• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Honzikovi opoždene vše nej,at krasne roste a je zdravoučky :wink:
Kremčo aby ses nedivila jak to zvladneš :grinning: držime pesti
Miši už taky přikrmujete zeleninu?

me se zda brzo mu to cpat,korigovane nemá 4 mesice a mliko mu stači,hlad nemá,tak nevím jestli to dr nepřehnala :wink:
zabrali nam konečne kapičky a jsme zas hodní :slight_smile:
19. srp 2009 v 10:42  • Odpověz
ahoj holky,
tak já jsem usnula až v půl pátý, malá byla od půl druhý do tří vzhůru, pak usnula a probrala se v šest. Naštěstí pak ještě usnula, takže jsme vstávaly až v deset. Jsem docela v pohodě, ale prostě nevím, proč usínám tak pozdě :angry:
S těma rodičema je to fakt složitý, chápu, že mají pocit, že mají víc zkušeností, ale pak z toho vznikne to, že jsem úúúplně neschopná matka. Docela mě to mrzí, protože nemám pocit, že by Veru nějak strádala nebo něco. Dělám všechno pro to, aby byla spokojená a šťastná a mamka to asi nevidí, protože VŽDYCKY najde něco. :rolling_eyes: Takže to řešit nebudu, už jsem sama máma a snad vím, co je pro berušku nejlepší.
karco, jo nošení je u nás taky vděčný téma. Jinak dávat na hrnec znamená dávat na nočník :wink:
19. srp 2009 v 11:19  • Odpověz
Ahoj holky,
zuzik, mně zase mamka říká, že vše přeháním... Jako vyvařovat 1deně a dávat kojen.vodu je u ní úplně zbytečný. Dále pak se ji zád divný, že ji nechci dávat zeleninu, ovoce a kaši najednou v jeden den, že to moc přehánim. No a pak jsem se taky doslechla, že s jejíma sotva 600ml na den ji přecpávám, a že bych ji po půlnoci neměla budit. Já ji nebudim, já ji dám jen najíst, ona se nevzbudí, jen kásně nabaští, dohání denní deficit, sní tak 130ml, což je u ní stále velmi mnoho. Takže u rodičů to je všude. A mzí to, to jo. To se Ti divím, že se Ti tak blbě spinká. Já to měla, když jsem směnovala, to byla katastrofa, ale teď co mám pevnej reži, tak usínám docela dobře :slight_smile:
peto, skleničku můžeš dávat tři dny v lednici-spotřebovat do 48hod.píší, tam. Někde jsem četla, že by se to vařený pro děti zase nemělo mrazit, ale to je asi blbost. Pak, že nevařit ze zeleniny ze supermarketu.. To by se pak asi ještě nesmělo nic. Jinak začala bych podle toho jak se na to cítíš, jestli prospívá a tak. Max.můžeš zatím pár dní dávat jen pář lžiček. Já týden dávala jen mrkvičku. Od Hami jsem koupila 2skleničky, jedna stojí 14Kč.
19. srp 2009 v 11:29  • Odpověz
zdravím maminy,

Nakukuju mezi úklidem,konečně máme opravenou pračku,tak mám dnes zábavu :grinning:

Karco-tak ted jsem se fakt řehnila tvému dotazu...co je to dát na hrnec :grinning: Je prčovní,jak tak kousek od sebe jsou různé nářečí a mluva a přece si občas nerozumíme,jak kdyby to byla cizina :grinning: no,jak už psala zuzík,tak dát na nočník :wink:
19. srp 2009 ve 12:16  • Odpověz
Ahojííí pusiny,

Jani už jsem se lekla,že se ptá na ženicha a zároveň se jí zá o Šímovi :angry: :grinning:

Já jsem pro srazík,ale tak po 15 září :slight_smile:

Karco a co srazík v Sázavce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Přijeď nééééé na pokec!!!!!!!

