• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Ahoj holky, tak my dneska byli u švagrovců a super. Hráli jsme šipky, malá byla hodňoučká, takže super. K obědu jsme si koupili pizzu, fakt super. V Tescu jsme koupili malé pět bodýček a džínečky, příště tam jdeme pro nádherné overalky. Fakt krááása, jen já si opět nic nekoupila - takže já budu chodit jako santusák, ale malá bude frajerka :grinning: Každopádně jsem tam objevila nádherný petrolejový trenčkot na podzim, tak si pro něj zítra jedu :grinning: Takže bude platit přísloví - navrch huj, vespod fuj :grinning: :grinning: :grinning: Ne, si dělám srandu, musím navštívit jiný obchod :slight_smile: Večer Petr koupal malou, odpoledne si ji vzal do kočárku a sám jí vybral krásné kousky - fakt se to zlepšilo, mám radost :dizzy_face:
16. srp 2009 ve 22:24  • Odpověz
Dobré ranko!
My jsme dneska meli budíček nějak brzy :rolling_eyes: Doufam, že dopoledne zabere, manža si s ním ted hraje nez pujde do prace, tak snad ho trosku utaha :sweat_smile:
Zuzi, to je super, ze se Petr snaží, at mu to vydrží :wink: :grinning:
17. srp 2009 v 06:57  • Odpověz
Zuzí, to je tak boží, jak Petr vybírá malé oblečky, to u Radka nehrozí, toho to teda vůbec nebaví, ale byla bych blahem bez sebe, kdyby jí taky něco koupil, ale zase nijak mě to netrápí, doženu to za něj.

Janinko, Vikulko, taky se Vám miminka už plazí jako Bemo? Abych věděla, jestli se všichni začínají plazit ve 4 měsících, nebo jestli je Bemo s holčinkou napřed.
17. srp 2009 v 07:44  • Odpověz
Karca, Naty je napred, protoze miminka se zacinaji plazit pozdeji. Mrkni na:

http://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/psychomotoricky-vyvoj.html#mesic3
17. srp 2009 v 07:52  • Odpověz
Hrusti, děkuju za odkaz.
Ještě se zeptám, jestli mají Vaše zlatíčka odřený (spálený) lokty a kolínka, jak pasou koně.
17. srp 2009 v 08:34  • Odpověz
Karci, Honzik to nema, jen obcas ma takove zacervenale flicky na sobe, kdyz je nahaty, ale ne. Ja ho davam past koniky na hraci deku nebo na takove to penove puzzle.
17. srp 2009 v 09:00  • Odpověz
Peti, prejeme ti s Honzikem vse nej k svatecku :slight_smile: Hezky to oslav a dej si neco dobreho k papkani :slight_smile:
17. srp 2009 v 09:01  • Odpověz
Vse nej Petulce k svatku :slight_smile: Karca klid my se teda taky neplazime a to ma malej pet mesicu :grinning:
Vcera malej zabral uz v osm a spal az do pul ctvrte :slight_smile: Manza s nim byl v obyvaku a ja si sla lehnout do loznice a o te pul ctvrte mi ho donesl na kojeni, pak uz spal s nama. A malej se vzbudil pak o pul sedme, ale byl hodnej a broukal si asi hodku a pul, dala sem mu napit ale moc nechtel a pak zas usnul u me v posteli. Stavali jsme ted o pul desate. Ted si hraje a evidentne nema hlad, no mel jist uz pred 45 minutami, sem z nej janek. Ale musim ho nakrmit, protoze pak vezu kamosku s kockama na veterinu.
Zuzi to je super.
17. srp 2009 v 10:17  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte holky,
jdu vás jen v rychlosti navštívit, mám tu ségru a ta dnes uvařila oběd a furt něco poklízí, jsem fakt koukala, už jsem ji musela zastavit, aby si taky sedla :grinning:

Jinak jsme byli na 2. hexa a úplně v pohodě, malý křik a pak ok, vážíme 6,54 kg a měříme 64 cm.
Přiznala jsem MUDr., že už přikrmuju na noc a byla v pohodě, že se nic neděje, tak jsem byla ráda, bála jsem se, že mi to bude vymlouvat.

