• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Janotův balíček tzv. "úspor"

(Zamčená)
5. října 2009 
Musím se zastat Kristi... nějak nechápu, že si lidi vezmou za x tisíc půjčky nebo hypotéku a počítají s tím, že budou mít pořád stejný RP.
Taky máme hypotéku a při smlouvání výše její splátky jsem hodně přemýšlela a nastavila ji tak, abychom byli schopni ji platit i v případě, že bude jeden z nás bez příjmu :wink:
Prostě mi přijde postavené na hlavu argumentovat tím, že když mi sníží RP nebudu mít na splácení hypoték a už vůbec ne půjček :unamused:
24. zář 2009 v 17:28  • Odpověz
poupě, s tím držením místa je to vtiv, viď??
24. zář 2009 v 17:28  • Odpověz
to uz je o jinych cislech, my se tady bavime o 800 Kc ne o tom,pokud to zrusej. Mne to nevytrhne, ja z toho cast hypoteky neplatim a pokud nekdo s timhle prijmem proste pocita do rozpoctu vcetne hypoteky, je to proste blbe, ten prijem by taky nemusel mit vubec nebo o hodne mensi jako to bylo driv
24. zář 2009 v 17:29  • Odpověz
nikes, jisteze mame hypoteku, nic do klina nam bohuzel nespadlo. ja se nebojim toho, ze by muj muz nemel praci nebo ja si nesehnala. A kdyby slo do tuhyho, tak tenhle byt prodame a koupime si jinej, jinde, treba v pardubicich apod.
24. zář 2009 v 17:30  • Odpověz
kristi, ale co když přijde o práci i manžel, to i pak tvůj rodičák půjde na hypotéku, ne?
24. zář 2009 v 17:31  • Odpověz
když nebudu mít práci a manžela vyhodí, budeme muset asi nevýhodně prodat akcie a dluhopisy, které jsme nakoupili, když bylo lépe. Trochu teď prodělávají, takže se nám vyplatila hypotéka.
holky vy tady furt omílate pujčky a hypoteky , ale jakej je rozdíl, když bydlím v najemním bytě a platím najem, nebo si radši vemu hypoteku a budu si splacet byt kterej jednou moje děti zdědí :sweat_smile:
aleachim ja porodne opravdu pouzila pro sve deti,pro nic jineho, kupovali se z toho kocarky pro holky, vybaveni do pokojiku atd.

co se tyce rodicaku, tak budu dostavat rodicak na jedno dite, coz znamena 7600kc na tri deti bez naroku na soc.davky,platime auto, ktere jsme museli kvuli holkam koupit, splacime na pul s rodici RD prosteme bych tech 800kc opravdu vytrhlo, pro nas to je bohuzel na teddost penez, za ktere holkam aspon neco muzu koupit, co potrebuji,proste ja jsem proto aby se skrtalo nekde jinde, kde to tak nepostihne rodiny s detma, ale to jsem uz psala v minule diskuzi :wink:
24. zář 2009 v 17:32  • Odpověz
nikes, zdaleka by muj rodicak na nasi hypoteku nestacil :slight_smile:
Mne to nepřijde jako blbost. Když si beru hypotéku a plánuju děti, tak vím, že určitou dobu budu závislá na manželovi a nedej bože, když on ještě ztratí práci. Proto se dělají rezervy. V mém okolí si všechny páry vytvořily rezervu, kdyby jim vypadl plat na určitou dobu, aby vůbec tu hypotéku uhradily. Rodičák a všechno jsou věci od státu a mohou být a nebo nemusí být. Je to závislé na nich a kdo na to spoléhá, tak je to chyba. Moje kamarádky šly rodit i s hypotékami v roce 2006, kdy byl rodičák něco přes 3000. To není zase tak dávno. A rodičák byl zvednut těsně před volbami v roce 2006, to znamená že to začalo fungovat někde od srpna, září. :slight_smile: Tím chci říci, že šly do mimča také s nějakým předpokladem, který byl pak jiný. Pro ně lepší. Nikde jsem ale neviděla diskuzi, počítala jsem s menší částkou, stačí mi to, nechci to :grinning: Takže pochybuju, že rodičák je úplný důvod proč mají holky děti a myslím si, že i kdyby nebyl, tak bych si pořídila miminko tak jako tak. Musela bych řešit situaci po porodu asi jinak, ale protože máme i tak dost slušný rodičák, tak můžu být doma.
smilers, ty jsi vubec v nevyhode, tak krasny tri holky a jen 7600 to je fakt na hlavu
24. zář 2009 v 17:33  • Odpověz
To je taky možnost, ale než se vyřídí formality kolem prodeje, tak to taky nějaký čas trvá a z čeho pak platit hypotéku, když třeba budete oba nějakou dobu bez práce.
24. zář 2009 v 17:34  • Odpověz
tak existuji moznosti, staci komunikovat s bankou, ze? kazdopadne proti neplaceni se da pojistit, pozdrzet napr. o pul roku placeni apod. Tohle je to nejmensi
24. zář 2009 v 17:34  • Odpověz
Lucianka, mě přijde zas na hlavu brát peníze dětem, at už to rodiče používají jak chtějí, to znamená na bydlení, na jídlo, na hračky, vakcíny apod. Berte také v úvahu, že hypotéky mají nejaké fixní období, a pak se úroky zvyšují, i nejlepší ekonom na světě vám neřekne, jak moc pujde úroková sazba po roce, po třech letech po pěti letech nahoru, a pak najednou ha, 2 tisice navíc, a banka vám asi těžko řekne, jo je krize, tak plat nám o deset procent méne, nebo se pletu?