Moc to tady nestíhám,protože malej nějak už nespí :frowning2:
19. srp 2009 ve 14:23  • Odpověz
Vikul to bude tim vedrem :slight_smile:))) karco tak holky uz to vysvetlili :slight_smile:)) je to sranda, ze si nerozumime :slight_smile:)) Buni ja taky dneska musim prat, je tam toho hafol.
Petrach my jeste neprikrmujeme az od tech sesti mesicu. Jsme tak domluveni s dr, ale uz se tesim. Cokoliv jime tak malej uz otvira pusu a natahuje rucenky, ze on by si taky dal :grinning:
Ja byla ted s kamaradkama v parku a ve meste na obed, bylo to prima. Akorad rano sem maleho jen kojila tak uz po dvou hodkach rval ze ma hlad, tak sem mu namichala v restauraci nutros ale vypil jen tak 120 :confused:
Ve stinu bylo dobre ale ted tim autem domu fuj, uz se tesim az nam opravi tu klimu. A kamaradka ma ted termin 4 zari, vubec ji nezavidim s tim brichem.

Holky vsechny delame pro sve deti maximum. Nic si z tech rodicu nedelejme. Jsme skvele mamy :slight_smile:
19. srp 2009 ve 14:43  •  1 dítě  • Odpověz
Zdravím maminky,
tak prý jste si užili srázek, mě to mrzí že jsem nedorazila ale fotila jsem svatbu mám to ted nabitý přes to léto :frowning2: do toho Davídek je hrozně moc hodný.
Dnes máme 4měsíce tak máme takové maličké výročí , vypije mi 180ml a dáváme už bobíka či přesnídávku domácí , no baští perfektně , dám mu nají st´a spinká tak tu hodku no po 3 hodinách a v půlsedmé mu dávám naposled a spinká mi celou noc do těch půl šestý .
Jinak u nás nového ani nic není měří už 66cm a zítra jdeme na kontrolu budou mu píchta 2 vakcínu tu synflorix , tak zas bude chudáček plakat :cry:
Taťku máme pořád na cestách a do toho se bráška už odstěhoval takže pomaličku budujeme hořejší patro v baráku takže je prostě furt něco, no mohu říct že jsem maximum vytižená a můžeme být rádi že maličkej je tak hodný , pak dám fotky do alba už sem myslím tam dávala našeho andělíčka tak se jukněte.
Mějte se hezky a pozdravuju úplně všechny vím že to tak nevypadá že nenapíšu atd ale jelikož si můžu vydělat jen v létě tak fakt makám protože pak v zimě už budu jen tady s vámi klábosit a doufám že se už pak s vámi taky někdy uvidím na srazíku.
Pozdravujte Vaše miminečka pa :dizzy_face: :wink:
19. srp 2009 v 15:15  • Odpověz
andy poveřila jsem manžu at cestou z prace zajde na trh ve Zline,je tam stanek s bio zeleninou,tak neco veme,spíš si chci koupit třeba cukety a zeleninu co v zime neseženu a namrazit..
s tema skleničkama zas víš o kousek vic než ja,že mužou byt otevřene dyl,tak to jo..to nakoupime zasoby,maš pravdu že jsou to mini porce :wink:

zuzí ty sis zvykla ponocovat s Verunkou :grinning: ne fakt te chapu,je to blby nemoct usnout,me to delá když jsem přetažená a nebo mam nervy

s tema rodičema mam dnes čerstvy zažitek..tchyne krmila a mali už nechtel dopit flašku a ona mu to furt nutila,rvala to donej nasilím,i když jsem ji řekla že to nemusí dopit,nedala si říct a prcek to pak vyblindil všechno ven :angry:
19. srp 2009 v 15:23  • Odpověz
petrach to je mazec pri tom ty uz si zaslouzila matka :grinning: tak by na tebe mohla dat :angry:
Mareka ahoj, to je skvele ze malej je tak hodnej, gratulujeme ke ctyrem mesicum. :slight_smile:
19. srp 2009 v 15:55  •  1 dítě  • Odpověz
Holky, to je fakt sranda s tím nářečím.

Vikulko, to my než se sejdeme na Sázavě, tak budeme šedivý. Nejezdim tam moc často, pokud můžu, tak se tomu od porodu vyhnu, ale zase když tam pojedu, tak si nemůžu moc dovolit někam jít, to by byl oheň na střeše, že jsem na Sázavě a netrávim ten čas s mamkou. Jo, jak řikam, až budeme šedivý. Dřív jsem tam bývala třeba i dýl, když naši jeli na dovču, tak jsem jim hlídala psa a kočku, jenomže si teď pořídili psa, kterej není vhodnej k dětem, takže hlídat nemůžu, protože by Ančovičku zakousnul, nebo nakousnul. No prostě, všechno je jinak.

