ne hašteřit o to, kdo na koho hodil vejce či kámen......
1. říj 2009 v 15:02  • Odpověz
Taky mi to někdy přijde jako fraška, co v tom parlamentu ti politici předvádějí. Ale na druhou stranu je i chápu. Představte si být celý den mezi lidma, kde dejme tomu 2/3 mají na určitý problém (téma) úplně jiný názor a snaží se si ho za každou cenu prosadit a odůvodnit, to prostě často nejde bez určitých gest. Já osobně radši budu dál brát co beru, protože mít statisíce za to, že se budu s někým celý den hádat a přesvědčovat je o správnosti svých názorů, tak to bych pak ty peníze utratila tak akorát za drahé sanatorium, kde bych si léčila své pocuchané nervy, zkrátka Dr. Chocholoušek by měl o pacienta navíc, takže děkuji, nechci.
1. říj 2009 v 15:13  • Odpověz
Lenkabu...s Tvym tvrzenim do jisty miry souhlasim, ale ti politici uz by meli byt bohati, kdyz to politiky vstupuji a neeeee se obohacovat az kdyz tam prijdou :wink: .
1. říj 2009 v 15:24  • Odpověz
parlament je reprezentativní vzorek společnosti :frowning2: . Nevypadá to s českou společností nejlépe :frowning2: .

gabka, omlouvám se, že jsem s těmi soudci tak vystřelila.
1. říj 2009 v 15:27  • Odpověz
maart jo to by měli :slight_smile:

výhody jsou proto že politik je nebo by měl být i čestná funkce, že se tak nechovají je druhá věc

a trvám an tom že chudý=podplatitelný. vemte si situaci kdy politik (ne)zaplacený dle vašich představ má nad hlavu splátek hypotéky,4 děti....prostě to co hodně z nás zná z domova.......a někdo přijde a řekne tady máš 5 na stůl za tu a tu službu. co byste dělaly v takové situaci? není možné že by třeba i čestný člověk kývl podl tlakem finančních starostí? a když bude čestný člověk mít dost peněz na svoje potřeby co udělá ve stejné situaci? nemluvím o těch co na úplatek čekají,ale jsou tam lidi z obou táborů.
1. říj 2009 v 15:30  • Odpověz
Možná se mnou nebudete souhlasit, ale takového Nečase nebo Janotu považuji za velmi chytré a pracovité lidi, kteří mají bezpochyby vyhlídky i v soukromé sféře, kde budou mít možná i 4x více peněz než v politice a přesto to dělají, i když na ně (a zrovna na něj dost často) všichni plivou síru. No, kdyby takových bylo více, bylo by to fajn. Ale bohužel je tam většina gaunerů, kterým je zájem společnosti u pr.... a to je o tom obrazu společnosti.
1. říj 2009 v 15:40  • Odpověz
Určitě slušný, nepodplatitelný politik, který zajišťuje řádné hospodaření státu si zaslouží vysoký plat a všechny výhody, ale naši politici, kteří náš stát vedou tak, jak vedou, si podle mě vysoké platy a všechny výhody v takové míře fakt nezaslouží!!!! :angry:
1. říj 2009 v 19:45  • Odpověz
adelko, to bude tím, že s názory kristi souhlasím. a diskuse se pořád stáčí sem a tam, někdy nemám čím přispět, resp. bych se opakovala, jindy se to zase vyvine směrem, ke kterému chci něco říct. a kristi to má možná stejně no :grinning:

ale zpět: nunacku, typické házení do jednoho pytle :unamused:
1. říj 2009 ve 22:34  • Odpověz
tak jsem to tady zběžně prolítla a musím říct že s většinou teda fakt nesouhlasím (velice jemně řečeno)... :confounded:
určitě jim NIKDO nedržel nůž u krku že tuto práci musí dělat.. pokuď se pro ni svobodně rozhodli, tak by měli dodržovat aspoň základní pravidla docházky (kdybych já nedošla jeden den do práce tak poletím tak rychle že ani nestihnu zaregistrovat kudy letím) protože jak oni si tam chodí/nechodí je občas fakt vrchol :angry: , chápu že je jejich práce opravdu nesnadná ale s tím měli počítat (a ať mi nikdo netvrdí že to nevěděli nebo aspoň netušili dopředu) anebo jít k pásu, do kšeftu apod :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ne se hrnout do vysoké politiky
a co se týče toho platu apod... už tak jsou jejich platy někdy až moooc vysoký a s těmi všemi příspěvky pak plat samotnej vypadá jako všimný, protože ty náhrady se kolikrát vyšplhaj na několika násobek toho samotnýho platu
a ať si tady povídá kdo chce co chce o závist teda rozhodně nejde, jde jen o normální selskej rozum... nebo vám OPRAVDU přijde normální jak se občas chovaj, jednaj a ještě jsou za to tak nehorázně placený...? no to snad nemyslíte vážně??????? bohatě stačí když tu zmíním jeden příklad jak Topolánkova, teď už asi ex, si na nákupy půjčila vládní auto (samozřejmě dotované z našich kapes) aby si mohla zajet v klidu obejít obchody a jeho povedenej synáček se jím zase nechal ráno odvézt do školy když zaspal... a rozhodně si nedělám iluze že tohleto byla vyjímka, spíš si myslím že hromada a hromada a hromada takovejch podobnejch věcí se podařila ututlat, a kdyby třeba někdo z ochranky mohl mluvit tak by jsme se setsakra divili co by jsme se ještě na tu naši politickou smetánku (nebo spíš zkyslý mlíko) dozvěděli...
jedinej z těch všech kdo je mi sympatickej je FISCHER (snad mu to vydrží) - bydlel nebo možná ještě pořád bydlí v obyčejném paneláku (ne jak Gros v několika miliónovým apartmá), má malou nicmoc chaloupku (a ne jako někteří 10 pokojová sídla někde na horách nebo na vesnici) a nijak zatím nezneužívá toho co ostatním jeho kolegům připadne naprosto normální... jako fakt nechápu v čem jsou oni a i jejich rodiny lepší než mi a naše rodiny... jsem normální máma dvou dětí a nevím co je na tom závistivý že chci aspoň v rámci možností nějakou spravedlnost a rovnost mezi jejich dětmi a mými, vašimi apod...
nebo vám opravdu přijde normální jak si oni a jejich rodiny žijou tak strašně nad poměry ale za NAŠE peníze....? respektive za peníze co by měli patřit našim dětem (jen si spočítejte kolik jste za ty roky odvedli na daních, sociálním, zdravotním a když na to přijde a něco nutně potřebujete nemáte vlastně nárok absolutně na nic) pak se nemůžem divit že státní kasa je tam kde je, když Topolánek a jemu podobní (což je tak 99%) ty daně utrácí za nesmyslně a šíleně předražený kampaně, dovolený u moře (o Chorvatsku fakt nemluvím) na který si i s rodinkou zaletí vládním letadlem atakdále atakdále... a na silnice, starý nebo postižený lidi, děti, týrané ženy, matky v nouzi peníze nejsou (hlavně že na půjčení několika miliard nějakýmu Lucemburku nebo Lotyšsku nebo něčemu podobnýmu jsme před pár měsíci/lety měli - zajímavý ne?)
a zatímco oni se z vesela dotujou z našich peněz (braný nejen malým dětem a jejich maminkám, ale i vážně nemocným, postiženým apod..) tak pak obyčejný mámy kolikrát probrečí půlku noci protože kvůli jejich škrtům a zdražování nemají na nějaký hezký dáreček pod stromeček, na balíček bonbónů co si jejich děti moc přeji, na vitamíny z lékárny apod... prostě i na takový ty drobnosti co dětem udělají dětství dětstvím... teď mluvím trošku i z vlastní zkušenosti... žádné mamince bych nepřála to co jsem kdysi zažila já... s Lindou jsem prvních pár let byla úplně sama, měla jsme 6000,- úplně se vším všudy a nejenom pár takovejch nocí jsem opravdu probrečela kvůli tomu že jsem Lindě nemohla koupit takový kolikrát i blbosti co třeba Vám přijdou jako úplně běžný věci a ještě teď tady brečím z toho když si vzpomenu jak se mě malá asi 3-letá Linda v hračkářství, v potravinách ptá jestli bych ji tam něco nemohla koupit pokuď to není moc drahý... 3-letá!!!!! to je věk kdy její největší starostí má být jestli si bude hrát s touhle nebo touhle panenkou a ne řešit že ji maminka nemůže koupit ani blbej malej sáček bonbónů nebo lízátko.... ať se mi pak nikdo nediví že mám na tu hnusnou zku**enou verbež v politice takovej názor jakej mám :angry: a ať mě admini klidně zase promažou :wink:
2. říj 2009 v 00:17  • Odpověz
peroli, ty znáš každýho jednotlivýho politika, jeho rodinný finance, jeho movitý i nemovitý majetek, jak k němu přišel, co celý den dělá atd.?
nikdy jsi v rámci své práce neužila nějakých výhod, výsad?

