• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
ahoj holčiny, tak mi byly dnes taky na vaničkách...a malá prdola si prohlížela kolínko a pak se koukala na hrad, co měla ve vodičce a pak jsme ji ho nabraly a ona furt na něj vystrkovala jazýček a nakonec se ji nějak povedlo nožičkama ho dopravit do pusinky :grinning: Jinak pohoda, vodu miluje, tlemila se a užívala si. Dnes zase už tak hezky drbala, bude to drbna. To její uaaaau je tak sladký. A taky jsem s ní teď večer cvičila, vzala ji za ruku a jako, že ji převrátím na bříško, jen malinko tahem jsem ji pomohla, ale jinak se celá převrátila sama a i ručičku si vyndala :slight_smile:
Štůfeček je hezké miminko a Mareček je pěkně buclaťoučkej.
Peto, bobas, nebojte, určitě bude vše v pořádku. Vždyť to jsou prcci siláci, zmáknou to. Určo to trápí, to chápu, jale jsou to bojovníci a šimula vůbec, už toho tolika zvládl :wink:
Jinak já si myslím, že mimčo má mít ještě někoho na koho bude hodně zvyklej, který ho občas přebalí, vykoupe, pokud jde, tak nakrmí místo mamči. Taťkové by měli být samozřejmost, ale ještě někdo jiný, kvůli tomu, aby si mamka s taťkou mohli taky občas vyrazit. Takže babičky jsou fajn, ale nic se nemá přehánět, že?
13. črc 2009 ve 21:23  • Odpověz
Peti moc drzim palecky aby se to Simunkovi spravilo - i tobe Bobas, ale oni to chlapci urcite zvladnou a spravi se jim to samo. :wink:

Dnesni vanicky byly pohode. Melinka byla super do te doby nez videla opet pani instruktorku - nejak ji nema rada, protoze kdykoliv ji vidi tak zacne plakat :grinning: Jsem ji pak uklidnila, vzala ji do vody a byla v pohode a pak uz se nebala ani ji, tak jsem ji ji obcas pujcila.

Andy uz delate kolebku a postylku? Takhle nazyvaji dve nove polohy co jsme se dnes naucili. A co balicek - dorazil?

My dnes grilovali takze parada. Jsem si nVikulko Stufecek je rozkosny. Chci se zeptat - on ma hnede oci? A jestli jo tak kdy se mu zacaly menit? Kdyz se narodil tak mel modre ne?acpala bruch a jsem jak tehule :grinning:

Bemo pekne udelane album.
13. črc 2009 ve 22:47  • Odpověz
Tak jsem se pustila do žehlení a po pár kusech oblečení jsem to zabalila, žehlička na mě začala prskat a začalo se z ní jiskřit, tak jsem to rychle vypnula a objednali jsme novou, snad vydrží déle.
Ale dost mě to štve, byla dost drahá a měli jsme ji jen 5 let :angry:

Andy, malá je šikulka, když si i sama vytáhne ručičku. To Natálka ještě moc neumí.
U nás je to těžké, Natálka je zvyklá především na mě, manžel hodně pracuje a babičky a dědečky máme daleko.
13. črc 2009 ve 22:48  • Odpověz
Ahoj holky, dnes jsem toho měla nad hlavu, tak jsem si na koně udělala čas alespoň teď - dožehlila jsem pidi věcičky a pleny a jsem k.o. Malá spinká od desíti, tak snad jí to ještě dlouho vydrží. Vysála jak mě, tak 60ml Nutráče :slight_smile:
Peti, držíme palečky, ať se to Šimůnkovi samo upraví a nemusíte jít na operaci :slight_smile: Myslím si, že to bude v pořádku, stejně jako u Marečka. Uvidíš, že se to začne samo lepšit :slight_smile:
Bemo, pěkné album - já budu muset udělat to samé, protože tam už nemám místo. Tak snad zítra večer to dotáhnu :slight_smile:
Jinak my dnes byli podruhé reklamovat foťák. Se z toho fakt picnu, vrátili nám ho z opravny a dělal úplně to samé jako před opravou :angry: Nevím, jak ho v takovýmhle stavu mohli poslat zpátky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě, že máme půjčený od tchýně, protože jinak nevím, čím bych fotila :frowning2: Dneska nám tchán dal cca 250 vyvolaných fotek z digitálu, tak mám radost, protože můžu obdarovat babičky :slight_smile: Holky, necháváte si fotky z digitálu taky vyvolávat? Nám to teď dělal tchánův kolega, ale v září končí a já nevím, kam potom budu dávat fotky na vyvolání. Přemýšlela jsem, že bych si je vytiskla doma na PC, ale chtěla bych je ve formátu klasických fotek a to nevím, jak na to :frowning2: Poradíte mi někdo? Já jsem v tomhle totální analfabet :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak a jdu hupsnout do postele. Dobrou noc :sweat_smile:
14. črc 2009 v 00:01  • Odpověz
Dobre ranko Holciny
Bemo krasne album.
Zuziku manzel vzdycky koupi klascky fotopapir a tiskne je doma pres program ale ted me zastrel ma tady dva a stida je takze ti v tom moc neporadim. Ale je to jako kdyz tisknes klasickej obrazek jen zmenis nastaveni na tiskarne. A mam pocit ze ten druhej program co ma je primo na fotky kouknu pak jak se jmenuje.
Jinak u nas holky noc byla fakt des :frowning2: Sice bez teplot ale malej byl hrozne rozhozenej. Skoro jsem nespala a navic me ted po ranu trosku pokaslaval. No ale ted uz zase nic. Tak ja fakt nevim, ale odpoledne chci zajet do lekarny a malemu pro jidlo. Vezmu mu neco na ten kasel jen abych to mela pro jistotu doma. Kdyztak se zeptam na nejake homeopatika ktere bych mu mohla dat treba ted aby se mu to nerozjelo :wink:
14. črc 2009 v 06:52  • Odpověz
Ahoj holky!
Zuziku, to si musis naformatovat ty fotecky v programku a koupit fotograficky papir dane velikosti. Ja osobne bych tedy ty fotky doma netiskla, protoze ten fotograficky papir je docela drahy a cartridge v tiskane se ti taky za chvili vyplaca. Podle me to vyjde levnejs nechat vyvolat, tedy pokud chces vic fotek. Pokud chces jednu dve fotky tak je jasny, ze je lepsi si to vytisknout doma.

Bobasku, myslis, ze je to reakce na ockovani? My jsme posledni dva dny taky protivni. Druhou noc jsem se nevyspala, protoze se prcek budi a kvika, do toho ma asi trochu rymu, protoze se mu spatne dycha, ale tou hadickovou odsavackou mu skoro nic neodsaju. Na radu dr strikam vincentku, pry to pomuze i na slaby kaslik, tak uvidime. Doufam, ze nas to do pristiho tydne prejde, protoze mame jit na ockovani.

Teda dneska melo byt 30 stupnu a zatim to nevypada. Taky je zatazeno a rano sprchlo :astonished:
14. črc 2009 v 08:29  • Odpověz
Hrusti nemam tucha ale je hrozne protivnej :frowning2: . takze si snim vzdy chvili hraju a pak ho radej uspinkam. No ja jsem rada ze je chladnej ale moc teda ne. Tady taky sprchlo a je pod mrakem, ale venku je 21 stupnu a to na to ze je 9 hodin je docela dost :angry: No a ja mam v byte 25. a to mam rzvalene okno v kuchyni. Jinde moc nechci vetrat aby se to malemu fakt nerozjelo.
14. črc 2009 v 08:56  • Odpověz
Ahojte holky

tak Natálka má failovou pusinku, ráno jsem jí objevila v pusince afty, chudinka, ale naštětstí saje normálně, tak snad to brzy zmizí.

Zuzi, já si dávám pořád vyvolávat fotky, i když mám všechny v PC. Máme doma asi 12 alb a obávám se, že po narození Natálky jich přibude hned jednou tolik :grinning:
My doma sice máme tiskárnu, ale z toho ty fotky nejsou tak pěkný a navíc si občas něco vyvolán ve velké velikosti a to bych doma neudělala.

Tak my jsme včera kočárkovali do čtvrt na sedm a zrovna přijel tatínek domů, ale dnes se tu asi zabarikádujeme sluníčko nepustíme.
14. črc 2009 v 08:58  • Odpověz
Bobas, tady je taky venku 21 a vevnitr mame tak kolem 24-25 stupnu a vetram balkonem. Prcek normalne ted spal 1,5 hodky a ja jsem si stihla udelat kaficko. Vec nevidana :astonished: :astonished: :astonished:
14. črc 2009 v 09:56  • Odpověz
hrusti to jsme na tom stejne :grinning: . A ja furt doufam ze mu to jeste chvili vydrzi ten spanek. Treba pak budou ty nase lasky prijmnesi. :wink:
14. črc 2009 v 09:59  • Odpověz
krasne dopoledne,

my s Melinkou spali do pul desate :sweat_smile: Ja ted popijim cokoladu, laduji se kolacem a Melinka si vedle me hraje v lehatku. Holky po ockovani muzou byt deti protivne. Melinka byla dva dny po tom takova protivnejsi - nic ji nebavilo...ale pak to preslo a dr me sama rikala ze reakci muze byt hodne od teplot az po prujem.