Za chvíli razíme na koupák, mějte se fajn a mima ať jsou hodná. :slight_smile:

Peti, vše nej nej k svátečku :wink:
17. srp 2009 ve 13:17  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím po delší době. Dneska jsme se vrátily z Moravy od babiček a začíná nám klasický režim. :slight_smile: učím se na státnice a vůbec nemám na net čas. Dneska jsme taky byly na synflo a Týnka váží 9290g. :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Papáme všechnu zeleninu, ale ovoce nechce a nechce ani pít nic jiného krom mého mlíka. Pořád odsávám a Týnuš chutná. :slight_smile: Papá pořád co tři hodiny, a to i v noci. Teda občas si to protáhne v noci na čtyři. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak už leze a zkouší to po kolínkách, občas se jí to i podaří, ale většinou skončí na ústech. :grinning: Jo a naučila se prskat a prdět pusou. Fakt zábava - nejvíc, když jí, protože to pak jídlo lítá všude. Taky už se jednou i sama skoro posadila.
Tak se tu mějte a já se jdu zase učit. :-/
17. srp 2009 v 18:47  • Odpověz
ahoj milacci,

tak Melinka ma po vanickach - byla uplne natesena a radosti tam viskala ze chce do vody - no poprve byla pod vodou - instruktorka vylozene zasla jak dobre ji to jde - pry uz je jak bazenove mimco a to nas ceka jeste jedna lekce vanicek :grinning: Holky vubec nelituji toho ze jsme zacali chodit - vsem doporucuji - i kdyz to neni nejlevnejsi ale jak vidim jak je z toho uplne hotova tak se rezu smichy. :grinning:

Bemo vy uz lozite? :confused: Tak to my se zatim jen snazime - zatim ulezla kousek ale zato se porad kuli na pravou stranu takze to je taky sranda. :slight_smile:

Kremco drzim palecky aby statnice vysli - jsi sikulka. Ju Tynuska uz skoro sedi - milacek - je sikovna. Po mamince :wink:

Bemo uzij si segru a koupak.

Oboum Petulkam vse nejlepsi. :slight_smile: Snad tu neni jeste treti :sweat_smile:

Zuzi to je parada ze manzel se tak snazi a ze sis to vcera uzila. To muj nema vkus a kdybych ho mela nechat koupit neco na malou tak by to bylo s autama a jeste hruza. U nas vsechny musim satit ja :grinning: Kdyby si kupoval obleceni sam tak vypada jak kdyby nemel zenskou :slight_smile:

Misi fotky posli - no ja bych se chtela na pejska prijet podivat ale to bych si odvezla vsechny :grinning: A to by me tatka zabil :zipper_mouth: Nebo nezabil ale nesmela bych do prace :unamused:
17. srp 2009 v 19:07  • Odpověz
Jéé, Péťám všechno nejlepší k svátku. Já jsem dneska nějaká vyhořelá, tak si jdu dát něco dobrého k snědku.
Hezký večer.
17. srp 2009 ve 20:23  • Odpověz
Holky, tak jsem si tak moc přála, aby si manžel vzal dovču a my ho měli chvilku doma a teď se mi to "vyplnilo" jen trochu jinak, než jsem si přála.
V práci, když opravoval kombajn, tak se praštil o nůž na řezačce a začala mu téct krev, ale po chvíli zjistil, že nemůže moc hýbat s jedním prstem, tak jeli do nemocnice a tam zjistili, že si přežíznul šlachu, takže sešili, zasádrovali a teď si ho užijeme, protože to má tak na 3-4 týdny a pak rehabilitačka s prstíkem.
Mě je ho tak líto, volali jsme si na skypu a když jsem ho viděla v tom nemocničním, tak se mi chtělo brečet :frowning2:

No, ale hlavně, že se nestalo nic horšího.
Teď tu budu mít doma dvě miminka :slight_smile:

Jinak Naty byla dnes teda pěkná protivka po tom očkování, marně jsem doufala ve stejnou reakci jako minule a sice 3,5 hod spánku :slight_smile:

Dobrou noc.
17. srp 2009 ve 20:25  • Odpověz
Holky, dekuji moc za pranicko :slight_smile: Jsem si odpoledne koupila moooc dobrou bilou cokoladku, tak ji ted do sebe tlacim... kdyz mam ten svatek, tak jsem si ji dovolila :grinning:

Bemo, to je neprijemny, ale hlavne, aby byl manza brzy v poradku!

