• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Andy, jsem se nasmála nad tím, že ses jí tam pořádně koukla :grinning: :grinning: :grinning:
3. zář 2009 v 19:16  • Odpověz
Andy toz ja nevim - ja tam poradne taky koukla a ma to nejake prilepene ci co - tu blanku. Toz jsem z toho na srajdy a zitra povalim jak plason k dr. :sweat_smile: Jako vytiram to tam, ale jen pri koupani a vodou ale olejicek nebo tak teda ee. Ach jo - to jsou zase stresy. Proc to ale nerekli v porodce ze se to musi delat az tak moc u tech pysku - me jebne. Se ze me stava citlivka ci co :confused:
3. zář 2009 v 19:24  • Odpověz
A Melca jak na potforu si tam nenecha sahnout - no jo nejsem chlap tak co by me ukazovala pipinu ze :grinning:
3. zář 2009 v 19:25  • Odpověz
Jaani, treba by ji ukazala manzovi :wink: :grinning:
3. zář 2009 v 19:38  • Odpověz
hrusti super fotečky :grinning:
holčiny to je trápení s těma holčičkama no nám to brzy taky začne nevím kdy tu kůžičku přetahovat přes pinďu tak se zeptám příště dr aby mu taky něco nesrostlo nebo tak uf.
3. zář 2009 ve 20:48  • Odpověz
holky, ježíši, neděste mě. Já tam po koupání jukla a teda nic slepenýho nemá :confused: Teda jako má normálně ty dva malé pysky (pidipysky :grinning: ) normálně od sebe :slight_smile: Já jí teda na tyhle pidipisky ani nesahám, jen okolo nich to vždycky vytřu ubrouskama, ale to je celý :confused: Jak se to teda má dělat správně??? Proč nám to neřekli v porodce nebo dr, že nás na to neupozirnily?
3. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz
zuzi ja to doted vytirala stejne jako ty jen vodou - jen okolo tech pysku a vypada to ze to ma nejake slepene. Pres to jsem ji nikdy nejezdila a v porodce rikali ze jen okolo tak jsem z toho taky takova nesva. No prejela jsem tam olejickem a pokud se to do rana neoddeli tak s tim zajdu radeji za vcas k dr nez ji to nejak sroste uplne. Ale sere me to - kdyby nekdo rekl at to mazu olejickem a tak tak to delam a neresim ted to ze ji to chudinku bude bolet. Jsem nasrana na vsechny dr - jestli ji to bude bolet tak at si me teda nedaruji :grinning:
3. zář 2009 ve 20:57  • Odpověz
já taky nechápu, proč na to nikdo neupozornil :frowning2: Teď abych se bála i tohohle. Se z toho asi picnu, teď teda nevím, jak to ošetřovat. Jestli můžu stále těma ubrouskama nebo jen vodou. :confused:
3. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz
Ahoj holky, tak už je mi líp, ale pěkně mě dnes bolela hlava, tak jsem si dala paralen.
Jo a kolem šesté jsem si dala kávičku a kolem sedmé to do mě najelo a začala jsem piglovat a teď jsem si konečně sedla :slight_smile:

Čtu, že probíráte holkám pipinky. Mě taky dali v porodnici instrukce, že mám otírat jen kolem dokola a všimla jsem si, že to má trochu slepené. Kámoška mi řekla, že jí zase v porodnici řekli, že to tam musí jednou týdně přetřít vevnitř, aby se ty pidipysky právě neslepovaly.
Takže už nějakou dobu vytírám a moc dobře to nevypadá, ale jdeme příští týden na 3. hexu, tak se zeptám a uvidím.
3. zář 2009 ve 21:32  • Odpověz
bemo a čím to vevnitř vytíráš? Vodou, olejíčkem nebo ubrouskama?
3. zář 2009 ve 21:36  • Odpověz
Dělám to ubrouskama, to mi poradila ta kamoška a oni to mají v pohodě, tak snad tím nic nepodělám.
Ale pěkně mě to štve, od čeho tam ty sestřičky a doktorky jsou!!!!!! Kdo jiný to má vědět, než oni - profesionálové :angry:
3. zář 2009 ve 21:39  • Odpověz
hm, tak to to budu dělat taky, ale teda štve mě to :frowning2: To je fakt v pr..., že o tom nikde neříkají :angry: Já jsem ani nevěděla, že se něco takového může udělat :frowning2:
3. zář 2009 ve 21:54  • Odpověz
Holky, mě to taky štve... Já jsem to jen jednou a to ještě před porodem četla tady na koňovi, že by se to mělo občas projet olejíčkem. V porodce nám řekli, že buď čistit po koupání mázek olejíčkem nebo ubrouskama. Vím, že ze začátku jsem se bála, tak jsem to dělala strašně pomalu a opatrně, tak si pamatuju, že je měla v poho a pak už časem jsem to dělala automaticky a nezkoumala to, ono jak píše Janča, Beruna se pak moc nedala, ale nějak předevčírem jsem se mrkla víc a koukám, že to má nějak přilepený a tak říkám třeba to má asi tak být, ale raději jsem mrkla do jedné diskuze a tam právě mamina popisovala, že to malá její měla, a že to postupně oddělovaly... Jen se mi zdá, ale divný, že když se to stává, tak proč to dr.nekontrolují a neupozorňují? Jen jsem si představila, že by ji to měl někdo trhat a už jsem plašila :astonished: Já taky všechno moc zkoumám :unamused: No a pak, že holčičky jsou bezúdržbový :frowning2:
3. zář 2009 ve 21:58  • Odpověz
Dobrý den, mám čtyřletou dceru a ta před dvěma roky měla slepené stydké pysky. Už to má zase vše v pořádku. Jen jsem se chtěla zeptat, jak je to možné, že se jí to stalo. Bylo mi řečeno, že je to špatnou hygienou, ale malá se koupe každý den. Umývá se houbou. Mám strach, že se to bude opakovat a kontrolovat ji pořád nemůžu, jelikož se pomalu začíná stydět. Také mám strach, že se to může objevit i u její mladší sestry. Jak tomu můžu zabránit? Prosím poraďte mi.

MUDr. Drahoslava Krhnounková:

Slepení stydkých pysků v dětském věku je naprosto banální záležitost, je způsobena tím, že genitálie holčiček nejeví žádné známky hormonální reakce a jejich sliznice je tvořena jen slabou vrstvou buněk, Pokud pysky zůstanou u sebe např. 7-10 dnů, je možné, že buňky sliznice přecestují na druhou stranu a utvoří srůst.ten se rozručúšuje v ambulanci štětičkou s krémem, výkon je trochu bolestivý, ale účinný a krátkodobý, 1-2 sekundy. Po výkonu musíme buchtičky pečlivě mazat, aby poraněné sliznice opět nesrostly a jako prevence nadále alespoň jednou týdně pysky od sebe oddálit, Zhruba kolem 9. roku věku začínáse spouštět hormonální aktivita, v té době sliznice zduří, budou povleklé mléčných sekretem a srůsty se již netvoří. Nedělejte si z toho hlavu, jsou holčičky, která chodí opakovaně na rozrušení srůstu, nemá to nanic vliv. V případě, že by srůst byl již kožovitý, udělá se krátký výkon elektickou jehlou v místním znecitlivění sprayem
3. zář 2009 ve 22:09  • Odpověz
Ta odpověď mě úplně děsííííííí :astonished:
3. zář 2009 ve 22:11  • Odpověz
andy, díky za info. Takže až do devíti let věku budu jednou týdně pozorovat pipinku :confused: Výborně :frowning2:
3. zář 2009 ve 22:16  • Odpověz
Trochu děsivá odpověď.
Tak jsem zvědavá co mi na to řekne Dr.
Ale fakt na prd ti doktoři.
3. zář 2009 ve 22:24  • Odpověz
Ještě jsem projela diskuzi a prej může pomoct bepanthen... Je to prej trend papírovek, vysušují sliznici :pensive:
3. zář 2009 ve 22:26  • Odpověz
Tak zase bezúspěšně, zkoušela jsem manžela navnadit na manducu a ukazovala jsem mu fotky z nosenideti, ale prostě ne, ne, ne :frowning2:
Se té manducy asi nedočkám, za dva měsíce mám narozky a furt opakuju dokola, že chci manducu :unamused:
Holky, kdo ji máte, líbí se v tom vašim mimískům? Manžel, že prý tam nemá výhled, že se v tom bude nudit.
A tomu já nevěřím.

