• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Ahoj holky, tak Verunka nakonec spala od půl dvanáctý do půl šestý a pak od půl sedmý do 11.15hod. Mě už nebolí kotník, jen mě děsně pálí ta sedřená ruka :frowning2:
Anitt, já kojím snad pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes: Verunka se pije s přestávkama třeba hodinu a pak za hodinu a půl chce znova :frowning2: Někdy to vydrží dvě hodinky někdy tři, ale v průměru kojím po dvouo hodinách :slight_smile: Co se dá dělat, když chce, tak jí musím dát - nebudu ji trápit hlady, ale je fakt, že si přijdu jak chodící mlíkárna :slight_smile:
27. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz
ahoj holky!
peto, díky za odpověď na můj blbý dotaz :slight_smile:
anitt, to já dávám pozor, malá je ve svý zavinovačce a hlavu má výš než já, já jsem níž a vždy, když se v noci proberu, kontroluju jestli nemá nic u nosu nebo u pusy-mobilem na ní svítím :sweat_smile: Jinak krmíme 3-4hod. v noci někdy vydrží 7 a někdy 3 a půl. Dávám 6-7x denně.
hrusti, já už taky koukala na vaši oslavu, sluší Vám to tam všem :wink:
Malá v noci byla dost neklidná, spala, ale dost se kroutila a naříkala. Dvakrát mi tvrdě usnula u jídla a ani si neříhla, a to ona musí, jinak ji bolí bříško :frowning2: . Jinak dnes jsme papaly 110-80-80, mám radost :slight_smile: a to jsem četla, že ten hipp patří k více sytícím mlékám, takže to je dobrý výkon. Ještě, ale stále nejásám, to budu až po 14dnech tak.
27. čer 2009 ve 13:38  • Odpověz
Hrusti krasne fotecky hned bych si kousek dala :grinning:
Andy tak uvidis treba bude Hipp to prave i pro vas a mala bude bastit o sto sest :wink:
Holky ja uz jsem mimo misku ci co. Vsechno obleceni ktere mame znacene 68 tak nam je tip top a to ktere je znacene 3 -6 mesicu tak je nam drobek velke a nebo akorat. Jenze on me do te 68 dorostl behem 14dnu. :grinning: Merime 60cm a vahu budu vedet v pondeli. Jeste ze jedu na moravu uz jsem psala segre jestli by nam pujcila nejakou 74 velikost :grinning:
27. čer 2009 v 15:56  • Odpověz
Ahoj holky, anitt tak at jste brzo zdravi. Bobas to je dobry nam je i 56 dobra ale kratka, nechapu kde jsme vzali takovyho cahouna. Takze kupuju 62.
Ja kdyz malej v noci papa tak ho ani nedavam odrihnout, parkrat jsem cekala ale stejne si nerihnul. Posledni dobou pres den neriha ale poradne grga, jak starej chlap, doufam ze mu to nezustane :grinning:

No ja sla spat az o pul dvanacte, malej se vzbudil o pul treti pak v sest a v devet. Pak prisel manza z prace, pry hruza, zase se rozvodnily dve reky, posilali tam vrtulniky, no mel toho plne kecky. Spat jit nechtel, ze se pujdem jeho kamaradovi podivat na svatbu, na obrad. Tak jsme tam jeli, ale malej zacal rvat tak jsem s nim musela ven a nic z toho nemela. Mel hlad tak jsem ho krmila na chodbe. Tam pobihalo dalsi dite a kazdou chvilku jecelo. Vzdycky kdyz zajecelo malej prestal pit a zacal plakat. No super, ja jeste kosili na knoflicky takze skoro obe prsa venku, no byla jsem bokem ale i tak, nepocitala jsem ze tam budu kojit :angry: No musela sem s nim vytahem az do prizemi, tam byl klid a dojedl se. Ale i tak ma dneska ten svuj rezim rozhazenej. A je protivnej. Ted spi. A manza taky vytuhl. Pak se jeste asi pujdeme projit.
27. čer 2009 v 16:17  •  1 dítě  • Odpověz
Hrusti ten dort je mnam mnam. Co ma Honzik v tom balicku?
27. čer 2009 v 16:22  •  1 dítě  • Odpověz
Misi me prave segra rikala ze pokud v tom malej nenatahne poradne nohy tak to mam dat pryc a vzit vetsi velikost. Ale je to fakt divne dupacky 68 vel. mu jsou bud akorat nebo vetsi, ale overalky 68 velikost mu jsou proste akorat a to znamena ze za tejden uz mu nebudou :grinning:
27. čer 2009 v 17:12  • Odpověz
Ahoj holky,
my jsme zpatky z prochajdy, uz tady zase prsi :rolling_eyes:
Misi, to ma manza chudak blby s tou povodnovou pohotovosti. V tom balicku je ten dortik a pak jsme ho vybalili samostatne. Jinak prcek dostal jeste ode me oblecky a od tatky micky a sustici knizku se zviratkama :slight_smile:

Anitt, prcek mi ted chce taky jist castejc, mozna je to tim vedrem, ale ja mu nejdriv dam cajik a UM tak po 3 hodkach. kdyz kojis, tak muzes urco i za kratsi dobu. bud rada, ze mu smakuje.

Peti, Honzulovi se zatim v manduce taky moc nelibilo, tak budeme delat dalsi pokusy, aby si zvyknul. Dneska jsem ho chtela vzit do manducy, ale nakonec jsme jeli na prochajdu s kocarkem. Jsem docela utapkana :sweat_smile:
27. čer 2009 v 18:28  • Odpověz
Ahoj holky, já taky přišla teď z procházky, malá celou dobu v kočárku čumákovala a dudala a vždy, když ji vypadl tak to vědělo celý město :grinning: Nakonec teda usnula tvrdě před barákem, ale zachvíli budu koupat a pak papat. Koupila jsem ji novou savičku. Nám vyhovuje 0+ od Lovi, koukala jsem ještě na lahvičky a mají tam 250ml za 189Kč a je samosterilizovací, jen se dá nějak do mikrovlnky, takže tu asi ještě koupím. Ty od Aventu jak je moc používám už jsou takový jakoby zašlý, přitom je sterilizuju, vymývám jarem a přelívám horkou převařenou vodou. Ta od Mam se u nás moc nechytla a to jsem ji koupila s rychlejším průtokem ještě savičku :fearful:
Koupila jsem další balení hippu a normálně ho ještě o 6Kč zlevnili, dnes jsem za něj dávala 69Kč. A tak si říkám jestli to není nějaký paskvil. Chtěla bych pro malou to nejlepší... Je to dost levný až podezřele :astonished:
Teda holky, vy se nemáte. My jedem pořád v 56, ale už je nám taky tak tak, takže počítám těch 14dní. Ale Body 56, už trochu stahují, takže dávám 62 ať má volnost, dupky jak který..
misi, teda Vy jste měli akční den, takhle se Elíkovi zachtělo jíst na svatbě. Asi ví, že svatby jsou o žrádle :grinning: :grinning: Chudák manža a hlavně ty lidi, povodně jsou hrůza :frowning2: Ach jo.
Hodím fotečku akční Kristýnky, málem mě vomejvali, když jsem to viděla :confused:
27. čer 2009 v 19:18  • Odpověz
Hehe Andy to jsou super fotecky. Vidis jak je mala akcni. Jinak ja hipp kupuji furt za skoro 90kc takze fakt nevim asi jinej kraj jinej mrav :wink:. Jo ja uz taky maleho nemuzu nechat na prebalovaku bez dozoru a kdyz potrebuju jit pryc tak ho dam bud doprostred postele a nebo zavru do postylky :grinning:
27. čer 2009 v 19:28  • Odpověz
holky ja uz dneska fakt nemuzu, malej dneska fakt prisernej. Ted zas pil jen ctyri minuty, to je fakt rekord :stuck_out_tongue_closed_eyes: a vim ze za hodinu bude rvat hlady :angry:
Andy mala je sikulka. :wink:
27. čer 2009 ve 20:28  •  1 dítě  • Odpověz
andy neřid se cenou,ale kvalitou,když srovnáš obsah s nutračem je to skoro stejne plus ty probio :wink:
teda fotky dobre,ja už maleho taky nenechám,jsou desne akční a nikdy nevíš..pak že potřebuje neurologa :grinning:

misi na pořadne svadbe jde o to jídlo :wink: Eliáška to nebavilo a chtel neco zdlabnout,škoda žes přišla o ten obřad
holky ty velikosti jsou fakt zvlaštní,neco mame ješte 50,bodyčka už davam 62-i 56 a dupky ješte 56,ale zas budem třídit,pyžamka mame skoro všechny malé :astonished:
tak jsem dnes Šimulkovi vysvetlila,že Krystínka se nechá fotit u pasení a kuknete na vysledek do alba :wink:
27. čer 2009 ve 20:32  • Odpověz
bobas na jak dlouho mate krabičku toho hippu?
27. čer 2009 ve 20:37  • Odpověz
Petrach teda to je sikovny chlapecek asi po mamince :grinning:
27. čer 2009 ve 21:14  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojík holky :slight_smile:

Tady je dnes celý den krásně. Byli jsme s holkama na dni záchranářů a bylo to super. Holky se vyřádily, Nelinka byla hodná, počasí přálo, fakt super.

Andy, Kristýnka je šikulka, super :wink:
27. čer 2009 ve 21:15  • Odpověz
Ahoj holky,

mám dotaz na maminky, které mají pořízený monitor dechu.
Jaký máte, kolik desek a zda se vám už někdy rozhučel?

My o něm uvažujeme, já začínám být čím dál víc vystrašená co by kdyby ... V noci se hned vzbudím a kolikrát už jsem s Natálkou tak cukla, protože jsem měla pocit, že nedýchá.

Díky všem za odpověď.
27. čer 2009 ve 21:20  • Odpověz
peto, tedáááá to je šikula :slight_smile: Takhle mu hrozit Kristýnkou :grinning: I kdž já malý taky občas domlouvám, aby jedla, že ji malej Šimůnek už dávno předehnal :grinning: Neurologa rozhodně nepotřebuje. Objevila kouzlo pasení a dnes s málem zlomila páteř jak moc se zvedla, sice ještě dlouho nevydrží, ale já byla v šoku.. Pak zjistila, že to vlastně ještě nemá dělat, tak se pustila a chudina se trouchu bouchla do nosu... Já z ní nemůžu a aby toho nebylo málo, tak po jídle se z ní linuly žvatlací zvuky-jupíííí :slight_smile: Snědla 110ml :slight_smile:
ambret, krásný fotečky, to fakt musela být paráda :slight_smile:
Já ten hipp dávám třetí den a už tam skoro není. Nejdražší na netu jsem našla něco přes 100Kč a nejlevnější za 66Kč :wink: Já budu ráda, když bude Týnce chutnat konečně. Jen mi to je divný ta cena, že je tak dobrej a tak levnej :slight_smile:
misi, neboj Elík se srovná. Má tříměsíční růstový spůr určitě.
bemo, já mám Nanny. stojí přes dva tisíce, je to jedna deska. Falešně mě to hodilo, ale měla jsem pod matrací, bylo to druhý den z porodnice, myslela jsem, že umřu, navíc malá zrovna tvrdě spala, takže se ani nepohnula. Od tý doby, co je pod prostěradlem, tak nikdy. Teď spí s náma. Dr.říkala, že co se týče SIDS, tak pokud ho má mimi mít, tak monitor nepomůže, prostě něco se v mozečku stane, a když monitor začne houkat, už to nepomůže :frowning2: Je dobrý jen třeba, když něco vdechne nebo tak, že pak se ještě může pomoct. Spíš se divím, že ho budete kupovat až teď, když říkají že od 4-6měsíců je zbytečný. Já bych si bez něj začátky nedokázala představit.
27. čer 2009 ve 21:42  • Odpověz
Andy, bylo to fajn, dík za pochvalu foteček :slight_smile:

Jinak já jsem nikdy monitor neměla ani na jednu. Mě by asi vadilo, že pokaždé, když bych chěla vyndat Nelinku z postýlky bych to musela vypínat. Ležela na tom celou dobu co byla tehdá na Jipce a mě už z toho šla hlava kolem, protože téměř pokaždé jsem to zapoměka vypnout a řvalo to pak na celé oddělení. Když si vezmu že by mi to mělo takhle řvát v noci doma tak s mojí trpělivostí by to letělo z okna :grinning: :grinning: :grinning:
27. čer 2009 ve 22:11  • Odpověz
bemo my mame baby-sense jsou tam dve desky,ted používame jednu a až bude vetší,avají se dve,když dítko v noci cestuje,tak aby to zachytilo..da se to použivat ted na 2 postylky a přenášet jen krabičku..
houkat to muže pokud bude pod kokosovou matrací,tu ma určite andy,my taky,takže muzsí byt na matraci a na to dekamna jine matrace to neva,ta kokos je moc tvrda a muže to nesnímat dech..
k tomu SIDS ja teda nevím,ale v nemocnici se tomu říka desaturace dechu a u nedonošencu je to dlouho bežne,že padají s dechem a když to houká tak stačí pořadne zmačknout hrudníček,poškrabat na zadečkách,tvaří dolu..říkají tomu postimulovat,nam to naštestí dom,a neudelalo,ale kamaradce malí to delal celkem často..už to mela natrenované..nechtela bych to zažít,ale je dobre o tom neco vedet..je to super vec ,mame ješte jeden po Elin,ten ma v postylce přes den a ten novy na noc v podkroví..ješte me napadlo že vetšina porodnic ho pujčuje,u nas za 900 na 6 mesícu,to vyjde pořad levnejm,skus se poptat

ja jsem se rozkecala
:grinning:
27. čer 2009 ve 22:16  • Odpověz
Petrach, SIDS je něco jiného než ty píšeš. SIDS je sindrom náhlého úmrtí kojence
27. čer 2009 ve 22:19  • Odpověz
jenže ten SIDS je zastava dechu..a houká to celkem brzo,takže šance je a velká..
27. čer 2009 ve 22:23  • Odpověz
ješte chci říct,že ty nanynky byli vymyšleny prave na ten SIDS,takže určite ne zbytečne...
27. čer 2009 ve 22:39  • Odpověz
peto, mně dr.říkala, že SIDS je vada děťátka, kterou v sobě má a tomu už nejde zabránit. Dokonce i tady na koňajzovi jsem to četla.. Ale určitě to zabrání těm jinejm, jak třeba píšeš Ty.
27. čer 2009 ve 22:41  • Odpověz
holky monitor mám a jednou houkal planě ale jsemradši mám klid teda pokud zrovna spinká vpostýlce což je minimálně