Zdravím Mareku, super že si nám napsala novinky. Tešíme se na podzim až tu budeš s náma klábosit.
19. srp 2009 v 17:28  • Odpověz
Zdravim Mareku. To je dobre, ze Davidek pekne roste a je hodny :slight_smile:

Ja jsem dneska byla v praci, docela jsem se tam zdrzela. Dala jsem si s kolegynkama obidek, pak jsem obesla kramky na budejovicke, koupila prckovi v Jumbo-jet moc pekne bodynko a pak jsme meli spicha s tatkou na Chodove a sli jsme domu pesky, takze jsme dorazili domu az kolem 19 hod. Prcek spinkal odpoledne jen chvilku, tak byl nejaky pretazeny a protivny, ale doufam, ze snad bude spinkat celou noc :confused:
Zitra odpol nas cekaji kyclicky, tak jsem zvedava. Snad to bude v poradku :confused:
19. srp 2009 ve 20:27  • Odpověz
Slunicka ja dnes stihla spoustu prace. Sklizela drevo a natirala podbiti na domecku. Melinka je v lehatku a prska a my sledujeme rychle a zbesile 3 :slight_smile: No ja u toho neco prichystavam pro zitrejsi jednani ohledne pozemku co mame koupeny a vyrizujeme k nemu cestu- tak Melinku bude hlidat segra a ja rano o pul sedme valim do Zlina :frowning2:

Hrusti to jste meli krasny den - dej vedet jak dopadly kycle ale snad to bude ok.Budeme na Vas s Melinkou myslet :slight_smile:

Mareka ahoj - je dobre ze se Vam dari a Davidek je zlaticko. A gratulujeme ke 4 mesicim :wink:

Peti taky dobre s tou tchyni :wink:
19. srp 2009 ve 20:55  • Odpověz
Ahoj holky,
tak už mám pacienta doma :slight_smile:

Holky, včera mi Natálka málem spadla, ale na poslední chvilku jsem zachránila situaci, ale stejně se hrozně polekala a plakala a já taky a pořád jsem se jí omlouvala :frowning2:
No, naštěstí se nic hrozného nestalo, ale ještě teď mě tluče srdce, když si na to vzpomenu :astonished:

Holky, řeším jídelní židličku, máte už vy vybráno?
19. srp 2009 ve 21:11  • Odpověz
Bemo to nam malej spadl z gauce, muj ho neuhlidal a malej jak se pretacel na brisko tak se pretocil do vzduchu a spadl na brisko. Nastesti mame nizkou pohovku a pod ni koberec. Malej plakal ale nastesti mu nic nebylo. Byla sem na manzu strasne nastvana. :angry:
Jani ty si hotovy kutil :grinning:
Hrusti bezva den :slight_smile: My jidelni zidlicku neresime, zatim ho budu krmit v lehatku a pak se uvidi.
19. srp 2009 ve 21:24  •  1 dítě  • Odpověz
mareko super zpravy,diky že ses ozvala at vime jak se vede,tak at zž je ten podzim :wink: odpočineš a budem klabosit ju??? :grinning:

bemo tak si tatku užijte,neni to občas na škodu byt vic spolu :wink:
co Natynka delala????

jani at ti dobře dopadnou uřady,to nesnášim,ale občas to musí byt
teda s tim dřevem jsi me připomela nas před 14 dny :grinning: ale natirat podbití to už teda nedelám,bych spadla z lešení..ty jsi fakt čislo akční,tvuj si moc dobře vybral :grinning:

hrusti zitra držim palce at vas vyřadí z kyčlí :wink:
19. srp 2009 ve 21:51  • Odpověz
My jdem na kyčličky v pondělí ve 13:15, tak snad bude vše v pořádku.. hrustince, držím pěstí.
bemo, no, u dětí je to rychlý, ještě, že už nejsou prťata. Když jsem si malou přinesla domů, pořád jsem brečela, že mi někde spadne :frowning2: Byla fakt malinkatá. Vlastně Vy jste tu neměl nikdo miminko pod 3kg, jen šimonek..
jaani, Ty jsi akčňačka :grinning: Mně už snad zítra dojde kafčo, dochází mi šťáva :grinning:
peto, jj, 48 hodin, tzn. že to může mít na 3x tu první lžičku, to je jen 125g sklenička.
ahoj marek, to je fajn, že se daří... Přeju vše nej k pidi narozkám Davídkovi. A Vy už můžete bobíka? Všude říkají, že dřív jak v tom 8.-9.měsíci být nesmí kvůli velkýmu podílu bílkovin nebo jak je to? :astonished: Může nemůže?
Jinak my dnes měly květáček a neblinkal se :slight_smile:
19. srp 2009 ve 22:06  • Odpověz
Peti, já jsem ji držela v ruce, přehozenou přes rameno, na brknutí a druhou rukou jsem jí utírala pusinku a ona se prudce zaklonila dozadu, tak jsem ji zachytla tak tak v letu a ona se opřela hlavičkou o bok přebalováku a překulila jsem ji na pultík, ale málem mi spadla vedle přebalováku a tam je trubka od topení.
No, v tu chvíli by se ve mě krve nedořezal, fakt jsem byla vyděšená a Natálka hrozně plakala, ale ona řvala už před tím, protože byla přetažená. Tak ji nakrmila a uhoupala na baloně a furt jsem se jí omlouvala a bulela u toho jak želva. Pak jsem měla všelijaké představy co by kdyby.
No, ale naštěstí se nic nestalo.
19. srp 2009 ve 22:11  • Odpověz
bemo, to vypadá děsně :frowning2: Hlavně, že to dobře dopadlo :wink: Netrap se tím, ale chápu, že to děsí..
19. srp 2009 ve 22:14  • Odpověz
Holky, co je to vaše kafčo?
Já piju čím dál víc kávy a už mě štve, že do sebe liju tolik kofeinu, ale bez dopingu nefunguju.
Potřebuju nějaký zdravý, ale funkční doping.
19. srp 2009 ve 22:17  • Odpověz
tak na mě se ty matky nějak dohodly či co. Odpo jsme vyrazili na chatu se vykoupat a byla tam tchýně s tchánem a dobrý. Obvyklý řeči typu nemám zavřít okno, aby na ni netáhlo? jsem s úspěchem ignorovala a bylo to. Pak jsme se šli s Petrem vykoupat, malou hlídali babička a děda. Pařilo slunce jak blázen, tak byla malá jen v plence. Tak si plavu a plavu a najednou slyším, jak se mě máma ptá: "Zuzi, nemám jí dát ty šatičky, už je nějaká studená". Tak jsem na ni křikla, že jí je oblíknu, plavala jsem ke břehu, vylezu a ona už drží šatičky v rukách a chce je dát Verunce. Najednou mi to prostě přišlo líto, tak jsem řekla, že jí je oblíknu sama. A tchán mi říká: "Zuzanko, ty jí je neoblíkej, vždyť jsi mokrá, to by malá nastydla" Máma mi povídá, že jí je obleče sama, aby malá nebyla taky mokrá. Upozorňuju, že když mi tohle říkali, tak jsem se sušila.... Takže jsem nasraně řekla, že já tam vlastně vůbec nemusím bejt, a že když jí utírám po koupání, tak jsem taky mokrá a odešla jsem. Petr jim NIC neřekl!!! Takže jsme se pak trošku chytli, že jim neumí ani nic říct a bylo