• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Janotův balíček tzv. "úspor"

(Zamčená)
5. října 2009 
Kristi :grinning:
Já měla práci a už jsem ho nestihla, koukám až teď, ale aspoň jsem se nenaštvala :grinning:
24. zář 2009 v 15:08  • Odpověz
ještě že jsem v práci.
na paroubka a jeho úderná hesla fakt nemám žaludek.
naši známí volí čssd už spoustu let. nechápu je. oba jsou státní zaměstnanci, platy nijak horentní, ale vystačí jim, navíc tam mají jakous takous jistotu. obě holky mají na vysoký (soukromý, kterou jim zvládají platit), mají vlastní velký byt za prahou, mají auto, jezdí na dovolenou (sice spíše po čechách, ale to je jejich volba, měli by i na zahraničí). prostě klasická střední třída, která si nemůže stěžovat. a přesto je volí.
24. zář 2009 v 15:17  • Odpověz
Kalousek teď byl hodně vtipný, jak se obul do Paroubka :grinning:
24. zář 2009 v 15:28  • Odpověz
Kalousek velmi dobre mluvi..komunisticky poslanec hovoril o Dansku :grinning:
24. zář 2009 v 15:29  • Odpověz
ahoj,

jsem tu nová, a narazila jsem na tuto diskuzi, můžu se přidat?
24. zář 2009 v 15:37  • Odpověz
Kalousek je dobrej, fakt hezky a logicky mluvi. Ted milasek Rath....prej ze 23% z pul mega je 20tis. Ty voe, to je debil
24. zář 2009 v 15:46  • Odpověz
to prece nemuze nekdo brat vazne co rika Rath :sweat_smile: :rolling_eyes:
24. zář 2009 v 15:50  • Odpověz
ti lidi ho poslouchaji napul..slysi jen jeho slava jako neberme penize tem tem a tem,ale sam si ubrat nechce a pak se nabizi otazka kde ty penize veme? :grinning:
24. zář 2009 v 15:51  • Odpověz
"Vsichni připravují opatření, jak bankéřům a manažerů, kteří krizi způsobili, trošku potlačí příjmy. Co děláme my? Snížíme platy bídným učitelům, sestrám, vědcům, ti za to mohou," máchá rukama Rath. Kalousek si v tom okamžiku přišel pro svou zapomenutou hůlku k Rathovi a významně si ji nadhodil.
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. zář 2009 v 15:52  • Odpověz
boze muj to je des toto..ja bych ho hnala na jeden den do britskeho parlamentu nebo na sever ke kralovne Margareth ta by mu dala facana lharovi jednomu
24. zář 2009 v 15:55  • Odpověz
Taky se přidám k diskuzi. To, že mému muži jako státnímu zaměstnanci vezmou nějaká procenta z platu a mně možná sníží rodičovský příspěvek, to bychom snad nějak přežili, protože já mám tu dvouletou variantu rod. příspěvku, tedy 11400 Kč měsíčně a manžel má jedno z nejlépe placených míst ve státní správě, takže mu pár tisíc v platu až zase tak chybět nebude, ale spíš nám vadí ten princip, že lidem, co chodí do práce se budou snižovat platy, ale těm, co se válí na úřadech práce se bude zvyšovat podpora v nezaměstnanosti. Co to je za logiku? Ti, co poctivě dělají a odvádějí daně do státního rozpočtu na tom budou byti a ti, které stát musí živit dostanou více peněz. Tohle tedy mého manžela docela štve a můžu říct, že mě taky. Rozhodně mi to nepřijde spravedlivé, ale co v tomto státě je spravedlivé?
24. zář 2009 v 15:56  • Odpověz
jděte do háje s Kalouskem..je to šašek :grinning: :grinning: :grinning: jako všichni ty páprdové tam
24. zář 2009 v 15:56  • Odpověz
mat, a myslíš, že lidi, kteří jsou na pracáku jsou všichni nemakačenka? Nemyslíš, že většina celý život pracovala a přispívala do soc. systému teď přišla o práci, protože jim zavřeli fabriku? Ti, o kterých ty píšeš se pracovním úřadům zdaleka vyhýbají, ovšem sociální úřady obléhají, zvláště v době vyplácení sociálních dávek.

Zábavné je teď poslouchat Dolejše o minulé době. Asi bychom se nejraději měli inspirovat v době ne tak dávno minulé, kdy se inteligence zavírala do dolů, aby moc nekecala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. zář 2009 v 16:11  • Odpověz
Aleachim má pravdu. Podpora v nezaměstanonosti se bere jen po určitou dobu. Takže ti ,kteří se jen válejí doma a nic nedělají, na ní stejně nejsou. Jsou tam lidé, kteří přišli o práci. Tudíž předtím platili daně a pracovali!
Jo a Ratha jsem naštestí neslyšela a jsem za to ráda. Toho fakt nemůžu poslouchat. Co slovo to lež! To se nedá... :angry:
24. zář 2009 v 16:26  • Odpověz
no, ono je to tak, že socani nafoukli výdaje státu(zvýšili kdejaké dávky) a pak přišla ODSka a stlačila příjmy (snížení daní) a pak se divíme, že jsme tam, kde jsme. A když se s tím bude chtít teď někdo něco dělat, tak to vždycky bude někohoho bolet. Když se zvýší daně, budou nadávat ti, co je mají platit. Když se sníží dávky, budou nadávat ti, co o ty dávky příjdou. No, Janota to sestavil tak, aby to bolelo všechny a nikoho ne moc a výsledek je, že všichni křičí a spokojenost žádná, protože to přeci může zaplati ta druhá skupina.