nehledě na to, že jsi ve svém příspěvku smíchala x různých věcí a ze všeho viníš politiky :grinning:
2. říj 2009 v 00:45  • Odpověz
a kroť se prosím ve výrazech, protože tím opravdu ničemu nepomůžeš. dá se to říct i jinak. díky.
2. říj 2009 v 00:47  • Odpověz
peroli, jsem překvapená, jak víš, kdo kde bydlí a jak se chová. Že by pravidelná čtenářka bulváru?

No, k zneužívání výhod. Konkrétně těch aut, dneska má kde kdo služební auto a používá ho k soukromým účelům. Když to zaměstnavetel umožňuje proč ne. Ono, když máš auto i k soukromým účelům, máš vyšší daně, ale pravdou je, že se to pořád vyplatí.

Pokud jde o to, že s tím měli počítat, tak měli. Stejně jako my jsme musely počítat s tím, že když budeme mít děti budeme více či méně závislé na státu a jeho dávkách, tak proč teď remcáš. Vždyť jsi věděla do čeho jdeš. A stejně je to i se zaměstnáním, jestli jim závidíš náhrady a mzdu, jdi dělat něco, kde dostaneš taky benefity ale musíš počítat s tím, že za to něco budeš muset objetovat. Tak to hold chodí.
2. říj 2009 v 08:45  • Odpověz
proste je nutne se smirit s tim, ze ne vsichni se budeme mit stejne, nekdo ma vic a nekdo min....ted zrovna mi rikal muz, ze je rad, ze tu materskou snizili, pac kde na to ma kua porad brat, kdyz to jde z jeho (nasich) dani :grinning: :grinning: :grinning: on je fakt vtipnej

