• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Tak jsem dokoukala tu komedii na dvd a v zaveru jsem se docela nasmala. Konci to porodem, kde ta hlavni hrdinka jede do nemocnice a porad opakuje, ze je hrozne klidna a ze porod bude fajn a kdyz prijede do nemocnice tak krici bolesti a pronese hlasku, ze ma pocit, ze vykaka nuzky :grinning:
15. dub 2009 ve 13:40  • Odpověz
Hrusti, tak komedie zní vtipně, jak se jmenuje?

Já teď dorazila z kurzíku a povídala nám doktorka o porodu a o utěšovacích látkách i o Epiduralu. Řikala, že Epidural se aplikuje u nich zdarma (že v Krči se platí proto, že mají externího anesteziologa). No, řikala, že o utěšující látky si musíme říct samy, že doktor je sám nutit nebude. Že Epidural se aplikuje max. v první době porodní, jen když je člověk otevřenej na 3, max 4 prsty, že je strašně důležitý se při té injekci nehnout a že když jsou kontrakce, tak to člověk dokáže ukočírovat jen při těch kontrakcích, kdy to člověka otevřelo na ty 3-4 prsty, později při silnějších kontrakcích se prej chce-nechce hne a že se ta látka aplikuje někam do těch zad i jinam a to má pak za následek velké bolesti hlavy (je fakt, že moje 2 kamarádky měly obě problém po Epiduralu a přesně s bolením hlavy, takže se asi hly a nebo se hnula ruka doktora). Taky řikala, že Epidural tlumí jen bolesti od kontrakcí, že když člověk tlačí, tak že to není ta bolest, kterou by Epidural tišil, že potřebují, aby člověk cítil tu bolest, kdy se ta hlavička dere ven, aby to dokázal kontrolovat a tlačit dle potřeby..., jo a ještě řikala, že působení Epiduralu je 2 hodiny. No, jako žádnej zázrak mi to zrovna nepřišlo, hlavně to tlumí jen ty kontrakce... Ale zase řikala, že nejsme v době ledový, abychom trpěly zbytečně a abychom si o něj řekly, pokud ho budeme chtít. Pak řikala, ale že mají spoustu utěšovacích látek a injekcí, které lze aplikovat kdykoliv během porodu (20 min trvá, než začnou působit) a že jsou docela dobrý, ale že to tlačení si stejně musíme protrpět.

Jo a sama začala mluvit o masáži hráze a řikala, že to doktoři berou spíš jak sexuální stimulaci, či hru, že aby to pomohlo, tak by člověk musel masírovat 2 roky, že to je stejný, jak kdyby si člověk mnul ušní lalůček a chtěl ho nějak vypracovat, no takže tak.
15. dub 2009 v 15:33  • Odpověz
Zuzíku, zátka odejít nemusí, to nám taky řikali na kurzu už někdy předminulou hodinu.
15. dub 2009 v 15:34  • Odpověz
Karca, ten film se jmenuje Baby Máma a je to komedie o 2 ženských - jedna svobodná, 37 letá workoholicka si chce pořídit dítě, ale zjistí, že je neplodná, vyzkouší všechno možné a nakonec se rozhodne pro adoptivní mámu tzn. že dítě odností jiná ženská, která je ale absolutní opak té svobodné. Byla to docela sranda, taková relaxace na odreagování.

S tím epi je to pravda, aplikují ti ho jen do urč. doby, mezi kontrakcema, ale pokud máš delší porod, tak ti můžou dát další dávku a při 2. době porodní údajně cítíš jen takový tlak a ne úplně tu velkou bolest. No nevím, já jsem straspytek, tak uvidíme, jak to bude probíhat. Říkám si na co trpět jako zvíře dlouhou dobu, když si aspon část můžeš trošku ulevit aplikací epi.