Honzik byl dneska taky protivny, odpoledne skoro nespal a pak jen porad pobrekaval, fakt protivny az na pudu. Nastesti uz spinka :pensive:
17. srp 2009 ve 20:35  • Odpověz
Ahojky holčinky,

nějak nestíhám, dnes jsem žehlila a byla s prckem venku.

Vše nej nej Peruškám :zipper_mouth:

Jani na dovču jedeme 31.8 a na 14dní :slight_smile: Vikulku bereme sebou,to je jasná věc....Proto jezdíme na stejné místo,tam jim nevadí pes :wink:

jinak gratulace k pidi narozeninkám Elíka a Melinky a Hugíska

Kryčštůfek se také skoro plazí :slight_smile: Ale Naty má ještě časík,nééé :grinning:
17. srp 2009 ve 20:57  • Odpověz
Kremco Štůfek to dělá úplně stejně jak Týnka :slight_smile: ZELENINA MU TAKÉ JEDE,ALE OVOCE TAKÉ NE A NE :confused:
17. srp 2009 ve 21:00  • Odpověz
Ahoj holky, my máme za sebou báááječný den :dizzy_face: Petr dostal ráno dovču, tak nás vzal na tu kalmetizaci. Už tam neměla žádný hnis, nic, tak jsem si myslela, že je to v pohodě. A ouha, hnis byl uvnitř a hoooodně. Dr. jí to propíchla docela tlustou jehlou a hluboko, no pláč jak blázen, drl jí to mačkala snad dvě minuty a furt to teklo :frowning2: Naštěstí pak jsem jí ukázala hračky a když jsme vycházeli z ordinace, tak se už usmívala :slight_smile: Vše zapomenuto. Protože bylo vedro jako blázen, tak jsme jí napustili bazének a chvilku se cákala v bazénku. Pak jsme byli asi dvě hodiny na dece, malá si s námi povídala, vejskala a poprvé pásla venku koníky, byla úúúžasná. Tak ji to vyčerpalo, že potom usnula v kočárku celá nahatá :slight_smile: Tak jsme si s Petrem dali u krbu obídek, fakt pohodička. Tenhle super den jsme zakončili v Tescu, kde jsme koupili elektronický terč na šipky, malé jsme koupili ještě nějaká bodýčka a já si koupila ten podzimní kabát a tílečko :dizzy_face: Opravdu nááádherný den :dizzy_face: Večer teda malá měla trošku hysterák, kterej jsem ještě podpořila tím, že jsem jí musela strhnout náplast, která jak na potvoru držela jak židovská víra :frowning2: Takže pláč a ramínko má úplně červený, chuděrka moje statečná. A usnula v půl deváté, tak mám radost. Měla strašně moc zážitků za dnešek, tak to asi musí vstřebat :slight_smile: A zapomněla jsem napsat, že jsme po kalmetizaci jeli k naší dr. pro žádanku na EKG zítra do Motola. Ta mi řekla, že pokud nemá takové a takové příznaky, tak že je to zbytečné. Příští týden jdeme na hexu, pokud se to očkování zase nepodebere, tak jí poslechne a když tak nás pošle k jiné neuroložce. Tak mám radost, že tam nemusíme. Opravdu krásný den :dizzy_face: Jo a skoro celý den ji choval a blbnul s ní tatínek - bylo to krásný je sledovat. Myslím, že ji začal víc vnímat :slight_smile:
17. srp 2009 ve 21:40  • Odpověz
Ahoj zlatíčka!
Jsem dnes měla nějakej akční den, pořád jsem něco dělala, ve městě byla-taťka hlídal, ale to se nepočítá, páč
Beruna to prospala :grinning: Zdražili mi hipp v té moji lekárně ze 69Kč na 79Kč :angry: No, já to čekala, fakt to tam měli moc levný. Malá dnes poprvé dostala hrušku první lžičku a ta jí teda jela jak ďas, snědla třičtvrtě skleničky a pusu otvírala jak kdybych jí dávala čokoládu, jak jí šmakovala a ještě u toho vydávala takový výskací zvuky, jsme se natlemili :sweat_smile: Pak už teda moc nechtěla asi byla plná a já ji pár lžíček ještě dala, ale už to neudělám, protože to pak blinkla docela dost - přecpaná :frowning2:, ale na dokrm vypila tak 50ml, takže snědla docela dost, tak snad ji něco z té hruštičky v bříšku zůstalo.
Včera brokolička a to snědla půl skleničky Hami a taky šmakovala, zítra bude zase brokolička-budu dávat do toho 5.měsíce jen jednou denně, zatím jen aˇsi zvyká, začly jsme brzy, tak není kam spěchat.
vikul, kremco, třeba Vaše mimča nebudou na sladký, u nás asi jo, protože ta si teda výskala :slight_smile: Můžete mi, prosím, napsat jídelničky dětiček. Jako ráno mlíko, dopoledne ovoce, v poledne masozeleninový příkrm, odpole ovoce, večer kaše a noc mlíčko? Nebo jak to máte, prosím? Díky.

