• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Janotův balíček tzv. "úspor"

(Zamčená)
5. října 2009 
xsuzzi-taktak,taky neznám důchodce co by pobíral takové prašule.
A ten výdělek 30táců :sweat_smile: :rolling_eyes: hm,ono když se poštěstí tak se zadaří.Ale za takovými penězmi spíš do ciziny.My to máme taky tak,aby jsme poplatili co máme,tak tatík musí makat v Německu
23. zář 2009 ve 12:29  • Odpověz
ahoj holky,udivuje mne jak se do sebe takhle mužete pustit.Přidam i ja svuj nazor pokud dovolíte-
Chapu že tato opatřeni musi byt,ovšem nadšena z toho nejsem.S manželem jsme spolu přes 10let.Oba jsme slušně vydělavali ,vzali si hypoteku a uvěry aby jsme mohli nekde žit a koupili si byt.Jak plynul čas i na nas došlo a chtěli si pořidit miminko.Říkali jsme si že to zvladnem i na mateřske,hodně jsme se uskromnili a zadařilo se,mame krasnou a zdravou holčičku...Bohužel jsme jen obyčejni lide a nemam šanci chdit do prace v době rodičaku.Manžel je v praci od nevidim do nevidim aby nas uživil,ale samo že jsme počitali i s penez na rodičak.Daři se nam vyjit od vyplatě k vyplatě.Chapu že stat neni zaopatřovací ustav,ale to bylo slibu jak se postaraji o rodiny...No jsem nucena byt s malou doma ,neb zaměstnani me mi neumožni chodit do prace a nevim co bych mohla dělat jineho.
Jak řikam jsme obyčejni lide,kteři sve ditě jasně že uživi,protože je prostě naše a udělame pro něj vše.Neni tožadna tragedie že přijdem o 800kč ale i tech par korun je pro nas dost
Myslete si o mě co chcete ,ale tak to je ...Jak řikam chapu všechny strany že to tak musi byt
No bude to krušne ,ale snad to nějak zvladnem.Budu dal hledat nějakou praci ,ale jsme zvedava jaky dopad to bude mit na dalši lidi,popřipadně kolik děti odloži maminky ktere to prostě nezvladnou a nedej bože je odloži jinam než do babyboxu .....Každopadně si už asi dalši ditko pořadně rozmyslime,ale mame na to ještě nějaky čas tak uvidime..
Snad chapete co jsem tim všim chtěla řict....
Tak si držme palce at to tolik neboli a my jsme zase štastne maminky s miminky...
23. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz
Takových 50% důchodců má průměrný důchod těch 13000 a ten zbytek má kolem těch 8000 a někdy i méně. Jsem pracovala na poště a roznášela jsem důchody. A někdy jsem nestačila ani koukat,když byli oba manžele v důchodu a měli dohromady i 27000. Což nemají některé rodiny s dětmi. :unamused:
23. zář 2009 ve 12:46  • Odpověz
A s tím balíčkem souhlasím,ano je to hrozné,že budeme mít o 10% menší rodič.příspěvky,ale prostě nějak bylo a nějak bude. Si vemte před pár lety měli maminy rozhodně menší rodičák a taky dokázali vyžít.
Neříkám,že si žijem královsky máme hypotéku,platíme nájem,nějaké to spoření,malá něco stojí no hold se budem muset uskromnit.
23. zář 2009 ve 12:52  • Odpověz
Tak pokud ty důchodci měli během svého pracovního života vysoké příjmy, tak potom mají i vysoké důchody. To je právě ono, nenchat se zaměstnavatelem okrádat. Spousta lidí slyší na to, když dostane na ruku např. 15000, je mu už jedno, že do papírů mu zaměstnavatel napíše 10 000. I proti tomuhle je potřeba bojovat. Je vidět, že ty zaměstnavatelé mají peněz dost. Možná bysme se divili, kolik peněz tímto způsobem ročně proteče bez daní.
23. zář 2009 ve 12:55  • Odpověz
to je jak chudak babicka ve zpravach beduje jak nemuze utahnout 120m2 byt na vinohradech :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
23. zář 2009 ve 13:23  • Odpověz
každej má na to svůj názor... já si zas třeba myslím, že ty důchodci makali celej život, moje mamka byla s mýma staršíma bráchama doma s každým půl roku, pak putovali do jeslí, se mnou si "užila" neuvěřitelný dva roky na mateřský a pak už prostě z finančních důvodů musela jít do práce :stuck_out_tongue_closed_eyes: táta, ten si chodí přivydělávat, aby si mohli dovolit třeba dovolenou, protože za totáče na ní nemohli z finančních a politických důvodů, oni nemůžou za to, že většinu svýho života prožili v komunismu a teď díky tomu mají houby :unamused: jo, a ještě si můžem postěžovat, že ty přivydělávající si důchodci berou práci mladým lidem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ta ženská na mateřský má zase doma většinou manžela, kterej je výdělečně činnej, takže není odkázaná jen na rodičák... ale co mě třeba vždycky nadzvedne je to, že matka, která porodí dvojčata dostává ty samý peníže, jako kdyby měla jedno dítě :unamused:

vždycky bude někdo, kdo bude mít názor takovej a jinej zas opačnej, já si myslím, že problém je v tom, že naše slavný vlády vůbec, ale vůbec netuší, co mají dělat :unamused: myslím si, že v Evropě jsou různý sociální systémy a oni ani neví, kterýmu by se ten náš měl aspoň trochu podobat... oni si radši vedou mezi sebou ty žabomyší války :rolling_eyes:
23. zář 2009 ve 13:46  • Odpověz
Osobne nevidim duvod, proc neusetrit na davkach, ale na druhe strane by stat mel neco pro matky udelat. Spousta mamin by sla do prace i driv jako po trech letech, ale vetsina skolek dite driv nevezme. Proto si myslim, ze je v zajmu statu (zvyseni porodnosti -> bude vic lidi makajicich na duchodce), aby vyrazne rozsiril kapacitu skolek, aby se znovu otevrely jesle a taky by bylo super, kdyby danove zvyhodnil firmy, ktere zamestnavaji matky na castecny uvazek. To je podle me lepsi reseni a myslim, ze u nekterych lidi by to mohlo vest i ke zvyseni porodnosti. V dnesni dobe se to uz neda bohuzel delat tak, ze bude hlidat babicka a navic hodne mladych rodin zije daleko od prarodicu a platit chuvu se nevyplati.
23. zář 2009 ve 13:50  • Odpověz
Zajímavá diskuze :sweat_smile:
Co se týče politiky našeho státu, tak je jasně vidět, že je už dlouho něco sakra špatně :angry: :unamused: :rolling_eyes:
A v otázce konkrétně zmiňovaného balíčku, tak na jednu stranu s nim samo souhlasim, protože prostě někde se ušetřit musí a když ty prachy nejsou, tak prostě nejsou. Ale taky na druhou stranu se mi nelíbí, že sami sobě si politici opasky moc neutáhnou... :angry: Snížení jejich platů o 4% to je jak nic! :unamused:
A nelíbí se mi, že každý měsíc dávám státu nekřesťanský prachy ze svýho platu a politici pak ty "moje" peníze prošustrujou za předvolební kampaně, návštěvu papeže, nový luxusní auta pro vládu, apod...! :confounded: :unamused:
A klidně, ať zrušej porodný a rodičák, ale ať v tom případě otevřou hoooodně novejch jeslí a školek (ale cenově přijatelnejch, aby rodiče nevydělávali jen na ty jesle, to by pak jaksi nemělo smysl, a ne každý chce podnikat, někdo musí dělat tu práci jako úředníci, lékaři, učitelé, atd. a ti fakt nemaj většinou takový platy, aby si mohli dovolit dítě dát do hodně drahých jeslí a školek). Já klidně půjdu do práce hned po mateřský, ale musim mít to dítě kam dát (i když samozřejmě bych radši byla s dítětem doma a věnovala se mu celý den, protože rodičovskou péči nic nenahradí, ale kdyby prostě nebyly prachy na základní věci, tak bych do tý práce musela bez debat...).
23. zář 2009 ve 14:11  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
24. zář 2009 ve 12:25 • aponchie
aja já byla na prvním rodičkáku před 5ti lety a brala jsem 3600kč!!!!!A stálo to pěkně za hovno,jo přežili jsme,ale za celou dobu jsem si nemohla nic pořádného koupit.Manžel vše táhnul sám a žili jsme z ruky do huby.Pěkně děkuju jednou stačilo!!!!takže mě to taky pěkně sereeeeeeeee!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry:
24. zář 2009 ve 12:29  • Odpověz
ad před pár lety měli maminy rozhodně menší rodičák a taky dokázali vyžít....pred par lety byly i jine ceny, nemyslite????