Andy díky, zkusím to tím bepanthenem.
3. zář 2009 ve 22:41  • Odpověz
bemo, já taky neukecala na manducu :frowning2: prostě nemůžu, ale potřebuju něco na rychlé přeběhnutí do krámu, tak mi prošla aspoň klokanka od chicca, ale v tom ji nosit nemůžu, to je jen na chvilku :unamused:
3. zář 2009 ve 22:43  • Odpověz
Já se taky na klokanky dívala, ale ty jsou jen na chvíli jsou jen do 9 kg a to je na nic :unamused:
Ty jo Andy, nemáme my doma stejného chlapa?
3. zář 2009 ve 22:46  • Odpověz
ahojky holčiny

v manduce si malej vždy chvilku zvyká ale nakonec v ní usne a je spokojenej. je to moje záchrana když řve v kočárku :grinning: tak uproszřed uice vytahnu manducu a jde do ní :grinning:

dnwsní spánek do 3.00 a budíček v 6.00 malej ted chrní na mně :sunglasses:

bemo ty máš narozky v říjnu? jsi váha?
4. zář 2009 v 07:52  • Odpověz
Ahoj holky,
tak manduca je u nás super, když chce Ančí odpočívat. Ale je fakt, že Anče je zatím malinká a výhled z toho nemá. Teď používám půjčenou klokanku od sousedky, kdy Anča vidí dopředu, v tom je velice spokojená, takže trocha pravdy na tom je, že když chce miminko zábavu, tak je třeba, aby čučelo do prostoru, ne do hrudníku mamky. Anča je v manduce ráda, ale vždycky tam vytuhne ke spánku, když se jí nechce spát, tak v manduce velice protestuje, v druhé klokance je ráda kdykoliv, protože vidí. Na mimibazaru jsou tyto nosítka tak za 200,-, dávám do albíčka foto, jakou teď používáme.
K.
4. zář 2009 v 08:10  • Odpověz
Monco diky za info - ty jo ta odpoved me teda taky pekne desi - ze banalni zalezitost - jsou magori nebo co? Bych chtela videt jestli by byli v pohode kdyby jim nekdo mel jehlou rozdelavat pipku. Boze ja ty dr nekdy fakt nenavidim :sweat_smile: No Melca spi chudatko tak jak budu prebalovat tak zkusim ten bepanthen no a zkusim pockat asi do pondelka. Nase dr se s nicim nepare tak se bojim aby ji to neroztrhla. To bych asi umrela :frowning2: a ona jeste predemnou protoze bych ji zabila :grinning: Jo holky a taky maly se dela takova blanka jak kdyby do pochvy - jak kdyby od zadku smerem k prcine - takova blanecka. Nevite jestli je to normos? Ja si toho prave vsimla vcera a zda se me ze by to tam nemelo byt ale prd ja vim jestli to u deti muze byt ci ne.