Zuzi bud tebou tak si necham fotky taky radeji vyvolat. Ja sice doma obcas tisknu, ale je fakt ze kdyz si spocitas naklady na fot.papir, cartridge..tak te to vyjde draz. Ja ted tiskla par fotek co jsem poupravila nejvyssi kvalitou a fakt nadherne ale radsi jsem se nedivala kolik to sezralo barvy :grinning: Navic velke formaty takze priste zamirim do fotografie :slight_smile:

Jinak ja si velikost fotky upravuji ve photoshopu nebo corelu, ale to nevim jestli mas doma nainstalovane :unamused: Ale jde to treba i v obycejnem wordu. Staci si tam tu fotku vlozit, kliknes pravim a das upravit obrazek nebo tak nejak to tam je a zadas si tam velikost, kdyz to udelas u vsech stejne tak se ti vytisknou ve stejnem formatu.No snad jsem to napsala trochu srozumitelne :sweat_smile:

Nic jdu jeste vygruntovat kuchyn a asi se pujdu dneska opalovat - jsem jak reditelka vapenky :confused:
14. črc 2009 v 10:04  • Odpověz
Ahoj holky! Malá dnes spala od půl devíti do osmi, když nepočítám přestávku na jídlo po půlnoci, ale pak spala 8hodin v kuse :slight_smile: Pak po jídle ještě trochu dřímala, ale musela jsem ji přebalit, takže jsem ji pobrala, ale jelokož já byla jěště nějaká unavená, tak jsme vlezly zpět do pelechu a hrály si, u toho se vykadila, tak jsem ji zase přebalila a šup do postýlky, já pak nějak vytuhla, malá ještě koukala, ale pak usnula taky, pak se ještě za půl hoďky vzbudila a s dudlíkem zase usnula a ještě spinká. Já se teď obleču a pomalu porazíme do ulic. Tady už vysvitlo a je skoro 25st.V bytě máme míň, máme klubovnu a ložnici na sever, takže jsem slunce nepřijde a obyvák a kuchyň má dobrý žaluzky, který jsou pořád dole už jen proto, že bydlíme v přízemí :wink:
Můj taky tiskne v photoshopu, ale my fotky netisknem, ani nevyvoláváme, já chtěla, ale Tom, že prý to máme v pc, a že zachvilku budou albumy takový, že se do nich nahrajou z pc fotky a bude se to jen přepínat, prej už jsou snad takový i rámečky :astonished: A když prej malá bude chtít něco vyvolat, tak si to pak vyvolá.
Jani, ještě nic nepřislo, respektive nemáme ještě lístek, nevím kde to vázne. Už bych to potřebovala, fakt jsem úplně bez energie. Dneska jsem se nějak nemohla dospat :unamused:
My po očkování byly hodně protivný, byla jsem s ní ve středu a v pátek a sobotu v noci strašně plakala, nešla utišit, vůbec ji takovou neznáme. Možná to taky bylo po tom očkování ještě :frowning2: Kažfdopáídně zítra jdem na naušnice, takže to pak asi taky budou dva dny hustý :pensive:
14. črc 2009 v 11:37  • Odpověz
Andy, tak ať vám naušnice dobře dopadnou a malou to moc nebolí.
Já jsem taky chtěla, ale mě řekl manžel, že prý je Natálka skoro plešatá a že by jí to neslušelo :astonished: drzoun jeden.
Ale čím dýl to budeme oddalovat tím hůř, už teď si za uši tahá.
Andy, tak to jsi se vyspala dorůžova. Mě Natálka vždycky dva - tři dny spí krásně a pak zase vstává v šibeniční hodiny :grinning:
My už tu máme přes 25st. a ven půjdeme až kolem páté.

Tak holky to jen ta naše beruška reagovala na to očkování tak příznivě (3,5 hodiny spánku) :wink:

My zase spinkáme a mě dnes chytl uklízecí rapl :grinning:
Já do sebe naliju denně dvě bezkofeinový kávy a cítím se fit, jen jsem jak průtokáč :grinning:
14. črc 2009 ve 12:34  • Odpověz
Ahojky sluníčka,

tak jsem tu na skok....Malej ještě řádí na dece a počítám,že každou chvilku pujde spinkat a musím tu taky uklidit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dnes tu bylo takové dusno,že to bylo něco strašného :frowning2:
14. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz
Ahoj holky, tak malá včera spala od desíti do půl šesté a pak od čtvrt na sedm do půl jedenácté :slight_smile: Mám radost, jen doufám, že takhle to bude pokračovat. Ale zato já mám se spaním problémy - včera i když se mi chtělo hrooozně spát, tak jsem zabrala až v půl třetí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vůbec nevím, proč :frowning2: Holky, moc vám děkuju za rady ohledně těch fotek. Petr má možnost mít z práce cartridge i fotopapír za nákupku, takže by nás to tak draho zase asi nevyšlo. Ale je fakt, že nechat to vyvolat je přece jen levnější :grinning: Zajímalo by mě ale, jestli jim tam můžu přinést třeba i sto fotek (příklad) nebo je to nějak omezené co se týče počtu. Nevíte náhodou? Já se omlouvá, že vás zatěžuji takovými stupidními dotazy, musíte si myslet, že jsem totálně tupá :grinning: A můžu jim tam přinést jen CD nebo paměťovou kartu? Já se teď chci pustit do úpravy alba, tak snad se zadaří - malá na mě zase chrní, tak toho chci využít :grinning:
14. črc 2009 ve 13:01  • Odpověz
Jak to děláte,že spí tak dlouho?????Co malá papká???
14. črc 2009 ve 13:03  • Odpověz
Malej spí tak od osmi do pul druhé a pak se budí cca dvě-tři hodky :unamused: Dnes jsem mu dala bebu i v pul páté :confused:
14. črc 2009 ve 13:05  • Odpověz
Zuziku, ve vetsine fotolabu prijimaji cd, dvd, pametovou kartu nebo flasku. Kdyz budes mit 100 fotek, tak s tim problem mit nebudou, akorat se ti to na cd asi nevejde, budes to muset dat na dvd, protoze to zabere hodne mista :wink:

My jsme byli ted na poste a venku je faakt hroooozne :angry:
14. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz
vikulko, malá včera vyžahla obě moje prsa a pak ještě 70ml Nutráče a tak ji to zmohlo, že usnula. Předevčírem to bylo to samé, ale spala od devíti do půl čtvrté :slight_smile: Já jsem vlastně jen párkrát vstávála dvakrát za noc, jinak fakt vstávám jednou. Teda, musím to hned zaklepat :slight_smile: Jenže je fakt, že malá vůbec nespí přes den a když, tak jsou to desetiminutovky :frowning2:
Hrusti, děkuju, mě právě kámoška říkala, že jí v jednom minilabu řekli, že vyvolávají max. 10 fotek :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem se docela divila a představila si, kolikrát tam budu muset zajít :grinning: Takže, když to jde, tak je to super :grinning:
A už jsem předělala album - uff :grinning:
14. črc 2009 ve 13:55  • Odpověz
Aha tak to malej přes den spí poměrně často tak těch 45 min po dvou hodkách :slight_smile: Ale já si také nemohu tolik stěžovat jen nechápu proč ráno vstává každou hodku a pak třeba po 20min zase usne :unamused:

Teď mi spí v postýlce hodku a sama jsem zvědavá kdy vstane :astonished: Ale nemyslím,že to bude za dlouho :unamused:

Mám uklizeno tak už je mi to celkem jedno :slight_smile: Ale chci ho naučit po obídku,aby spal v postýlce .Pak děti spí cca dvě hodky :grinning: To bude času :wink:
14. črc 2009 ve 14:04  • Odpověz
Zuzí a jak dlouho pije z obou prsíček???
14. črc 2009 ve 14:08  • Odpověz
většinou pije tak půl hodiny dohromady a pak dá Nutráč :grinning: Přes den ale fakt tomu spánku moc nedá :frowning2:
14. črc 2009 ve 14:18  • Odpověz
Zuzi, já posílám fotky na vyvolání tak 4x do roka a vždycky si jich nemám naráz vyvolat tak 200 - 400 a není s tím problém. Já to posílám přes internet a pak si je buď nechám poslat, nebo si pro ně zajedu. Na CD jsem to nedělala, ale stačí, když si ty fotky zkomprimuješ, třeba na velikost 1500x1500, to bohatě stačí na fotku 10x15 a nebo když si necháš vyvolat větší, tak necháš původní velikost.
Já si všechny fotky komprimuju přes XnView, protože jich posílám moc a chroustalo by to dlouho.

To Ti závidím to spinkání, Natálka se poslední dobou vzbudí v 06:30 a už neusne a já mám oči jak angorák :astonished:
ale musím to zaklepat, je dnes hodná, i když jsou ta vedra.