Ja rikam, utahnout opasky aji tem nahore-at jdou prikladem.

A kdyz rikaji, ze balicek bude platit jen pro rok 2010-tak to muzou taky zkusit se svymi platy, ne? Myslim, ze by ten rozdil videt sel....a proc to neudelaji? Hamty-hamty, at mam vic nez tamty.... :frowning2:
24. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz
tak jinak..je mozne ,ze kvuli usporam je nekdo schopen se zabit?ze to nezvlada?
24. zář 2009 ve 12:35  • Odpověz
apo...to se uvidi posleze....myslim, ze se najdou lidi... :confounded:
24. zář 2009 ve 12:39  • Odpověz
tak davala jsem odkaz na clanek ,ze se ve firme strilelo kvuli vyhozovu potazmo krizi a smazali mi to prej off topic..me to celkem udivuje asi je to hodne zle
24. zář 2009 ve 12:41  • Odpověz
ad co progresivni dan? :sunglasses:
24. zář 2009 ve 12:46  • Odpověz
driv, nez jsem se na to stacila kouknout :unamused:

co progresivni dan?
24. zář 2009 ve 12:48  • Odpověz
no jestli to budou dal epodporovat nebo od toho take ulevi?ted jsem v tech skrtech trosku mimo,nemela jsem cas to sledovat poradne

janus nejaka uzivatelka me nahlasila,ze sem davam off topic odkaz :grinning:
24. zář 2009 ve 12:51  • Odpověz
aponchie :grinning:
No melo to byt jen na rok 2010-zatim teda! Protahnou to , uvidis!
24. zář 2009 ve 12:54  • Odpověz
no ja sem se bavila s muzem o tom..jak ceskej zamestnavatel v ramci krize samozrejme udela opatreni,ale...jestli on to nahodou nevyuzije ve svuj prospech ikdyz uz treba to nebude tolik potreba jestli mi rozumis..ve jmenu krize udelame to a to a ono to tak nenapdane zustane naporad
24. zář 2009 ve 12:56  • Odpověz
no presne to si myslim....
24. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz
Předsedové parlamentních stran se již ve středu odpoledne shodli na změnách v Janotově návrhu. ČSSD ustoupila od progresivní daně, výměnou za to ale ostatní strany zamezí snížení porodného, rodičovského příspěvku či příspěvku na péči.
24. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
njn tak kdyz se tak skrta kde se to nakonec nasbira ti penize ?
24. zář 2009 ve 13:14  • Odpověz
Nejlepší výrok dne:

"Kalousek: Z Paroubka jsem zoufalý, na jednání chyběli jen Marťani"

- jednání ze sněmovny je jeden z nejlepších live pořadů, co jsem v poslední době viděla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: fakt už na to není co říct :grinning: :grinning: :grinning:
24. zář 2009 ve 13:58  •  2 děti  • Odpověz
ja se taky divam, to je k zbliti, hlavne Sobotka....
24. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz
Kde to dávají? Dá se na to koukat i někde na netu? I když já jsem ráda že nezvracím :grinning:
24. zář 2009 ve 14:36  • Odpověz
ct24, na netu taky
24. zář 2009 ve 14:41  • Odpověz
Tak si to najdu...ale když já jen četla, že bradavice zas stupňuje požadavky a že to možná neschválí...no mrknu na to
24. zář 2009 ve 14:50  • Odpověz
ted si tam vyrvava hlasivky
24. zář 2009 v 15:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.