Jinak jsem ted asi na hodku vytuhla, ale jak jsem se probudila, tak mě zase začala brát hrozně záda, bříško pořád pobolívá. Dneska je fakt den :frowning2:
15. dub 2009 v 15:42  • Odpověz
Ahojte holky, tak jsme doma z porodnice. Natálka i taťka vytuhli a já tu ťukám potichu do PC, abych ani jednoho nevzbudila. Díky za gratulace i sms, moc mě to těší.
15. dub 2009 v 15:43  • Odpověz
Ahojky Bemo, vitejte s Natalkou zpatky z porodnice. Jeste jednou velka gratulace. Uz se tesime na fotecky a popis porodu :wink:
15. dub 2009 v 15:56  • Odpověz
Ahoj bemo: taak to je rychlý to je hrozný , hlavně že jste obě zdravé a krásné :wink:
A jak ti je a co porod dobrý?
Jinak mě je dobře já točenák nejim takže sem ráda že mě to nepotkalo :grinning: ale ted usnul tak je to dobrý :dizzy_face:
My furt nic a od nás sousedka měla termín taky 18 a včera porodila kluka Adámka bohužel císařem , celý den jí nechali trápit a pak v devět večer byl císař :frowning2: chudák
Tak uvidíme ,ted jsem byla za kamrádkou podívat se na malého má měsíc a pár dní a je tak krásnej úžasnej a velkej , prostě po rodičích, krásně si to užívá zlatíčko :dizzy_face:
Tak jinak jsem zvědavá kdo bude u nás další na jarnáčcích :grinning: já budu určo ukončovat
Vikulka začala Kryštůfkem a já budu ukončovat Davídkem :grinning:
15. dub 2009 v 15:57  • Odpověz
ahoj zlatíčka :slight_smile:
tak se hlasíme konečne doma,dřív jsem nestihla sem jít,nejak nestíham a chci si užit každou minutu se Šimonkem
,mame aktualní vahu 2480g :grinning: a na tu hruzu co mame za sebou to vypada vše v pořadku,budem ješte chodit po kontrolach všeho možneho,ale dekuju bohu,že to takhle dopadlo :slight_smile: budem cvičit vojtovku,ale to se da

jinak zdravím všechny a gratuluju všem novym maminkam a miminkum :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. dub 2009 v 16:07  • Odpověz
Ahoj Bemo, vítáme Tě zpátky mezi nás. Jen už ne mezi těhulky, ale mezi maminky :slight_smile: Natálka je moc krásná a ty jsi potom porodu vypadala skvěle!!! :slight_smile: Až budeš mít chvilku čas, napiš nám, jak to probíhalo, jo? Jsme tetky zvědavé :grinning: Moc se těšíme na fotečky Natálky :slight_smile:
karca: to o tom bolení hlavy nám říkali na předporodní besedě. Kamarádce nedávali epidurál, ale nějakou injekci do zadečku. Říkala, že to pomohlo v tom smyslu, že měla kratší kontrakce, ale že bolely stejně jako bez ní... Tak já nevím. Epidurálu se bojím - to říkám na rovinu. Nám ho popisovali celkem drsně, vůbec nemám chuť do něj jít preventivně :frowning2: Ale uvidíme, třeba o něj budu prosit už od vchodu do porodky :grinning:
15. dub 2009 v 16:09  • Odpověz
Ahoj Péťo, to jsou dneska samé krásné zprávy!!! Mám velkou radost, že už jste se Šimůnkem doma. Určitě se to časem všechno srovná a bude zdravý jako ostatní miminka :slight_smile: Uvidíš, že je krásně dožene :slight_smile: Je to přece šikulka!!! Teď už to bude jen dobré, moc vám to přeju!
15. dub 2009 v 16:14  • Odpověz
Peti, vítejte se Šimůnkem doma. Teda, vy už jste velcí. Tak ho pěkně krm, at roste :wink:

Zuziku, proti bolesti pichaji jeste Dolzin.
15. dub 2009 v 16:20  • Odpověz
Ahoj holky,

Tak jsem na skok :wink:
Zuzi-mě taky něco píchli místo epi, když jsme ho nestihli a fakt se trochu ulevilo a ještě mi dali nějaký 3 čípky do zadku trochu na úlevu :wink:

Bemo-ahojky mamino vítej zpět z porodky,měla jsi asi fakt super porod když jsi na těch fotkách usměvavá jak sluníčko,to je fajn.Pak písni jak to vše probíhalo :slight_smile:

Petí--slááááva,tak jste to s Šimůnkem zvládli,mám z vás velkou radost :wink:
15. dub 2009 v 16:24  • Odpověz
Petrach, superior, že už jste doma a užíváte si to. Díky Bohu!!

