• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
no natěch stránkách mají fakt supr věci a ty ceny paráda.

holčiny škubou se vám děti ze spaní občas ?mně to Davídek dělál včera a dnes tak snad to nic není :confused:

nemůžu se dočkat až se zuby proříznou. je z toho pěkně nevrlej. ted spinká u okna a já si dám oddych. pak vyžehlim hodím do pračky várku a po dalším jídle asi ven je pěkně tka doufám že to zase neprořve no. radši vezmu i manducu. :wink:
7. zář 2009 v 09:45  • Odpověz
Misi, vidis, to je divny. Mne kdyz prcek napul spinka a dam mu flasku, tak ma sice zavrene oci, ale cuca mlicko:sweat_smile:

JJ, ten odkaz je super. Je to e-shop zname jedne zname, tak jsem si rikala, ze vam to sem hodim, protoze ty ceny jsou fakt super! My uvazujeme o tou hrnci a pak se mi tam libi jest takove auticko se zviratkama od Fisher Price, ale budu to muset nejak rozmyslet pac uz mam vymyslenych hodne darku, abysme Honzikovi nekupovali blbosti a pak to nemeli kam dat :sweat_smile: Ale odstrkovadlo uz je objednane, to kupuje babi s dedou :slight_smile:

Anitt, me se Honzik (asi) neskube, zatim jsem to nijak nezpozorovala. Akorat me ted stve s tim stehovanim po postylce pac ted se vzdycky vysune z deky, zkrouti se tam nekam mezi sprucle nebo do rohu, ma vyvracenou hlavu a pak breci :angry:
7. zář 2009 v 10:07  • Odpověz
anitt u nas jen krouceni, skubani ne. uf konecne malej spi, ale nebylo to bez revu. Taky jdu zehlit, neco jsem zvladla vcera, ale je tam toho jeste dost. A prani me taky ceka. Je to porad dokola :frowning2:
Odpo chci taky na prochajdu, mozna pojedeme s pesem na jezera, je fakt krasne.
7. zář 2009 v 10:09  •  1 dítě  • Odpověz
Hrusti jj me taky, ale v noci. Tak sem si myslela, ze to bude fungovat i rano, ale asi uz byl vic vzbuzenej nez normalne. U nas kupodivu v postylce v pohode, zabalim ho do deky a on sebou ani moc nesije, takze v dece nohy mezi sprusle neda a ani necestuje.
7. zář 2009 v 10:16  •  1 dítě  • Odpověz
tak snad to škubání nebo lekání nebo co to je vymizí .to stěhování máme taky to už ani neřešim :sunglasses:

df vdccccccccccccccv tvt hhh(Davídek vás pozdravuje) :grinning:
7. zář 2009 v 10:21  • Odpověz
holčiny co deláte když prcek dostane záchvat řevu venku . já ho pochovám chci ho dát zpátky ale to už vůbec nechce a řve při každém položení :confounded:
7. zář 2009 v 10:22  • Odpověz
Anitt, ja se ho nejdriv snazim utisit v kocarku drncanim, coz vetsinou nezabere, takze ho vyndam a snazim se ho odreagovat tim, ze mu ukazuju treba stromecky atd a neco mu k tomu povidam a on se uklidni a pak ho treba zkusim dat do kocarku na koniky, aby zase na zadech nezacal rvat. Ale nekdy ma takovy ten hysterak, kdy ma zavrene oci a proste rve a rve a na to nic asi nezabira :frowning2:
7. zář 2009 v 10:34  • Odpověz
hm to práve občas i Daví :frowning2: a jedes teda domů nebo pokračuješ? já na to nemám nesnáším když pláče, ne kvůli řevu ale je mi ho líto :fearful:
7. zář 2009 v 10:41  • Odpověz
Anitt, zalezi kde jsme. Nekdy se ni vratit domu nemuzu, kdyz jsme nekde dal od domova :wink: Ale on ma vetsinou tyhle hysteraky, kdy se vracime domu vecer presne na koupani, uz je pretazeny, takze jedeme domu. Behem dne se mi to nastesti (tuk tuk tuk) moc casto nestava :wink:
7. zář 2009 v 10:54  • Odpověz
U nas se hysterci vetsinou jen kdyz je hlad, kdyz jsme meli hlubokou korbu tak i bez hladu, nemel vyhled, rval. To se kolikrat stalo vetsinou na ceste domu a manza ho treba nesl celou cestu zpatky. Nekdy jsem ho chvilku nechala a drncanim vytuhnul. Ted kdyz mame sportak tak uz se to nastesti nestava.
7. zář 2009 v 11:05  •  1 dítě  • Odpověz
no misi práve on nesnáší už hl. korbu :unamused: no ale jeste mesíc musí vydržet ale tesím se i já :slight_smile:
práve se mi to stalo dvakrát a tahla jsem ho v náručí takže radši beru manducu i když pokud chce videt tak ani to moc nepomůže no uvidíme po o jak se bude chovat
7. zář 2009 v 11:16  • Odpověz
ahoj holky! teda já jsem hrozná, fusak jsem ještě neřešila a na Vánoce nemyslím vůbec :grinning: do prosince čas dooost :sweat_smile:
jinak díky za pochvalu videoklipu. zuzi, tu škýťu při smíchu měla prvvně, ale asi to bude často, já to pak měla při každým snad do 10let a ona je taky škytací, po říhnutí skoro vždy škytá a to jsem měla taky :slight_smile:
karci, neboj, to začne, nějak po tom 4 měsíci se začla takhle smát, nejvíc ji těší, když ji něvo dávám takhle k puse :grinning:
anitt, mně se malá furt vrtí, někdy ji pacifikuji třeba i desetkrát za noc, dnes jen třeba jednou a včera mi kvíkla i ze spánku brek, ale hned dobrý. malá moc nepláče venku, ale plakávala :frowning2: tak to jsem se ji snažila drncat, pak zabíral dudel, ale někdy to nešlo ji uklidnit, třeba při jízdě autem v sedačce nebo, když jsem byla někde dál, pak si asi zvykla. teď už ani nebrečí, to musí být. miluje stromy, takže stahuji boudičku a chodím pod stromama a ona se na ně směje a v centrech zase miluje světýlka, v nise už zná všechny :grinning:
buni, taky si užíváte s blinkáním, že? :frowning2: Malá co má přikrmy tak je to o dost lepší, tak neboj, ale je to děs. náhrádní oblečení pro obě vždy v pohotovosti, viď?
peto, ta známá je blbka. pivo miminku :angry:
misi, vidíš jak se to natahuje...my už spinkáme do půl páté a začínaly jsme na druhé :slight_smile:
jinak malá včera jedla o trošku líp a dnes zatím taky, tak snad se to vrátí k tomu dostatečnýmu normálu :unamused:
7. zář 2009 v 11:21  • Odpověz
holky, prosím, Vy co máte dvouletku, nevíte nad kolik je denní vyměřovací základ, aby mohla být dvouletá? Já myslela, že unikám o pár korun, ale teď mi přišel z práce potvrzení o výši rodičovského příspěvku a vypadá to, že bych klíďo dosáhla, tak teď zase uvažuji o dvouletým. Jedna babička flexibilní a druhá v důchodu, to by se dalo nějak zmáknout a nebo mít tříletý a přivydělávat si u toho? Já už jsem z toh fakt jelen :confused:
7. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
Nejvyšší příspěvek: 11 400 korun měsíčně

Na nejvyšší možnou měsíční výplatu 11 400 korun při dvouleté rodičovské nebude mít nárok každý rodič.

Podle propočtu ministerstva práce a sociálních věcí jen ten, kdo má průměrný hrubý měsíční příjem alespoň zhruba 16 730 korun. Na mateřské od zaměstnavatele musíte totiž dostávat alespoň 380 korun denně. Mateřská se počítá jako 69 procent z denního vyměřovacího základu. Dvouletou rodičovskou jen pro lidi s vyššími příjmy vláda zavedla proto, aby lidé s nízkými výdělky sociální systém nezneužívali. "Určitá část rodičů by si totiž mohla chtít vyzvedávat vyšší částku po dva roky, a třetí, případně čtvrtý rok by čerpali dávky z ostatních sociálních systémů, například dávky hmotné nouze," vysvětluje mluvčí ministerstva Jiří Sezemský. Pro dvouletou variantu se budou moci rodiče rozhodnout po ukončení mateřské dovolené vyplácené zaměstnavatelem. To je dítěti za normálních okolností 22 týdnů, tedy přes pět měsíců. Pokud matka otěhotní krátce po porodu, a nestihla si o pro ni výhodnější dvouletou formu zažádat do pátého měsíce dítěte, bude se muset spokojit s nižším příspěvkem 7600 korun. Může potom požádat o dvouletou variantu, až bude pět měsíců druhému dítěti. Původně vybranou délku rodičovské dovolené už nelze změnit. "Ušlé peníze není možné uplatňovat zpětně. A to ani při střídání rodičů," říká Michaela Kepková z ministerstva práce a sociálních věcí.

