• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Janotův balíček tzv. "úspor"

(Zamčená)
5. října 2009 
presne tak, tady jde spise nez o krizi o spatny system, na pridavkach parazituji a ten system byl nahnuty nakolik let, proste to muselo bouchnout...

nevim jak vy ale rodina, kde chlap normalne vydelava stejnae na pridavky nedosahne, to je ucelova vec pro cikanskou mensinu :pensive:
22. zář 2009 v 10:37  • Odpověz
no dobre a teda kdyz nastane situace ,ze oba budete bez prace jak si to predstavujete u davek pro vas teda?
22. zář 2009 v 10:39  • Odpověz
Hm zajímavé téma. Mě nepřestává zarážet, když vidí politici jak to jde v ČR od deseti k pěti, tak jak mohli vůbec odsouhlasit zvýšení porodného, rodičovského příspěvku atd. Za poslední roky pořád někde přidávali a nekoukali na následky. A teď se najednou lekli, že to přepískli?! :confused: Co tam jako celý ty roky dělali? Daj lidem větší přídavky, podpory a já nevím co ještě a pak řeknou: "Dali jsme Vám moc, takhle by to nešlo, zase se uskromněte." Mám pocit, že naši politici neustále pracují tím způsobem, že něco odsouhlasí, uzákoní a pak teprve koukají na důsledky. Takhle to opravdu daleko nedotáhneme, tak akorát k bankrotu. :unamused:
Na druhou stranu, kdyby jsme si zkusili vzít příklad od jiných evropských států a např. mateřská by byla jen pár měsíců, zajímalo by mě, zda by bylo dost práce pro všechny maminky příp. tatínky. Spoustu továren u nás už zavřeli a poslali na Východ, takže vytváření pracovních míst není lehké. Je to podle mě začarovanej kruh.
22. zář 2009 v 10:43  • Odpověz
tak predne, ja 4 deti mit nikdy nebudu, kdo je ma mel by taky pocitat ze to neco stoji, kazdy by si jich mel porizovat kolik utahne... jiste, pokud mas odpracovanou nejakou dobu a prijdes o praci tak jiste dat davky a podporu v nezamestananosti, ale posuzovat jak lidi dlouho paracuji atd ne flakat davky kazdymu kdo natahne ruku a nemaka leta - tak to dlouho bylo a ted to proste ruplo...
proste individualni posuzovani
22. zář 2009 v 10:43  • Odpověz
stavba nechapes?? protoze jsou to popolarni kroky na ktere slysi volici a o to jedine jim jde.. jich se pak ten tresk az tolik nedotkne a co bude s lidma je jim putna.. tak proto :rolling_eyes:
22. zář 2009 v 10:45  • Odpověz
no dobre nekdo na ne ma udela si 4 a pak se neco stane a nema..co potom?aha mas to dobre vymyslene :grinning:
22. zář 2009 v 10:45  • Odpověz
no pokud ma odpracovano tak davky dostane.. kdo ma tak si jiste dela i fin. rezervu, spori si i detem...
22. zář 2009 v 10:47  • Odpověz
jasně, ale na tyhle "polulární kroky" můžou slyšet fakt jen s prominutím "sociální případy" a to bych řekla, že jich v tomhle státě ještě není většina, tak kdo je teda volí? Člověk, který se snaží myslet na zadní kolečka určitě ne.
22. zář 2009 v 10:48  • Odpověz
kdo je voli?? duchodci - tech je hafo, soc. pripady a lide se nechaji zblbnou vic nez se zda a ono taky staci nevolit vubec :sweat_smile:
22. zář 2009 v 10:50  • Odpověz
no řeknu to tak,přítel byl bez práce,kdy začala krize,nemohl nic najít a stát???nezajímalo ho,že musíme platit podnájem,přítel dostal na dávkách 3500,já mateřskou plus přídavek na malého a plus čtvrtletní dávku,o to je,dohromady sme měli tak 11500,z toho platit nájem 7500??jak se nám asi žilo????já pracuju od svých 18ti a k čemu my bylo placení soc. a zdr.?????k h..... když sem na tom byla nejhůř ve svém životě stát mi nepomohl.jsem pro at se to udělá tak,aby se přihlíželo na to,kolik kdo má odpracováno,ale vzít všechno nejde.zůstat bez zajištění fakt nejde.
22. zář 2009 v 10:51  •  2 děti - snaží se  • Odpověz
hodne mladych maminek je i voli :sunglasses:
22. zář 2009 v 10:52  • Odpověz
no myslím, že to nevyřešíme :slight_smile: Takže kdo může šup na mateřskou na 2 roky a pak do práce. Protože co si člověk nevydělá nemá
22. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
beata ale to ja nerikam , urco soc. system musi byt ale u nas se musi proste hodne zmenit.. leta se cpaly penize fakt kazdymu a z pridavku se zivily cely rodiny ..
to pritel nemel vysoky zaklad, s takovyma davkama..

