• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Janotův balíček tzv. "úspor"

(Zamčená)
5. října 2009 
Kristi, a kde je specifikováno na co všechno přesne a konkrétne ma jit rodičovský příspevek?
Ráda se poučím :wink: :wink: a nemyslím to sarkasticky
24. zář 2009 v 17:06  • Odpověz
nas taky tohle nezastihlo, jen bych chtela vysvetlit, jak to hodlate delat, kdyz penize z RP nebudou, ty nebudes mit praci a hypoteka bude prilis vysoka, protoze se pocitalo s tvou RP - neni to osobne, jen priklad. co pak???
24. zář 2009 v 17:06  • Odpověz
kalousek byl dnes úžasnej, má pěknou hůlku... :wink:
24. zář 2009 v 17:07  • Odpověz
ja nerikam, ze je to nekde specifikovano, ale mas ho za to, ze se staras o dite 24h denne, je to tvoje mzda a mela bys ji vyuzit na to, co je potreba k tomu,abys tuhle peci diteti zajistila - teda aspon mi to tak prijde normalni - plinky, jidlo, obleceni, zajmy apod....
24. zář 2009 v 17:08  • Odpověz
Murynka, doufám, že nemluvíš o mně, já nikoho nekamenuju, myslím, že mám rozumné argumenty, a nikoho nenapadám
Pokud mluvíš i nejako minulé diskuzi, tu jsem nečetla :wink:

kristi, neříkám, že je to náš případ, říkám, že lidé spoléhají na peníze, které měly přislíbeny. Pokud by nebyl RP, tak si troufám říct, že hodne mamin by mimina nemelo, protože by to proste neutáhly. Já se spíš zeptám na co lidé platí sociální pojištění? aby ve velkém podporovaly nepřízpusobivé lidi?
24. zář 2009 v 17:12  • Odpověz
ja platim z rodicaku zalohy na byt,jinak to nejde,krize je vsude okolo nas,nejsou zakazky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
to uz je zase jina vec, ze jo. S tim samo nesouhlasim, ovsem ted to za me plati stat, takze drzim hubu....
Adel, pokud jde o sladké štěstí, tak mi ho taky neměli a nejsme na rodičovské závislí, ale museli jsme tomu lecos objetovat. To už jsem psala výše.
24. zář 2009 v 17:13  • Odpověz
Kristi, jídlo, postel, bydlení ........
24. zář 2009 v 17:13  • Odpověz
kristi ale ty furt nechapeš, že je uplně jedno, jestli se hypoteka zaplatí z manželova příjmu nebo z davek, ale prostě se s těma penězma počíta, jasně když mi vemou tisíc korun, nebude to tak strašny,
24. zář 2009 v 17:14  • Odpověz
poupe, je navysost jasne, ze kazdej si z toho plati co potrebuje, ja jen upozornila na to, k cemu a za co ten prispevek dostavame. Ja se ho opravdu snazim vyuzit celej na Miu a jeji zaliby a veci...
největší část ze sociálního jde na důchody.
aleachim, to máš štěstí, a jak já jsem psala výše, hodně lidí na RP závislých je, teda aspon si to myslím, a slýchám v mém okolí :wink:
24. zář 2009 v 17:16  • Odpověz
kristi kdyby to slo,tak ji ho dam taky celej,
24. zář 2009 v 17:17  • Odpověz
ha, a když jste se dostaly k účelu dávak, k čemu je porodné??? Já myslím, že k ničemu. Normální rodinu to nijak nemotivuje, nemá to žádný systém..... jediné k čemu to vede je, že to zvyšuje porodnost jisté skupiny obyvatel, která pak není schopná zajistit své děti a ty jsou pak závislé na soc.dávkách. To bych zrušila jako první.
dadous - pocita, ale musis umet pocitat i bez nich, proste jednodusse si nebrat hypoteku, na kterou bez tohohle extra prijmu nemas...
aleachim, s tim nelze nez souhlasit, ani si nevzpomenu na co jsme porodne pouzili, tusim ze to byla zapijecka dcery :grinning: :grinning: :grinning:
24. zář 2009 v 17:18  • Odpověz
:grinning: takže tím chceš říct, že když jsme si před lety brali hypoteku, tak jsme si neměli pořizovat dítě, protože co kdyby nahodou zrušily rodičak?
24. zář 2009 v 17:18  • Odpověz
Aleachim, toho já se nedožiju, než pujdu do důchodu, to dřív pujdu na centrálku :grinning: :grinning:

Jasne, také se mi nelíbí, že mají důchodci velké byty za regulované nájmy a mladé rodiny těžce platí své bydlení, to se mi také nelíbí, a to je nespravedlivé, proto jak píšu, nejsem modrej pták ani socan (jak se jim familiérně říká)
24. zář 2009 v 17:19  • Odpověz
mě není jasné to s tou hypotéku, tu si přeci neberete na 3roky. Co když pak nebude mít ta mamina, co je tímto způsobem závislá, žádnou práci. Doba je zlá a místa žen, které jsou na rd, se běžně ruší. Když se chtějí vrátit, dostanou odstupné, ale práci ne :unamused:
24. zář 2009 v 17:19  • Odpověz
dadous, to jsem rekla? nejsem si vedoma, nevkladej mi do ust nesmysly... :slight_smile: ja chci slyset, co budes delat, az ten rodicak nebudes dostavat vubec a napr. te s dvema detma nevezmou do prace....to me zajima?
24. zář 2009 v 17:21  • Odpověz
my mame uver na byt uz 5 let a to jsme meli uplne jiny prijmy,to je fakt blbost co pises kristi.
24. zář 2009 v 17:23  • Odpověz
Aleachim, co ti není jasné? nechápu.

Vidím, že v jisté otázce bychom se shodli, ale to bychom pak byli za pseudohumanisty :confounded:
24. zář 2009 v 17:23  • Odpověz
no z tvych příspěvku jsem to tak pochopila :confused: a k tvy otazce, nad tímhle vubec neuvažuju, protože prostě si myslím že tady ten rodičak nezrušej, a ja budu klidně dělat cokoliv , když budu potřebovat praci :sweat_smile:
24. zář 2009 v 17:25  • Odpověz
adelka ne na tebe ne :wink: šlo o jinou diskuzi :slight_smile:
kdyz jsi zamestnana,drzi ti 3 roky misto i s dvouma detma :wink:
Kristi, život není o 100% jistotě, tu nemáš nikdy, riziko je vždy, jde o to riziko co nejvíce eliminovat, takže práci nemusíš najít, to je jasné, s tím se s tebou o to nepřu.

a co vy? Když nebudeš mít RP a manžel práci? také hypotetická otázka, ale co pak?
24. zář 2009 v 17:26  • Odpověz
adel, co je centrálka :sweat_smile: ???

S těma bytama, naprostý souhlas. Nikoho nezajímá, že já jako studetka, jsem bydlela po podnájmech za 20tis a abychom jsme to utáhly, bylo nás tam taky 8, tak proč mě by mělo zajímat, že důchodci budou muset opustit byt, ve které jsou celý život za pár korun až deregulují nájemné. Stejně tak je nezajímá, že majité těch domů, nemají na opravy a dotují to ze svého. Jinak pokud jde o důchodce, výše jsem hodila malou úvahu a dostala jsem za to pěkný klepec, tak raději nebudu opakovat.
24. zář 2009 v 17:27  • Odpověz
kristi, aleachim a vy máte půjčku na bydlení? Jasně, nic mi do toho není, ale pokud tu půjčku máte taky, tak by mě zajímalo, jak to chcete tedy řešit vy, v případě, že práci neseženete.
24. zář 2009 v 17:27  • Odpověz
Aleachim, centrálka, je centrální hřbitov :wink: :wink:
24. zář 2009 v 17:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.