• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Dobré ranko holky!
Tak dvd¨včera jsem nedokoukala, manža si půjčil nějaký skoro-horor, tak jsem zalehla a pekne spinkala. A ja jsem si na dnesni dopoledne pujcila nejakou komedii, tak u toho chci zehlit.

Karca, s fyzickou jsme na tom mozna jeste hur nez ty. My jdemen na 30 min. na prochajdu po rovine a ja u toho funim jako tank. Prijde mi, ze obcas na me lidi koukaji, jestli nemam infarkt nebo tak neco :grinning:

Zuziku, miminko uz se asi sune pekne dolu. Uz se to blizi a za chvilku budes mit princeznu u sebe :dizzy_face:
15. dub 2009 v 07:17  • Odpověz
Davide, dekujeme za zpravicky od Anittky-Andreiky. Moc ji od nas pozdravuj. Hlavne, ze se maji dobre a jsou s Davidkem pod kontrolou. To urcite pristi tyden uz budete mit miminko u sebe :dizzy_face:
15. dub 2009 v 07:18  • Odpověz
Ahoj holky,

Vikulko, vy se s těma blbejma prdíkama fakt natrápíte, copak to nemá konce...? Vyrážku na sluníčko si dostala teď nově, nebo si jí měla vždycky?

Zuzíku, já se taky obávám toho, jak bude manža zvládat pohled na mě, když trpím, jen si to asi zatím představuju jak Hurvínek válku a myslim si, že moc trpět nebudu, že to půjde rychle a bez nějakýho hroznýho trpění, moc si o porodu nečtu a kamarádka, co mi to podrobně vyprávěla to podala tak, že to je v pohodě.

To jsem zvědavá, jestli se Ti to fakt těma bolestma chystá, no uvidíme do konce týdne. Kde vlastně rodíš?

K.
15. dub 2009 v 07:20  • Odpověz
Zdravim Anittku na dálku, je to skvělý, jak dlouho mimíka udržela v sobě i přes ty komplikace, ona normálka porodí úplně dopečené miminko, byla cca týden pozadu ode mě, takže to do 38 tt určitě doklepe, to je úžasný, ÚŽASNÝ. Doufám, že v té nemocnici není na paličku, určitě jí tam chybí i kočička, byly teď spolu furt.
15. dub 2009 v 07:22  • Odpověz
Hehehe, Hrusti, je dobrý vědět, že jsme všichni s tou fyzičkou špatný, aspoň se míň obávám svého výkonu při rození, takových už muselo být. No, jsem na to holky zvědavá, jak to bude probíhat. Brzy se to dozvíme.
15. dub 2009 v 07:24  • Odpověz
Haha, Karca, ja jsem v nedeli rikala kamoskam, ze me ted porad poboliva pipka a ta jedna se smichem konstatovala, ze to pry me bude bolet jeste vic behem porodu :grinning: Ja se psychicky pripravuji na silenou bolest a rikam si, ze muzu byt jedine pozitivne prekvapena :wink:
15. dub 2009 v 07:46  • Odpověz
Ahoj holky,
Davide pozdravuj od všech andrejku a dejte pak vědět jak to dopadne a kdy jí to chudáčka čeká :wink:
Zuzi: to mám taky to píchání a jde to do zad.Je to síla
Každopádně jsem taky pěkná hnukna , vše mě hned bolí tak se taky bojím porodu ale jak prý ti daj mimi do ruky tak zapomeneš na bolest tak se těším a modlím abych to měla rychlý.
Zatím jsme 2v1 :grinning:
15. dub 2009 v 07:59  • Odpověz
Ahojík holky :slight_smile:

Hrusti taky jsem se v posledku tak cítila, ale už za chvilku to budeš mít za sebou :wink: :slight_smile:
15. dub 2009 v 08:32  • Odpověz
Ahoj Ambret,

