• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
dobre ranko, tak to ja takove starosti nemam :wink: Tchyne si nasla 300 km od nas pritele a tak ji skoro nevidime - takze spokojenost nadevse :grinning: Ale hlavne ze je spokojena i ona a ji to tam svedci.
19. zář 2009 v 09:39  • Odpověz
Dobre rano holky :slight_smile:
hrusti je to píšou lehce infekční,ono se to vetšinou ten bacil chytne ze vzduchu.
andy jsem ti včera zapomela odpovedet na ten žloutek..uvaříš vejce a ten žloutek jí pak dáš do jídla..pro začatek uvař na dve porce a dej jeden,at to má na dvakrat..na jednou je to dost težke,no skus a uvydíš

u nas se dnes neřeší nic,manža odjel v 5 hodin na přehradu na ryby,je dnes noční lov,takže senám vratí až zítra..
takže jsme sami..nevařím,neuklízím,teda jen mírne..a neco na me leze,bolí me v krku,nemužu polknout a Elin ma pro zmenu desnou rymu :unamused:
19. zář 2009 v 10:17  • Odpověz
Peti, aha, tak to jsem nevedela, ze je to infekcni :confused:

My dneska zaciname s mrkvickou :slight_smile:
19. zář 2009 v 10:19  • Odpověz
Peti tak to mas pohodu. Melca dostala pulku zeleniny s masem a mohla se po tom urvat. Dopila se mlickem a ted chrni :sweat_smile: Ja delam na obed dnes langose - takove rychle a bezstarostne jidlo :slight_smile: a mam tam bohuzel kupu pradla tak pujdu zehlit. :confounded:

Hrusti tak pak hod fotecky jak Honzikovi chutnalo. melca to dneska mela vsude - placala do toho rucickama - mam nafoceno tak pak hodim fotos - celkove musi ty fotky zaktualizovat - uz jem je tu nedavala ani nepamatuji :confused:
19. zář 2009 v 11:07  • Odpověz
Jani, tak to máš dobré. My sice máme tchyni taky celkem daleko 110 km, ale stejně jezdí na můj vkus často :grinning:

Dala jsem dvě fotky do albíka, jedna tam je s tatínkem, před chvilkou foceno, při obědě :grinning:

Za dvě hodinky mi přijede na návštěvu kámoška z práce s malým synátorem, tak se na ni těšíme a musím jít rychle něco upéct :sweat_smile:
19. zář 2009 ve 12:22  • Odpověz
bemo jsem se ted nasmála :grinning: tatka sadru a malá evidente je připravená na příkrmy :grinning:
jani žehlení mám taky,jen se dokopat,ješte jedno posbírat a další povesit,je to pořad dokola :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. zář 2009 ve 13:34  • Odpověz
Holky, tak mame za sebou prvni mrkvicku. Po prvni lzice jsem myslela, ze se prcek poblinka :sweat_smile: Nastesti pak uz dobry, ale moc mu to zatim nesmakovalo, snedl asi jen 3-4 lzicky. Zitra pokracujeme, tak jsem zvedava.
Hodim do albicka dve fotecky ze dneska :slight_smile:
19. zář 2009 v 17:52  • Odpověz
Tak my jsme se vrátili z dvouhodinové procházky, Natálka totiž po dlouhé době usnula, tak jsem s ní jezdila dokud se nevzbudila, ale myslela jsem, že sním to kamení ze země, jaký jsem měla hlad :grinning:

Hrusti, Honzík nevypadá že by mu šmakovalo, ale zítra mu to pojede, uvidíš :wink:
19. zář 2009 v 18:34  • Odpověz
Bemo, no ja si myslim, ze to mlicko, co pije je mozna sladci nez mrkvicka a asi ani nevedel, co s tim ma poradne delat. Urcite se to bude zlepsovat :wink:
My jsme taky byli asi 2,5 hodky venku, kdyz je tak hezke pocasi :slight_smile:
19. zář 2009 v 19:06  • Odpověz
Holky, muzu se zeptat, jestli ma nekdo z vas cestovni postylku, jakou znacku a jak jste s ni spokojeni? Premyslim, ze ji poridime, protoze jak jezdime, tak hlavne u tchanovcu neni poradne Honzika kam dat na hrani a na spani, tak ze by mohl byt v te postylce.
19. zář 2009 v 19:22  • Odpověz
tak my taky byli na prochazce, ale zapomela jsem dudlik a Melinka byla unavena, nemohla zabrat tak jsem ji kousek musela nest :grinning:

Hrusti my mame baby design drem. http://www.babydracek.com/pdf/www_BABYdesign_DREAM_04.jpg - jsme s ni moc spokojeni. Ma i sitku takze jsme ji vyuzivali hodne i venku ze jsme neco videli a Mel si tam hrala a byla spokojena ze na nas vidi. Jen ze zacatku se nejak sekla a nesla rozlozit tak manza bral sroubovak ale pak to slozil a od te doby ok. Stoji asi 2 tisice a je i polohovatelna, ale to my uz nevyuzivame jelikoz melca sedi tak aby nevypadla . Jde do toho koupit i spesl matrace - normal je takova tenka a na spani nic moc - spis jen na hrani
19. zář 2009 v 19:44  • Odpověz
jsem to blbe napsala - je jasny ze ma sitku ale tahle ma sitku i nahore - moskytiera nebo tak nejak se to jmenuje :grinning:
19. zář 2009 v 19:49  • Odpověz
Jo, tak my se taky venku často nosíme, ale za chvilku mě začnou bolet ruce, tak musí nekompromisně do kočárku.

My nemáme cestovní postýlku, protože by se nám asi už do auta nevešla. Koupili jsme tenkrát v bazaru dvě postýlky po dvojčátkách, normální dřevěné. A jsem za to teď ráda, když vidím jak jezdíme naložení, tak jsem ráda, že nemusíme jezdit s Natálkou autobusem, abychom všechno vzali :grinning:

venku je krásně, ale už aby tu byla ta zima :slight_smile:

Jani, já zase zapomněla dudlík k doktorce a malá dostala píchanec, tak to byl pruuuuser :sweat_smile:
19. zář 2009 v 19:53  • Odpověz
Ahoj děvčátka, tak ta moje beruna spala dnes přes den jen 2x půl hodiny a to z velkého vyčerpání prvně padla, když jsem vysávala a ona na mě koukala v sedačce a podruhé u tchýně, když jsem ji snažila xkrát uložit k spánku a ona nechtěla a pak najednou bum a ani nevěděla, že spí :grinning: Jo ráno jsme s Tomem uklízeli, on si uklízel u svýho prac.stolu a tak, tak jsme to pak na návštěvě říkali a ona na to prej jako proč uklízí, že od toho má bábu :angry: Jako chápete to, holky? Tak jsem jí říkala, že jí taky všichni doma pomáhaj s úklidem a na to mi bylo sděleno, že jí nikdo v 25 nepomáhal :angry: Takže je to všude stejný, ale tohle je vrchol, se pak nemůžu divit jakej Tom je, přitom ona úkoluje všechny kolem... Holky, napište tady, prosím, někdo, že Vaši chlapi Vám taky doma pomáhaj a co všechno dělaj, ať si to tady přečte, ať vidí, že to je úplně normální věc :grinning:
hrusti, no Honzík moc nadšenej nebyl, ale beruna se prvně tvářila stejně a dnes snědla 120g dýně s bramborem a jak jí to šmakovalo, pořád žádná sláva, ale už jsme víc jak na pů dávce :slight_smile:
19. zář 2009 ve 21:33  • Odpověz
hrusti ten vyraz :grinning:

andy muj delá,když musí :grinning: když fakt nestíhám,tak to jinak nejde,třeba delá jen co zvladne,ted chtel žehlit,ale to jsem já psichycky nevydržela :grinning: to by žehlim místo hodiny celou noc..ale třeba vysat,postarat se o myčku,nakoupit to už musí :wink: a taky ma večer na starost Elin,koupat 2 deti je časove naročne a chodila pozde spát..takže me fakt udivuje přístup tchyne,spíš by ho mela pochvalit,že ti pomáhá..to není nic špatného ne?