hrustince a petrach vše nej k dnešnímu svátku-taky bych si dala čokoládku, ale abych neměla velkýho bubna, jsem si dala jen magnuma :slight_smile:

bemo, chudák manža, ale neboj, brzo se to zahojí, hlavně, že to není nic moc vážnýho :wink: Po očkování je u nás taky protivka, ale já j vždy dala 2ml panadolu a bylo to lepší :wink:
17. srp 2009 ve 21:45  • Odpověz
bemo, teda chudák manžel, hlavně ať se to brzy zahojí a je to v pořádku :frowning2: Držím palce!!! Verunka už taky "leze", plazí se po bříšku, zapře nohy a "jede" :grinning: Koukala jsem na to, co by měla umět a je o dva měsíce napřed (kromě lžičky, tu jsme nezkoušeli :grinning: ). Nevím, po kom je, já byla líné mimino a přiznám se, že mi to zůstalo :grinning: Poslední tři dny se zvedá do sedu i z úplnýho lehu, nejde jí to samozřejmě, ale zvedne se tak, že lopatky má ve vzduchu a to jí nedržím :confused: Aktivec prťavej :dizzy_face:
Peťulkám také přeji všechno nejlepší. Hlavně zdravíčko a samé radosti z Šimůnka a Honzíka :wink:
17. srp 2009 ve 21:46  • Odpověz
No, holky, alá jede přesně podle těch jejich grafů :grinning: Až na to, že jako Verunka chce prostě sedět, zvíře jedno :grinning: Prostě jak ji mám na sobě, tak najednou se mě chytí za prsty a už se přitáhne a sedí, stačí jen trochu vyvýšená poloha a už jede, to až ostatní koukaj. Akorát mě trápí, že sice drží hlavičku, ale má ji dost ke straně. Řeknu to dr., ale tohle asi už budu fakt na rehabku :frowning2:
17. srp 2009 ve 22:03  • Odpověz
jo, andy, Veru je nějak mimo graf :grinning: A co je fakt mazec je to, že když ji mám na sobě, tak normálně stojí :confused: Třeba deset minut dělá to, že jde se mě drží a jde do dřepu, pak se vyšvihne do stoje a prostě "stojí" Sice se kinklá jak kandelábr ve větru, ale sílu má neuvěřitelnou :sweat_smile: Dneska jsme ji nechali v kočárku chvilku sedět, protože jsme zkoušeli sporťák a malá se smála a měla výraz typu: "No to je dost, že vás to taky napadlo" :grinning: :grinning: Je to hrozný zvíře :dizzy_face:
17. srp 2009 ve 22:07  • Odpověz
ahoj holky,

