• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
jj, buni, malá měla úúúplně chlupatá zádíčka - byla jak orangutanek ani nevím, kdy jí to zmizelo :slight_smile: Ouška má trošinku chlupaťoučký ještě teď, ale už aspoň nejsou černý :grinning:
Holky a jak ohříváte ty příkrmy - třeba tu mrkvičku v lahvi? Já jsem to četla a je tam napsaný, že z té lahvičky mám odebrat 4 - 6 lžiček a ohřát je v mikrovlnce nebo ve vodní lázni...
1. zář 2009 ve 22:06  • Odpověz
Ahoj holky!
Tak u nas se dneska spinkalo do 6 hod rano :astonished: Ale pak uz nechtel spinkat, tak asi upadne do spanku driv nez obvykle. Jinak koukam, ze jsme asi jedini, kdo zatim nedavaji prikrmy :grinning:
Dneska nas ceka druha hexa a kontrola ve 4-mesicich, tak to prokonzultuju s dr. Honzik se ted zlepsil s tim papanim a nehlasi se hlady, tak nutne nemusime davat prikrmy. Doufam, ze to vydrzime do ukonceneho 5.mesice :grinning:
Zuzi, jj, presne jak pises, ze zacatku se dava jen par lzicek, ja to budu asi ohrivat v ohrivaci, ale jinak muzes v mikrovlnce nebo vodni lazni. Delaji se i lzicky s tepelnym senzorem, ktery ti ma ukazovat jestli je to teple nebo studene. No a nejdriv davas par lzicek a pak mlicko a postupne navysujes davku zeleninky tak, aby byla jen zeleninky a mlicko ne, nebo jen trochu. Ale kazdy prcek je jiny a nemusi mu ze zacatku mrkvicka chutnat, takze ti sni treba jen lzicku nebo naopak by snedl celou sklenicku :wink: :grinning:
2. zář 2009 v 07:29  • Odpověz
Ahojky :wink:
začínam byt ranni ptače :grinning: už mam domyte ty dve okna od včerejška :wink: ale noc nic moc,mam pocit že vubec nespím,dnes vyvadela Eliška,ma ucpany noc a řvala kvuli ryme :unamused: to je i na ni moc,tak doufam že nebude nemocná :unamused:

ja ohřívam v mističce v mikrovlnce,a zbytek nechavam v lednici v te sklince
píšu s malím a furt mi tu tuká,se mu to moc líbí :grinning:
2. zář 2009 v 08:14  • Odpověz
ahojky

hrusti my jsme taky ještě bez příkrmů. až od uk. 5.měsíce.

já mám ohřívač na lahve ale na nějakou divnou velikost aventky se mi tam nevejdou a ty skleničky s výživou taky ne tak je na prd