Pokud rodič o zrychlenou variantu nepožádá, bude pobírat 7600 korun měsíčně, a až bude dítěti 21 měsíců, tedy rok a tři čtvrtě, musí mít rozmyšleno, jestli chce zůstat doma tři, či čtyři roky.
7. zář 2009 ve 13:18  • Odpověz
7. zář 2009 ve 13:19  • Odpověz
hrusti, díky.
Já jsem si zafixovala, že je to nad 470Kč, nevím proč...paradoxně mám o pár Kč míň, tak jsem myslela, že to nepůjde, ale takhle je to úplně v poho. Tak to musím doma probrat, protže zase mám možnost pak si i přivydělávat... Teď co vyjde líp? :confused:
Ty jdeš, hrusti, na 3, že?
7. zář 2009 ve 13:35  • Odpověz
Ale koukám, že si musém zažádat, co nejrychleji jestli budu chtít dvouletou :astonished: Malý je 22týdnů teď v pátek.
7. zář 2009 ve 13:36  • Odpověz
jj, ja jdu na 3 pac nemam hlidani a chceme druhe mimi :wink:
7. zář 2009 ve 13:41  • Odpověz
hrusti, a kdy chcete druhé mimi? Protože ten, kdo chce rychlejc po sobě je prý výhodnější ta dvouletá? Tady čtu v nějákým papíře, co mám :confused:
7. zář 2009 ve 13:46  • Odpověz
no já jdu asi na 4. už to mám podané ale jeste mě prý budou kontaktovat po těch 22 měsících jestli jsem si to nerozmyslela :confused: já bych rduhé moc chtela ale byl by to asi velký risk a já na adrenalin moc nejsem. takže si chci Davídka užít co nejdele to půjde :slight_smile:
7. zář 2009 ve 13:50  • Odpověz
holčiny chcete všechny dvě mimi nebo je tady někdo kdo bude mít jen jedno? :wink:
7. zář 2009 ve 13:51  • Odpověz
andy, no asi bysme to zacali zkouset po 2 letech a uvidime, jak se to podari. Driv stejne nemuzu kvuli tomu cisari a nechci byt ve stresu, kdyby to neslo, jak s praci a hlidanim, vis :wink:

No nic, my razime na prochajdu :slight_smile:
7. zář 2009 ve 14:01  • Odpověz
anitt, já budu mít asi jen Kikinu, možná za 5-10let třeba další i za 12let to ještě bude u mě v poho. Já si chci taky užít toho prcka, co nejvíc, ale zase na tom nejsme dobře tak finančně, 7600Kč už bude maso a co teprve 3800Kč, to už by nás položilo :frowning2: Ale 11 400Kč by byla pohůdka, ale zase mi tam vadí, to že je to jen do 2let, chjo, proč tohle nemůžou dávat do 3let :frowning2: Myslím, že ještě misi říkala, že budou mít jen jedno. Ale přiznám se, že jsem teda vždy říkala, že bych chtěla jen jedno, tak teď už vím, že 2by byly lepší :slight_smile: Jenže taťku už asi neumluvíme, určitě ne tak brzo :cry: Ale mít dě´tátko je krásný úplně vším naplňující pocit :dizzy_face: Ale, kdybych to měla jako Ty anittko, tak samo, že taky neriskuju, aby Dája měla silnou maminku a hlavně zdravou, potřebuje Tě.
7. zář 2009 ve 14:02  • Odpověz
hrusti, to je jasný. Po tom císaři mně dr. řekla, že stačí rok, ale chápu, že nechceš být ve stresu jako, že teď hned musíš otěhotnět. Užijte si porchajdu, my jdem ke tchýni až se malá vzbudí :slight_smile:
7. zář 2009 ve 14:04  • Odpověz
ona pořád spí :astonished: od 13hod.
7. zář 2009 v 15:27  • Odpověz
Andy, Honzik spal chvili po obede a ted znovu na prochajde usnul a ted spinka v kocarku na chodbe :astonished: Podotykam ze kocarek n e j e d e!!! :astonished:
7. zář 2009 v 15:47  • Odpověz
jak to hrusti co se stalo?

my jsme spali spolu a ven půjdeme až později přijde dřív otec tak na hodku vyrazíme před koupáním aspon usne dobře
7. zář 2009 v 15:58  • Odpověz
tak to je fakt zázrak já v nejedoucím kočárku opravdu davídka udržím tak deset min :grinning:
7. zář 2009 v 16:14  • Odpověz
jdu to zkusit :wink: usnul mi v náručí
7. zář 2009 v 16:14  • Odpověz
http://www.super.cz/vtipky/16063-nezbedne-opicky.html

holky to je něco ta matka opičí je fakt starostlivá
7. zář 2009 v 16:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.