jak se s Nelinkou mate? Uz je uplne fit? A jak to zvladas celkove?
No jo, my uz to tady mame skoro vsechny za par. Vsechny jsme tesne pred rozpadnutim :grinning:
15. dub 2009 v 09:08  • Odpověz
Nelinka už je v pořádku :slight_smile: Jak to zvládám? No snažím se, zatím to jde, jen Nelinka jak už je větší, tak už tolik nespinká a já si jí naučila na houpání a na chování a Teď když začne brečet a do toho holky něco chtějí, tak nevím kde mi hlava stojí. Do toho máme ještě úplně rozkopanou koupelnu už týden, takže taky paráda
15. dub 2009 v 09:18  • Odpověz
Ahoj holky, ambret ahoj to mate teda bojovy podminky :frowning2: Diky Davide za zpravu o Anittce, myslime na ne at to dobre zvladnou.
Holky tehulky uz to mate za par, ten porod neni takova hruza. Horsi mi prijdou ti hemousi co me trapi :rolling_eyes:
Malej mel vcera den budu otravnej. Zacalo to v noci, kdy nechtel papat, porad se odtahoval, uz sem z toho pak byla nestastna. A celej den byl mrzutej a spatne spal. A desne tlacil. No asi sem nemela jist predevcirem ten bramborovy salat :frowning2:
15. dub 2009 v 09:28  •  1 dítě  • Odpověz
Ambret, to mate fakt bojovy podminky. To si s tim malym prckem tedy neumim predstavit mit rozkopanou koupelnu.

Misi, to myslis, ze by mel prdiky po bramborovem salatu? Brambory taky nadymaji, nebo spis ta zelenina v nem?
15. dub 2009 v 09:30  • Odpověz
Mně to ještě ani nepřijde, že to mám za pár, ještě času dost :sweat_smile:
Dneska dávám do myčky všechny dudlíky, lžičky, lahvičky a takové věci a pak budu poprvé sterilizovat, abych se to naučila. Meju plastový hračky, prostě jedny z posledních příprav. Včera jsem vyzvedla závěs do dětskýho pokojíku, ale nějak se mi nelíbí, nebyla to šťastná trefa, měla jsem vybrat teplejší barvu a míň látky, je ho děsně moc a je to takové strakaté, nemoderní, achjo, no dávám fotku do albíčka, bohužel už se nedá nic dělat :cry:
15. dub 2009 v 09:36  • Odpověz
misi: ty hemouši sou hrozný toho se taky bojim po porodu ale mě už kupodivu po těch čípkách mizí takže jsem ráda:slight_smile:
Jinak co se týče toho salátku tak věcí který nadýmaj se vyvaruj není to pak pro ně dobré a pak to odneseš stejnak ty že se moc nevyspíš kvůli prdíkům.
Na to se taky chystám, že nebudu moc vše papat jen polívky a normal věci ale né třeba kedlubnu na které jsem ujetá květák atd :wink:
15. dub 2009 v 09:37  • Odpověz
Nejde vyfotit nezataženej, jak venku svítí sluníčko, tak ještě večer udělám jednu fotku, ale fakt jsem z toho zklamaná, je asi moc křiklavej, nebo já nevim.
15. dub 2009 v 09:43  • Odpověz
Ahoj Misi, člověk ty jídla musí vyzkoušet, třeba Janinka psala, že se neomezuje a problémy nemají s prdíkama, tak ono asi záleží na mimíkovi. Dneska bude zase krásně, ale já teda musim dopolko vlítnout na luxování, protože tady je bordel jak v tanku!! Možná horší.
15. dub 2009 v 09:46  • Odpověz
Karca, ten zaves neni tak hrozny :slight_smile: Podle tveho popisu jsem to cekala horsi. Hlavne, ze Anatomikovi nebude svitit do pokojicku a casem muzete koupit nejaky jiny :wink: My zaves ani nemame, mame jen zaluzie, protoze ten nas pokojik mi prijde docela tmavy, tak jsem tam nechtela cpat jeste zaves.