my jsme spali od 20.00- 4.15, manža mě neprobudil tak jsem se ani neodlíčila uf no aspon jsem se vyspala dostatečně a za hodku mažeme pro nutroš už mi dochází . odsála jsem 40ml :grinning: tak dostane frtana k tomu. :grinning:
2. zář 2009 v 08:17  • Odpověz
chci se zeptat malej chce být u mě jakoby v sede smerem ven nevíte jestli mu to může nějak uškodit jako na páteř snažím se aby spíš jako ležel ale nejvíc se mulíbí když vidí ven . v hluboké korbě mi dost pláče nevidí ven a je z otho nervozní. už aby jsme přešli na sporták. :slight_smile: kdy plánujete přechod na sporták
2. zář 2009 v 08:20  • Odpověz
Anitt, me se taky Honzik zacal sam od sebe zvedat, kdyz ho mam na sobe, ale do uplneho sedu nejde. Pokud to dela sam, tak by to snad nemelo vadit, ale nevim. Muzu se na to zeptat az pujdu na rehabku, ale to pujdu az za dva tydny pac jsme byli vcera :wink: Ja davam Honzika v kocarku na koniky, protoze mi tam uz nechce lezet, jen kdyz je utahany nebo spinka. Taky uz se tesim, az budeme jezdit ve sportaku :slight_smile: Ja pocitam, ze tak od rijna bysme mohli zacit jezdit :slight_smile:
2. zář 2009 v 09:17  • Odpověz
Anitt, ja mam ohrivac od Tefalu a ted jsem zkousela, ze ty sklinky s prikrmem se mi tam v poho vejdou. Vejdou se tam i flasticky od Nuku a ty vetsi od MAM, ale ty mensi od MAM jsou baculate, tak ty mam taky problem je tam zandat, musim je do toho kosicku, co drzi flasticky vzdycky trosku vmacknout :sweat_smile:
2. zář 2009 v 09:21  • Odpověz
Holky, tak jdeme 16. zari na vitani obcanku. Uz se tesim :dizzy_face: Snad bude prckovi kosile, co jsem mu koupila :sweat_smile:
2. zář 2009 v 09:27  • Odpověz
je hrusti a my pořád vítání nedostali pozvánku ach jooo :unamused:
2. zář 2009 v 09:31  • Odpověz
My jsme ji taky nedostali, ale manza tam posilal e-mail a pani mu dneska odpovedela, ze mame pozvanku cekat kazdym dnem :wink:
2. zář 2009 v 09:32  • Odpověz
Ahojík holky :slight_smile:

Anit, určitě přijde, někde se dělá vítání občánků třeba jen jednou za rok. Jak jsme byli my s Nelinkou, tak tam bylo 26 dětí a některé už seděli, určitě jim bylo přes 3/4 roku :wink: Nebp je taky možné, že se u vás vítání občánků nedělá, prý to všechny obce a města nedělají. Ale koukám že jsi z Prahy, tak to určitě mít budete :wink:

Jinak nám je dneska přesně 1/2 roku, to to letí :astonished: a včera nám Týnka nastoupila do první třídy
2. zář 2009 v 09:44  • Odpověz
Ahoj holky, taky jsem hned po ránu psala maila na matriku, protže teoreticky už na nás měla vyjít řada. Taky jsem psala do darování, kdy můžu začít zase chodit, a i když nekojím, tak musí čekat na půl roku po porodu.
Malá má dobrou rýmu, celou noc tam chrochtá a to máme jít dnes na poslední hexu, takže ji asi dr.nenaočkuje :frowning2: Tak za týden. Jinak dnes spala od 10 - se ji nějak nechtělo usnout, furt čuměla kolem, ale za to až skoro do 6 :slight_smile: Udělala jsem ji tu kaši hutnější, taky po ránu pak snědla jen 100ml. Holky, opravdu mi zase zlobí s jídlem, už to tu dlouho nebylo :unamused: Doufám, že to bude jen nějaký období zas a pak to přejde. Jako příkrm a kaši dá kolikrát krásně, ale mlíko teda nechce moc. Mi přijde kolikrát, že ho nechce tahat, jak je teď zvyklá na lžičku. Tu hutnější kaši jsem ji taky dávala včera lžičkou, ale ta teda otvírala pusu :grinning: Tom říká, že prostě není mlíková, že ji prostě mlíko nebere, jáí bych tomu i věřila :frowning2:
V noci se mi zdály dva děsný sny. Nejdřív, že jsem si našla mladýho krásnýho kluka :astonished: a pka druhý po ranním krmení, že Tom má nějakou milenku a chce nás opustit a pak jsem se s ním hádala kvůli malý, že jsem mu jí nechtěla půjčovat, jeho roidna mi řekla, že se o ní nestarám.... No fuj, ještě, že to jsou jen sny :pensive:
Do sporťáčku plánuju koncem října taky. Malá u mi chce taky sedět, zkusím Vám sem hodit jednou video, co dělá :grinning: Dělá to už přes měsíc, pak s těma nohama jak na mě pořád visí, ale v korbě se ji zatím líbí, ale musí mít dole střechu, jinak taky prostestuje.
ambret, Nelče blahopřejem :wink:
anitt, hezký fotečky.
zuzi, malá má stejný body z chereoke, akorát mi máme takový overal :wink:
2. zář 2009 v 10:06  • Odpověz
Dobré ránko, gratulujeme Nelince k půl roku :slight_smile: a Tynce ke skolicce.

