• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Ambret, me rikala dr., ze to toceni hlavicky je u malych mimi normalni, ale kolem 3mesice by meli tocit hlavu i na druhou stranu. No uvidis, budes s ni doma chvili cvicit a bude to dobry. Porad lepsi nez kdyby mela nejake problemy s pateri v dospelosti :wink:
7. črc 2009 v 16:18  • Odpověz
Hrusti, já nevím od kdy se pribináky dávaj, já jsem je holkám začínala dávat už takhle brzy. Teď od babičky nafasovala Lipánky a já dnes nakoupila zásobu banánů, to si dá. Nastrouhám jí banán do lipánka, zatím to takhle společně ještě nejedla, zatím měla jen jedno nebo druhé, ale až se vyspinká, tak jí to skusím smíchat. Holky ty už toho ve 4 měsících jedli víc, u Nelinky to omezuju. Si pamatuju, jak Elišce bylo něco málo přes 2 měsíce a babička jí nacpala jahodama se šlehačkou a jak jí to chutnalo. Já myslela že mě omejou, když jsem to viděla, ale to už toho měla dost snězeno. Nelinka ta zase jedla dědovo domácí marmeládu jako přesnídávku. Jsme tam byli na obědě a Nelča brečela, tak děda nelenila začal hledat něco co by jí dal. Normálně přinesl sklenici marmelády a jakpa jí chutnala. Tak jsme hned vyfasovalui asi 5 sklenic domů, protože Nelince hrozně chutná :grinning: :grinning: :grinning:
7. črc 2009 v 16:27  • Odpověz
No ja jsem si rikala, jestli to neni brzo davat po ukon. 4. mesici mrkev a evidentne neni. Hlavne, aby ji nebylo spatne :wink: Moje mamca mi rikala, ze bracha pry nejedl sunar, tak mu ve 2 mesicich varila vyvary a davala piskoty do sunarku, jinak ho pry nejedl. To je brutus :zipper_mouth:
7. črc 2009 v 16:30  • Odpověz
Synovcovo malej ten nesnesl jakékoliv umělé mléko, tak pomalu od narození dostával právě pribináky a taky začal jíst polívky a omáčky hrozně brzo
7. črc 2009 v 16:40  • Odpověz
Ahoj holky, Vy jste teda drbny :slight_smile:
Jsem zpět od dr. a z plavání. Naše berunka už má 4560g a 57cm, to je šikulaaaa. 405g za 14 dní, to se u ní jen tak nevidí :grinning: Taky jsem ji ráno domlouvala, ať má aspoň 4,5kg a ať se hodně nabaští, že se ji to zvýší :grinning: Jo a ať se vykadí až odpoledne a ona mě poslechla :grinning: Chtěla nás ooškovat, ale já i ukecala až na zítra, páč bychom nemohly na plavčo, takže zítra dostanem včeličku a přístí týden nechám propíchnout na naušničky, už se těším, ale bude to horor. A normálně tam přišli rodiče s pidi mímimem, tak mi to nedalo a ptám se, že kolik váží a prej 2,9kg při narození, Jsem nemohla uvěřit, že beruna byla ještě o půl kila menší, byl to fakt prcek malej.
Jinak plavčo dobrý, beruna se gebila dost ze začátku, držela si opět plavečky, asi aby ji neuplavaly a furt pištěla jak delfín, tak ji příště pustí delfány k tomu. Dneska začla brečet až při oblíkání. Za to co mi předvedla cestou domů byste nevěřily. Ve sparu ještě spala, ale pak sputila hysterák jako snad nikdy. Jsem ji tu pak doma musela pevně sevřít do zavinovačky, pak jsem ji konečně dalo jídlo, to během 2min.snědla 90ml a vytuhla, teď je úplně mtvá :astonished:
bemo, nic si z toh nedělej. Hele já jsem taková hospodyňka, že mi Tom te´ˇd začne vozit obědy z práce :grinning: On totiž skoro nic nejí-taky se můžu divit po kom to to mimčo má,že?, tak si to budu brát místo něj. Jemu dělám vždy ty jeho blafy. To jsou pořád smažáky, míchaný vajíčka, špagety, kuřecí řízky a párky, tím jeho repertuár teplých jídel končí...
jaani, Melinka je šikula, kámoška měla taky každý prso jiný, kojila do 3let :astonished: Já chodím na palvčo do mateřskýho centra.
Jinak moje prsa už jsou zase 1, takže tady fakt pech :unamused:
S tím spaním, beruna sama taky nespí, mám ji budˇv obýváku nebo v klubovně prostě tam, kde jsem a nemám s tím problém. Než jsem na to přišla, užila jsem si krušných 14dní :confounded:
bobas, blahopřeji k neteři :wink:
7. črc 2009 v 16:45  • Odpověz
ambret, no jo, na to jsem zapoměla reagovat. Je fakt, že dneska se to moc hrotí, do půl roka jen mlíko :unamused: Teda, kdyř jsou děti na um, tak už se začíná kolem 4měsíce. Jsem tuhle jedla přesnídávku a přemýšlela jsem jestli nemůžu beruně malinkou lžičku dát, ale nakonec ve mně zvítězil strach a nic nedostala :grinning:
já ještě raději ten měsíc počkám... Ale pokud děti hodně baští jako Nelča dá přes 300ml sunaru, tak to asi ten žaludek pobere, tak proč ne :wink: Pokud ji to opravdu nedělá nějaký problém...
7. črc 2009 v 16:52  • Odpověz
Andy, nedělá, ona má dobrý spalování :grinning: Zrovna přemášlím, že jí zítra udělám mrkvičku s bramborem
7. črc 2009 v 16:57  • Odpověz
to už můžete určo. to já ji dát pribináka tak mi bleje dva dny z toho :unamused: stačí ji 140ML um a je hotová :frowning2:
7. črc 2009 v 17:16  • Odpověz
Andy, me rve Honzula cele odpoledne. Vzdycky na chvili usne a najednou se probudi a sileny rev jako kdyby ho neco bolelo. Ted jsem ho sesnerovala do zavinovacky a lezi, zatim bez revu, ale nevim, jak dlouho to vydrzi :frowning2:
7. črc 2009 v 17:25  • Odpověz
Hrusti, ty máš strašně vtipný dítě, nejen že se furt chechtá, ale ještě mažoretí.

