• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
ahoj holky,

taky jsem čekala alespon 2 stránky :grinning:

Dneska má Kačenka 3 měsíční narozky :dizzy_face:

my se vrátili z chajdy a ještě jsem dělala celá spálená od sluníčka u plotny palačinky :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale chuť je chuť :grinning:
Malá dnes byla moc hodná,úplně mám strach,že něco není v pořádku,když se nají a spí-ve dne :sweat_smile:
dnes dala 3 a pak 2 hodky spánku :dizzy_face: a já se v klidu koupala v bazénku
:slight_smile:

Ambret-Nelinka je velkej jedlík,když byla přes kilo a půl větší ve 3 měsících než my :grinning: :grinning:

Miši-já ještě kojím,ale mlíčko malé nestačí tak asi 5x do týdne dám na noc Nutrilon,ona spí strašně dlouho,tak at není moc hladová a ještě před spaním odsávám a to jí pak taky druhý den dám místo jednoho kojení..kolikrát vypije 100 Nutráče a ještě obě prsa,ted má asi ten spurt,ale zatím to takhle zvládám,chci vydržet alespon do konce 4.měsíce :wink: Ty kojení zvládáš?Pije Eli aji v noci?
4. črc 2009 ve 22:12  • Odpověz
..jo a opět se mi dnes Kačka pokadila až na záda(to byl sajgón) :grinning: :grinning: ,takže taky doberem Pampers 2 a jdem do větších :wink: včera to proteklo až na sedačku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Míšo-já chtěla vyprat potah z naší sedajdy a zjistila jsem že se prát nesmí-ty jsi ho prala nebo dávala do čistírny?(máme tu samou z Ikei)
4. črc 2009 ve 22:17  • Odpověz
Tak je dogrilováno a dopapáno a jdu do hajan.

Tak Ti Kačenko přejeme všechno nejlepší k Tvým malinkým čtvrtletním narozeninám, hlavně zdravíčko a ať pěkně rosteš. Lucík a Natálka :slight_smile:

Dobrou noc holky.
4. črc 2009 ve 23:14  • Odpověz
Ahoj holky!
Bemo, tedy grilovane masicko bych si taky dala.
Peti, chapu, ze chces prcka kojit co nejdyl, ale jak rika mamka vydrzela jsi to uz dlouho, jsi z toho utahana, takze kdyz das prckovi UM, tak se urco nebude zlobit :wink: At je Eli hlavne brzo v poradku a nechytne to zbytek rodiny!
Buni, vsechno nej Kacence!

My taky koncime s plinkama 3-6 kg, dneska jsem mu dala zkusebne 5-9 kg, ale jsou mu volnejsi kolem kejticek, tak nevim nevim, abysme nebyli moc procurani.
Ja jsem vcera byla nejaka utahana, na Vysocine byl asi tezky vzduch, jsem normalne vytuhla ve 20 hod. s prckem, akorat prcek se probudil ve 2 hod., coz byl docela sok :astonished:
5. črc 2009 v 09:01  • Odpověz
ahojky,teda tzady\ je neučast :grinning: venku krasne tak se nedivím..
ja teda vařím,tak jsem v domečku zalezlá..po obede jdeme do kaufu,bez prcka,bude babi hlídat..

jdem na ten hiip a Elin koupit bazen na koupaní,meli jsme velky,ale ten nebudem davat,je tu pořad celá ulice detí a už me to fakt štvalo,takže letos ho nedame..pořad tu nekdo sedel,chodili sem s deckama na kafe a jedni odešli,druzí přišli :stuck_out_tongue_closed_eyes: už mi to fakt začlo vadit

buni přejeme se Šimonkem Kačence vše nej k mini narozkám :wink: hlavne hoooodne zdravíčka a at pekne roste
5. črc 2009 v 11:03  • Odpověz
Ahojík holky :slight_smile:

Já dávám plenky 5-11kg a jsou nám úplně super. Objednávám je na MMB, dala jsem na zkoušku 2 plenky kamarádce a kamarádka další kamarádce a už objednávám 3 lidem plenky, jsou úplně super :slight_smile:
5. črc 2009 v 11:05  • Odpověz
Jojo tady je taky hezky. Jen nevím jestli na koupání. My asi budem vypouštět bazén, omyjeme a napustíme znova. To bude zase aspoň 2 dny trvat než se ohřeje voda
5. črc 2009 v 11:09  • Odpověz
Už zase holky vzbudily Nelinku. To je děs, jak jsou doma, tak věčně ječí, hádaj se a rvou se :angry: Nelince trvalo tak dlouho než zabrala a chudinka spala jen chvilku a je zase vzhůru. Jinak je hroznej čilouš. Když leží a vezmu jí za ruce, tak se vzepře tak, že si úplně stoupne. To jo to jí jde, ale pást koníky se jí nechce :grinning: :grinning: :grinning:
5. črc 2009 v 11:22  • Odpověz
Ahoj holky, my byli vcera na grilovacce u kamaradu a odpo jeste na dlouhe prochajde. Fakt me boleli nohy. :slight_smile: Grilovani fajn akorad nikde nemeli kureci prsa na nalozeni, asi vsichni grilovali :grinning: Tak jsem jedla jen hermeliny a to nebylo ono. U nas ted zase bouri, uvidime jestli z toho bude prset. Dopoledne jsme byli na mistnim rybniku vyplavit psa a domu jsme sli oklikou, vedro desny akorad pod mrakem.
Buni ja vim ze nejde prat, budu ji davat do cistirny az bude spinava. Jinak my kojime plne, jednou vecer mi prislo ze ma malej jeste hlad ale flasku nechtel takze nic. Nekdy v tech vedrech kojim i po dvou hodkach.
Bemo co jste grilovali? Petrach at se mala brzo uzdravi, kde to mohla chytnout? To se ti nedivím s tím bazénem, to by mě taky štvalo.
5. črc 2009 v 16:55  •  1 dítě  • Odpověz
Musim vam jeste rict co se mi stalo, uplne sem se vydesila. Malej byl na hrací dece, ja byla s kosem a manza varil, prijdu domu a slysim jak malej narika, letim se podivat a on byl pretocenej na brisku, rucky podel tela a oblicejik vracenej v te dece. No strasny, kdyz si uvedomim ze se mohl klidne udusit, je mi uplne spatne. Hned sem manzovi nadala, on ho pry vubec neslysel :cry: Musime na nej davat mnohem vetsi pozor. Tfuj.
5. črc 2009 v 17:01  •  1 dítě  • Odpověz
Misi, to se ti tedy nedivim. Ja bych z toho taky mela infarkt. My musime prcka taky hlidat, protoze se mu libi na brisku a porad se krouti a chce se pretacet. Nastesti se jeste na brisko nepretoci :wink:
5. črc 2009 v 19:27  • Odpověz
misi skouší se točit,ale teda lekla bych se taky..chlapi nemají instinkty jako my :unamused:

male už je zas dobře,asi to bylo ze sluníčka,mela jet na prazdniny,tak si ji nechám doma,jede v sobotu na velky skautsky tabor a ja už se bojím ted,ona bude v pohode a ja budu hromadka nervu,se znám

ambret je šikulka :wink: ten bazen co mate,mame taky..dneska jsme koupili menší,teda menší :wink: ..teoreticky,je to obdelník a skoro 3 metry delka,manža ma rasd všechno velké :grinning: asi proto si me vzal
5. črc 2009 ve 20:29  • Odpověz
ahojky holčiny

misi teda hroznej zážitek je fakt že stačí okamžik a neštěstí je hned uf :confused:

peti já pořád válčím s odsáváním je to fuška ale půl llitru denně dám tak to ještě nevzdávám i když už se těším až to skončí ještě tak max dva měsíce a kašlu na to prootže už jsem opravdu vyčerpaná a vše se točí jen kolem odsávání a počítání kolik vypil. no znáš to ale ty už jsi daleko dál tak se netrap tím že pomalu skončíš a začneš žít život