Ja vzdycky z te sklenicky odeberu a ohreju to v mikrovlnce a zbytek dam do lednicky.
Holky uzijte si vitani. U nas se moc nepochlapili byla jsem z toho docela zklamana.
My uz ve sportaku jezdime, ale malej se mi proste nevlezl do korby. Ale mam ho uplne na lezato. Nevim presne Anitt jak jsi to myslela, ale ja treba kdyz mam malyho na kline a on se mi porad predklani, sam a ruckama se drzi me. No snad mu to neublizi.

U nas noc nic moc. Malej usnul v osm a probudil se o ctvrt na dvanact, nakojila sem ho, ale porad se kroutil a knoural, pak se mi dokonce otocil na brisko, ale porad u toho spal. No tak sme zapasili az do tri a pak jsem mu udelala nutros a to spal hezky az do sesti. Ja uz asi fakt nemam temer mlicko. Ach jo, kde jsou ty casy, kdy jsem malyho v noci jen nakojila a bylo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem pekne nevyspana.

od kdy si mylite ze mu muzu zkusit dat na noc kasi?
2. zář 2009 v 10:16  •  1 dítě  • Odpověz
jdu zkuknout fotecky
2. zář 2009 v 10:20  •  1 dítě  • Odpověz
misi, možná nemléčnou už dej, udělj ji ze svýho mlíčka, zkus si něco odsát, ale 150ml asi nedáš,že? :frowning2:
Já tam hodila nové fotečky.
2. zář 2009 v 10:24  • Odpověz
Andy ani nahodou. Koupila jsem bananovou od Hami, je od 4 mesice. Tak by to melo byt v pohode. Asi to dneska zkusim.
Zkukla jsem vsechny fotoalba, uzasny fotecky. Andy jak mala pojida postylku to je super a ta beruskova podlozka v kocarku :grinning: Buni mala je frajerka v te ksiltovce :wink: Petrach malej je uzasnej na te hraci dece, krasne se smeje a vubec vsichni mate krasny prcky.
2. zář 2009 v 10:53  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky,