Ambret, já se taky vdávala 21.7.

S tim srazíkem bych možná byla pro někde zarezervovat salónek, ať neotravujeme ostatní lidi, uvidíme, ještě je čas.
7. črc 2009 v 17:36  • Odpověz
tak my jsme se vrátily z tříhodinové procházky a bolí mě nohy jako prase :grinning: Teď má tatínek malou venku - přijel mu kamarád, tak si tam s ní povídají :slight_smile: Já jdu šoupnout do trouby sekanou a oškrábat brambory :slight_smile:
misi, já doufám, že se jí to už potřetí nepodebere, protože mačkat to ještě jednou bych už fakt nedala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Andy, teda malinká krásně povyrostla. To je moc dobře, že jí ten Hipp chutná, mám radost!!! :wink:
7. črc 2009 v 17:40  • Odpověz
Anča teda teď vytuhla děsně, nejen že zapomněla, že měla před víc než hodinou jíst, ale už spí minimálně 2 hodiny a fakt tuze, takže mi je jasný, že dneska jí ve 20 hod do postýlky nezaženu, to bude zase nějaká 23 hodina jako včera.
7. črc 2009 v 17:41  • Odpověz
hrusti, tak to by mě trefilo. Je to strašně na hlavu, když takhle brečí, to je na hlavu úplně. Já z toho chytám pak nervy, takže si začnu zpívat nebo počítat. Zpívání je lepší, to někdy zabere i na malou a sousedi taky ztichnou :grinning:
zuzik, jj, hipp ji šmakuje o něco víc než nutráč a nebolí ji bříško. mňam, sekanou bych si taky dala :slight_smile:
karca, neboj ona se rovzpomene :slight_smile:
7. črc 2009 v 17:49  • Odpověz
Karca, bud rada, ze takhle spinka. To u nas fakt nehrozi, aspon tedy pres den, ale vecer kolem 20 - 20:30 hod usina :slight_smile:
7. črc 2009 v 17:51  • Odpověz
blahopřeji štůfkovi k dnešním 5měsícům :slight_smile:
7. črc 2009 v 18:19  • Odpověz
jé, Štůfek má narozeniny - tak hodně zdravíčka a štěstíčka přejeme :slight_smile:
hrusti, u nás se nespí ani ve dne a v noci se usíná kolem půlnoci :frowning2: Ale je fakt, že už brečí míň, že se zabaví sama - dneska na mě půl hodiny dělala prostocviky a hrozně se jí to líbilo - pak mi usnula na hodinu v kočárku :slight_smile:
7. črc 2009 v 18:27  • Odpověz
Ty jo, já tu chvilku nejsem a tady je zase plná stránka, teda ženský :grinning:

Já jsem šla s malou na procházku, šli jsme za tatínkem do práce. Tam jsem mu předala kočárek, vzala si auto a jela domů uklízet. Vyškrábala jsem se nahoru a zjistila jsem, že nemám klíče. Tak jsem zvonila na sousedy, ti mají náš rezervní, ale nikdo nebyl doma. Tak jsem zase hezky nasedla do auta a jela za těma svýma broučkama a jak jsem k nim přijížděla, tak vidí, jak se na mě manža už z dálky směje, prej " co je mamko, to Ti tak chybíme " No hrozná legrace.
No prostě úúúúplně mimo :grinning:
7. črc 2009 v 18:36  • Odpověz
tak holky, já využila toho, že mám ty své poklady venku a hupsla jsem do sprchy a shodila jsem "zimní" srst :grinning: Tak se zase můžu považovat za člověka :slight_smile: Ale zrovna před týdnem jsem si pochvalovala, jak se mi krásně vyhnulo vypadávání vlasů po porodu a ejhle... Když jsem si sušila vlasy, tak jsem měla plné dlaně vlasů :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chjooo :rolling_eyes:
7. črc 2009 v 18:49  • Odpověz
bemo, sis udělala dvojitý výlet :slight_smile: Z toho si nic nedělej, mě zase už druhý den všechno padá z ruky... Ta mateřská nám dává holt zabrat :sweat_smile:
7. črc 2009 v 18:51  • Odpověz
Ahoj, Andy tak to už jste nás předehnaly :slight_smile: My máme 4300g
koukala sem, že se tu probíralo cvičení, nám dr řikala, že asi taky budeme muset, ale nakonec se lepšíme samy, tak zatíím nemusíme. Stačilo ji jen otočit v postýlce na druhou stranu a ona beruška zvědavá, aby jí nic neuniklo, začala se točit i na druhou. U bráchy to s dětičkama došlo až na mačkání bodů na tělíčku a to se jim fakt nelíbilo. Nebolí je to, ale otočí se jim při tom hlavička na druhou stranu, než se jim zamlouvá a to je rozčiluje, že se nemůžou chvilku hýbat :frowning2: Jejda to bylo křiku. Doufám že to dělat nebudu muset. Jak s nimi tedy cvičíte?Pro prevenci..
7. črc 2009 v 18:53  • Odpověz
Ahoj Zuzi, my zatim trenujeme jen koniky, a pretaceni ze strany na stranu. Pri konikach musim drzet prdelku a nesmi mit moc hlavicku nahore a v zaklonu. Prcek ji hodne daval nahoru a zaklanel, tak proto.
7. črc 2009 v 19:10  • Odpověz
Holky tak manza si vzpomel - tak jsem asi spatna manzelka :grinning: Donesl me krasnou kyticku a ja pro nej nemam nic tak ho vytahnu na prochazku.