S tema prdikama to chce vyzkouset, co dela prckovi dobre a co ne. Mne prijde, podle toho co Misi pise, ze se v jidle hodne omezuje a stejne Eli ma prdiky :frowning2: No, PA rikala, ze nejhorsi je to prvni 3 mesice, pak by se to melo zlepsit :wink:
15. dub 2009 v 09:55  • Odpověz
Ahoj holky, já měla teď hodinový telefonát s nejkamarádkou, tak jsme si pěkně podrbaly :grinning: Zítra jdu na ko do porodky a pak jsme si řekly, že bychom zašly na obídek :slight_smile: Tak uvidíme, třeba se to do zítra změní. Malá mi teď přijde hrozně aktivní. Od rána do večera se mele, tak se asi připravuju nebo co :slight_smile:
Karca: já budu rodit v Hořovicích, rodily tam kamarádky a byly moc spokojené. Teď je to tam po rekonstrukci, takže je tam fakt úžasný soukromí. Na porodním sále jsi od začátku do konce, je tam vlastní sprcha a záchod. Tatínek tam má gauč a TV, ledničku - prostě to na mě udělalo dobrý dojem. A hlavně přístup sestřiček je tam prý úžasný - tak uvidíme :slight_smile: Jinak já fyzičku nemám taky skoro žádnou, tak uvidíme, co budu na sále předvádět. Doufám, že nebudu za moc velkou hysterku. Já si porod raději ani nepředstavuju - jsem jen připravená na nepředstavitelnou bolest :frowning2:
15. dub 2009 v 10:28  • Odpověz
Zuzíku, tak jsem se dívala na net na tu Hořovickou porodnici a to je fakt nádhera, tam se Ti bude rodit jedna báseň, je to tam opravdu moc pěkný, skoro jak v hotýlku na dovče, to se teda s Bulovkou nedá srovnat, tam je to furt 30 let starý, ale zase jsou tam moc milí.
Dneska jdeme na poslední výuku porodního kurzu, téma je medikamenty u porodu, tak na to jsem docela zvědavá.
Hrusti, máš pravdu, v nejhoršim mohu závěs vyměnit, ale chtěla jsem, aby byl pokojíček krásně útulňonkej, jako z magazínu a nějak se mi to nepovedlo, no ještě že miminko první dva měsíce skoro nic nevidí :grinning: :grinning: a je fakt, že důležitý je, že se dá zatáhnout.
Dneska vařim kuř. maso na houbách s rýží, tak jsem zvědavá, jestli se mi to povede.
15. dub 2009 v 11:28  • Odpověz
Tak holky dneska rodit ani nemůžu :grinning:
Manžel si včera udělal točenák s cibulí že měl na něj chut a ted mi tu dělá blee a umírá u toho, ty chlapy jsou takové fnukny to je hrozný ach jo .
Sem mu řekla že rodit nemůžu protože by tam nejdřív museli křísit jeho a pak se věnovat mě , tak je celej chudák zelenej , tak jsem mu nalila količku aby to vykrkal tak snad to bude dobrý, jinak s ním budu muset k dr. nebo ho zabiju jak knourá :unamused: :frowning2:
15. dub 2009 v 11:37  • Odpověz
karco, já jsem hlavně ráda, že tam je ochotný personál - aspoň podle holek, co tam rodily. Kamarádka rodila v Motole a byla totálně zklamaná přístupem na šestinedělí. Porod v poho, ale pak to byla prý síla :frowning2: Já mám od včerejška palačinky - udělala jsem jich nějak hodně, tak se nabouchám palačinkama a na zítra asi udělám španělské ptáčky. Jsem na ně v noci dostala hroznou chuť :slight_smile:
15. dub 2009 v 11:53  • Odpověz
Zuziku, me docela mrzi, ze jsem se pristehovala do Prahy. Kamosky z Berouna rodily v Horovicich a vsechny byly moc spokojene. Dokonce tam pry jezdi i lidi z Prahy rodit :astonished: No, treba prcek pocka do carodejnic a pak pojedeme od znamych rovnou do Horovic, i kdyz manza o tom nechce vubec slyset. Pry by to mel daleko na dojizdeni :grinning:

Holky, me dneska boli cele dopoledne podbrisek jako prase, obcas tam pichne. Jsem si pustila dvd a zehlila u toho, abych na tu bolest nemyslela. Vypada to, ze se snad prcek uz zacina soupat dolu. No, ale jestli je to priprava na porod, tak pak potes prdku, protoze to obcas boli jako -pip- :grinning:

ja dneska delam placicky z kureciho masa ala bobas, tak jsem zvedava. Ani nemam hlad, jak mi neni dobre :confounded:
15. dub 2009 ve 12:23  • Odpověz
Je to fakt, nejdůležitější je přístup toho personálu a když k tomu je ještě hezký pokoj, tak je to super bonus.
Na Bulovce si taky moje kamarádky celkem chválily porod, ale na personál na šestinedělí nadávaly šíleně. Což, pro mě je hlavně důležitej ten porod, na šestinedělí přežiju cokoliv, stejně si to chci všechno dělat po svým a moc se nespoléhám na to, že mi tam někdo s něčim poradí, nebo pomůže, spíš moc nemám ráda, když mi někdo radí, nebo do něčeho mluví, takže nezájem personálu pro mě bude to pravé :slight_smile:) a krom toho, vy všechny už budete odrozený, takže si pro radu kdyžtak písnu Vám po sms :slight_smile:.

