• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
anitt, no jo, ale aspoň je třeba něco učí, ne pořád dokola, to už umím i já a můžu to s ní dělat doma :angry:
Jinak článek je fakt super. Dřív fakt byla všechna dítka odrostlá na UM. Můj táta, máma, teta. Jsou zdravý, žádná vážná nemoc. Mě deprimuje to jak všude píšou, že jedině kojení, fakt je to i na stránkách firem, co mají um a i na všech výživách, bla bla bla. Letáky, kde se píše o kojení přehlížím. Jako, kdyby beruna chtěla, já měla mlíčko a šlo by to, tak kojím. Samo, že mléko má výborné protilátky, utužuje vztah matka-dítě a je to hlavně velmi pohodlné, ale prostě nešlo to a nemyslími, že bych byla o to horší... Ano, mohla jsem odsávat dýl, ale za jakou cenu? Proto odsávajíci obdivuju :wink: Jako obrečela jsem to, párkrát mi dost lidí dalo najevo, co si o tom myslí, ale já to neřeším už.. To nemá smyls.
30. črc 2009 ve 21:54  • Odpověz
No clanek zajimavy. Andy naprosto s tebou souhlasim. Fakt obdivuji ty ktere jeste odsavaji a snazi se. Neodsuzuji ani ty ktere kojit nechcou a muzou - i kdyz nechapu proc, ale je to kazdeho vec. U Vas je to holky ale jinak. Vy jste bud o mlicko prisli nebo se nechytly deti. Ja kdybych byla ve stejne situaci tak to resim uplne stejne jako vy.

Nic jdu zehlit. Pruh pres monitor uz zmizel ale zalohu radeji udelam. Sichr je sichr :slight_smile:
30. črc 2009 ve 22:08  • Odpověz
jaani, jj, to já taky nechápu, vždyť je to tak pohodlný. V noci nemusí rozespalý vstávat a jít do kuchyně jak náměsíční. kdykoliv dítko kňourne, že má hlaad, tak už se krmí a nemusí 5min.řvát než se udělá jídlo, dále pak vyváření lahví, vymývání, věčný lítání do lékárny pro UM, když se jede na cesty, tak práce navíc myslet kolik je toho třeba... No, kdo může a nekojí, tak taky nechápu proč, ale je to fakt každýho věc..
30. črc 2009 ve 22:15  • Odpověz
ahoj holky,
musela jsem kuknout jak dopadl Davidek a supeeeer,jsem moc rada,až teda na tu nemoc co zas chytl bobek,tak at se brzo uzdravíte :wink:

miši ,jani krasne fotky ,deti nam rostou jak z vody :grinning:
zuzí to je dobře že jsi o.k. každa to občas mame,kor když deti zlobí a řvou :wink:
holky ten srazík hotove manevry,s kym si tu budem psat???? budete tam snad všechny,to bude mazec,fakt zavydím

k tomu kojení..nebyt prcek narozeny tak brzo,tak to nedelám,u El jsem to vubec neřešila,až ted,chci mu ten start do života trochu zpravyt a samou už me to štve,kojit ale fakt nebudu,už nato nemám se nervačit jestli pije nebo ne,vím že je to moje blbost,on pije z obou prsu i flašky,otazkou je kolik vytahne a na to nemám silu..ale tede večer se u flaše stekal že ma malo,tak jsem mu vrazila prso a dopil se,tak budu občas kombinovat a uvydíme..ono toho mlika už nic moc není,za mesic mužem přikrmy a pak bude lip

vikulko maš fotky ze sportačkem? blbne mi dnes opraveny pc,tak jsem nekukla,14 dni byl v oprave a zas blbne,tak jsem si opet zvedla adrenalin :grinning:

andy s tim pletením..ja jsem jela na RHB o 2 dny dřív než jsme meli a misto na 8.30 na 9 h :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
takže je to normalní :grinning: blbneme :wink:
30. črc 2009 ve 22:24  • Odpověz
jo a hledam zuby,Šimula je desny protivec,furt chce chovat a dneska se 3 pokadil až na zada,tak že by???
30. črc 2009 ve 22:26  • Odpověz
peto, teda šimula je rychlík :wink: My zase pořád slintáme. No, jdu cvičit,ať nezahálim. Dobrou nocky.
30. črc 2009 ve 23:04  • Odpověz
Ahoj holky,