jinak malej byl včera cely den vzhuru z toho vedra. ráno jsme šli na tři hodky ven dokud to ještě šlo v lese bylo krásně a Davídek spinkal za to pak doma oka nezamhouřil takže nic moc ale v noci zase spinkal krásně . ted jse,m vydejila 120ml tak mu to dám a razíme rychle ven dokud je dobrý vzduch

kočičky mějte krásné pondělí :slight_smile:
6. črc 2009 v 07:22  • Odpověz
Ahoj holky,

fakt vas obdivuju, ze jste to s tim kojenim a odsavanim vydrzeli tak dlouho. Mne to stacilo po prichodu z porodnice, kdy jsem prikladala, pak krmila a pak zkousela odsavat a bylo to fakt na palici :unamused:
Prcek dneska spinkal do 4.30 hod, ale pak se vzbudil, plny nos rymy. Nevim, kde nastydnul. Sice nechavame pres noc pootevrene dvere od balkonu, ale v obyvaku a nechavam do loznice pootevrene dvere, aby tam nebylo takove vedro, ale zima tam neni. Rano jsem koukala a na teplomeru bylo 25 stupnu :sweat_smile: V cem nechavate spinkat prcky?
Ja dneska vyrazim do kina, manza bude hlidat, tedy aspon doufam :slight_smile:
6. črc 2009 v 09:02  • Odpověz
Anitt, Davidkovi to slusi. A koukam, ze mame stejne tricko, my jsme ho dostali od babi :grinning:
6. črc 2009 v 09:57  • Odpověz
ahojky.přeju krasny den holky :wink:

hrusti mali spí v overalku,ale desne tenkem,mame jich nekolik z CaA,ted mame v ložnici otevřene dveře,nejdřív jsem mela strach celou noc,tak jsem pořad vetrala a ted už asi 3 dny nechavam celou noc,je přikryty peřinou,na zavinovačce jen leží,aby ho netlačila deska od Baby sensu a byvá teploučky,rano až moc,tak nevím jestli dat kratky rukáv i na noc
hrusti kolik ted važíte? ptam se kolik tak vypijete mlíka..malí ted moc nechce,v noci mi dnes spal 9 hodin v kuse a přes den tak 3-4hodky,takže jí třeba jen 5x..přes den dostavá 100ml a na noc 120ml

aniit a u vas je to jak s pitím ted? ted jsem 4dny musela odsavat ručne,desne me z toho bolí ruce ,včera jsme koupili UM a najednou zas mlíko teče i elektrickou,ale hrotit to nebudu,co bude odsaju a když nebude tak dam UM,už toho mam taky plne kecky,ořad jen jím..jak jsem z toho unavená,tak se dobíjím jídlem a už je to znát :angry:
takže se teším až přestanu a dam dietu :wink: taky si říkam tak 2 mesíce,pak pujdem na kašičky a polívky a bude líp

s tím vedrem je to desne,ven se moc nedá,už rano tu bylo dusno,malí v tom vedru nemuže spat a jak se večer ochladí tak usne hned,spal včera po kouopaní venku v kočarku,jen jsme ho pak přenesli do postylky,naštestí v přízemí zatahujem žaluzky a je tam líp,jak pod střechou,tady je jak ve skleníku..taky přemyšlím,že vyrazíme do lesa,bude stínek
6. črc 2009 v 10:13  • Odpověz
Ahojík holky :slight_smile:

Taky máme přes noc otevřenou ventilačku a Nelinka má na sobě jen bodíčko s krátkým rukávkem. Teplota v bytě 25-26 stupňů.

