• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
u nas davají detskou sadu nadobí a kytku :grinning: ale budou fotky na památku
bylo nas 6,my samozřejme nejstarší,šli jsme po parech jak na svadbe a my první,no trachta veliká :grinning:
ta kolíbka bude hodne stará,kolem ní ješte stali deti v krojích,jenže to manža nenafiotil,až ja par fotek po obřadu,ale budou pak od fotáka
byla i kamoška,mají 3 kluka a hrozne jsme se nasmali,pry nam jako mazaci maji radit co a jak,řikala uvadečka a pak na ne,že se zas brzo teší,no malem jejího kleplo,ale co ví,třeba to bude ta holka :grinning:

bemo musí ji to hrozne mrzet,chuderku,takove škody,muže byt rada,že se jí nic nestalo

holky co davate um,existuje super mlíko Hero baby lactum,je to nejdražší řada Sunaru,cenove Nutrilon a ma pro biotika,hrozne ho všichni chváli,chtela jsem ho taky,a ted ho vyprodávají,pry u nas v Česku s ním končí,stojí na www.lekarena .cz kolem 160kč,předtím přes 330kč,tak pokud mate zajem kuknete,holky ho berou i po 30ks
:wink: je na to i tema v kojencích 0-6mesícu,třeba andy vam by možna pomohlo,vím žes chtela zmenit mlíko,je to jen tip :wink:
10. čer 2009 ve 21:23  • Odpověz
petrach: probiotika má i nová řada od Hipp - HA1 probiotika plus nebo tak. Já krmila Hippem i moji starší a moc jí chutnal. Tenkrát ale neměl probiotika. Takže jsem ho Týnce taky koupila, když někam jedem a nemohu vzít mateřinu. Zatím jsem ho ještě nezkoušela, ale krabice vypadá krásně. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. čer 2009 ve 21:26  • Odpověz
kremco na to jsem se taky dívala,jenže naše dr je přesvedčena že jedine nutrilon,už me to štve,jak ho všude tlačí,jsou určite i jine stejne dobre mlíka,ne?

holky ted jsem si pořvala,jestli chcete kuknete na Nedoklubko.cz pod aktualitama je krasny příbeh holčičky narozene ve 24 tt a ma ted 2 roky,ja se pořád pídim po informacích,jsou to stranky o nedonošenych detech,
doufam že vam neva,že to sem píšu,jsem toho plná
10. čer 2009 ve 21:52  • Odpověz
ahoj maminky, tak my jsme byly u babinky a přiťáply domů až skoro v 9, protože moje milá beruška, když jsem ji v 7dávala najíst, se rozhodla, že dožene, co za pár dní promeškala a sežrala 120ml :astonished: Pak to hodinu ublívala, takže jsem čekala až to stráví, páč na to není zvyklá s jejíma max 70 za poslední dny.
peto, Vy jste krásní na tom vítání. Já zůstávám u nutráče, páč už jsem dvakrát zkoušela něco jiného, hipp nám nejel a po sunaru dost ublinkávala, takže další zkouška u nás bude až tak ve 4měsících. Asi má raději hořký než sladký. Comfort má štěpenou bílkovinu, takže je zároveň hypolalergenní, tak snad opravdu alergiím zabrání. Po probiotikách se u nás taky krásně kadí, ale jen obden, málokdy denně, ale podle dr.to nevadí. Jen jdem do zelena, ale to prý je u toho comfort taky možný. Přečtu si, taky mě příběhy zázraků zajímají a hlavně potěší ty se šťastným koncem, jako u Vás :slight_smile:
bemo, chudák tchýňka, to je pech.
Jinak dnes jsem se dozvěděla další pecku. Asi si budete myslet, že mám divnou rodinu, ale jsem z toho taky hotová. Tátova přítelkyně Jana se kterou má mýho bráchu, má z prvního manželství 2děti. Klukovi je 25 a holce necelých 18. Ta je v péči táty, protože ho má od mala raději.. No, hlavně u něj měla vždycky velikou volnost. Tak si představte, že minulý týden ten Janin nejstarší syn byl s tím tátou v hospodě a on se porkecl, že ta jejich dceruna minulý rok v srpnu porodila zdravýho kluka, a že ho společně dali k adopci. Jana byla v šoku, protože holku normálně měsíčně vídala, že to není možný, tak šla na sociálku a tam ji to potvrdili, že to opravdu tak je, ale v únoru byl závěrečný soud a dítě už má papírově jiný rodiče. Tak Jana od pondělí brečí, že to není možný, proč jí to neřekla, že by ji pomohli a nějak by to zvládli, i když třeba se na to ještě necítila. Prý o tom dokonce těhu nevěděla, že prej pak jela se slepákem a oni ji řekli, že rodí. Tomu já, ale nevěřím. Ona to je taková vychrtlina, že přece musela vidět, že ji roste břicho a co pohyby? Kdyby byla při tělě, tak budiž, ale takhle. Třeba do 6.měsíce jo-já taky neměla žádný extra břicho, ale pak už to přece alespoň ona na sobě musela poznat. No, já jsem z toho hotová. Už nechci žádný šoky. Nejdřív moje mamka, pak ta kamarádka, teď tohle...ach jo. :unamused:
10. čer 2009 ve 23:11  • Odpověz
Dobré ránko,