to.... Jsem asi divná, ale mě to tak naštvalo, že jsem se potom i rozbrečela. Jako nemoct šáhnout na vlastní dítě to je trošku moc. Ono to asi takhle nevyzní, neznáte tchánovce a jejich názory, ale přijdou mi, že jsou JINDE!!! Při první návštěvě mi řekli, ať se jdu posadit do obýváku, ale ať se nebouchnu do hlavy o konferenční stolek!!! :confused: Nevím, jak by se mi to podařilo, ale budiž!!! Za celé odpoledne jsem měla malou jen deset minut na kojení, vůbec mi jí nepůjčili :angry:
19. srp 2009 ve 22:24  • Odpověz
bemo, teda to je hroznej zážitek, hlavně, že se nic nestalo!!! Já bych brečela taky jak želva :pensive:
hrusti, ať vám dopadnou kyčličky na jedničku!!! Užili jste si super den :slight_smile:
Jani, ty jsi nezmar. Držím palce, ať to zítra na úřadech všechno vyřídíš :slight_smile:
Malá přes den spala hodinu, jinak ne a teď mi tu pořád rajtuje... Je to asi perpetum mobile nebo já nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale docela mě to už nebaví, potřebuji ještě něco udělat a ona se teda k spánku fakt nechystá :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. srp 2009 ve 22:29  • Odpověz
Zuzi, to musí být hodně stresující. A naprosto Tě chápu, mě by to taky vadilo a dost, ale já bych se ozvala a hlavně bych šla malou obléct a mohli by se třeba postavit na hlavu.
Moje tchyně se naopak bojí na malou sáhnout, protože ví, jak jsem háklivá a stejně tak i s drahocenýma radama šetří, protože mě zná a ví, jak vybouchnu.
I mě by to rozbrečelo a hlavně bych řekla manželovi, že mi to vadí a aby se rodiče krotili.
19. srp 2009 ve 22:44  • Odpověz
bemo, je to stresující, hlavně, když se za mě Petr nepostaví :angry: On je na to zvyklej, třicet let tyhle hemzy poslouchá, takže je zdegenerovanej a pouští to jedním uchem tam a druhým ven. On to prostě už nevnímá, takže si myslí, že kecám!!!! Prý to dneska neslyšel, tak jsme se rafli. A tchýně na mě medovým hlasem potom: "Zuzanko, nechceš tu na pár dní zůstat, aspoň by sis odpočinula!!!!" Oni jsou fakt naprosto nedotejkaví!!!!! Tam bych si fakt neodpočinula, tam by pro mě maximálně přijeli z Bohnic :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže na to kašlu, já jsem furt chtěla být hodná, ale po týhle zkušenosti prostě budu tvrdá. Dneska jsem na ně vyjela docela dost a budu to praktikovat dál s tím, že si to prostě budu dělat tak, jak chci já!!! Dneska mě to zaskočilo, proto jsem odešla, protože mi vyhrkly slzy do očí, ale příště se to nestane!
19. srp 2009 ve 23:19  • Odpověz
Ahoj Zuzi,
no ty babiny jsou fakt na palici! No my jedeme koncem srpna na pout ke tchanovcum a jsou pozvani i mi rodice. A manza mi vcera rekl, ze pry at reknu moji mame, at nepocita s tim, ze bude mit Honzika, protoze Honzik jede na navstevu k jeho rodicum. Tak jsem se nakrkla a rekla jsem mu, ze jeho rodice se stejne o Honzika nezajimaji, ze ho videli dvakrat a ze moje mama si na nej bude moct sahat jak chce, protoze je porad lepsi, kdyz na nej dela budliky nez kdyz se o nej nezajima! Chapete to?