Taky boji za to, ať mi raději sníží rodičovský příspěvek, než progresivně zdaní příjmy, protože to by mě bolelo mnohem víc. Jak říkám, nikdo nechce o to své přijít, ale hold to jinak nepůjde a když nepřestanou poslanci takhle blbnout, tak to s námi dopadne dost špatně.
24. zář 2009 v 16:27  • Odpověz
aleachim: Nemyslím, že všichni lidi na úřadu práce jsou nemakačenka, ale jsem právnička, která před nástupem na mateřskou pracovala na Ministerstvu práce a sociálních věcí a měla jsem tam na starost právě problematiku nezaměstnaných a můžu Ti říct, že většina lidí, co mi prošla rukama byli právě Ti nemakačenkové a když si vezmu jenom lidi, co bydlí v mém sousedství, tak z deseti sousedů v produktivním věku, chodí do práce jen 3 a ostatní se válí doma. Stejně jako můj brácha. V květnu přišel o práci a novou ani nějak aktivně neshání a bere radši podporu, protože má peníze bez práce. Můj táta (ač je to elketroinženýr a žije v Praze), byl taky dva a půl roku na úřadu práce, flákal se a bral podporu a práci nijak aktivně nesháněl, takže já mám kolem sebe spoustu případů, kdy jde o nemakačenky včetně mé rodiny a s těmi bych rázně zatočila. Jiná situace je samozřjemě u lidí, kteří jsou propuštěni po letech práce pro nadbytečnost nebo z důvodu zrušení jejich zaměstnavatele a žijí v regionu, kde práce není. Tam je samozřejmě namístě, aby jim stát pomohl. Ale jak udělat hranici mezi těmito dvěma skupinami lidí? To prostě nejde.
24. zář 2009 v 16:27  • Odpověz
Já nejsem pro snížení porodného a rodičovských dávek.

To co ušetří na detech je stejne nevytrhne a mnohým matkám hodně poškodí, protože pro nekoho pár stovek není nic,a pro nekoho je to dost penez, se kterými prostě počítá.
24. zář 2009 v 16:28  • Odpověz
adelko, tak proste musis pocitat s tim,ze dostanes min, ono to musi jit :wink:
24. zář 2009 v 16:30  • Odpověz
Adelka jenže to co ušetří, je vytrhne. Je to několik miliard! A kde se má brát? Jako je to těžké!
24. zář 2009 v 16:32  • Odpověz
mat, já jsem právo sociálních věcí strašně nesnášela, takže si nejsem jistá, ale nebere se náhodou podpora v nezaměstnanosti max 6měsíců??? :unamused: Jinak, když na to tak koukám, pocházíš z rodiny, co docela parazituje na systému :wink:(neber to, prosím, osobně). No, lidi z mého okolí, když přišli o práci, tak si rychle našli jinou. Je to asi otázka zkušeností.
24. zář 2009 v 16:35  • Odpověz
Ono je to vytrhne když si to sečteš :slight_smile: To je jakpoplatky ve nemocnici,pár korun ale ve výsledku miliardy.

Já jsem pro snížení ale štve mně že nesnižujou i sobě........lidi se mají konečně naučit že se nespoléhá na dávky.......ty by měly být pro lidi v těžké životní situaci.a to MD neni,ta se dá naplánovat a financování zajistit.
24. zář 2009 v 16:36  • Odpověz
no takovy obyč lidi, kteří makaj oba v kolbence by si asi těžko zajistily financovaní :sweat_smile:
24. zář 2009 v 16:40  • Odpověz
Kristi, to že si řeknu, že to musí jít je pěkné, ale co když to vážně nejde, lidé mají půjčky, hypotéky (předpokládám, že je máte taky) a s těmi penězmi počítají.

Spíše bych se ptala, opravdu se nedá uspořit jinde? A daleko větší peníze? :wink:

Ale jinak vás obdivuji, jak jste velkorysé :wink: :wink:

JO a jinak nejsem ani modrej pták ani socan :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Stranu top 09 neuznávám, nebyla zvolena v řádných volbách :wink:
24. zář 2009 v 16:43  • Odpověz
adelka, no, právě, že je to vytrhne. Tuším, že snížení rodičovské, mateřské a porodného činí něco kolem 10miliard. Naopak si myslím, že rodinu, kde jeden pracuje, nevytrhne těch 800kč.
24. zář 2009 v 16:45  • Odpověz
ne, nepocitaji, to prece neni logicky, chces tim rict, ze vezmu si hypoteku na vyssi castku protoze do toho zapocitam rodicak??? a az rodicak nebude tak co?
24. zář 2009 v 16:46  • Odpověz
jinak penize z rodicaku maji jit na dite a jeho potreby a ne na naky pujcky apod.
24. zář 2009 v 16:46  • Odpověz
kristi to je tvuj nazor
24. zář 2009 v 17:00  • Odpověz
Ne, kristi, chci říct, že velká část otcových příjmů může jit na bydlení a pak se prostě chtě nechtě s penězi z rodičovského příspevku počítá. Je mi jasné , že u vás to tak není, ale nemůžeš soudit jenom podle sebe, že? :wink:

A ditě musí také nekde bydlet, nemyslíš?

Holt nekoho nezastihlo to sladké rozprodování státního majetku, kdy jste si mohli koupit byt za 200 tis, a obratem ruky střelit za dve mega.

Toto je taky spravedlivost jak noha :confused:
24. zář 2009 v 17:03  • Odpověz
ano, tim jsem si jista, ze je to muj nazor :wink:
24. zář 2009 v 17:03  • Odpověz
kristy souhlasím s tebou :wink: už jsme četla minulou diskuzi kterou zakládala Pipiii a fakt máme stejné názory :wink:
za které jsme kamenovány že :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. zář 2009 v 17:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.