Petrach, tak to není moc velký jedlík. Nelinka pije přes den po 220ml a ráno jak se vzbudí tak vypije kolem 340ml
6. črc 2009 v 10:20  • Odpověz
ahoj holky! já si včera řekla, že si udělám den bez pc, ani jsem ho nezapla, i když večer bylo nutkání velký, ale místo toho jsem si raději zacvičila :slight_smile:
Včera jsme taky byli u známých na chalupě a pak se na jedný farmě podívat na koníky, akorát Kikča byla rozmrzelá. Tak jsme ji měli v sedajdě, a když s ní houpali, tak byla v poho. Večer uspávání zase jako krocní dívé zvěře :unamused: A už se mi tam budí, tak musím raychle.
peto, jíte líp. My teď tak 500-550ml, ale beru to jako uspěch, když bylo 420-470ml :grinning: Jíme 6xdenně.
misi, ty jo s Elíkem, co se ti stalo, by mě piclo. Já se teda snažím malou trénovat na tvrdý podložce přetáčet hlavu na bříšku, aby kdyby náhodou, si ji dokázala vrátit. Tady stačí fakt chvilka, ale divím se, že to Elík nezvládl, když hezky zvedá hlavičku a pase. Měli jste tam něco měkkýho?
hrusti, já je taky obdivuju. Já to vydržela s příkrmama 6týdnů...
Já mám plínky ještě 100ks 3-6kg, ale pak už mám 6balíků 4-9kg a jeden 5-9kg. Tak muíme dorůst.
Už musím letět. Zítra máme vaničky a tříměsíční prohlídku.
6. črc 2009 v 10:28  • Odpověz
andy my tech 3-6 mame asi moc nakoupenych,ješte cele 2 balíky velke pampersek a ted berem huggiesky,takže doufam,že nam budou,už kupuju jen 4-9 a taky jsem přemyšlela,jestli už nebrat vetší,at to nezustane
6. črc 2009 v 10:32  • Odpověz
peto, a kolik máte plín na den? My těch 6, když slyším, že se pokadila, tak přebalím dřív, takže 7. Tak to ta mám ještě těch 14-17dní. Pak tam mám Tesco plíny 4balíky, pampers sleep and plays 2balíky a jedny huggisky a ještě nám mamina koupí jedny belly kvůli kyčlím, ony docela drží ty nožky od sebe. TeĎ jsem je dlouho nedávala, ale na den jsou dobrý jako prevence :slight_smile:
6. črc 2009 v 11:19  • Odpověz
Peti, my uz jsme docela velci. V tydnu jsme prcka vazila odhadem na digi vaze (nejdriv sebe a pak s prckem) a ma cca 5,7 kg. Bastime 5xdenne, pres den 160 ml a na noc 180-200 ml. Ted zase zacina navysovat davky, tak jsem z nej docela na palici, protoze mi prijde, ze basti docela hodne. Koukala jsem po tom vice syticim mlicku, ale dela ho jen Nutrilon. Jdeme za 2 tydny k dr., tak uvidime, co nam rekne. Nikdy nic nerikala, ze bysme jedli hodne, pry si mimi samo rekne.

Ad plinky... my jsme ted dodelali posledni baleni Huggies 3-6 kg, takze najizdime dneska na 5-9 kg, ale jsou mu trosku vetsi kolem nozicek a musim mu je utahovat :slight_smile:

Ad spani ... prcek je prave taky rano docela teply, ma overalek a slabouckou deku, tak premyslim, ze mu dam jen body a supnu ho do spaciho pytle. Ten spaci pytel je vytepleny, takze by to mel misto deky a neodkopaval by se kdyz cestuje po postylce :wink:

Manza s prckem jsou ted na prochajde, tak delam obidek a po obidku nakrmim prcka a vyrazim do kina. Uz se tesim, az trosku vypustim. Akorat pujdu sama, protoze kamosky jsou na vyletech, ale to nevadi :wink:
6. črc 2009 v 11:44  • Odpověz
Já teď dávám beruně na noc taky jen slabý overalek a pořád balím do rychlozavinovajdy a dva dny jsem měla otevřený okno a v poho, včera se mi, ale zdála nějaká studená, tak jsem ho zavřela, ale ráno byla pěkně teploučká.
hrusti, to je řádnej kusanec. My máme tak 4,5kg. Jsem zvědavá na zítřek. Ráno snědla 140ml a ještě si pak sála prsty :astonished: Jako jsem nechápala, ale já jsem macecha, už jsem ji nedala, protože to znám. Včera snědla taky 140ml a pak 30ml min.postupně během dvouch hod.vyzvracela, jak není zvyklá :unamused: Tak jsem si ji pak dala do polosedu na sebe a usnuly jsme ještě. Teď dala jen 70ml. Více sytící je prý i ten Hipp, hrusti, ale nevím nevím. Beruna ho jí víc jak nutrilon.
6. črc 2009 ve 12:14  • Odpověz
ahojky holčiny

my včera vážili a Davídek má 5300g nějak se rozjel
spapa 500ml denne odstř. mléka a asi 300ml nutroš papá 8x denně

je to na palici ale jeste mesic a úpak už to hodně omezim a začnu žít

hrusti to tričko mame taky od babičky

užij si kino :slight_smile:

jinak mi už používáme ty plenky 5-9

dopo jsme byli na 3hod. prochajde v lese tak to bylo super a ted je zas pařák

taky vám prckové nespěj??
6. črc 2009 ve 12:28  • Odpověz
Ahoj anitt, no to Dája papá luxusně. Já bych do ní 8x denně nenacpala nic. U nás se osvědčilo, že méně znamená více. Když jsem ji nutila 7x denně, tak snědla mín než když dostane 6x, Tak možná, že kdybych dávala 5x, tak mi pokažždé zbljzne 120ml :grinning: Anit, jestli kombinuješ, tak fakt se snaž víc toho MM nebo on ho začne pak odmítat. Mě ho beruna pak začla plivat a chtěla pít jen UM pak už, takže se vlatně odstavila sama. Jsi bojovnice, stejně :wink:
Beruna chrní už hoďku a půl. Tady je pod mrakem a už není takový dusno, ale teplo tam je.
peto, a co za um jste koupili? Hippa? Já jsem teď bez sabíka, bez probiotických kapiček a teĎ dobrý. Ty probiotika v hippu fakt asi stačí, i když teda ještě sabíka pro jistotu koupím :slight_smile:
6. črc 2009 ve 12:49  • Odpověz
6. črc 2009 ve 12:55  • Odpověz
jo hrusti, píší tam, že vícesytící je prý Beba Plus, ale nevím jak je to starý, jestli ji ještě vyrábí :unamused:
6. črc 2009 ve 12:57  • Odpověz
andy dada je ok pije moje mlíko s chutí vlastně pije s chutí všechnol. tak doufám že z něj nebude brzy buřtík ale hlídám to a podle váhy jí ještě o něco méne než by podle tabulek měl. ted jsem nadojila 130ml tak mu to dám až se probudí a pak si dáme s manžou konečně oběd

zítra prý se má hodně ochladit tak jsem zvědavá od zítrka tady nebudu ségra se mi vdává tak ji budu líčit a česat a dělat ji kytku na auto a ve čtvrtek se tam jdeme s manžou juknout aspon na hodku pro prcka to zatím na dlouho není nechci ho tam ještě tahat
6. črc 2009 ve 13:27  • Odpověz
jinak plíny ani nepočátm v poslední době ho přebalím a v tu ránu se vykandí nebo počůrá takže aby měl pořád čisto tak si myslím že jich klidně deset denně dám :sunglasses:
6. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz
anitt, no my dle tabulek nepapáme ani to minimu 130ml na kg, když má 4,5x130=585ml...haha, ale skoro tam jsme :grinning:
Jéé, svatbička. Taky bych se hned vdala :slight_smile:
6. črc 2009 ve 13:37  • Odpověz
andy ale to fakt neva ty tabulky jsou na prd hlavně že papá a přibrala aspon nebude tlustoška :wink:

já bych se vdávala taky znova za stejnýho bylo to super
6. črc 2009 ve 13:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.