No, nebudu se rozcilovat, takze vam vsem preji hezky den!
:grinning:
20. srp 2009 v 07:56  • Odpověz
ahoj holky,

K těm babičkám,u nás tchýně je uvědomělá a vezme si Kačku jen když jí ju dám nabo pohlídá,když si odkočím nebo tak,ale sama jí nevytahuje,no stalo se to možná jen tak 2x za celou dobu,ale moje máma se ani nezeptá a pak s ní mává,přehazuje ze strany na stranu,že pak blinká a já mám kolikrát strach že jí spadne,protože Kačka ted dělá různý výmiky jako od Bemy Natálka...Ale naštěstí se to mojí mámě nebojím říct,až si přijdu,že jí moc okřikuju,ale fakt mám o malou strach,protože se můžou stát různý věci a pak by člověk měl ze zdravýho miminka třeba mrzáčka nadosmrti :frowning2:

Takže se Zuzi fakt neboj něco říct,je to přece tvoje holčička :wink:

Jo a hned týden po smrti Míťi si tchýně koupila novýho pejska a sice Boloňského psíka, či co..taková bílá kulička to je a jmenuje se Aňa :stuck_out_tongue_closed_eyes: No snad už aspon nebude smutná.Zítra jedem zas na 3 dny na chatu, tak fenku uvidím :slight_smile:

Dneska tu mám zase hafo práce..moc žehlení ,umýt zem aj.. a možná konečně zkusím to Tiramisu...snad to všechno zvládnu :sweat_smile:

pěkný den
20. srp 2009 v 09:52  • Odpověz
Ahoj holky,
no, já už jsem trošililinku vychladla, ale opravdu budu už hnusná. Ono já spoustu věcí přecházím, ale jednoho dne pohár mé trpělivosti přeteče a já už nebudu ta hodná Zuzanka :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ten den nastal včera, takže se mají na co těšit! Já ze sebe nenechám dělat nesvéprávnýho kreténa. Stačí, že tak zacházejí se svým vlastním synem!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. srp 2009 v 09:53  • Odpověz
Ahoj holky, Hrusti drzim moc palce na kyclickach. Buni bolonacek je moc hezkej, ma ho sousedka. Na me je to sice maly, ja sem na ty velky psy :grinning: ale je roztomilej.
Hrusti to je drsný co rekl tvuj manza. To ja bych se do nej pustila i kdyby se oboje rodice staraly stejne. :angry: Jak ti muze nakazovat kdo bude Honzika chovat.

Zuzik dej si neco dobryho at sklidnis nervy. Jinak gratulujeme Verunce ke 4 mesicum :slight_smile:
20. srp 2009 v 10:10  •  1 dítě  • Odpověz
Dneska jdeme v pet na profi foceni i se psem :grinning:
20. srp 2009 v 10:11  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky zlaticka zdravim z chaloupky je tady krasne a manza je super. Bemo hlavne zese nic nestalp taky mam z padu strach. Zuzilk presne to mam s tchanovcema taky ale nastesti uz to celkem pochopili a nekecaj do vseho.ale manza nic nerekl . Hóky potrebovala bych taky to kaficko kdyby jste nekdo objednaval tak se pridam a poslu penize. Mejte se krasne
20. srp 2009 v 10:35  • Odpověz
ahoj slunicka,

urady se daly - jen musim sepsat zadosti ale vypada to nadejne a snad nam to vyjde. Chytla jsem dva mile pany - byla jsem totiz na dvou uradech, takze docela litacka ale snad to je k dobru :slight_smile:

Bemo teda tohle me Melca taky dela - ted uz ty mimca jsou ohybnejsi tak musime davat vic bacha. Hlavne ze jsi vcas zareagovala a mala ti nespadla. Me Melinka jednou udelala ze si sedla a vymrstila se rychle do zadu a bouchla se do hlavy o plovoucku - i kdyz byla na dece tak to hrozne zadunelo ale ona se tomu smala a v posteli me to dela porad :frowning2: Tam sice pada do mekeho ale i tak se bojim aby se to nenaucila delat az bude sedet poradne sama :frowning2:

Anitko uzijte si chaloupku - je fajn ze se mate dobre.

Andy doslo ti uz to kafi? Me to prijde vzdy do druheho dne - maji na dopravu dva dny ale vetsinou to prijde do toho druheho. Tak kdyz to do zitrka neprijde tak tam radeji cinkni - opozdenou zasilku jsem jeste nemela. :slight_smile:

Anitko kdyby jsi chtela kafco bez registrace tak se dohodni s Karcou - ta si ted objednavala. Jinak kdyz budes mit registraci tak si to muzes sama primo z Budejovic a na dobirku za 135 ti to poslou - muzes platit i na ucet. Jen si vyber jake kafco chces - maji vic druhu. Jo holky ted je nove kafe 3v1 s cordycepsem a je vyborne - lepsi nez vita. Jen misto reishi je tam cordyceps (prirodni antibiotikum).

Jdu poklidit - dneska ma dorazit tchyne - ani na ni nemam moc naladu - ona strasne piska kdyz mluvi tak me pak vzdy zvoni jeste pul dne v usich. :grinning: Ale za to ona nemuze tak to musim prezit :sweat_smile:
20. srp 2009 v 11:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.