Mě přijde fér, že když se stát k něčemu zaváže, tak to dodrží.

Aleachim, pokud vím, místo ti držet musí, další otázka je pak zda tě nemůžou za dva měsíce vykopnout :sweat_smile:
24. zář 2009 v 17:35  • Odpověz
Kristi, tak ookud by zdaleka tvůj rodičák na hypotéku nestačil, tak tomu teprve říkám opravdu velké riziko a člověk musí mít velkou odvahu do toho jít.
24. zář 2009 v 17:36  • Odpověz
jj, kdo neriskuje, nic nema.. :slight_smile: my se nebojime,zato pekne bydlime :slight_smile:
24. zář 2009 v 17:36  • Odpověz
kristi co uz nadelam, ja vysledek stejnak neovlivnim, pohlavari si to udelaji podle sveho a nas jako diskutujici to jen rozdeli na vic taboru, pritom kazdy z Vas ma pravdy trochu :wink:
24. zář 2009 v 17:37  • Odpověz
Adelka, ale stát se k ničemu nezavazuje. A v minulosti ani nezavazoval, protože jinak máš pořád nějakých 3000. Což těch 6800 je lepších, ne?
24. zář 2009 v 17:37  • Odpověz
Smilers, musi to byt neuveritelne slozity, drzim pesti :wink:
24. zář 2009 v 17:38  • Odpověz
Kristi, moje kámoška už takhle s bankou "komunikovala" a byla z toho dost neštastná :angry:
24. zář 2009 v 17:38  • Odpověz
smilers, krásná miminka :wink:
24. zář 2009 v 17:39  • Odpověz
aleachim,proc vtip,proste ted cekame druhy,dostanu materskou,pak rodicak a pak az druhymu budou 3r,se vratim,tam kde jsem pracovala,pohoda :grinning:
24. zář 2009 v 17:40  • Odpověz
tak ony to jsou banky penize, ze jo..jim by prakticky melo jit o to, aby je dostali zpet, takze by ti v tom meli nejakym zpusobem pomoct, pro ne je nejlepsi, kdyz splacis celou dobu a narves jim uroku co nejvic...je to tezky
24. zář 2009 v 17:41  • Odpověz
no proc porad kecaji a nerozhoduji jako??? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Adelko, ale to je přece věc státu - on nemá povinnost dávat dětem cokoliv. My si pořád neuvědomujeme, že máme široko-daleko nejlepší podmínky co se MD a RD týče. :wink: V jiných státech, vyspělejších, dostávají maminy od státu rodičák nebo mateřskou jen pár měsíců a pak buď musí do práce nebo jsou odkázány na manželův plat.
Neříkám, že by mi 800 na RP nechybělo, jasně, že chybělo, ale rozhodně si nemyslím, že má stát povinnost my dát něco co "slíbil" :wink:
apon, pac to jsou povetsinou ...
24. zář 2009 v 17:42  • Odpověz
kristy co jsme chteli to mame :wink: a s tim rizikem jsme do toho sli,a hold to budeme muset nejak prezit i za pomoci rodiny, jen seme nelibi prosteto, ze se dusovali, ze prorodinys detmi budou delat pomalu prvni posledni,ale skutek utek,a snizovat rodicak na ukor deti, je opravdu dost na hlavu,u nas jde totiz rodicak opravdu na deti a to zdaleka jeste nestaci

cetla jsem par nazoru z teto i predesle diskuze moji mamce,ktera zazila rodicak bez penez a i s penezma,odpoved byla, ze toto se neda vubec srovnavat,ze za ni byla jina doba, coz s ni souhlasim, berte situaci ted, a nevracejte seco bylo pred tim,pacpred tim to bylo zase jinak i s cena potravin atd.
24. zář 2009 v 17:43  • Odpověz
Poupe, ono to tak nemusí být s tou prací. To je běžná věc. Oni ti ji držet musí, ale místo tebe tam může přijít nějaký "borec" a oni si budou chtít nechat ji či jeho. Tebe samozřejmě propustí pro nadbytečnost - z organizačních důvodů. Dají ti odstupné, ale jsi bez práce. Nemusí ti totiž držet úplně stejné místo, ale místo pro tebe adekvátní. Takhle pár známých s dětmi skončily. To nechci strašit.
24. zář 2009 v 17:43  • Odpověz
Já si třeba myslím, že když má někdo dvojčátka či trojčátka měl by dostávat vyšší rodičák. Ne stejný, jako když máš jedno dítě. A to nedosáhnete na sociální dávky? Podle toho co jsem četla byste snad měli mít nárok.
24. zář 2009 v 17:45  • Odpověz
dve a vice deti = vyssi prispevek. Proste jednodusse prima umera
24. zář 2009 v 17:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.