• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Peti, diky za tip. Prcek ma spis takove vykyvy, ze treba 2-3 dny papa hodne, ze by me sezral i s flastickou a pak se zase uklidni. Dneska papa 125-140 ml v jedne davce, takze normal. Akorat vecer basti vic. Vcera dal 175ml. JSem mu koupila uz tu vetsi flasticku MAM, ale zjistila jsem, ze je tam i vetsi savicka, tak jsem dneska shanela tu mensi savicku. Zaroven jsem mu koupila savicku od 4m na kasi, protoze pak az ji budu potrebovat, tak bych ji urcite nesehnala :wink:

Karca, tak spokojena s manducou? Ja jsem ostuda, ja jsem ji jeste nezkousela, nejak nebyl cas, ale v nejblizsi dobe se na to chystam. Jsem taky zvedava. Asi az se vrati manza, aby mi kdyztak asistoval, az tam budu maleho davat.

Holky, venku je neskutecny vedro :unamused:
18. čer 2009 ve 13:31  • Odpověz
Karca, ja jsem zkousela dat prckovi prevarenou kojeneckou vodu a nechtel mi to pit. Nechtel pit ani sackovy fenyklovy a hermankovy caj, takze jsme skoncili na Hippu, ktery mu tedy vic redim, aby to nemel sladky. Koukala jsem, ze maji od 3m nebo 4m sackove ovocne cajiky s bylinkama, tak to koupim a az trosku povyrosteme, tak to vyzkousim misto toho Hippu.
18. čer 2009 ve 14:14  • Odpověz
Misi, Karca, mam jeden stupidni dotaz: ta novorozenecka vlozka je takovy ten trojuhelnik, co se pripina na ty dva patentky na predni strane? A co se pak s tou vlozkou dela u vetsich mimi, kdyz je tam nasita dovnitr :confused: ? Jsem asi tupon :sweat_smile:
18. čer 2009 ve 14:19  • Odpověz
Holky, Anče nejdřív ze začátku, když jsem jí do manducy dávala, tak protestovala, ale jinak se jí tam dle mého líbilo, protože hned usnula a pak když jsem jí asi za 20 minut vyndala, tak se rozeřvala, takže zatím pozitivum.

Anit, je to jednoduchý ji tam do toho šoupnout, člověk si napoprvé musí nastavit ty popruhy, aby měl miminko akorát vysoko a přitažený a tak, ale jak se naučí za co kde zatáhnout, tak je to chvilinka, hlavička se jí nebortí, buď jí má na stranu a je opřená o mou hruď a ze zadu ji jistí manduca, nebo ji má opřenou o čelo a tak chrupe, takže fakt dobrý, ale byla jsem docela překvapená, hlavička se jí nijak nekynklala.