A co Ti Zuzíku popisovali drsně ohledně Epiduralu? Poděl se se mnou :slight_smile:, já se ho taky bojim, ale zase Hrusti má pravdu, proč zbytečně trpět.

Buni, musela si si o ty čípky řikat, nebo Ti je dali sami?

Bemo, vítej zpátky, to je stejně úžasný, jak se jedna po druhé hezky vracíte domů a už jste jiné, jste maminky. Taky se těšim na popis porodu, tak až budeš mít chviličku a pořádně detailně!! :slight_smile:
15. dub 2009 v 16:39  • Odpověz
Karca-dali mi je sami,protože to byla jejich chyba, že nestihli dát epi-měli zrovna akutního císaře,tak jsem řekla že počkám,když se mě ptali.Ale určitě doporučuju klistýr,fakt to hezky rozjede ten porod :wink:
Po Epi můžeš i ochrnout,ale jen malé procento a pak ty časté bolesti hlavy atd.já ho nejdřív nechtěla,ale v těch kontrakcích chceš cokoliv jen aby ti to ulevilo :grinning: :grinning: Ale i tak se to dá rozdýchat :wink: Já si spíš "užila" to tlačení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dub 2009 v 16:47  • Odpověz
Teda holky vítejte zpátky všechny !!!
Hlavně jsem ráda za Pétu že už je konečně doma se Šimůnkem :wink:
15. dub 2009 v 17:08  • Odpověz
Tak musim furt pamatovat na to, že kontrakce rozdejchám, to už tady psaly i holky, že se to dá rozdejchat a kamarádka mi to taky řikala, jen si to budu muset furt připomínat, abych nezapomínala dejchat :grinning: . No a snad to tlačení bude krátký.
15. dub 2009 v 17:33  • Odpověz
no, já jsem na sebe zvědavá, jak to budu zvládat. Jestli si vystačím s dýcháním nebo půjdu do epidurálu :slight_smile: Úplně nejraději bych byla, kdybych se ráno vzbudila a měla malou u sebe :grinning:
15. dub 2009 v 17:47  • Odpověz
no holky žádné kontrkce nic jako , až od soboty jsmy na řadě my :grinning: vid zuzi :grinning:
ale při mým štěstí budu fakt poslední.
Já už jsem na palici jak mi furt někdo volá a píše kdy a co atd, mám toho už dost si normál vypínám zvonění a ignoruju to :wink: jsou hrozný otravové
15. dub 2009 v 18:59  • Odpověz
marek, já si klíďo ještě počkám :grinning: Ale hrusti psala, že o víkendu mají být bouřky, tak uvidíme, co to s náma udělá. Minulý čtvrtek byl úplněk a nikdo nerodil :grinning: Jinak, já musím zaklepat, že jediný, kdo se mě ptá, jestli už, tak je Petr :grinning: V noci, když vstávám, tak skuhrám a on se probere a ptá se, jestli má jít startovat :grinning: Tak jsem pak ještě otrávená :slight_smile:
15. dub 2009 v 19:13  • Odpověz
Ahojky docitam, ale nestiham psat. Jak ma manza tu dovcu tak porad nekde litame. Dneska sem byla zadat o porodne. Fakt sila, na socialce samy tmavy spoluobcane a podivne existence. Jeste ze manza cekal s malym venku, bych mela strach ze tam neco chytne. No i kdyz pry porodne berou prednostne i tak sem tam cekala asi pul hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pak jeste jsme jeli do mesta koupit klyc k brance, na pojistovnu. A pak domu kojit, pak u nas byla navsteva, malej dostal krtecka :grinning:
A pak vencit psa i prcka. Uf.
Holky maminky mate uz pro mimco nejaky pojisteni? My uvazujeme o tom Slunicku.
Zuzik na me uplnek taky nepusobil a tak uvidite co bourka :grinning:
Marek ty tech terminu mas tolik, ze prece nemuzou vedet kdy to ma byt :slight_smile:
Karca jj musi se to rozdychavat, ale epi bych se nebala, ja ho chtela a nic :angry:
15. dub 2009 v 19:52  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte maminecky a tehulky :wink:

Petulko jsem rada ze uz jsi se Simunkem doma - jen si ho uzivej - musite toho hodne dohnat :wink:

My dnes byli v poradne a za 14 dnu mala pribrala 470gr. Takze mame otesanka - uz vazi 5,170gr a dr se smala ze je vylozene nenazrana. Pry by stacilo kdyby pribrala 200gr ale mala ne musi byt neco extra :grinning: Ji za chvili neunesu :sweat_smile:

Misi my chteli taky slunicko ale nakonec nam ho vsichni rozmluvili ze neni tak vyhodne jak si vsichni mysli. Male jsme dali urazove u csob a zalozili stavebko - tak nam to poradili mamciny dve na sobe nezavisle kamaradky co delaji pojisteni - pry je to ta nejlepsi kombinace. To urazove ale jde az od dvou mesicu tak to teprve budeme podepisovat a bude to mit od konce dubna ci zacatku kvetna. Tak snad jsem ti poradila ale fakt vim ze to slunicko pry neni nic extra tak nevim - i kamaradky to rikali ze to rusili tak nevim. :unamused:
15. dub 2009 ve 20:11  • Odpověz
Nestiham moc psat a uz jsem snad i zapomela co jste tu probirali tak se omlouvam, ale kdyz venku je tak krasne a my jsme porad tam. PC jde ted stranou.

No nic - utikam koupat - papa :grinning:
15. dub 2009 ve 20:12  • Odpověz
misi: právě v té průkajdě mám 18 dlePm a 24 dle UTZ takže se dr. v podolí drží toho 18.
No mám mi taky říkala že od zítřka má být ošklivo a bouřky o víkend takže prý po bouřkách a změně ovzduší se rodí, což jsem na to zvědavá jak to dopadne.
Každopádně zítra poklízím celý baráček v klidu bude totiž 16. a to fakt rodit nechci !!!!! a připravím si to a pak už se budu jen a jen povalovat a vyšívat si už jsem vyšila i ubrus s třešněma na jaro a ted dělám obrázek pak až se budem přesouvat místo bratra :grinning: chci to tam mít v moderně tak vyšívám i modernu obrázek :grinning:
Ale jak říkám 18. podle toho se řídí dr. v podolí a to jdu i na monitor tak jsem zvědavá , manžel taky furt zuzi běhá s klíčkama od auta když skučím jak mě bolí ta kost stydká .
Jo a ještě mám zítra domluvené Latté u tetky odpoledne tak se těším už jsem ho neměla ani nepamatuju tak aspon odskouším jaký má to dolcegusto grady a koupila bych si ho pak taky :grinning:
Tak dobrou holčiny a maminy a miminečka :wink: A držte mi palce aby to zítra nebylo a né že si tu budete dělat srandičky ze mě :grinning: !!!!
15. dub 2009 ve 21:21  • Odpověz
Ahojky holčinky,

Karco na sluneční alergii trpím každé léto pokud se smažím na sluníčku/to miluji)Ale letos mě to vylezlo brzo a to jsem se neopalovala :frowning2: Je to jak vozím kočárek a jsem oslabená.Jen to nechci vidět v létě :unamused:

Jani to máš teda žroutíka :grinning: Ale to je dobře,že papá

Já jse´m epi nechtěla a ani žádné vyvolávačky.Chtěla jsem to úplně přirozeně.A díky bohu to vyšlo :slight_smile:
15. dub 2009 ve 22:49  • Odpověz
Dobré ráno holky,

Vikulko, tak tu slenční alergii Ti teda fakt nezávidim, to je pitomý, sluníčko taky miluju.