Konečně jsem se za váma dostala a dočetla...fotečky jsou nádherný-Jani Melinka je teda kus baby,to ti povím :astonished:
Srazík bude velká akce,jsem zvědavá na fotečky tak hodně foťte,at z toho taky něco máme,co nemůžem dorazit :wink:

Anitt-článek si taky nechám až budu mít víc času :grinning: ale s kojením jsi šikula a ted už bud v klídku,udělala jsi dost :wink: Já taky přikrmuju a ted jak měla ten spurt,tak i někdy přes den :stuck_out_tongue_closed_eyes: prsa prostě nestíhají :pensive:

My dnes byli na 1.hexa a Kačka začala sice natahovat,ale jak zjistila že jsme tam s ní tak se pak smála a nakonec vesele kopkala,pak si dáchla a bylo fajn :dizzy_face: vážíme 6,085g a měříme 65cm -hlavička 41cm a apgar měla po narození 6,8,9(měla pupečník 2x kolem krku :frowning2: )

Akorát ted máme plačtivý usínání,vůbec nevím proč-nejdřív asi hlad,pak bříško a nakonec prdíky,ale už zase spinká krásně cca 8h v kuse,pusinka naše :dizzy_face:
30. črc 2009 ve 23:12  • Odpověz
jo a včera jsme byli ještě na rehabce a neurologii a už jsme docela ok.jen těžiště ještě musíme přemístit k zadečku,jinak jsme dostali pochvalu a Káťa už si od včerejška dává palec u nohy do pusy-je to dost brzo,říkala dr.,a aji jí to tam předvedla :grinning:
30. črc 2009 ve 23:18  • Odpověz
Andy, ty v jedenáct cvičíš ? :grinning: Tak to tě obdivuju, já na to nemám ani přes den, natož v noci :grinning:
Buni, já jsem už párkrát taky přikrmovala přes den, protože malá pila snad každou hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: To byly jen dva dny a to byla pořád ubrečená a protivná. Teď už je to dobrý :slight_smile: Na noc dá vždycky prso a 200ml Nutráče a spinká 6-10hod. I když teď dva dny se budila po čtyřech hodinách, dneska dala zase deset :grinning: Malá měla taky omotaný pupečník, takže jsem apgar měly 8-9-10. Hlavně, že jsou v pořádku :slight_smile: Teda, to palečky objevila hooodně brzy :grinning: To je šikulinka :slight_smile:
30. črc 2009 ve 23:53  • Odpověz
Dobre ranko holky
Ja uz jsem se pak na pc nedostala. Takze ted pochvala holkam za krasne fotecky.
Buni gratuluji ke ko.
Janinko malej uz basti bez rvani jen obcas se zasek a ma tu tendenci.
Jinak uz se na vas holky moc tesim. Ted rano jsem se ptala manzela jestli natankuje at nemusim rano jeste rychle na benzinku. Tak budu mit i natankovano. Ja teda jedu pred tim ke mkamosce takze ja budu v praze tak od 10 hodin abych si sni po roce a pul pokecala nazivo :grinning:
31. črc 2009 v 07:03  • Odpověz
Ahoj holky!
Vcera se nam vratil manza a prcek ho po tech 10 dnech asi nepoznal :astonished: Byl z neho docela dost vyplaseny a koukal na nej pohledem "mami, at me ten cizi pan necha na pokoji". Ale dneska rano snad uz dobry, uz se na nej smal, tak snad uz si vzpomnel :wink:
Jinak pro zmenu dneska rano mel prcek 37,2 po odectu, tak nevim cim to je. Ma jen malinko rymu, tak snad to bude behem dne dobry. V noci se budil od pulnoci po 2 hod., najedl se ve 2 hod., pak jsem si ho vzala k sobe do postele a nejak spinkal do 7 hod, ale ja jsem zase k.o. :frowning2:
Na clanek mrknu, az bude chvilka. Ted jdeme papat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. črc 2009 v 07:48  • Odpověz
Jani, Melinka je tedy kus zensky :grinning:

Zuziku, moc vam to s Verunku na te fotecce slusi :slight_smile:
31. črc 2009 v 07:53  • Odpověz
Ahojte holky,

tak my jsme od včerejšla slečinky. No, jsem ráda, že to máme za sebou. Bylo mi Natálky hrozně moc líto. Od rána jsem měla průjmy a nesnědla pomalu nic, ale když na ní ty naušničky vidím, tak vypadá nádherně.
Byla moc statečná, tak jsem jí nakoupila hračičky za statečnost. Ještě, že se mnou byla mamka, protože jí musela držet nožičky a to vám byl řev. Ale jak byly ouška píchnutý, tak už pohoda. Tady jsem to popsala http://www.prckoviste.cz/natynka/zazitkovnik/503

Fotku ještě nemám, ale brzy udělám a vdám do albíčka.

Teď je Naty venku s babičkou.
31. črc 2009 v 08:45  • Odpověz
Jo a novinka, včera jsme se překulili z bříška na záda.
31. črc 2009 v 08:47  • Odpověz
Ahoj holky, tak dnes se konal skoro jedenáctihodinový spánek :confused: - od půl desáté do čtvrt na devět, je fakt, že se v jednu tak nějak napůl probrala, tak jsem jí dala prso a za deset minut byla ťuhík :grinning: Zato já jsem nemohla usnout :frowning2: Usnula jsem až ve dvě, doufám, že to dnes bude lepší...
Hrusti, děkuju za pochvalu :slight_smile: A nebyl manža zklamaný, že ho nepoznal? Ono je to na prd, když jezdí na tak dlouhý služebky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale já si myslím, že ty mimča už poznají, kdo je kdo, takže si rychle zase vzpomenou :slight_smile: Doufám, že bude Honzík v pořádku, abyste dorazili na srazíki :wink:
Bobas, to je dobře, že Mareček už papá bez problému :slight_smile:
31. črc 2009 v 08:56  • Odpověz
Holky, nádherné fotečky.
Jani, z Melinky je už velká slečna. Nádherně se na fotečkách směje a v postýlce má lážo plážo :grinning:
Misi, Eliášek je teda úplně celá tatínek.

Holky, to utíka jak voda. Není to dlouho, co jsme se jedna po druhé připravovaly na porody a teď jsou z nás maminky a člověk si to tak nějak ani neuvědomí.
31. črc 2009 v 09:00  • Odpověz
Zuziku, manza z toho byl hotovy, ze ho prcek nepozna. Ja jsem si totiz delala srandu, kdyz odjizdel, ze ho nepozna a on mi porad tvrdil, ze to neni pravda a vcera jen valil oci, ze fakt prcek na nej koukal jako na ciziho :astonished:
Ted jsem dala prcka spinkat, tak uvidime na jak dlouho zabere. Asi vlezu s nim do postele a pak vyrazime pro pecivo. Ja doufam, ze to je jen prechodne. On si hodne ted cpe prstiky do pusinky a saha na dasnicku, tak to mozna bude od toho. Uvidime, jak na tom bude zitra. Doufam, ze mu nebude teplota rust :frowning2:
31. črc 2009 v 09:06  • Odpověz
Hmn, tak jsem si precetla ten clanek... je to zajimavy, ale docela se smeju nad tou Laktacni ligou v Krci, protoze realita rozkojeni prvorodicek je tam opravdu trosku nekde jinde. :unamused:
31. črc 2009 v 09:10  • Odpověz
Zajímavý článek.
Zrovna jsem se ptala tchyně, jak dlouho kojila manžela a prý jen měsíc, že za nich se kojení nedoporučovalo.