tak malá mi včera usnula až v jedenáct - spinkala dost přes den, tak si asi myslela, že v noci už spát nemusí :grinning:. No ale probrala se až v sedm a od půl osmý jsme chrněly až do 10.40. Teda já, malá spala až do jedenácti :grinning: Dneska jdeme na první hexu, hurááááá. Akorát teda nevím, jestli nám ji dá. Před dvěma týdny jsme byli v tom kalmetizačním centru a tam mi řekli, že ji můžeme za týden nechat oočkovat. Ale mě se to zdá pořád takový červený, hnis tam teda nemá, ale to před 14dny taky neměla a v tom centru jí to propíchli, protože měla hnis uvnitř. Ale to já fakt nepoznám, tak na to musím upozornit dr. Jak vám vypadalo to očkování po TBC, když vás dr. očkovala hexou?
Anitt, my taky ještě nedáváme přikrmy, mám koupenou jednu lahvičku, co koupila tchýně aktivistka, ale chci se poradit s dr. Trošku ještě kojím a k tomu dávám Nutráč, tak se mi zdá zbytečný jí dávat příkrmy. No, uvidíme, co nám řekne. Jinak to co píšeš, nám malá předvádí už hooodně dlouho. Začala se takhle zdvihat v lehátku i na rukou. Dělá to tak už dva měsíce... Prostě ležet nechce. V kočárku teda leží na zádech a do deseti minut je tuhá, tam se jí líbí :grinning: Nějak jsem neřešila, jestli tak může být nebo ne. Myslím si, že když to dítě na to má sílu, tak to prostě dělá. Tohle nějak nehrotím, prostě se chce zvednout, tak se zvedne. :sweat_smile:
Misi, jj, to kojení je mnohem pohodlnější :slight_smile: Já teda dávám Nutráč večer a vydrží spát celou noc, takže se mi prsa do rána nalijou. Ale tuhle se mi stalo, že mě ve čtyři vycucla a v sedm jsem musela dávat Nutráč. Po celou dobu byl řev, že má hlad :frowning2: Dřív jsem vyndala jen prso a bylo.
Andy, my nakupujeme hooodně v Cherokee a chtěla jsem jí koupit taky takový overálek, ale doma jich má spoustu a neměli tam větší velikosti, takže snad příště. Jsou k sežrání :slight_smile: Fotečky jsou super, jak papá ty žbrdlinky :grinning: :grinning:
Ambret, gratulace Nelince k půlročním narozeninkám a Týnce ke vstupu do školy :slight_smile: Jak to zvládla?
Hrusti, teda co ještě nevymyslí :wink: Lžičky s tepelným senzorem, o tom jsem fakt nikdy neslyšela :grinning: No, asi to budu ohřívat v misce v mikrovlnce to velké množství :grinning:
2. zář 2009 v 11:57  • Odpověz
Ahoj holky,
tak dnes už je mnohem líp. Zatím si dáváme jen suchou stravu, ale už snad bude dobře. Byli jsme se projít a Naty byla celou dobu vzhůru a snažila se opět posadit se, nevím, zda nemám dát už sporťák, sice máme v korbičce polohování zádíček, ale asi nám to nestačí a chceme mít víc přehled. No, hold máme zvědavé miminko.

Natálka měla pře chvílí záchvat smíchu, ale úplně neuvěřitelný a spontání, bylo to nádherný a já se řezala s ní, tak manžel rychle běžel pro kameru a natáčel. Fakt něco úžasnýho :grinning:
2. zář 2009 ve 13:02  • Odpověz
Zuzi, ja jsem je koupila od firmy MAM, na ktere posledni dobou docela ulitavam :grinning:
2. zář 2009 ve 13:06  • Odpověz
hrusti, a kde se ty lžičky dají koupit? Já vůbec tohle nějak neregistruju :grinning:
bemo, to je super, že to máte nahraný :grinning: Když tohle Veru dělá, tak jsem doma sama a než dojdu pro foťák, kde se může i nahrát video, tak je po smíchu a jen zvědavě kouká do objektivu :grinning: Ale slyšet jí, když se řeže, to je fakt něco krááásnýho :slight_smile: I když pravej záchvat smíchu jsme ještě asi neměly :grinning:
2. zář 2009 ve 13:10  • Odpověz
Bemo me to prijde jeste brzo, ja dala sportak v peti mesicich a mela jsem spatne svedomi, ze je to brzo. Ale uz se proste pak do te korby nevlezl.
Dneska jsem malemu dala zbytek mrkvicky tak to spapal krasne, tak jsem mu ohrala jeste trochu brokolice a ta teda absolutne zadny uspech, zacal mi u toho narikat ze to teda ne. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No zkusim to jeste zitra.

Jak to delate kdyz jim neco nechutna, snazite se jim to nacpat?
2. zář 2009 ve 13:14  •  1 dítě  • Odpověz
Zuziku, Vyrobky Mam maji bud v DM nebo v Globusu. Tak mrkni :wink: Maji i super male lzicky kdyz zacinas s prikrmy a neni to drahe. My ted mame vsechny lahvicky od Mamky :grinning:
2. zář 2009 ve 13:18  • Odpověz
Taky ještě nechci sporťák, schválně jsme kupovali větší korbičku s polohovacíma zádíčkama a ono to té naši kukačce nestačí.