Já teď zase kojím malou každou hodinu vždycky z jednoho prsíčka a v noci z obou, aby spinkala co nejdéle, ale tlačím to do ní horem spodem :grinning: protože v noci u toho spí.
14. črc 2009 v 15:02  • Odpověz
Ahoj holky, mam abstak :slight_smile: hrusti myslis vincentku spray? Chudacek malej tak snad se to spravi a nerozvine. Atopicky ekzem je previt :frowning2:
Ty vedra jsou desny. Chteli jsme jit na koupak, ale malej je ted strasne urvanej. Vcera jsme byli v Kromerizi a rval i v kocarku a to normalne spinka. Bude mit svatek tak mu moje mamka koupila ponozticky, chladici kousatko (furt si slinta pesticku) a hracku na kocarek :slight_smile: Dneska zas rval, ja uz fakt nevim co s nim mam delat. Dam ho na hraci deku a on se hned pretaci na brisko, uz to umi krasne i s rucickou, chvilku pase ale pak zacne jecet, pretocim ho zpet porad jeci, vemu ho do naruce, chvili je klid ale pak zas trev. Dneska na chvilku ztichl az jsem mu pustila tv. ale dlouho mu to nevydrzelo. Tak jsem mu zkusila dat prso i kdyz jedl pred hodinou a pil jak blazen a usnul u prsa. Tak nevim jestli chudacek nerve hlady, caj jsme mu davali vypil vcera asi 40ml. Tak jsem koupila nutros a zkusim mu dat ten. Protoze jinak uz fakt nevim.
Jo a koupila jsem chuvicky. Je to super. Manza ted s malym chrni a ja jsem u tatky v pracovne a odposlouchavam je :grinning:
14. črc 2009 v 15:25  •  1 dítě  • Odpověz
Ja si nechavam vyvolavat fotky taky ve fotolabu, ale dlouho jsem tam nebyla. Musim malymu koupit album a dat neco vyvolat. A taky chceme jit na profi foceni :wink:
14. črc 2009 v 15:26  •  1 dítě  • Odpověz
Bemo paradni album, ty jsi z dvojcat?
14. črc 2009 v 15:29  •  1 dítě  • Odpověz
Jo jo, jsem z dvojčat a moje mamka je taky z dvojčat a její sourozenci byli taky dvojčata a moje babička je taky z dvojčat ... Takže jsem zvědavá, zda to při plánování druhého potomka taky tak nedopadne :grinning:
Snad ne, je to sice hezký, ale když si představím tu makačku kolem a svýho nečinnýho manžu, tak by to byl fakt záhul.
14. črc 2009 v 15:39  • Odpověz
my byly na dvouhodinové procházce a docela to šlo. akorá tady v lb se pořádně nedá kam chodit. zítra jsem pozvaná ke kámošce na chalupu. holky myslíte, že ,můžu jet po tom propíchnutí?
bemo, dejte jí je, bude vypadat moc hezky. když pak bude starší, bude to moc vnímat a jak říkaš, tahahat si je.
mně malá pořád spí. řekla bych ještě pořád plus mínus 16hod.za 24hod. Přes den po ránu hoďku, odpo 2, k večeru hoďku a v noci kolem 12, samozřejmě s 2 přestávkama.
misi, podle dr.Honzíka co má poradnu na prozeny.cz by kojící maminy čajík vůbec nemusely dávat, jen častěji kojit, protože mají ve vedru dětí víc žížu. tak já nevím, co už je pravda :unamused:
14. črc 2009 v 15:54  • Odpověz
bemo, jj, na dvojčata musí být dobrý taťka :wink: mám kamarádku, co má dvojčata bez taťky a byl to fakt mazec :frowning2:
14. črc 2009 v 15:56  • Odpověz
Misi, my máme doma úplně to samé. Natálka je zase můj malý uřvanec, nic ji nebaví a dnes ji kojím každou hodinu a pokaždé hltá, jako bych jí půl dne nedala najíst. Teď už mi potřetí usnula u prsa a nedávala jsem ji ani brknout, protože by se vzbudila a já už mám zase úplně vypitý prsa.
Co to ty mimča na nás zkouší.

Manža jede domů přes město, tak ho pošlu do lékárny pro BEBU a uvidím, zda má pořád hlad.
Já taky dávám čajík i když plně kojím, naše Dr. mi řekla, že v těch vedrech to mimča osvěží.
Jinak bych mohla chodit nahá jen přehazovat prso.

Jo a když se malá vzbudí, tak hned se řevem, ne, že by koukala a pak si na mě zavolala, ale vzbudí se a řve na celý kolo, tak ji vezmu, chvíli klid a pak zase spustí.
14. črc 2009 v 16:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.