petrach: u nás taky nutrilon všude prosazují. Jenže já na to prdím a zkouším, protože to je všechno hlavně o reklamě. Dělala jsem to i u Niki, s mudrou jsem to nekonzultovala a Nikča byla spokojená.

andykov: taky dobrý. Je fakt divný, že by na sobě těhu nepoznala. To já s dvaceti kily navíc jsem teda poznala zaručeně. :grinning:

Dneska jsem docela naštvaná. Začla mi blbnout odsávačka - leze mi tam falešný vzduch a nemá tah. Fakt nechápu proč. A já ji přitom tak potřebuju. :unamused: V noci jsem to zkoumala a nic moc nevykoumala. Ach jo.

Za chvíli jdu na hematologii, tak jsem zvědavá, co hezkého mi pan doktor zase poví. Určo zas, že je to bez ztráty kytičky, c
11. čer 2009 v 06:40  • Odpověz
Dobré ránko maminky,tak už brzy budu taky mamina :slight_smile: .Vojtíšek se rozhodl že ven nakonec sám nepůjde,takže dneska nastupuji v osm hodin na vyvolání.Mám z toho trochu smíšené pocity,protože tam jedu s tím že mic není,žádné kontrakce,žádná zátka ani prasklá voda.
Ale už se strašně moc těším,až ho budu mít v náručí,až uslyším ten jeho pronikavý řev,protože jestli bude po mě,tak hezky začne nahlas křičet :grinning:
Mějte se krásně holky,a já vám potom poreferuji. :wink:
11. čer 2009 v 07:00  • Odpověz
dobre rano,
andrei držím pesti a teším se na fotky Vojtíška :wink:

andy teda to je síla,ja jsem teda celkem dost oplacana,ale tehu bříško šlo taky poznat,takže myslím,že to jen nechtela vedet a říkat..je to škoda,jednou si to možna bude vyčítat,ale zas na druhou stranu,vem že ti novy rodiče si to díte moc přali a bude se u nich mít dobře,budou ho milovat a to je hlavní

kremčo me manža už 2x spravoval motorek na odsavačce,je nova v zaruce,jenže než to vyřídí,tak co my že jo?
me po tom včerejšku zas ubylo mlíko,celkem jsem s tím počítala,vždycky když jsem nervní tak ubyde,takže dneska budu odsavat častej a musí se to zvednout
11. čer 2009 v 08:32  • Odpověz
Ahoj holky,

dlouho jsem tu nebyla,ale nějak furt není čas :sweat_smile:

Andy,tak to je síla :confused:

Míšo-pěkná Manduca :wink: a fotečky všech jsem skoukla :slight_smile:

Peto-taky se mi stává že jsem nervní a mlíčko néni a pak malá řve a v pondělí i u prsa,tak jsem zas po týdnu dala Nutráč a včera zas dobrý,dokonce jsem už 2x odsávala v 11 v noci,ale ta odsavačka Baby ono teda pěkně vrčí,snad na mě nedojdou sousedi :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Malá totiž usne kolem 20-21 hod a pak se vzbudí kolem 4,5,6 ráno jak kdy(spí průměrně 8 hodin v kuse v noci,tak mám prsa jak melouny a sama se kolikrát vzbudím a jdu ji nakojit i když si neřekne.
Ale ty dny máme furt stejný s tím spaním nic moc,až na pondělí to po Nutráči spala 4,5 hod a to už jsem jí šla radši vzbudit.Asi byla konečně dobře najezená a spinkala i ve dne. :wink:
Jo a včera jsem po 4hod.odsála 90ml,to jsem ještě neměla :slight_smile:

Kremco-tebe fakt obdivuju,jak to všechno zvládáš,seš fakt dobrá :wink:

Andrejko-přeji krásný porod a at tě Vojtíšek moc netrápí :slight_smile:
11. čer 2009 v 08:54  • Odpověz
Jo a s tím kakáním...my třeba nekadíme 3 dny,ale prdí,takže střeva fungují a nemusím jí pomáhat rourkou,protože to asi všechno spotřebuje :slight_smile:

Andy malá taky moc nevypije max tak 100ml bych řekla,protože když jsem jí dala tu 100 Nutrilonu tak funěla jak tank a pak hned zhasla jak svíčka :grinning: Ted co si jí tak vážím,tak za 16 dní přibrala jen 37 dkg,což taky není moc :unamused:
No za chvíli valíme k dětské na kontrolu tak bude vážení,tak uvidíme kolik přesně,ale snad nám nenadá,že nemáme 200g týdně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. čer 2009 v 09:01  • Odpověz
Bemo s tou kuchyní,to teda naštve :frowning2:

A Péto malej je teda pěkně velkej ti řeknu,jste šikulky a na vítání je sladoučkej v těch dupkách.My ještě nebyli,snad nám to už taky přijde,jsem zvědavá co tu dávají :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. čer 2009 v 09:08  • Odpověz
AHoj holky!
Peti, Simunkovi to moc sluselo :dizzy_face: nas ceka vitani obcanku az v zari. je moc miminek a pres prazdniny vitani nedelaji :unamused:

Kremca, my jsme zacali davat kapicky az od nedele. Porad jsem nevedela, jestli je koupit, ale po hysteraku, co maly predvedl v sobotu u nasich, jsme je koupili. Cekam, az zacnou fungovat. Vcera mel docela velky problemy s kakanim, dneska se vykakal sam. tak doufam, ze zacnou fungovat, kdyz staly takovych penez :angry:

Andrei, hodne sily a rychly porod :wink:
11. čer 2009 v 09:12  • Odpověz
hrusti zaberou,budeš koukat co maš doma za poklad :wink: je to hrozne poznat
malí brečí,ale fakt minimalne,taky ma sve dny,chce se chovat,ale to ma každe dítko a v noci spí jak špalek,zbudí se jen na mlíko,dneska spal od 19.30-3 hodin,jsem z toho mela šok,když jsem se podívala na budíka,mela bych v noci víc odsavat.ale nevstanu,pokud me nezbudí,budík muže řvat jak chce

buni jsem zvedava na vaši vahu,to odsávaní ti už jde,na to že ješte kojíš,jsi dobrá

jdu skuknout fotky
11. čer 2009 v 09:35  • Odpověz
hrusti Honzík se už krasne smeje,moc vam to spolu sluší :slight_smile:
no a Kačenka to je paradnice,ty sukynky vam kapku zavydím,no :wink: ta deska na vanu je buni super napad,naši to na nas meli taky a ted na zimu nad tím přemyšlím taky,dole v koupelce je jen vana a bude tam teplej,než v te horní,takže beru mustr
11. čer 2009 v 09:41  • Odpověz
ahojky davídek nekakal včera vůbec a dnes zatím taky ne jen čůrá a poprdkává. a probiotika berebe a zatím nic moc zmena. kroutí se od včera a kakaní nikde ach jo
11. čer 2009 v 10:11  • Odpověz
Peti, ja doufam, ze ty kapky zaberou. I kdyz jsem se na to ptala dr. a tak rikala, ze je to tak 50 na 50, nekterym detickam zaberou a nekterym ne. Tak doufam, ze u nas ano. Vcera fakt Honzula docela hodne zlobil, vecer jsem z nej byla na prasky. Dneska jsem mu uvarila trosku toho kminoveho cajiku, tak mu dam pred papanim cucnout a snad to bude lepsi. Uz fakt nevim a nechce se mi porad pouzivat rourku :unamused:

JJ, Honzik kdyz chce, tak se pekne usmiva. Akorat posledni dny to moc velke slunicko neni. Dneska se smal a chtel si povidat v 5 hod. rano po krmeni, ale to zase nechtela maminka :grinning:
11. čer 2009 v 10:12  • Odpověz
Peti, ja jsem taky ze zacatku tehu chtela spis holcicku, ale ted mi to nevadi. My si poridime holcicku jako druhe detatko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. čer 2009 v 10:13  • Odpověz
Jinak me jede manza pristi tyden zase na sluzebku, na 5 dni, tak jsem z toho docela otravena :pensive: Ale mela by dorazit moje mamca na par dni. Jsem zvedava, jak to spolu zvladneme. My jsme nikdy nemeli zadny super vztah jako kamosky, ale ted uz je to lepsi a ona je z prcka uplne hotova, ze hned jak jsem ji rekla, ze bude manza pryc, tak za chvili volala, ze si vezme dovcu a prijede :slight_smile:
11. čer 2009 v 10:28  • Odpověz
hrusti tak snad zaberou,zbytečne to nebude,v každem případe si tím posílí imunitu a zlepší mikrofloru ve střevech
davaš i sabky?? my už i sabky a do každeho pití ,pokud se davají do každeho pití,tak zabírají líp a muže se to kombinovat..my mame železo a z toho bolí desne bříško,ale celkem to jde..jsou ješte Baby calm kapky,pokud nezabírají Sabky,vyskoušej,švagrová si je chválí a její kamošky,pry zabírají u detí,co meli sabky a nepomohli

s tou služebkou to je blbí,me ted prave manža říkal neco o tom,že by meli od nich z prace jet jedna partie na 3 tydny do Nemecka a moc se mi to nelíbí,kdyby musel jet..zase by byli korunky navíc,ale byt doma sama s prckem :unamused: mam pořad strach,že se mu neco stane

anittko teda Davídek si taky užívá :unamused: kakat nemusí každy den,je kojeny,hlavne aby prdkal a nebolelo ho bříško prdolku
11. čer 2009 ve 12:13  • Odpověz
tak jsem skukla zbytek fotek :wink:
anitt Davidek je frája,v te vaničce vypada nadmíru spokojene a pekne rostete
andy Kristýnka no modelka,nemá chybu celá ružová,žába malá
kremčo dej album i Nikolce at se mužem kochat,maš krasne holky

anitt na tebe mám dotaz,akorat nevím jestli bude ve tvych silach,mi neco vysvetlit :grinning:
jak se dava k albu hudba,neco jsem u tebe skukla a chtela bych tam dát Katarínu Knechtlovou,k memu albu
11. čer 2009 ve 12:23  • Odpověz
petrach: já jsem ráda, že stíhám občas přidat Týnku. :slight_smile: Ale tak jo, já uvařím oběd a přidám fotečky. A dík. Jsou to moje holky zlatý. Starší je takový hyperaktivní ďáblík a Týnka je nekojící se anděl. :grinning: Vůbec nevím, co bych bez nich dělala. :slight_smile:
Davídek je pašák, jak to všechno suprově zvládá. Ségra měla taky kluka předčasně narozeného (i když ne tolik) a za chvíli Nikču předehnal. :slight_smile:
11. čer 2009 ve 12:59  • Odpověz
Ahoj holky, tak my byly včera u dr. a malá přibrala 230g za týden, takže už máme pěkných 4750g :slight_smile: S tím kakáním mi řekla, že kojené děti nemusí kakat třeba týden, že to všechno spotřebují... :astonished: Jenže, když se mi malá kroutí a tlačí a vidím, jak ji to chudinku namáhá, tak jí pomáhám rourkou :confounded: Jinak na mě vlezl nějaký bacil, mám rýmu jako trám a kašlu jak tuberák :frowning2: Takže čekám, kdy to chytne malá... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nevíte, co se může na teplotu, když kojím?
11. čer 2009 ve 13:08  • Odpověz
andy, to s tou holkou je fakt mazec :astonished: Se mnou ale na pokoji ležela slečna (trochu jednodušší - nevěděla, kolik vážil syn při narození a pak ho ani neuměla zvážit :unamused: ), bylo jí stejně jako mě - 25let - a ta taky nevěděla, že rodí. Myslela si, že má ledvinový záchvat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže tatínek kupoval během těch pěti dnů, co tam ležela veškeré vybavení pro mimčo... Já jsem se jí ptala, jestli jí nebylo divný, že se jí v bříšku něco hýbe a ona mi na to odpověděla, že si myslela, že to jsou zažívací potíže :astonished:
Tomu miminku je u adoptivních rodičů určitě dobře - jen to mohla říct a třeba by se našel i jiný způsob :frowning2:
11. čer 2009 ve 13:14  • Odpověz
Ahoj mamky,
tak my dnes zase měli hroznou noc. Natálka se od pěti hodin budila a já jsem už neusnula a teď jsem úplně hotová. Měla hrozný bolení a kroutila se jak had, pak se k ránu vykakala a bylo dobře. Ale potom dopoledne zase a teď už dvě hodiny spinká. Mám úplný strach ji nakojit, jestli ji to zase nechytne. Vůbec nevím, co jsem snědla tak hrozného. Včera jsem měla meloun, ale to by ji snad vadit nemělo, ne?
Já už fakt asi nebudu vůbec jíst.