Hrusti, jo, jo, ta novorozenecká vložka je ten trojúhelník, pak se složí a zasune se pod ty dvě černý gumy, až je mimi větší.
18. čer 2009 ve 14:33  • Odpověz
Jinak to Hrusti zvládneš i bez manži, je to fakt jednoduchý a rychlý, já to teda napoprvé nejdřív zkoušela na panence a pak až na Ančí.
18. čer 2009 ve 14:34  • Odpověz
Karca, to je dobry napad si to vyzkouset na panence. Ja tedy zadnou nevedu, ale zkusim plysaka :grinning:
18. čer 2009 v 17:06  • Odpověz
Ahoj holky, tak teprve te´d jsme dorazily od doktorů. Týnuška začala dost kašlat, v noci kvůli tomu nemůže spát. Jsem hotová, od rána bulím, jak je mi líto, že jí nemůžu pomoct. To je fakt beznaděj. Mudra jí nechala udělat znova stěry, CRP, dokonce jsme šly i na krevní obraz a ORL. Mudra řekla, že je poslechově čistá a netuší proč se to nelepš a uvidíme podle výsledků co dál. Na ORL moc příjemní nebyli, protože jsme přišly bez objednání, což jsem nevěděla, že se musí. No, ale vzali nás. Doktorka ji vyšetřila a naznala, že je nejspíš alergik jako já a když Týnuš zakašlala, tak řekla, že je to jasný alergický kašel, proč nás tam jako mudra posílá a proč nám už dávno nedala fenistil. Fakt super. Normálně já bulela i tam. Celý den jsem pořádně nejedla ani nepila. Na vaření nebyl čas, takže Nikča je dneska na rohlíkách a limonádách. :frowning2: Jsem totálně KO a nechci vidět zase noc. :unamused: Jen doufám, že ten fenistil konečně zabere a bude pokoj. Očkování se odkládá. Pneumokoka nám zatím nedoporučila. Ach jo. Nejhorší je ta bezmoc a beznaděj.
18. čer 2009 v 17:32  • Odpověz
Kremca, chudak Tynus. Tak snad konecne prisli na to, co ji je a brzy ty leky zaberou a ty se taky konecne vyspis. Vyplac se, bude ti lip. Mne to taky obcas pomaha, kdyz jsem nastvana nebo citim takovou beznadej. Cloveku se ulevi a pak se zase vzchopi :wink:
18. čer 2009 v 17:38  • Odpověz
Ahojky holky, tak Natálka před chvilkou z ničeho nic usnula, tak jsem ráda, snad si trošku odpočne a to večerní usínání nebude tak drastické.
Zuzi, jak jsi psala o tom povídání, tak mě taky Natálka začala krásně povídat, většinou po kojení, když je spokojená.
Úplně mě dojme, když vidím, jak se mi snaží něco říct a pak taky děláme tuli tuli a to se na mě kouká jak na svatý obrázek a to bych dojetím i brečela :slight_smile:
Naše slovní zásoba je zatím omezená pouze na "grrrrr" a "gaaaaa" ale i taky tvě slova nám jdou krásně :grinning:

Andreo, Vojtíšek je krásný, hlavně ať krásně přibírá a s tím kojením se to snad do pořádku, hlavně se snaž vydržet. Já taky zkoušela vše možné, pila meltu, koj. čaj, jogurty atd. atd. ale nejvíc mi pomohla právě odsávačka, v noci jsem vstávala a odstříkávala si a jde to :wink:

Zuzi, díky za pochvalu, konečně mám taky pár fotek s malou i já :slight_smile:
18. čer 2009 v 18:07  • Odpověz
Kremčo, chudáčku, nesmutni. Všechno se zase urovná, neboj. Hlavně aby teď zabraly rychle ty léky a ty si se trošku vyspala. Dej si něco dobrého k jídlu, to občas pomáhá jako náplast na smutek.
18. čer 2009 v 18:47  • Odpověz
Ahoj holky, tak my jsme se dnes objednaly na vaničky, jdem už v pondělí, protože beruna úplně vodu miluje, vždy si tam tak hoví :slight_smile: První lekce bude jen o zhlídnutí psychomotorickýho vývoje a pak se rozhodne jak to bude dál.. Jinak my ještě moc nekecáme, ale vydváme občas nějaký skřeky a dělá kšššššš občas u jídla. ALe zatím je to v poho, děti maj správně kecat ve 3měsících.
kremca, myslím na tebe, snad týnušce bude, co nejdřív dobře.
18. čer 2009 v 19:07  • Odpověz
kremco, to mě moc mrzí, že jsi smutná a Týnušce je zle :frowning2: Hlavně, ať vám zaberou ty léky co nejdříve. Bulení znám, teď ho tu provozuju taky, protože malá už hodinu brečí a nejde utišit :frowning2: A to je nakojená, nekroutí se - nic :frowning2: Prostě jen furt brečí :frowning2:
Bemo, Verunka nejčastěji vydává zvuky jako "hou", "hau", "grrr" a "bůůů" Nejčastěji teda "houká" a když jí to z té pusinky vyleze, tak má hroznou radost a směje se, jak se jí to povedlo :slight_smile:
18. čer 2009 v 19:42  • Odpověz
holky: dík za podporu. Už jsem se trochu uklidnila, ale potřebuju se vyspat jak sůl, abych zas měla sílu do boje. Taky jsme s mamkou přišly na to, že Týnušce rostou nejspíš zoubky a spoustu toho, co jí je s tím nejspíš může nebo souvisí - viz. průjem, neustálá nervozita a nespokojenost, hlodání všeho kolem a slintání i ta zničeho nic vyskočená horečka. Takže jsem i proto trochu klidnější a doufám, že brzy bude líp.
Přeju všem dobrou noc, jdu zkusit spát.
18. čer 2009 ve 21:08  • Odpověz
tak malá chrní opět na mně, takže až ji dám do postýlky, tak začne zase virvál :frowning2: Do toho jsme se s Petrem pohádali - takže fakt super... Už jsem to obrečela a jen je mi líto, že nevidí, kolik toho dělám. A to jsem po něm chtěla jen, aby mi napustil vodu do vaničky. Malá řvala, on chrápal a já už byla na palici. Takže s kecama ji napustil a od té doby spolu nemluvíme. On má pocit, že já jsem na mateřské dovolené a tím pádem se mám o všechno starat. On chodí do práce a je unavenej!!! Nějak nechápe, že já jsem v zápřahu 24 hodin denně. Prej já se na rozdíl od něho můžu dospat přes den!!! :angry: Chápete to? Já jsem ráda, když si přes den stačím dát rychle něco k jídlu a já prej můžu spát... Jo, to bylo ze začátku, ale teď fakt ne. Fakt jsem naštvaná na nejvyšší možnou míru...
18. čer 2009 ve 22:40  • Odpověz
zuzik, klídek. To je všude. Já mám doma to samý. Taky nic nedělám, jen zábava a sedím pořád u koníka :grinning: To je sice pravda, ale buď večer, kdy jsem vyřízená nebo přes den, kdy pouštím malý pohádky a nebo ji zpívám písničky. Taky se válím do desíti, ale že chodím spát po půlnoci a v noci musím vstávat, to už se nevidí :angry: Chlapi to prostě nechápou, i když určitě jsou i takový, který jo. Já se prostě nehoním a hotovo, aŤ si říká, co chce, ale je fakt, že skoro nic, co je v mých silách, po něm nechci...
18. čer 2009 ve 22:54  • Odpověz
ahojky holčiny, to že se vyspim přes den už jsem taky slyšela :grinning: :grinning: :grinning: fakt nemá crnu to žrsit. holky klid to jsou prostě oni no :sweat_smile:
19. čer 2009 v 06:38  • Odpověz
holky ráno jsem osála poprvé 100ml najednou no je to sice povětší pauze ale jsem stastná :slight_smile:
19. čer 2009 v 06:45  • Odpověz
Hojte mamky
Zuzik tak mu zkus o vikendu na jeden den malou frknout a at se stara tatka. Kdyz je to takova legrace a muzes spat pres den. V tomhle jsou asi vsichni stejny.
Teda ja mam asi ale drobek stesticko, protoze me vcera manzel prijel domu a prej jak jsem to zvladla prevlict postel a vyprat a do toho obed a u doktora. Uz zjistil ze to neni legrace a prej ani za nic by nemenil. A je fakt ze neslysim nic o tom ze je tu brajgl nebo tak. Proste uklizim podle toho jak me to malej dovoli a hotovo. :wink:
19. čer 2009 v 07:17  • Odpověz
Ahoj holky,
tak můj manža je celý dny doma, takže vidí, co dělám a nedělám a tyto spory moc nemáme, jen mi občas přijde, že je podrážděnější. Předevčírem mi tchánovci řekli, že miminko partnery spojuje, že se vztah utuží, zlepší, mně ale nepřijde, že by se můj vztah s manžou nějak vylepšil, nebo pozměnil, je to vesměs stejné, jen jak jsme celý den spolu doma, tak myslim, že si spíš polezeme časem mnohem víc na nervy...
K.
19. čer 2009 v 08:18  • Odpověz