Je pravda, že je mateřské mléko lepší, ale když to nejde tak se nedá nic dělat a podle mě to hrotit do takových extrému, jako nedávat k panenkám pro malé holčičky láhev, nebo postihovat propagaci UM je trochu moc.
Já si myslím, že je to svobodné rozhodnutí každé matky, spousta z nich za to ovšem nemůže, ale nikdo by neměl na nikoho ukazovat prstem.

Jo a porodnice, kde jsem rodila já se taky pyšní titulem Baby Friendly Hospital, ale mě ta "laktační poradkyně" řekla, že mám blbé bradavky a nikdy kojit nebudu, přiložila mi malou asi 3x a pak už se u mě neukázala, takže taková podpora, nepodpora kojení.
31. črc 2009 v 09:34  • Odpověz
Bemo hehe tak to jsme na tom byli stejne mozna jsi byla na tom lip. Porodnice taky pysnila tytulem ale me dali maleho na kojeni 3 den po porodu a to jsem si ho musela vyrvat :angry:
31. črc 2009 v 09:43  • Odpověz
No koukam, ze s tim kojenim je to vsude stejne. V Krci je detska dr pekna k...a, rovnou mi rekla, ze kojit proste nebudu, ja jsem pak brecela manzelovi do telefonu. Vynadala mi, ze mam ploche bradavky a ze mi je muj gynekolog nezkontroloval, protoze jsem mela ke konci tehu nosit formovace. No, prcka mi parkrat dali tim stylem, ze mi ho lupli k prsu a za pul hodky prisli. Kdyz jsem chtela pomoc, tak nikdo nemel cas a evidentne jsme je obtezovala,protoze oni mi to uz prece jednou ukazovali :angry: Chapu, ze toho maji hodne a nestihaji, ale v tom pripade tam maji mit specialni sestricku jen na kojeni, ktera se tem maminkam bude venovat.
31. črc 2009 v 09:50  • Odpověz
Hrusti, škoda, že si nerodila v těch Hořovicích, tam byly všechny sestřičky hrozně ochotné a když mi prostě něco nešlo, tak jsem se jich zeptala a nikdy jsem nezažila, že by byly neochotné. Je fakt, že já jsem s kojením problém neměla. Malou mi přinesli po čtyřech hodinách od porodu, protože byla v inkubátoru kvůli tomu pupečníku a hned se přisála a sála jako o život :slight_smile:
Já jsem tuhle zabrousila tady na diskusi Hladové mléko v Kojencích a některé názory mě fakt přiváděly k bodu varu :angry: Jedna tam psala, že když matka CHCE, tak kojit BUDE. Tak jsem si tak říkala, odkud spadla. Když to nejde, tak to nejde :frowning2: Druhá tam psala o tom, že ženská prsa jen od toho, aby kojila a že když nekojí, tak to není dobrá matka... Já jsem si myslela, že tam najdu informace o hladovém mléku a našla jsem akorát diskusi, kde se matky, co kojí hádaly s těma, co takové štěstí nemají :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. črc 2009 v 10:09  • Odpověz
Dobre dopoledne holky a miminecka,

tak Melca jeste dochrapkava. :slight_smile: Ted me volala mamka ze za nama rano kolem pul devate byla mrknout a pry jsme zajimave spali. Ja pry na zadech, Melca pritisknuta na me na zadech a nohy mela rozvalene pres moje bricho :grinning: Ja si ji totiz vzala kolem 3 na kojeni a nejak jsem u toho usnula tak zustala v posteli s nami :sweat_smile:

Jo holky mate pravdu - je velka a je to kus zenske ale spousta mych znamych rika ze se jim zda normalni - ze znaji daleko vetsi a tlustejsi deti v jejim veku - ja teda nesouhlasim protoze si myslim ze je extrem :grinning: Ale co - hlavne ze je spokojena a nejake to kilco pozdej snad vybeha :sweat_smile:

Zuzi tak to je mazec o te diskuzi. By se ty rypave baby mely starat radsi o sebe a neodsuzovat druhe.Je to kazdeho vec a kazda matka musi vedet co je pro jeji mimco nejlepsi. Ja znam jednu holku co nekojila protoze ji to vadilo. Proste se na to vykaslala - hodne lidi ji odsuzovalo (i kdyz si myslim ze je jim do toho prd) no a ona si nejak nedokazala nikdy vytvorit takove to pouto mezi ji a jeji holcickou. Jenze ono je to mozna i tim ze mela tezky porod a pak rekla ze uz se nervovat nebude a tak nebude ani kojit.Ted toho ale lituje. Myslim si ze takove veci si musi rozhodnout stejne ta matka a nepomuze kdyz do ni nekdo bude hucet...

Bobas tak dobre ze uz je na tom maly lip. Vcera u nas byla mamcina kamaradka a rikala ze maly ji chtel taky jen vodu a tak mu musela davat vlazne mleko - ze i to z prsa bylo na nej teple. Tak treba mu fakt jen vadi ta teploti.

Hrusti chudak manza - muselo mu to byt lito, ale urcite jak bude Honzik vetsi tak bude vedet ze je to tata a ne cizi pan. :grinning: My se taky vratili z dovolene a Mel si nepamatovala meho tatku - si ji vzal na houpaci kreslo a porad natahovala ruce na segru (ktera byla na dovci s nama) a kdyz segra odesla tak zacala brecet. Tak me to teda popisovali :slight_smile: A to jsme byli pryc jen tyden. :sweat_smile:

Jo holky mala se me zacala hrozne lekat. Treba lezi na sedacce a hraje si, ja projdu a ona ma z toho pomalu infarkt. Chudina - uz se leka vlastvi matky :grinning:

Buni gratuluji k cucani palce u nohy. :wink:

Bemo super tak uz mate nausnicky. To bude koca. :sunglasses:

Peti ze by zoubky?Kdy mela Eliska prvni zoubek?

Anitko super ze uz je Davidkovi lip.
31. črc 2009 v 10:43  • Odpověz
Bemo ty jsi rozena spisovatelka. Mas to moc krasne napsane o tom pichani nausnicek :wink:
31. črc 2009 v 10:50  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem vas docetla, clanek prijde na radu po tom. Uplne souhlasim s Andy, Jani, se vsema. Mame tu vsechny stejny nazor. Zuzik to by me taky vytocilo takovy nazory. A ty sestry v porodnici bobas, hrusti bych strilela. Sakra tak proc to delaji, kdyz je to nebavi a jeste jak pise bemo byli hnusni. Ja kojim, ale zacatky byli taky krusne, pomohla mi kamoska, ale sestry byli taky prijemne a hlavne mi hrozne moc pomohl ten predporodni kurs. Tam jsme meli o kojeni dve lekce. A i kdyz ted obcas dokrmuju, tak je to otrava, vysterilizovat flasky, namichat to, ohrat. Pri kojeni se jen vytahne prso a je to :grinning: Obdivuju odsavacky, to je straasne narocny. Holky jste skvely.¨

hrusti je to sila s manzelem. Chudak malej, ten z toho musel byt vyvalenej. A ted si vemte ze znamej jel na misi na pul roku, to ho uz to dite vubec nepozna a o kolik toho prijde. :frowning2:

Bemo strasne si me pobavila vetou : Eliášek je celá tatínek :grinning: :grinning: :grinning: teda ze by mu upadl pindík :grinning:

Prosim strasne nam dneska drzte palce, jdeme na kycle. V jednu manza prijede a vyrazime.
31. črc 2009 v 10:59  •  1 dítě  • Odpověz
Bemo gratulace k nausnickam a vsem k pretaceni :dizzy_face:
Anitt at je prcek brzo fit, ale davidek je sikulka zvladne to. Petrach jeste zacnes kojit :grinning: Simula je sikulka.