Dneska jdu na kontrolu na Bulovku, nově mi začínají natékat i ruce, ne moc, ale je to znát, tak jsem si vzpomněla na tvojí ruku Hrusti, to je dost nepříjemné že? Nohy se dají, ale ruce, když člověk potřebuje něco udělat..., no nic moc.

Pak ještě mám nějaké obíhačky po Praze, takže dorazim až po obědě, jdu na VZP si nechat proplatit porodní kurz.

Dneska jsem se dobře vyspala, tak jsem za to šťastná, sice byla trochu cukačka nohou, ale podařilo se mi naštěstí přes to usnout. Jo, ptala jsem se na to cukání včera na Bulovce lékařky a jestli by mi neporadila ještě něco krom kys. listový, magnézie a mlíka a ona mi řekla, "musíte porodit", pak tam někdo řešil otoky a ona zase "musíte porodit a bude klid", prostě to k tomu konci těhu patří a musíme prej vydržet.

Holky, krásný ráno.

K.
16. dub 2009 v 07:24  • Odpověz
Dobré ranko!
Karca, drzim palecky na kontrole.

Ja jsem dneska mela noc hruzy :cry: Vcera odpoledne mě chytili zada, ale říkala jsem si, že to snad brzy přejde. No, nepřešlo, skoro celou noc jsem nespala, do toho mě začalo šílně bolet břicho, ale nahoře pod žebry jako kdyby žlučník. Nemohla jsem si sednout, lehnout, chodila jsem po bytě a brečela bolestí. Asi v půl třetí v noci jsem se tedy odhodlala, že vzbudím manžu, ale nemohla jsem ho vzbudit, tak jsem šla vedle do pokoje, že zkusím ještě zabrat a naštěstí jsem usnula a spala asi tři hodiny. AKorát prcek se od rána pořádně nepohnul, tak mám docela bobky, aby mu něco nebylo. Půjdu se ted ještě ne chvilku natáhnout a kdyžtak pak si zavolám do porodky. Nechci plašit, protože jsem tam byla v úterý, ale jsem z toho docela nervní :frowning2:
16. dub 2009 v 07:32  • Odpověz
Hrusti, to je teda noční můra. Do porodky zavolej, lepší 3x zbytečně, než něco propásnout, určitě Tě aspoň uklidní.

Zkoušela si mrňouska nějak vzbudit???

Tvůj manža je vtipnej, on snad zaspí tvůj porod :grinning:
16. dub 2009 v 07:44  • Odpověz
Karca, no manza koukal jako blazen, kdyz jsem mu rekla, ze jsem ho v noci budila. Pry o nicem nevi.
Rano jsem si zkousela trast briskem, nacpala jsem do sebe sladkou ovesnou kasi a nic. Treba je taky utahany po te narocne noci. Jdu zkusit chvilku zabrat a pak tam brnknu, jestli by me vzali. Doufam, ze tam nebude moje "oblizena" dr., to by me asi kleplo :frowning2:
16. dub 2009 v 07:48  • Odpověz
ahoj holky, týden nám nefungoval net a koukám co jste tady toho probraly a miminečka přibyli. Teda je fakt, že jak je hezky, tak jsme pořád venku, takže mě nějak nenapadne PC zapnout, nějak není čas :sweat_smile: Samozřejmě velká gratulace!!!
petrach, to je super, že už jste doma, hlavně ať hezky přibíráte a jste zdravoučký!!!
add epidural - já hö nechtěla - pokud možno, no a nakonec to bylo tak rychlý, že by ho ani nestihli :grinning:
16. dub 2009 v 07:52  • Odpověz
Tak holky jsme stále 2v1 žádná změna
karco přeji úspěšnou KO
Jinak dnes se mi rodit zrovna nechce je ta švagrová tak bych fakt nerada :wink:
Takže pokklidím a jinak další vzdálená kamarádka porodila holčičku měla termínek jako já na toho 18. :slight_smile: :frowning2:
od rána mi přišli 4sms už jsem z těch lidí na palici :angry:
16. dub 2009 v 08:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.