zuzi super den jsi mela, ale na to stoupani a sedani bacha. me vzdy na manipulaci upozornovali abych malou nepodporovala ze ji muzu spis uskodit - musi si sama sednout a pres brisni svaly to pry hned tak nebude - nejdrive si deti zacaji sedat z lozeni - no proste nejak z boku. Ale chapu te ze ji obcas pomuzes - ja to obcas taky udelala. :slight_smile: Jen to pry neni dobre kdyz se to dela casto.Je fakt ze zacinate brzy ale Melca si zacala sedat taky brzy - kolem 4 mesice a jeste nesedi a to uz je ji pul roku :grinning:

Andy ty jo jak pises o tom ovoci tak bych si dala dzusik pro mimi co jsem na zkousku koupila melci - hruskovy napoj. Sakris ji ho pujdu asi corknut :grinning: Vsak ma mleko :sweat_smile: Ja jsem teda ale matka - krkavci :slight_smile:

Bemo manzela je me lito - ale hlavne ze to neni nic vaznejsiho
17. srp 2009 ve 22:39  • Odpověz
jani, já se právě tohohle bojím. Sice mám radost, že je šikovná, ale na druhou stranu mám strach, abych jí nepoškodila páteř :frowning2: Takže do sedu jí nepomáhám, dneska v kočárku byla chviličku v sedě, ale byla podepřená. S tím stoupáním ji podpírám, ale neděláme to každý den. Sice by chtěla, ale vím, že je na to hoooooodně brzy :wink: Takže pak se začne vztekat, že jí matka nedovolí to, co ona chce :slight_smile: S tím sezením jí nepomáhám, ona se prostě zdvihne sama, ale ještě jí to nejde - to jen v lehátku :slight_smile: Ale už se pěkně zvedá i z úplnýho lehu. Musím to příští návštěvu říct dr... Abych věděla, co smí a nesmí :wink:
17. srp 2009 ve 22:51  • Odpověz
Zuzi tak mala bude dobry dablik. No aby neprekvapila a zitra uz nesedela sama. Je sikulka - si s ni uzijes - to aby jsi mela oci i na zadech :grinning: Nic jdu proletet sprchou a chrnet - ti dva uz opet chrapou. :grinning:

Holky nez muj drahy usnul tak jsme se bavili o dovolene na pristi rok - by jsme chteli k mori ale nevime kam. ja bych chtela malorku ale vubec nevim kam - nebo nemate nektera nejakou zkusenost s dobrou dovolenou v zahranici? Tak aby tam byla moznost all inclusive a letecky. Ja bych jela i jinam ale nejak se nemuzu rozhodnout kam a muj me v tomhle dal volnou ruku a znamym co by chteli jet s nama je to nejak taky jedno :confused:
17. srp 2009 ve 23:13  • Odpověz
jani, to bude :slight_smile: Vánoční stromek asi přivážeme ke stropu :grinning:
Přidala jsem nové album :slight_smile:
18. srp 2009 v 00:08  • Odpověz
Ahoj holky!
Zuziku, pekne fotecky. Verunka je tedy dablik. Honzik se taky sam zacal pritahovat do sedu, kdyz ho mam u sebe, ptali jsme se na to fyzioterapeutky a rikala, ze by to nemel delat, protoze do sedu se deti zvedaji jinak nez pres to pritahovani. ukazovala nam to na panence, je to nejak pres nozicky, ale uz si to presne nepamatuju.
Tedy, mela jsi akcni den, hlavne, ze jsi si to uzila!

Jaani, jee, my chceme taky pristi rok k mori... mam vytipovanou mallorku, menorku nebo kypr, ale spis se klonim k balearum. Puvodne jsem chtela Kanary, ale tam se leti 5 hod, coz s prckem nepripada v uvahu. Takze kdyby nekdo mel tipa, tak se taky hlasim. Mozna zalozim diskuzi na konovi na tohle tema. Muj dalsi pozadavek je pisecna plaz, mirny vstup do more a plaz blizko hotelu :slight_smile:
18. srp 2009 v 07:13  • Odpověz
Bemo, jéje, ještě že si neuřízl prst, fuj, to jsem ráda, že to je jen šlacha. Teď jsem zvědavá, jak to bude fungovat, až bude tvůj manža doma a uvidí, jak lítáš kolem prcka celej den… Všechno zlý je k něčemu dobrý.