jinak krize s mlíkem je horší a horší , dnes jsem vytáhla sice 300ml a ještě jsem kojila ale trvalo to šíleně dlouho než jsem to vydojila a ted tady dojim hodinu a jen 30ml to je v hajzlu. fakt po kapkách straššný ,
27. čer 2009 ve 23:00  • Odpověz
tak u nás už se spí :slight_smile: A zvládly jsme to bez UM :grinning: Huráááá!!! Jen mám pocit, že v jednom prsu mám málo mlíka :frowning2: Nevím, jak je to možný...
Misi, teda to byla "vydařená" svatba :slight_smile: Njn, ale když Eli měl hlad, tak se holt nedalo nic dělat. Mě by rozčilovalo to ječící dítě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Peti, malej je moc šikovnej. Hlavičku zvedá opravdu krásně :slight_smile:
Andy, tak tohle mi malá dělá taky - nechám ji na zádech a ona se přetočí na bok :slight_smile: Už to není to miminko, který, když jsem položila, tak jen leželo a koukalo :slight_smile:
My jsme dneska grilovali - taťka, brácha i můj táta budou mít svátek, tak jsme to oslavili předčasně :slight_smile: Bylo to príma, malá byla celou dobu v kočárku hodná - i když koukala :slight_smile:
27. čer 2009 ve 23:03  • Odpověz
anitt, Ty jsi bojovnice... Jo, s tím monitorem je to lepší, jsem taky klidnější, hlavně ty začátky. I když falešný poplach je hrůza děs. Mně to normálně šlo a pak začel pípat, pak zase šel a zase začal pípat, myslela jsem, že beruna vynechává s dechem, ale jak se dal pod prostěradlo už byl klid.
ambret, vypínání monitoru - jde jen o zvyk, ze začátku to bylo furt :wink:
peto, u Tebe ten monitor pro Šimůnka je víc než samozřejmost, to je jasný :wink:
A pak, holky, máte natrénovanou první pomoc? To je taky důležitý... Dýchání slabějc, ne moc zprudka jako dospělému, masáž srdce pouze pallci a miminko mít obejmutý zbytkem, 5xstlačit, jednou vdechnout a opravdu ne moc, děti mají menší kapacitu plic. Snad jsem to napsala správně, ale s mým jsme se to učili.
27. čer 2009 ve 23:09  • Odpověz
Andy, masáž srdce jen pokud není hmatný puls. Jinak se vdechuje každé 2- 3 vteřiny a není li ten puls, tak se střídá umělé dýchání s masáží srdce
27. čer 2009 ve 23:51  • Odpověz
Ahoj holky, tý jo, já jsem snad poprvé první :grinning: U nás se spalo do šesti a to měla poslední krmení v deset a jen moje mlíčko :slight_smile: To je naprostá novinka :slight_smile: Teď si tu na mě žvatlá :slight_smile:
Já monitor dechu taky nemám, ale první pomoc si pamatuju ještě ze školy a taky mám pro jistotu příručku, jak na to. Je ale fakt, že jakmile Verunka vydá nějaký neobvyklý zvuk, že se vzbudím.
28. čer 2009 v 08:03  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska jste se asi vsichni nekam rozutekl :wink: My jsme byli brzo rano na nakupu, aby tam nebylo hodne lidi, pak jsem varila obed a ted konecne sedim s nohama hore a notebookem na konovi :grinning:

Ad monitor dechu - my ho mame taky, zvazovala jsem, jestli koupit nebo ne, ale jsem moc rada, ze ho mame, hlavne kdyz prcek byl priduseny a mel ze zacatku potize s dychanim. Urcite se mi i klidnejs spi, nemusim se stresovat, jestli dycha nebo ne.
Bemo, jestli jste ho nemeli doted,tak podle me uz nema cenu ho kupovat, i kdyz jsem nekde cetla, ze by se mel pouzivat do 1 roku ditete :confused:
A k te masazi, ja bych urco tak zacala zmatkovat, ze bych nevedela co delat. Sice mam z porodky nejaky papir, kde je masaz popsana, ale nevim, jestli bych si na to v dane chvili vzpomnela. Doufam, ze to potrebovat nebudu tuk tuk tuk :wink:

Jsem dneska zase koupila prckovi nejake oblecky. Meli slevy na bodycka a pyzamka, tak jsem mu nakoupila a pak jsem mu koupila moc pekne dzinecky Next :dizzy_face:
28. čer 2009 ve 13:25  • Odpověz
hrusti, jukla jsem na fotku :slight_smile: Honzík krásně pase, to je paráda, jaké ty naše zázraky dělají pokroky :slight_smile:
28. čer 2009 v 15:09  • Odpověz
Ahojky malej je dneska uzasnej, krasne se smeje a viska :slight_smile: Hodim fotecku, konecne se mi podarilo usmev.
Monitor dechu taky mame a super. Mame ho pujceny za 900 na pul roku z porodnice. Mame Babysinse. Nikdy nehoukal naplano.
28. čer 2009 v 16:00  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.