Karco tak se te organizace sraziku ujmes? :wink:
7. črc 2009 v 19:31  • Odpověz
jaani, tak to je teda pech :grinning: Tak si užijte procházku, doufám, že tam máte hezky - tady je tma, fučí a prší :frowning2:
hrusti, to ti řekla dr., že moc zaklání hlavičku? Malá zvedá hlavu taky hodně, ale nevím, jak poznám, že je to špatně :frowning2:
Jinak u nás se už tři a půl hodiny spí a to máme koupat. Teď jsem ji vyndala z kočáru v domnění, že ji vzbudím, ale prdlačky. Jen se tak na mě koukla, protáhla se a spí dál :grinning: Asi ji taťkovi budu dávat každý den, když mu takhle krásně venku spinká... :wink:
7. črc 2009 ve 20:18  • Odpověz
Zuziku, hlavicka by mela byt pri paseni koniku v prodlouzeni zad. My nepaseme hady, ale paseme zirafy :grinning:
7. črc 2009 ve 20:23  • Odpověz
Tak to asi taky paseme blbe, ale dr to videla a nic nerekla. Jani a jak to vzal ze pro nej nic nemas?
U nas cely den vedro, ted se zatahlo, snad zaprsi. Zuzik to je super ze ti mala tak chrupe, Elino zabere pres den tak na hodku. Spi i dyl ale to uz musim vozit nebo drncat.
Bemo :slight_smile: stane se.
Vsechno nejlepsi Stufkovi. Ambret ty jo to bych si nelajzla ten pribinak.
7. črc 2009 ve 21:37  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky,

tak Anča furt spinká, už je to asi 7 hodin, takže jsem zvědavá, co bude dělat v noci :astonished:

Tak ju holky, něco na ten srazík najdu, kolik nás vlastně bude, abych věděla, jak velký salónek hledat?
Andykov, Hrusti, Karča, Kremča, Janinka, Vikulka, Anitka, Ambret, kdo ještě dorazí???

K.
7. črc 2009 ve 21:41  • Odpověz
karca, to je teda Růženka, já bych ji asi vzbudila, já už budím po 3-4hod. v kuse. Říkala dr., že si pak zvykne, kdy je noc a kdy den, když v noci neudím a přes den jo :slight_smile: Ale Tobě hezky prospívá, tak Ty nemusíš :wink: Jsem teď byla za mým a řekla jsem mu to, že pojedu, máme mát ten víkend mladáho, tak aby pak nebyl naštvanej, když to ví měsíc dopředu.
7. črc 2009 ve 22:01  • Odpověz
teda Karco, doufám, že ti bude spinkat v noci :slight_smile: To mě by ta naše malá potvůrka v noci fakt nespala, ale je fakt, že sedm hodin mi v kuse přes den nikdy nedala :grinning: Teď zblajzla 80ml Nutráče a pomalinku, ale jistě usíná :slight_smile: Jinak na ten srazík taky ráda dorazím :slight_smile:
misi, to byla dneska fakt nějaká světlá výjimka, protože jinak je pořád vzhůru - je fakt, že v kočáru spí nejlíp, tak se snažím s ní být co nejdýl venku. Ale třeba dneska spala na prochajdě hodinu, pak chvíli koukala a pak celou cestu domů prořvala, rvala jsem jí dudlíka a nic. Petr mi přišel naproti, vrazil jí dudlíka on a bylo po řevu :slight_smile: Má na ni nějaký dobrý vliv či co :slight_smile:
7. črc 2009 ve 22:22  • Odpověz
Holky, tak jí nakonec probudila naše kočička, která si hrála s vatovou tyčinkou, až jí tim poskakováním probudila, teď se mi jí zase podařilo asi uspat, tak uvidíme do kdy vydrží, je fakt, že já kvůli krmení budit nemusim, Anča přibírá tak rychle, že by se jí spíš hodila dieta, proto jí taky nebudim.

Zuzíku super, tak jsem si Tě připsala na seznamík.
8. črc 2009 v 00:48  • Odpověz
Tak holky, nakonec Anča spala i v noci, je to můj spáč :slight_smile:. Teď jí vezmu do kočárku a zajdeme spolu pro pečivo, zase se tam dělá hezky, i když asi nebude takové vedro jako předešlé dny.
8. črc 2009 v 08:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.