No ja koukala na manducu a prijde me super ale spis na zacatek. melinka proste chce uz videt a je skoda ze ta manduca nejde dat tak aby byla zadama k tobe. Ja mam klokanku red castle - nosim ji jen kdyz jdu s hafanem a jde tam dat prave i tema zadama ke me a je fakt ze briskem ke me uz proste moc byt nechce. Ta klokanka je do 12kg, jenze to mame za chvili tak pak snad uz bude aspon trochu tapkat jinak me upadnou ruce :sweat_smile:
4. zář 2009 v 08:19  • Odpověz
Ahoj holky,
to je trapeni s tema detickama, co? Ach jooo.
U nas noc opet silena, maly byl od pulnoci do 2 hod vzhuru a porad se mlel v postýlce. Nakonec jsem mu udělala malou flastičku mlíčka, aby se ududal a usnul.
Ad manduca - manzovi se taky nezdala, ale ja jsem si ji objednala sama a zaplatila. Meli jsme ji parkrat na dovce, ale Honzik v ni moc dlouho nevydrzi. Nejdriv hrozne sranda,porad se chechta, pak mu zacne usmev tuhnout a zacne se odstrkovat a pak uz rve. A to jsem mu zapnula tu prodluzovaci cast, aby neco videl. Chci zkusit s ni priste jet na rehabku po te zkusenosti z tohoto úterý, kdy jsme prisli kvuli zpozdeji busu pozde :confounded: Ale nevim, jestli mi v ni tak dlouho vydrzi :unamused:
4. zář 2009 v 08:36  • Odpověz
Taky mi je divný s tim srůstáním, že se to víc neřeší, doktoři o tom vůbec neinformujou, jak kdyby se to nedělo, ale jak je vidět, je to hodně běžné. Mně to tady řikala sousedka, že to malé srostlo, že jí mám dírečku jako roztahovat...., tak jsem se ptala doktorky a ta mi řikala, jednou za týden promazat olejíčkem, dovnitř nic nestrkat (to je jasné), no, ale myslim, že k tomu má holt někdo sklony a někdo ne, protože třeba Zuzík taky nic nedělala a malá to srostlé nemá, Andy to mazala a slepilo se to.

No a malá má Janinko taky takovou jako blanku od konečníku, jsem si právě řikala, jestli to srůstání není odsud, jsem z toho taky jelen!!!
4. zář 2009 v 09:48  • Odpověz
Dobre ranko
Holky to srustani je hrozne. Sousedka jde kvuli tomu s malym 5 rijna do nemocnice protze proste to ma natolik uzke ze predkozku nepretahne. Takze ja preventivne po tom co se mi zacalo zdat ze malemu to taky stahuje tak pri prebalovani mu to nenasilne uvolnuji. Ale fakt jemnounce a hlavne jen jednou dvakrat a staci. spis to delam jen aby se to nezuzovalo jeste vic. :frowning2:
4. zář 2009 v 10:30  • Odpověz
http://www.autosedacky-kocarky.cz/novy-anatomicky-vak-na-bricho-juniors-harmony-s-bryndackempodperkou-zad-a-hlavicky-newdarkova-krabice/

Ahoj holky, tak jsme koukali na ty nosítka a narazili jsme na tohle. Možná by mi tohle manžel povolil :wink: co na to říkáte?
4. zář 2009 v 10:32  • Odpověz
Ahoj holky!
Tak dneska jdu konečně ke kadeřnici a doufám, že zase cestou neporodím :grinning: :grinning: I když teda dnes není co :sweat_smile: Tak snad mi to bude přáno.
S tou pipko je to hrůza, já taky nevím co je normál a co ne? Jak jsem psala, nezkoumám ji to tam denně a je možný, že třeba týden jsem to pořádně neroztáhla, protže 14dní jsem už nepoužívala olejíček, ale ubrousky jak nám řekli v porodce
a proto se to stalo, ale fakt mě štve proč to nikde nepíšou, všude spoustu rad na blbost, ale tohle co se dost stává, tak to nikdo nikde neprezentuje :angry:
bemo, mně někdy taky přijdou jak dvojčata, mají stejný názory a stejně se kolikrát chovaj, by si rozuměli :grinning: :grinning: Ta klokanka chicco je do 9kg a můžu ji mít po obouch směrech, malá má necelých 6kg, 3kg přibírala přes 4měsíce, takže do konce roku ji určitě využiju, ale Natali taky není nějak velká, takže by js ji třeba ještě 2-3měsíce využila, teď už tak rychle přibírat nebude asi :wink:
hrusti, taky dělám, že když se dlouho mele a furt hledá dudlu, že ji dám trochu mlíčka a usne :slight_smile: Škoda, že Honzíkovi se nelíbí v Manduce :frowning2:
4. zář 2009 v 10:35  • Odpověz
Jinak jsem Natálku ráno projela tím bepanthenem a moc se jí to teda nelíbilo. Ale má to opravdu srostlé, snad to ještě zachráním. Už teď bylo vidět, že je jí to dost nepříjemné.
Začnu to pravidelně dělat a uvidím, ale utrhlo by mi to srdce, kdyby jí to museli roztrhnout, či co :frowning2:
debilní doktoři !!!!!!!
4. zář 2009 v 10:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.