Misi, když jsme dali poprvé brokolici, tak ji Naty taky prskala a plivala, no, žádný úspěch a druhý den jsem to zkusila znovu a celkem to šlo a potom už jí jela jako mrkvička.
Asi zjistila, že nic lepšího nedostane, tak dala zavděk i brokolicí.
Mám tak trochu odstrašující případ od své kámošky, mám osmiměsíční dceru a první příkrmy, které dala byly broskve a meruňky a banánky, no prostě samé sladké a pak se hrozně divila, že nechce zeleninu a teď malá zláduje na posezení celý koblih a k obědu má řízky atd.
2. zář 2009 ve 13:23  • Odpověz
ja mam doma dudliky mam ale malej je nechce,u nas jde nuk a flasticky avent
2. zář 2009 ve 13:24  •  1 dítě  • Odpověz
Tak jsme z5 od dr. a nenaočkovaný, páč malá je zahleněná, takže má mucosolvan, stejně to ode mě chytla, to je hrůza, jenže se mnou ten kontakt omezit prostě nemůže :frowning2: Proto asi nechce jíst :unamused: Má 63cm a 5860g, hlavička 40cm.
misi, já ji to dávám do tý doby dokud trochu ještě polyká, jak už nepolyká a vzteká se, tak končím. Páč to pak začne prskat a já nemám neopren :grinning:
hrusti, já mám ty lžíčky taky, ale já nakupuji v Pompu, mají tam nespočet různých značek všeho :slight_smile: Tyhle 3malinkatý stály 50Kč
2. zář 2009 ve 13:27  • Odpověz
bemo jj to bych taky nikdy nedala prvni sladke. Zitra zkusime brokolici znovu az bude mit hlad. :slight_smile:
2. zář 2009 ve 13:29  •  1 dítě  • Odpověz
Já ji teda sladký už dávám, ale tak jednou týdně a jen jeden den, zbytek dojídám já :slight_smile: . Jinak jí strašně jel masozeleninový příkrm. Brokolice ušla, květák ji dost chutnal a pak zeleninová směs a mrkev s jablíčkem. Dnes bude cuketa s brambory a mám tam ještě kukuřici s brambory. Kašičku dávám od Hami nemléčnou banánovou, zbytek dojídám zase já.
Jinak mi už zase přes dvě hodiny spinká, chuděrka, není ji dobře :frowning2: A musíme na rehabku kvůli tý hlavičce, že ji drží na šikmo :confounded:
2. zář 2009 ve 14:10  • Odpověz
Kdy jdete na rehabku? To bude dobry uvidis. Elino byl vcera taky nejakej spatnej, dokonce jsem mu radsi merila teplotu a odpo uz v pohode.
Ja nemyslela nedavat sladky ale nezacinat sladkym. Ja taky zacala mrkvi a brokolici, jeste tam mam spenat s bramborem a zeleninovou smes s bramborem, kvetak jsem obhlizela vcera ale mela jsem strach aby ho nebolelo brisko. Jo a jeste mi nekadil tak doufam ze to nebude problem :confused:
2. zář 2009 ve 14:48  •  1 dítě  • Odpověz
misi, nevím, ještě jsem se tam nedovolala :unamused: Já jsem dr.řekla, že ji nedrží rovně, ale na šikmo, tak mi říkala, že zádička má dobrý, ale na rehabce nám ukážou pár cviků na srovnání hlavičky. Neboj, on se ti vykaká, třeba 2dny ne, ale to bude jen přechodný a pK UŽ BUDE KAJDIT NORMOŠ. malou bříško nebolí, ale to má asi, že má ty probiotika v mlíčku :slight_smile:
2. zář 2009 v 15:21  • Odpověz
Holky, jsme zpatky od dr. Jsme oockovani druhou hexou, vazime 7,67 kg a merime 64 cm :astonished:
Muzeme davat prikrmy, ale tak do 6. mesice pry mam davat jeden druhy zeleniny a ovoce, max. smichat bramboru plus neco, ale masicko az po 6m.
2. zář 2009 v 16:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.