hrusti, Honzík je krásný smíšek.
11. čer 2009 ve 13:19  • Odpověz
Bobas, vše nej k Marečkovým dvoum měsícům :grinning:
11. čer 2009 ve 13:20  • Odpověz
Peti, davam sabika 3x denne, ale prijde mi, ze to zatim zabira. Davala jsem 5 kapek a ted jsem najela na 10 kapek. Kdyztak vyzkousim ty druhe kapicky. diky za ref.
Jinak s tou sluzebkou, jsem taky trochu nastvana, i kdyz manza za to nemuze. Jedine cim se uklidnuju je, ze doveze nejake diety a budou korunky navic :wink:

Andy, ja to taky nechapu, ze mimi v brisku necitila. To asi mela prd pohyby, protoze kdyz me prcek hybal celym bruchem, tak bych to urcite nesvedla na zazivaci problemy :grinning:

Zuziku, ja jsem musela pouzit rourku vcera dvakrat. Prcek se proste nemohl vykakat :frowning2: Dr. ale rikala, ze pry si deticky na to nezvyknout, takze klidne muzes rourkovat, i kdyz by bylo samozrejme lepsi, kdyz by se Veru vykakala sama. Ale porad lepsi nez ty sileny hysteraky :pensive:
11. čer 2009 ve 13:21  • Odpověz
Bemo, bych klidne rekla, ze to po tom melounu mohlo byt :wink:
11. čer 2009 ve 13:26  • Odpověz
zuzik: já měla před týdnem chřipku jak vyšitou. Vzala jsem si na noc paralen a teta mi poradila skořicový čaj - dala jsem si lžičku a půj skořice a zalila horkou vodou, do toho velkou lžíci medu. To jsem slupla na noc se dvěma paraleny. Do hodiny jsem byla mokrá jak myš a za další hodinu zas a ráno mi bylo o polovinu líp a teplota pryč. Dala jsem si ještě jeden šálek ráno a druhý den po rýmě ani památky. :slight_smile: Ještě je prý taky dobrý zázvorový čaj, ale ten děsně štípe. Teda aspoň mě.
11. čer 2009 ve 13:49  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:

Petrach, Katarínu jsem ti našla tady http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=Katar%C3%ADna+Knechtov%C3%A1&aq=f Stačí si vybrat nějakou písničku, zkopírovat u ní ten URL odkaz a uložit si to do albumu :wink:
11. čer 2009 ve 14:23  • Odpověz
tak davídek se konečně vykandil ale divná kozistence hustá hrachová kaše ještě nikdy to tak neměl tak doufám že je to ok , měl jste to někdy někdo???
11. čer 2009 ve 14:55  • Odpověz
ahojte holky,

teda andy to je fakt mazec s tou dcerou te tatovi pritelkyne. To se nedivim ze je ta Jana z toho spatna. :unamused: Ani nevim jak to dopadlo s tou tvoji mamcou - zda si mimi nechala nebo ne - tohle me uniklo. Ale urcite se rozhodla spravne a usoudila tak jak se citila :wink:

Dlouho jsem nic nepsala, ale snazila jsem se Vas docitat - i kdyz jsem to obcas flakla. :sweat_smile:

Melinka uz ma 6,950 ale to bylo minuly tyden, ted uz tech 7 kg ma. Jsme porad venku a nebo u nasich na kaficku takze internet uz ani nezapinam. Sotva prectu maily a protridim fotky. :slight_smile:

Pujdu Vas asi docist at jsem trochu v obraze - dnesek a vcerejsek me chybi - to jsem jen proletela. Mejte se krasne a moc na Vas s Melinkou myslime. Ta je posledni dobou uminena - cchce byt jen tam kde vidi takze ji porad nekdo pestuje a ja jsem vzteky bez sebe :grinning: Ted ji mam na rukou a vyklada. Cuci me pres rameno z okna a cosi brble :grinning:
11. čer 2009 v 15:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.