no treba voli ale mely by si uvedomit ze zadluzuji jak sebe tak sve deti na hoooodne let dopredu.. to by si mel kazdej v hlave srovnat sam..
22. zář 2009 v 10:56  • Odpověz
já bych šla na meteřskou na dva roky,ale nevím kdo ze soukromníků mi dát tak velký plat přiznaně,abych na ní dosáhla,další kokotina v nšem státě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. zář 2009 v 10:56  •  2 děti - snaží se  • Odpověz
berus kde by ho vzal,dneska ti každý soukromník naseká co nejnižší základ aby za tebe nemusel odvádět tolik a co ty s tím můžeš??velký kulový,je to všechno v našem státě,ten dělá tyhle blbý podmínky pro všechny :rolling_eyes:
22. zář 2009 v 10:57  •  2 děti - snaží se  • Odpověz
no mě zase vyměrovaci zaklad 380,- Kč neprijde tak moc a musí se to nějak odstupnovat. To by pak šli na 2 roky všechny menšiny :grinning:
22. zář 2009 v 10:59  • Odpověz
beata.. to je pravda.. manza si kvuli tomu nasel novou praci kdyz jsem otehotnela aby mel pekny prumer na dovcu, nemocenskou, no a i kvuli lepsi prac. dobe :slight_smile:
Jj, taky znám soukromníky, kteří svým zaměstnancům něco jiného dají "na ruku" a něco jiného napíší na papír. Běžná věc v našem státě. :unamused:
mystike no udělat to i podle platu,samo že když uvidím,že má každá černá 5 dětí a nesměřuje to k tomu,že by šli do práce,šup s ní na tu dlouhou vyriantu :wink: věř,já kolem sebe mám málo mamin co na tohle dosáhli,sice si vydělají dost,ale zaměstnavatel jim to nepřizná,napíše nízký základ a hotovo a můžeš se stavět třeba na hlavu
22. zář 2009 v 11:02  •  2 děti - snaží se  • Odpověz
beruska no vidíš to,tak to měl štěstí :wink: dneska je to fakt těžký najít někoho kdo ti opravdu napíše peníze takový,který opravdu bereš :pensive: je to ale sprostý,páč ty sis ty "velký"peníze odpracovala,ale nikdo ti je nepřizná a ty ji pak bitá i na důchod,fakt mě to s.....
22. zář 2009 v 11:03  •  2 děti - snaží se  • Odpověz
A přitom ty "škudlící" zaměstnavatelé mají miliónů, že nevědí co za ně dřív pořídit. :confounded:
22. zář 2009 v 11:04  • Odpověz
Já bych se takovým zaměstnavatelem zaměstnat nedala. Obírá nejen stát, ale hlavně mě.
22. zář 2009 v 11:05  • Odpověz
beata a prave proto je treba ten system konecne zmenit, sice to bude ze zacatku hodne tvrdy ale je to nezbytny ..
me osobne by neva kdyby tu Fisherova vlada zustala, konecne nekdo kdo kona rozumem a ne kecama, politiku at delaji politici ale na odborny veci by meli byt pouze odbornici :wink:
22. zář 2009 v 11:06  • Odpověz
stavba přesně tak,ted přítelovo táta odešel od dopravce,protože jim každému vzal 5 tisc.jen tak,přitom to měli odježděný víš s čím přišel???že si koupil Ferari!!!!!vymlátit mu okýnka hulvátovi!!!!každej dneska hrabe na svým písečku,ostatní ho nezajímají,ani to že má vůdči těm lidem určité povinnosti :confounded:
22. zář 2009 v 11:07  •  2 děti - snaží se  • Odpověz
stavba.. to si myslis .. kdyz nic jineho neni tak jsi rada ze mas praci a zivis rodinu, jasne ze odsud pocud ale kdyz ti da pekne penize tak je vemes a v tu chvili neni az tak dulezity ze je nemas pres pasku :confused:
22. zář 2009 v 11:07  • Odpověz
beruska já s tebou souhlasím,sem opravdu pro změnu,je to potřeba,ale říkám,at se ta zmena udělá všude!!i těm nahoře,těm blbečkům,co tam je spí a miliarda je pro ně jak koruna,žádná hodnota pro ně :grinning:no nic jdu vařit dokud sem ještě vlažná,až se zase naštvu,oběd by asi nebyl tak chutný :grinning: :grinning: :grinning:
22. zář 2009 v 11:10  •  2 děti - snaží se  • Odpověz
Hm, síla teda. Přeci musí existovat nějaké páky na tyhle okradače zaměstnanců. Já vím, ono je hezké několik let brát o pár tisíc víc, než je na papíře, ale pak se právě něco zvrtne, člověk onemocní, přijde o práci nebo odchází do důchodu a diví se, jakou almužnu mu stát vyměřil za ty roky, co poctivě makal, to je fakt hnus!!!
22. zář 2009 v 11:11  • Odpověz
no jo to je taky o lidech, stat se tohle nekde jinde tak lidi budou stavkovat atd az si ty platy snizi, tady budou nadavat doma a drzet hubu venku.. :confounded:
pomohla by defenestace :wink:
22. zář 2009 v 11:11  • Odpověz
stavba a proc myslis ze tlacej lidi do penzijniho sporeni uz treba od 25 let? aby lidi meli vratka a nespolehali se na ne, protoze vedi uz leta ze to nepujde, nejvice je deti a duchodcu a pracujicich malo, to nejde tahnout donekonecna :astonished:
22. zář 2009 v 11:13  • Odpověz
beruska to je přesně ten problém,dneska se tady lidi nedokážou postavit za svůj názor,chtějí mít klid a pohodlí tak radši nechávají všechno být,ale mě to vážně chladnou nenechává.já bych šla do ulic,už jsem to psala i jinde,jenže se bojím,že bych se před parlamentem sešla jen já sama se sebou,lidi totiž rádi ucukají na poslední chvíli!!! :grinning:
22. zář 2009 v 11:14  •  2 děti - snaží se  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.