Dobre ranko, jj chlapi si mysli ze je to hrozna brnkacka. :unamused: Ja sem taky se snazila uklizet kdyz malej treba usnul, ale ted uz nemame uklizeno pres tyden, vysaty jo to musim jinak by byli vsude chlupy, ale ten zbytek. Proste nestiham pres den. Tak jsem se rozhodla ze teda ne a bude mi s uklidem pomahat jako pred porodem, to jsme meli rozdelene. Aspon si kdyz malej zabere odpocinu. Doufam ze to zvladneme dneska.
19. čer 2009 v 08:21  •  1 dítě  • Odpověz
No me prijde ze je to teda rozhodne horsi nez pred mimi. Nemame na sebe tolik casu, ja byvam hodne unavena, kdyz vecer neco chce, to pak ma pocit ze ho zanedbavam. Ted mi nedavno vycetl, ze jsem byla 2x v tydnu pry a on musel hlidat malyho. Jo byla jsem na masazi a vcera v aquaparku. Tak mu vzdycky spustim ze ja jsem s nim 24 hodin denne ze si chci taky odpocinout, on ze si chce odpocinout z prace, no nekdy je to na hlavu. Ale snazi se pomahat, vcera maleho vykoupal a nachystal na spani. No ale nedal mu to siroky baleni, tak sem ho musela stejne prebalovat. Nebo kdyz uklizi veci po malym po koupani tak to jen tak polozim v pokojiku tak to stejne po nem musim uklizet, no tak si to radsi udelam sama :angry:
19. čer 2009 v 08:27  •  1 dítě  • Odpověz
jdu si jeste lehnout, u nas je hnusne, leje a slysim jak si tam malej povida a cuca si ruku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. čer 2009 v 08:29  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky,
my jsme dneska s prestavkami spinkali do 9 hod :slight_smile:
Zuziku, vsude je to stejne. Ja jsem alergicka na reci typu "ja vydelavam, tak musim byt odpocaty a vyspaly". nekolikrat jsme se kvuli tomu doma pohadali, tak za "odmenu" dostane manza prcka hned jak prijde z prace a musi ho vecer vykoupat, abych mela aspon chvilku cas pro sebe. a o vikendu se mu ho snazim co nejvic davat, at se stara, aby videl jake to je.
no, kdyz mel naposled ty reci, ze on vydelava bla bla, tak jsem mu rekla, ze se nebranim tomu jit zpatky do prace, at tedy sezene chuvu a ja pujdu, ze nemam zapotrebi tohle poslouchat. tak se zacal rozcilovat, ze chuvy jsou moc drahe a pak radsi zmlknul :wink: musis ho doma vic zapojit, to se jinak neda. me by se taky libilo se valet u telky jako manza, ale nekdo se o prcka starat musi :wink:
19. čer 2009 v 10:08  • Odpověz
Ahoj holky, u nás je to naprd v tom, že Petr vstává každý den ve tři ráno, přijede ve čtyři někdy až v šest :frowning2: A jakmile přijede, tak se nají a usne. Někdy si trošku pohraje s malou, ale většinou je tak unavenej, že prostě vytuhne :frowning2: Já to na jednu stranu chápu, musí se vyspat, ale taky by si měl uvědomit, že já jsem tu s ní 24h denně a nejsem její jedinej rodič :frowning2: Včera, když měla hysterák, tak jsem mu ji nechala na posteli a šla na zahradu sebrat jahody a když jsem se vrátila, tak měla hysterák ještě větší a on na ní koukal a domlouval jí, at přestane brečet. Tak jsme se pohádali :frowning2: S úklidem si hlavu nedělám, prostě uklízím po částech a je fakt, že s tím mi pomáhá, protože jinak bychom neměli umyté nádobí ani koupelnu. Já jsem dneska stihla utřít prach, sebrat prádlo a peru cejchy. Venku je hnusně, prší a hlavně je tma, že by člověk nejraději zalezl do peřin :frowning2: Zalézt můžu, ale to je tak asi všechno :grinning:
19. čer 2009 v 10:28  • Odpověz
zuzi me manzel vstava v 5 a vraci se pred patou. Ale na maleho si cas najde. Vzdycky prijde z prace a prvni co je tak se prevlece a umeje, no a honem pro maleho a uz tu snim drandi po byte. To ho vzdyckky musim volat ze jeste jidlo by mohl snist. :grinning: Malyho me dava jen kdyz je protivnej protoze na to nema nervy. Coz chapu, ty jeho hysteraky jsou obcas sila.At se peta nauci chodit spat s malou jako to provozujeme u nas a bude mit energii. Ty ji ostatne taky musis mit 24hodin denne tak proc by nemohl i on alespon tech 17 hodin?? :wink:
19. čer 2009 v 10:36  • Odpověz
no bobásku, malá chodí spát kolem půlnoci, dřív nezabere, takže kdyby čekal na ní, tak se moc nevyspí :frowning2: Jezdí autem, takže se bojím, aby ho někde nepřepadl mikrospánek. O víkendu se jí věnuje, to jo, ale přes ten týden je to slabší :frowning2:
19. čer 2009 v 10:42  • Odpověz
:grinning: holčiny já taky přes den uklízím co jde a neřeším to .večer se manža nají umeje a je střídání jdou si lehnout a malej usíná kolem deváte a spí až do jedné do rána takž e pohoda a je to každý den stejný má v sobě snad hodinky paráda. takže já si večer vyžehlim pokidim a přichystám na druhý den a odsjau mléko pak zalehnu v jedenáct a v jednu ho nakrmím pak se spí do 4 a pak budíček v 7 a to zase přijde manža a já odsávám a dělám snídani a chysrám si věci na den co nezvládnu udělat jednou rukou :grinning:

silně uvažuju o té manduce holčiny nosíte jí i doma? já bych ji hlavnš na doma mělA

jinak kremči držím palc at je lépe . jsi neuvěřitelná jak to zlvádáš drž se.
19. čer 2009 v 10:58  • Odpověz
Holky teda mate to doma nektere fakt tezke. :frowning2: Ja musim rict ze nic takoveho neznam. Mala je zlaticko. Dopoledne do obeda spi - obcas si treba hodinku se mnou pohraje, ja si dopoledne uklidim, navarim a mam casu habadej. Odpoledne uz je hore ale strasne hodna a vydrzi si hrat i nekdy sama, ale jinak s ni cele odpoledne travim, zajdu k nasim na kaficko a skoro cele odpoledne jsme u nich :grinning: Pak dojde segra a plkame - proste pohodicka. Manza sice dela taky hodne do vecera ale vzdy si s malou hraje a ja si treba zehlim nebo sprchuji a tak. Zatim jsme se od porodu snad ani jednou nepohadali :slight_smile: Mozna jednou a to proto ze ja uklizala a on me nadaval at si odpocinu :grinning: Nebojte bude lip - ono se to casem urovna a jak budou prcci vetsi tak uz se sami i zabavi.

Kremco moc drzim palecky aby byla Kristynka co nejdrive fit. Taky odpocivej at mas silu. Jinak me se zda ze Melince taky brzy porostou zoubky. Porad prejizdi jazykem po patre jako by ji to svedilo ale ono to muze nakonec trvat i hodne dlouho - ale dasne ji asi svedi - tohle dela obcas a vzdycky ma u toho takovy komicky vyraz. :slight_smile:
19. čer 2009 v 11:11  • Odpověz
Anit, já si manducu taky pořídila hlavně na doma, když nechce Anča ležet v postýlce a už nevim, jak bych jí zabavila, tak že si jí tam šoupnu a můžu u toho trochu poklízet a tak. Dneska je Anča nevrlá už od rána, poprvé od narození, takže řvala i v manduce, :frowning2: tak doufám, že s ní nebude mít problém, ale včera v ní tak krásně spinkala, že snad je to tou její nevrlostí pouze.
19. čer 2009 v 11:31  • Odpověz
Ahojky mamulky

Zuzi, s těma chlapama je to někdy na prd. Manžel ze začátku pomáhal, protože jsem nemohla ani chodit. Pak zlenivěl a já si zvykla dělat si vše sama a pak najednou chtěl začít hrozně pomáhat, ale já už byla zvyklá na svůj režim a on nám někdy i zavazel ale pak si mi postěžoval, že si malou ani pořádně nepochová a že odmítám jeho pomoc a od té doby je to super. Když chci, tak pomůže hned. Minulý týden si vzal kvůli mě dovolenou, protože Natálka vstávala už sedmý den po sobě někdy ve čtyři ráno a přes vůbec nezabrala, tak zůstal doma a já si mohla na tři hodinky odpočnout.

U nás taky leje jako z konve, ale já jsem ráda, protože když je takhle, tak Natálka má většinou spavý den a asi to tak bude, protože už spinká skoro dvě hodiny.
Ale ráno jsem ji musela šupnout do vany, protože se mi posrajdila, ale úúúúúplně až na krk a když jsem ji přinesla z vany a položila na postel a otočila se, že pod ni dám podložku, tak mi počůrala postel :grinning: no, ještě, že jsme u našich :wink:
19. čer 2009 v 11:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.