jenom k tem dovolenym...byla to jeho prvni dovolena cca po 5-ti letech, no tak si holt pronajali vilku a projeli se na jachte a co???
2. říj 2009 v 08:52  • Odpověz
ikarkulka:
samozřejmě že jejich majetky neznám ale ono stačí když občas mrkneš na zprávy apod. kde se každou chvíli řeší že si koupili něco na co by si normálně nevydělali (hlavně bydlení - viz Gross, Čunek apod...) nebo že jako Rath sedí na dvou židlích (což by podle mě opravdu mělo být protizákonný) nebo teďka novinka - jak ODS chce po nás aby jsme jim zaplatili ze svýho zbytečnou kampaň :stuck_out_tongue_closed_eyes:
stejně tak nevím co celý den dělají ale když jednou za čas mrkneš na zasedání, kde pokuď se projednává jen něco míň důležitýho a sedí tam tak čtvrtina a i ta povětšinou spí nebo si čte noviny... tak to přece není normální, ne?
co se týče těch výhod tak.. víš ono by i tohle mělo být odcaď pocaď, nechápu proč potřebují mít třeba audinu a v kůži, nebo proč musí mít notebooky za 1/4 miliónu apod... (nebo by opravdu levnější verze například těch notebooků nesvedli tu stejnou práci?) ona by jim trochu ta skromnost neuškodila, prostě si myslím že normální běžný věci, třeba zrovna tu kancelář, by si mohli a měli cálovat ze svýho
a to že jsem to trochu smíchala máš možná pravdu ale prostě jsem psala tak jak mi zrovna běželi myšlenky :wink:
a tentokrát jsem se náhodou držela celkem zpátky ve výrazech ale to že to je **** verbež tak za tím si stojím :wink:
2. říj 2009 v 09:24  • Odpověz
aleachim:
tady nejde o to že bych remcala, ale moji rodiče neměli na to, aby mě dali na lepší školu a s tím jak tento stát vypadá tak asi ani já nebudu mít na to abych svoje děti mohla podporovat :cry: i když mám moc šikovnýho a strašně hodnýho manžela kterej má dokonce 3 práce :cry: aby jsme se měli aspoň trošku dobře a mohli dětem koupit občas i nějakej nadstandart, tak i přesto jak se ohání a maká jak šroub musí státu odevzdávat měsíčně celkem ranec což mi spravedlivý a normální OPRAVDU nepřijde... prostě mi to připadne jako trestání az to, že tak maká... místo toho aby měl nějaký daňový výhody (nebo něco podobnýho) tak musí pořád jen platit a platit a platit (nevím jestli sjem to teď napsala dobře a hlavně srozumitelně ale snad pochopíš co jsem chtěla říct :wink: )
a bulvár nečtu, neříkám že jednou, vyjímečně i 2x týdně neprojedu titulky blesku na netu (a čtu jen to co mě opravdu zaujme) ale i kdyby, tak proč ne? ono i tam se občas dozvíš věci co ti normální solidní noviny neposkytnout... a mě celkem zajímá na co jdou moje daně
2. říj 2009 v 09:25  • Odpověz
a i když to je trošku mimo téma, tak už rok a půl čekám na vyřešení jednoho soudu a fakt mám toho dost... :rolling_eyes:
ale když si vemu že před asi 10 lety to soudům trvalo víc jak 3 roky!!!!! než uzavřeli zase jinej můj případ tak se mám na co těšit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
s tímhle by se mělo taky něco udělat
2. říj 2009 v 09:27  • Odpověz
soudcu je mao
2. říj 2009 v 09:27  • Odpověz
bulvar bych v potaz nebrala jako vubec, to neni nic objektivniho
2. říj 2009 v 09:29  • Odpověz
peroli, pokuď jde o vzdělání, tak moji rodiče taky nejsou v balíku, ale když jsme z bráchou byli na VŠ, tak jsme k tomu pracovali. Já dělala dvě školy a chodila na plný úvazek do práce a po nocích na brigádách. Bylo hodně hustý, ale nechtěla jsem, aby si rodiče museli utrhovat od pusy. Takže vzdechy, my na to neměli, neberu. Nicméně pravdou je, že někteří řemeslníci jsou placeni lépe než já, ale zase si to oddřou jinak, takže budiž jim to přáno. Politici to mají zase za to, že si na ně každý rád plivne. Ale i tak si myslím, že to, co tam máme, je prostě tím, že lepší lidi nemáme.

Pokud jde o tvého manžele, tak vím o čem mluvíš a dávám ti za pravdu. Můj táta začal podnikat, dře od rána do večera, a pak státu na daních, sociální, zdravotním,...odevzdá státu 55%, což je docela hustý. Samozřejmně nadává na politiky, ale uvědomuje si, že kdyby oni šli na polovinu, tak se skoro nic neušetří. Je pravda, že 70% státního rozpočtu jde na mandatorní výdaje a ty je třeba snížit. Socani s odskou svou populistickou a nezodpovědnou politikou rozpočet odrovnali a teď ať tam příjde kdo tam příjde, musí dělat něco, co se nám líbit nebude. Buď budou větší daně a mě už tak příjde, že platím až až, nebo sníží dávky a to bude ještě více křiku. Nicméně sama za sebe říkám, raději ať mi vezmou celý rodičovský příspěvek, ale už mi víc nedanějí výdělek, protože tím bych tratila mnohem víc. takže tak, jsem taky sobecká jako každý, to je lidská přirozenost.

Pokud jde o bulvár, byla to reakce na to, že víš, kdo kde bydlí a tak. Jsou to info, která mě vůbec nezajímají, takže to ani nečtu. Nicméně je to tvá věc, čím trávíš svůj čas. Já při rd pracuji, takže ráno a večer mrknu na koníka a chvilku, kdy Lucinka spí věnuji práci.
2. říj 2009 v 09:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.