• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Janotův balíček tzv. "úspor"

(Zamčená)
5. října 2009 
No znám i případ, kdy ty peníze nijak závratný dotyčný člověk nebral a o přídavku dlouho zaměstnavatel nechtěl ani slyšet. Ale už mu nebylo trapný nahlas říct, že synovi koupil novou motorku a dceři pořádnej auťák. To je na kopnutí.
22. zář 2009 v 11:14  • Odpověz
beruska2x: ano v tom s tebou souhlasím, spoléhat na důchod od státu může v dnešní době snad jen blázen nebo snílek. Každý rozumný pracující člověk by měl mít penzijní připojištění nebo životku.
22. zář 2009 v 11:17  • Odpověz
beata neboj muj manza by sel taky :grinning:

stavba.. a proc by mu daval neco navic kdyz to jde i bez toho :sweat_smile: lidi taky musi vedet co si nechat libit :rolling_eyes:
22. zář 2009 v 11:17  • Odpověz
hele znama vede z pracaku rekvalif. kurz pocitacu, byla tam malda holka, romaka lae slusna vsechno.. a vyplnuji tam nejaky dotaznik kde maji uvest na co kuzr vyuziji a tak... tak se ji ptal co by chtela delat .. odpoved byla ze j´pracovat nechce vubec, tak co ji bavi??... zehlit!!
tak asi tak ale abych nekrivdila spoustu nemakacenku znam i mezi bilymi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. zář 2009 v 11:24  • Odpověz
No právě každej by měl vědět jakou ma hodnotu a co si dá líbit a co ne. Osobně když mě něco v práci štvalo, tak jsem šla pryč, jakmile jsem našla lepší job a to už jsem měla na starost syna jako samoživitelka. Nezastávám se podnikatelů, ale taky to nemají jednoduché. Zaměstnanec jde ve 4 hodiny domů a víc neřeší. Je to vždy jen uhel pohledu. Přítel je zaměstatnanec a zaroven má firmu, tak vidím ten dvojí pohled. Přijde v 5 hodin z práce a začne makat ještě na svém a jde spát třeba o půlnoci každý den. Myslím, že každý má možnost něco zkusit a ne jen nadávat na systém. Není sice v našem státě moc ideálních věcí, ale sociální jsme až moc. Si jen představte platit kompletně zdravotní péči. Když je nám tu v průměru 30 let nedali jsme na zdravotním pojištění, abychom třeba měli na náročnou operaci nebo třeba na léčbu dlouhodbou.
22. zář 2009 v 11:27  • Odpověz
Beata a pokud vím tak vyměřovací základ se počítá i z premii a ne základní mzdy. To by ty prachy musel dávat podnikatel na ruku ze svýho, protože to jinak nedostane do nákladů. Samozřejmě to určitě někdo dělá, ale určitě se to netýká všech.
22. zář 2009 v 11:33  • Odpověz
mys nebud blazinek dela to tak kazdy druhy podnikatel ktery nema tolik zamestanancu aby to uhlidal :grinning:
22. zář 2009 v 11:38  • Odpověz
No, ale pak musi člověk zvednout kotvu :slight_smile:
22. zář 2009 v 11:39  • Odpověz
Takhle na ruku jsem byla placena rok a pořad jsem měla strach co bude když onemocním, ale peníze to byli hezky
22. zář 2009 v 11:40  • Odpověz
mystik no vem si já chodila do práce ráno na osmou a domů sem chodila v deset večer,takže celý den totálně zabitý a k čemu my to bylo???když sem si žádala po roce,jestli by bylo možné zvednout plat tak na tebe každý kouká,jako by si spadla z višně,nikomu se do toho nechce,to že na smlouvě mám sice napsané odměny 3000 a že sem je v životě neviděla,taky nikoho nezajímá,byla sem se na to ptát i na právním na úřadu práce,tak si s tím taky nevěděli poradit.jasně sem hloupá,že sem tam zůstala,ale než sem stihla odejít,otěhotněla sem,tak sem zvědavá co se změní,až tam nastoupím.ony i ty lidi sou v pasti,zvlášt v dnešní době,každý ti řekne,pokud se ti to nelíbí tak jdi,na tvé místo čeká dalších deset lidí,v téhle době si ráda aspon za to co máš.jasně,už ted pokukuju po nějakých pracích,ale žádná sláva.jinak k platu přítele,žádné prémie psané ve smlouvě neměl,jen základní plat,což je v dnešní době necelých 8 tisc???už ani nevím,tak proto tak malé peníze,jo on si vydělal i přes 20 tis.ale všechno měl na ruku.zkoušela si někdy jednat se zaměstnavatelem??já dvakrát a to sem jednou dosáhla akorát toho,že mi tedy zvedli plat o těch 500kč.jinak pořád dokola slyšíš,že za každou osobu odvádí dvojnásobek platu na zálohy atd.takže proto se nikomu nechce do psaní opravdové mzdy do papírů
22. zář 2009 v 11:41  •  2 děti - snaží se  • Odpověz
mystik věř,že kdyby si měla takhle u každého živnostníka zvedat kotvu,tak si víc na pracáku,než že pracuješ,dneska to tak opravdu dělá skoro každý :wink:
22. zář 2009 v 11:43  •  2 děti - snaží se  • Odpověz
:slight_smile: neboj jednala jsem se zaměstnavatelem několikrát a pokud jsme se nedohodli tak jsem šla. Premie jsou samozřejmě pohyblivá složka a nemáš na ně nárok, ale pokud je přece nikdy nedostanu, tak je asi někde problém. A pokud souhlasím s vyplácením peněz na ruku tak musím asi myslet na zadní kolečka. samozřejmě díky tomu, že i ty dostáváš peníze na ruku tak neplatíš odvody jak máš.
22. zář 2009 v 11:47  • Odpověz
praci jsem měnila asi 5x než jsem našla normální práci a na pracák jsem nešla nikdy
22. zář 2009 v 11:48  • Odpověz
Ten ti stejně nic nenajde a nic za tebe nevyřeší
22. zář 2009 v 11:49  • Odpověz
bordel no :angry: :angry:
jako mě už u nás nepřekvapuje vůbec nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
hlavně, že sobě si strašili snížit 20% a jsou to myslím jen 4% :angry: :angry: :angry: no ale myslím, že ani to jim z jejich kapsy nepůjde :angry:

Hlavně, že si teď zaplatili z našich daní volební kampaně a volby nebudou..prachy v trapu a nic z toho...napsala bych to jinak, ale asi by mi to smazali.
22. zář 2009 ve 13:03  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
já s tím víceméně souhlasím. jak už tady bylo několikrát napsáno, to, co my tady máme za sociální systém, většinou nikde v evropě není. u nás jsou všichni zvyklý (nebo spíš to očekávají), že nebudou muset hnout prstem a stát se o ně královsky postará. a socani toho využívají.
fakt mě dokáže vytočit člověk, kterej volí čssd jenom proto, že mu naslibovali větší podporu támhle nebo támhle, ale už ho vůbec nezajímá, kde na to chce stát vzít, resp. je mu naprosto jedno, kde na to stát vezme, hlavně že dostane.
lidi si odvykli spoléhat se především sami na sebe, pořád fňukají. přitom jen tady na koníkovi je vidět, jak všichni utrácíme za naprostý kraviny. fakt vaše děti potřebujou miliony hadrů z mmb, tisícero blikajících hraček a dalších elektrických nesmyslností? na to peníze jsou, že jo?
tak sakra, momentálně je celosvětová krize, tak se holt musíme trochu uskrovnit. neříkám, aby člověk držel za každých okolností hubu a krok, ale tohle mi zrovna přijde jako zatím nejrozumnější vládní řešení za posledních několik let. konečně se někdo nebojí říct to, co všichni víme, že jsme zadlužený až po uši a něco se s tím musí dělat.
22. zář 2009 ve 13:25  • Odpověz
jééé vy to řešíte tady:sweat_smile: tak já to zkopíruju sem:sweat_smile:

xsuzzi • 1d • Dnes ve 13:29
Která pravidla porušuje: | Zruš
holky dyť se to má týkat pouze roku 2010(max než skončí krize)
jako státní dluh se pohybuje kolem bilionu korun cca 1000 miliard......když se toto opatření neudělá i v tomto rezortu,tak tam vznikne shodek 250 miliard,jasně,že tímto opatřením se dluh nebude okamžitě snižovat,ale nebude stoupat a když se to připočte k ostatním opatřením,tak to třeba bude pomalinku klesat,kdo ví.Rozhodně na tom nejsme kdoví jak finančně dobře,ale brát 6.800 místo 7.600 a brát 10.000 místo 13.000 jeden rok snad vydržíme všichni,když je to pro dobro našich dětí né?Jako jasně,že se chcete mít teď dobře vy,to chce asi každej,ale chudácí ty Naše děti,my se budeme mít v naší době ještě relaitvně dobře,ale oni to odskáčou.
Porodný?Nebudou mít žádný...3 roky mateřský?Nic....podpora?Žádná......příspěvky?Žádné.....nebudou mít na nic,protože platy budou menší a vše několkrát dražší apod....... a takovýhle razantní řešení oni budou muset udělat,pokud to takhle pujde dál a nebude se s tím nic dělat a já svým dětem,momentálně zatím jen Péťuláčkoj neudělám :wink:
22. zář 2009 ve 13:33  • Odpověz
vrátím se trochu zpátky ke svýmu příspěvku :sweat_smile:

no, já si myslím, že u nás by taky spousta ženských šla mnohem dřív do práce, kdyby tu byla ta možnost, ale když si teď vezmu situaci jenom se školkama, jeslu třeba tady u nás vůbec neexistujou a navíc, když si vezmu, s jakou ochotou mě zaměstnavatel přijme, když mám dítě, tak to budu radši doma :stuck_out_tongue_closed_eyes:

my třeba jezdíme oblečení nakupovat do Rakouska, protože nás to tam vyjde buď nastejno jako tady nebo levněji :confused:
22. zář 2009 ve 13:47  • Odpověz
ale jak jsem psala, mně to snížení je celkem fuk :unamused: bylo i hůř a děti jsme chtěli vždycky... i když je fakt, že jedno dítě a dvě děti je rozdíl, zvlášť, když jde o školáka :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale dokud bude mít manža práci, tak nás snad uživí :sweat_smile:
22. zář 2009 ve 13:55  • Odpověz
Já rozhodně doma n aprdeli nesedím. Ale můžu pracovat, protože mám dvě babičky a partnera, kteří se kdykoli o malou postarají. Jsou ale maminy, které nemají vůbec nikoho a kam potom mají to dítě dát? Firemní jesle u nás téměř nefungují, do školky se děti pomalu dříve jak ve čtyřech nedostanou, takže potom to zas tak jednoduchý není. Ať si klidně příspěvek sníží, když umožní maminám dát děti do školky. Jenže školky jsou plné a už teď je skoro jisté, že se mi malá ve třech letech do školky nevejde a to má teprve dva. Někdo řekne, tak ať si sežene hlídání, ale dneska je to tak drahý, že to by teda zas nevydělávala na nic jinýho než na chůvu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Soukromé školky jsou drahé a do práce si dítě asi nevezmu, že jo :angry:
22. zář 2009 ve 14:17  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
suki, to je přesně moje řeč :frowning2: u nás se zapisovaly děti do školky hned po narození a to už jsme byli 10tý :stuck_out_tongue_closed_eyes: teď zas změnili systém, takže už teď se třesu, jestli malýho do školky vezmou :frowning2: navíc já jsem bez práce, tudíž si jí budu muset hledat a už teď mám strach, jestli něco jako matka se dvěma dětma něco seženu (bez práce mi dítě do školky nevezmou a jak si mám hledat práci s dítětem na krku, když ho nemám kam dát?) Prostě tohle jeden balíček nevyřeší, to chce změnu systému :rolling_eyes:
22. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz
Přesně tak.
Určitě je spousta mamin, co by šly pracovat klidně dřív, ale kam ty děti mají dát?? To je největší problém :rolling_eyes:
Ale na ti hňupi nahoře nemyslí, hlavně , že jim potečou penízky do kasičky a hlavně do kapsičky...té jejich :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
22. zář 2009 v 17:24  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
Idealní by bylo kdyby zamestnavatele meli možnost zakladat firemni jesle a skolky. Ted ji sice maji, ale nic je nemotivuje. Dát jim třeba slevu na dani, když zamestnaji vychovatelku do soukromých jeslí. Zatím je to jen zvyk ve velkých nadnárodních firmách. Přitom by se to řadě zaměstnavatelů vyplatilo. Zenské by byli spokojene, prckové taky. Školka po ruce.Ale to je bohužel sen, který si my už asi neužijeme. :slight_smile:
22. zář 2009 v 18:38  • Odpověz
no ruku na srdce, ja myslim ze kvuli nejakym 800,- nikdo po zebrote nepujde :sweat_smile: ono se staci podivat na nakupni centra, lidi breci ale kazdej patek vezou kosiky jak kdyby mela prijit valka a hladomor a ne vikend :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja uz ve cctvrtek odpo a v patek do kramu vubec nechodim, to se neda, nemam na to nervy :confounded:
a nakonec nejvic breci ta co jim na chlast a cigara zbude vzdycky, tak ono to tak horky nebude :wink:

s tou skolkou to je pravda, ja mam manku mladou a hlidani v prac. dobe nehrozi :confounded: a skolky jsou preplnene az hruza :confounded: taky jsem zvedava jak dopadnem
22. zář 2009 v 19:09  • Odpověz
Trošku opožděně, celý den jsem byla mimo. Kdyby lidi zaměstnavatelům nepřistoupili na to, že přes pásku dostanou jen část peněz, tak by neměli koho zaměstnat a museli by to přes tu pásku prolít. Jenže zapomínáte na tu druhou stranu, zaměstnancům se ty peníze nedaní, neplatí z nic sociální a zdravotní ----- docela výhodné, ne? do doby než se něco stane. Obdobné je to s podnikatelu, zpravidla živnostníky. Pořád jsou v mínusu, aby nemuseli platit žádné daně. Pak se něco stane,nemůžou pracovat a brečí, že se stát o ně nepostará. Hold by měl každý myslet taky na budoucnost.
22. zář 2009 ve 21:36  • Odpověz
bat.a, tak teďse musím smát, můj táta podniká, má pár zaměstnanců. Dělá to férově, a stejně si zaměstnanci pořád stěžují a remcají, že mají málo. Když ji táta řekne, že jim dá hrubý plat 20tis., tak náklady jsou 30tis., neboť musí zaplatit vše kolem. Odpověď pak zní, tak nám dej 15 a 10 na ruku a budeš na tom stejně a my budeme spokojenější.

Když si k tomu připočteš, že veškerý výdělek z 50% odevzdá státu, tak se podnikání čestně opravdu vyplatí. Nevím jaké máš vzdělání a co jsi dělala před mateřstvím, ale je jasné, že lidi, kteří makají, studují, aby měli zajištěnou budoucnost (např. já dělala 2VŠ a pracovala na plný úvazek, abych získala praxi. Teď jsem sice v pohodě, ale 5let jsem neměla volno, nechodila do hospody, nejezdila na dovolené, prostě jen práce, škola, práce, škola), tak si zaslouží, aby měli větší výdělek než ti, kteří skončili učňákem, aby se nemuseli moc namáhat. Naopak mi příjde nefér, že já bych teď měla odevzdat půlku platu, abych zajistila budoucnost lidem, kteří se celý život flákají.
22. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz
a pokud jde o to, že na 2letou rd dosáhnou jen někteří, tak se zase ptám "proč ne?" Proč bychom měly na tom být stejně všechny, ať do systému přispíváme vůbec, symbolicky nebo brutálně moc? Myslím si, že si za tak vysoké daně zasloužím nějakou výhodu.

A teď mě klidně ukamenujte.
22. zář 2009 ve 21:49  • Odpověz
já mám teda Vyšší školu, ne učňák, ale nemyslím si, že je pravda, že ti co mají jen učňák se v životě málo nadřou, to se mi zdá trochu krátkozraké a cítím v tom předsudky. a lehké pohrdání lidmi, kteří nemají vysokou :zipper_mouth:
To, že jsi nechodila do hospody a nejezdila na dovolené je tvoje rozhodnutí, vypadá to spíš jako by těch let litovala, když to tak popisuješ-nic ve zlém.
22. zář 2009 ve 21:56  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
teď jsem dočetla všechny články, tak ke konci diskuse, naprostý souhlas. Stát by neměl motivovat ženy k porodům tím, že jim dá porodný, ale tím, že jim zajistí, aby s mohly realizovat jinak než v domácnosti, to znamená, aby mohly své děti dát do kvalitních jeslí a školek, nejlépe zřízených zaměstnavatelem, aby se s nimi viděly třeba o pauze. Jenže to není problém hospod.krize, ale systému.

Můžu Vás ale uklidnit, právě poslouchám pablba Parobka a balíček nebude, postrádá solidaritu bohatých s chudými. A komoušům se to taky nelíbí, takže možná žádný balíček nebude. Snad bych nám i přála, abychom dopadli jako v Maďarsku, jinak voličům čssd a ksčm nedojde, že stát nemůže jen dávat.
22. zář 2009 ve 22:07  • Odpověz
suki, nelituji, jen píšu, že jsem makala jak divá a teď, když jsem za to oceněná, tak mám být trestaná a platit neřestné daně. Pokud jde o lidi s výučákem, tak momentálně na stavbě našeho domu vidím ty dříče :grinning: . Jinak jimi nepohrdám, když dělají svou práci, zaslouží si, aby byla oceněná. Ale nemyslím si, že si mají stěžovat, že právník bere víc než prodavačka. Tím nechci říct, že prodavačky jsou něco méně, já byla jednou na pokladně na brigádě a mám z toho děs jěště teď (nemají to jednoduché).
22. zář 2009 ve 22:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.