Ty palačinky jsem Ti tak záviděla, že jsem si je včera koupila zmražený v Makru a jsou super, fakt dobrý, už rovnou s džemíkem, takže jsem včera večer hned dvě snědla, skoro mi přišly, že byly lepší, než kdybych si je patlala sama.
15. dub 2009 ve 12:26  • Odpověz
Marek, ještě že si nevečeřela včera s manžou to samé, aspoň tobě je dobře. Neboj, to ono kdyby si začala rodit, to on by se vzchopil.
15. dub 2009 ve 12:27  • Odpověz
Karca, s tim personalem je to v nemocnicich obecne vsude stejne. Vzdycky narazis na nejake pitomce. Ja taky budu spokojena, kdyz budu mit u porodu sympaticke PA a dr., na sestinedeli se ti stejne moc nevenuji, takze kdyztak poradi nejaka kamoska nebo zavolas ohledne kojeni nejake laktacni poradkyni.
15. dub 2009 ve 12:31  • Odpověz
Hrusti, ty se asi fakt připravuješ, protože ten podbřišek Tě bolí čím dál tím víc a čím dál tím dýl. Normálně Vám holky občas závidim ty Vaše bolesti, protože u Vás se aspoň něco děje, já kdyby mě Anatomík občas nekopnul, tak ani nevim, že bych měla do dvou týdnů rodit.
Hrusti, tak to je špatný, když ani nemáš hlad, co vana, nezabrala by? Dej mi pak určitě vědět, jaké ty placičky byly, taky mám ten receptík schovanej a až bude nálada, tak bych to taky zkusila. Zrovna přemýšlím, jestli nepustí už Bobas domů...
Já teď měla karamelovou zmrzku jako moučník po obědě a ta teda byla, fakt že jo.
15. dub 2009 ve 12:32  • Odpověz
Ja se zkusim po obede natahnout a ono to snad povoli. Mimi je zatim docela nahore, takze si nemyslim, ze bysme treba dneska vecer rodili :grinning:
Placicky uz dodelavam, tak pak dam vedet. AKorat jsem nevedela jakou prilohu, tak jsem udelala ryzi a asi udelam jeste salatek. Tak uvidime, jake to bude. Hlavni deguster je manza, bude je mit k veceri :slight_smile:
15. dub 2009 ve 12:36  • Odpověz
hrusti, já mám ty Hořovice půl hodinky autem, tak doufám, že to stihneme tam dojet. Nejblíž mám Motol, ale když jsem tam volala, tak mě už nevzali - že prý mají plno. A to jsem tam volala někdy ve 13tt :frowning2: Mě ten podbřišek dneska dává pokoj (ťuky ťuk), ale včera to byla docela nepříjemná bolest...
Karca, já jsem právě zase ten typ plašana, co se bojí, že nic nezvládne, tak potřebuju, aby mi to všechno ukázaly sestřičky v porodce a pak zřejmě budu mít na tel. furt mámu, aby mi poradila :grinning: Jinak s tou bolestí toho podbřišku - mě to začalo tak před třemi dny, takže neboj, ono se něco určo dít začne :slight_smile: Mě teď třeba trošku mate, že mi ještě neodešla zátka, ale ta ani snad odejít nemusí nebo jo?
Hrusti: co to jsou placičky ala bobas? Nějak jsem prošvihla receptík :slight_smile:
Pokud dobře počítám, tak by co nevidět měli pustit jak Bobáska, tak Bemo, že? Andy nevím, protože nevím, jak dlouho po CR se jde domů...
15. dub 2009 ve 13:03  • Odpověz
Zuziku, zatka podle me asi odejit nemusi a muzes rodit.
Placicky ala Bobas jsou placicky z kureciho masa. Bobasek sem daval jeste pred porodem recept, tak jsem to dneska zkousela. Je to dobre, akorat ryze neni asi idealni priloha, spis by se k tomu hodily treba opecene brambory.
Podle me by meli pustit Bemo. Bobas je po CR taky, takze pujde asi o neco dyl a Andy by meli pustit asi taky do konce tydne.
Jdu se natahnout. Uzivejte si slunicka, pocasi se ma zacit kazit :unamused:
15. dub 2009 ve 13:07  • Odpověz
ba jo, já zapomněla, že Bobas je taky po CR :frowning2: Tak snad holky budou do konce týdne doma. Já jdu koukat na TV :slight_smile:
15. dub 2009 ve 13:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.