Jůů, Zuzíku, to jste měli krásnej den. Já tu měla kamarádku, v listopadu čeká miminečko a ještě jednu kamarádku s holčičkou, té je 1,5 roku, musim říct, že mě to nějak celé vyčerpalo, usla jsem ve 20:30, nebo tak nějak.

Holky, já Anče do sedu pomáhám, normálně se čapne za ručky a posadí se, myslim, že je vše povoleno, pokud se to nepřehání. A Zuzíku, ty jí máš fakt krásně napřed a já četla ve vývoji, že to stání na nožkách se počítá taky do správného vývoje, přímo to tam je napsané, že v 5. měsíci se už umí šikovné miminko zapřít o nohy tak, že s oporou stojí. Prostě nic nepřehánět, nestresovat, příliš neřešit a to je dle mého ta správná cesta ve výchově miminečka.

Jinak dovolenou… já bych doporučila Krétu, byla jsem tam minulý rok a úžasný, nebo jakékoliv Řecko, Řekové jsou skvělý, strašně milý, nevnucujou se, neotravujou na ulicích, jen třeba člověka pozvou do své restaurace, ale když člověk zavrtí hlavou, tak se usmějou a popřejou hezký večer. No a je tam spousta obchůdků (tam člověka také neotravujou, může tam být hodinu, nic si nekoupit a oni jsou šťastný, že tam člověk byl) a je to tam levnější než třeba v Chorvatsku, myslim obchůdky.
18. srp 2009 v 09:36  • Odpověz
To my se na dovču nechystáme tak 5 let :frowning2: :frowning2: , nejdřív musíme odrodit pár těch dětí, nechat je povyrůst a pak až..., ale jako první destinaci plánuj Itálii Bibione, Lignano, nebo něco takového, je to nejblíž, písečnej pozvolnej vstup do moře, mraky turistů, takže spousta služeb. Byla jsem tam asi ve 12 letech a mám na to úžasné vzpomínky. Chtěla bych apartmán s kuchyňkou, bazének v areálu, ale žádné jídlo, chci si každé ráno chodit pro pečivo a ovoce do krámku, v poledne si dát něco ve městečku a večer zase třeba něco z obchůdku, čerstvou bagetku, sýr, zeleninku...........jééééé, já bych jela hned.
18. srp 2009 v 09:39  • Odpověz
Hrusti a na Malorku mas vyhledly i nejaky hotilek. No ja mela na mysli i letovisko kde nekdo byl. Pozadavky jak hrusti - pristup do more, u more a hlavne aby tam nebyl v noci moc kraval kvuli male. My vzdy jezdili do apartmanu ale s malou varit nebudu chtit - jestli pak zacneme stavit tak se chvili nikam nepodiveme tak to planujeme pristi rok. Navic na pristi rok tomu chceme nechat volny prubeh a nechat melince poridit sourozence takze pak uz si s dvouma prckama moc nikam netroufnu :slight_smile:
18. srp 2009 v 10:01  • Odpověz
Ahoj holky,

Karco, jo, to mě taky napadlo, že to, že bude tak dlouho doma nebude na škodu a navíc si myslím, že nám to i pomůže a tom našem rozbouřeném období.
Jinak si ho tam nechají do zítřka, protože mu to zrovna převážou, ale pro mě to bude teda lítačka na převazy atd.
Chudák mi volal, jak ho to bolí :frowning2:

Jinak mám úžasnou sestru, fakt dvojče, měla dnes jet domů za tím svým a kvůli manželovi tady zůstane do zítřka :slight_smile:
Hodně mě potěšila.

My plánujeme dovču příští léto a sice Itálii Caorle, je to na severu, takže žádná výheň a je tam super místo pro rodiny s dětmi :wink:

Holky, díky za podporu a zatím pá :slight_smile:
18. srp 2009 v 11:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.