Andy taky bych se na to vybodla, pokud je to porad to samy. My se ucili vzdy neco noveho a naposledy prvni z abecedy potapeni.
31. črc 2009 v 11:07  •  1 dítě  • Odpověz
misi moooc drzime teda ted me spis drzi malej :grinning: . Hlavne dej vedet . :slight_smile: urco uz to bude v poratku.
Nam prisla vcera odpoledne pozvanka na pristi ctvrtek na kardio
31. črc 2009 v 11:10  • Odpověz
Jani, Honzulka se taky lekal. Ale to bylo hlavne kvuli tomu, ze ma hraci deku za velkou krabici s kocarkem a neni videt, kdyz nekdo do pokoje jde a pak na nej nekdo najedno promluvil a on se lekl. A pak se taky leka pana neurologa, takze musime brat pyridoxin.

Misi, drzim palecky. Vy musite davat ty plinky, co? Doufam, ze to bude dobre a uz nebudete muset davat siroke baleni.
31. črc 2009 v 11:15  • Odpověz
Misi drzim palce s kyclema. My jdem pristi tyden tak se taky trochu bojim jako to bude mit. Sice ma jen stupen 2 ale musi te to hlidat ta jedna kycle dokud se to nespravi. :unamused:

Bobas tak snad uz to kardio bude lepsi.

Andy ja bych se taky na to vyprdla kdyby se nic jineho neucilo. My se ucili prvni lekci lzicku, pak takove to jezdeni ze sedu na zada - nevim jak se tomu rika,dalsi lekci postylku a kolebku a minule navic abecedu. Priste pry mozna budeme uz polivat, ale to se uvidi - meli jsme ted jinou instruktorku. :slight_smile: Melince se tahle libila vic - se na ni porad usmivala. U te prvni si pamatuje jak ji asi soupla do vody a svazala ji do plenky ruce - to se Melci nelibilo.

Jinak na srazik vyjedeme kolem 9h rano. Peta rikal ze kdyz bude ok provoz tak kolem pul jedne tam budeme. No snad tam trefime :grinning: Snad nebude na D1 nejaka nehoda - jinak me picne, ale kdyztak nekomu napisu - min.na 3 z Vas mam cislo :wink:

Musime dnes na nakup. Prcek porad chrni tak se pujdu zatim zkulturnit a nachystat a pak povalime. Dneska asi uvarime pangasiuse. :slight_smile:
31. črc 2009 v 11:19  • Odpověz
Ahoj kočinky,

Zuzi-ta fotka je fakt úžasná,moc vám to tam sluší :slight_smile:

Bemo-tak ted mě fakt vyhrkly slzy do očí-krásně popsaný příběh jak z nějaké knížky.Už se těším na fotečku,nás taky za čas čekají naušničky,ted máme konečně to naše štěnátko naočkovaný,tak jen objednat termín na zkrášlení.A vy jste píchali nebo nastřelovali???

Hrusti a jak se ta teplota odečítá a proč?my máme dnes v zadečku na digitálním teploměru 37,1C tak kolik vlastně má?díky.....snad bude Honzulkovi brzy líp :wink:

Naše porodnice taky měla titul,a taky nic moc.Když jsem si nebyla jistá jestli mám mlíko,tak mě drapla za prso a zmáčkla,že jsem až zařvala AU!A jednou mi malou přiložily a vzala mně prso a začala s ním mydlit Kačence po papuli až se chytla-to taky nebylo příjemný :frowning2:
31. črc 2009 v 11:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.