a nebo mu vraz Kiku a at hlída a ty gruntuj :wink: a i s jidlem a koupáním,ono to není sranda celí den s deckem,to si neuvedomí :wink:

jo a ješte kolik teda davate příkrmu?? ja myslela tak 100-150g podle vahy :confused:
120g jsme snad ješte nedali,dnes mel rekord v jidle,na svaču bananovou přesnídavku tak 3-4 sklínky a na obed to samé a pak to zapije mlíkem,toho se nemužem zbavit
19. zář 2009 ve 21:53  • Odpověz
Ahoj holky,

My dnes byli na chajdě a paráda,i když ráno jsem byla KO a myslela jsem,že nikam nepojedu.Malá má furt průjem,takže pořád přebaluju a peru pokaděný věci :frowning2:

Káta jí už krásně mrkvičkovou štávu s rozmix rýží,ale ona je na lžičku zvyklá,protože jí od malinka ten gel (Nutriton) proti blinkání.Sní tak 10 lžiček,víc jí nedávám i když by chtěla :slight_smile:

Andy-sny dětičky mívají i takhle malinkatý(říkala to i sestra v porodnici,že mívají i škaredý sny,když matka pláče nebo je nervozní) a malá se ze snů i směje nebo brečí.Kolikrát na ni koukám a očička jí lítají jak raketky (R.E.M.)

Jinak můj manžel uklízí:každé ráno umyje nádobí,uvaří mi čaj.Vysává koberec.Umývá koupelnu,wc i zem když mu řeknu,že třeba nemám sílu :wink: Pak samozřejmě údržbu bytu,jako výměnu vodovod.baterií, přivrtání poliček a jiných zcela mužských prací :wink:
A včera dokonce,byl prvně s malou venku s kočárkem,protože jsem byla hotovka a potřebovala jsem si na chvilku lehnout :wink: Je to prostě zlatíčko :dizzy_face:
19. zář 2009 ve 22:03  • Odpověz
Hrusti-my máme cestovní postýlku za 999,- z Hypernovy a je na bocích sítovaná a v čelech plná a matrace je taky v poho.Je super přenosná i s kabelou.My ji máme na chalupě a malá v ní spí v pohodě :wink:
19. zář 2009 ve 22:10  • Odpověz
Andy krásně Kíka papká :slight_smile: :slight_smile: My se ted pohoršily s MM,furt se točí a moc nevypije a pak už se odvrací a když dám za chvíli UM tak sice chvíli protestuje,ale pak to vysosne jak malinu,tak to nechápu :confused: :confused:
19. zář 2009 ve 22:13  • Odpověz
buni, chudák Kačka... Snad už to bude dobré, já tu dr. nechápu, já si myslím, že Kačenka má průjem z nedostatku živin, mlíčko ji ho už prostě nedá :unamused: Kord, když nechce baštit moc z prsíka :frowning2: To je pak začarovanej kruh a myslím si, že mrkvička by hned průjem zastavila, dává se i kojeným dětem třeba ve 3 měsících, když mají průjem třeba po atb :pensive: Ale samo, že v tomhle případě jen přechodně.
Jinak, holky, díky za popisy, snad si to tu přečte... :grinning: Aby věděla, že nejsem divná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
peto, já se ptala na příkrmech a tam mi napsaly holky, že dávka je 150-200g, tak já nevím no, ale v případě Kikina by to dávka být už mohla. Šimulka to taky brzo dá, ještě tak 10dní zpětně dala sotva 70g :unamused: Teď má asi nějákej růstovej spůrt, nedělám si naděje, že to dlouho vydrží, ale aspoň něco nabere zase pro horší časy, má asi 6,2kg, dnes jsem jí vážila, doma jsem si rozbila váhu :frowning2: Jinak jsem ji taky začla vařit, ať má široký spektrum chutí, ať je zvyklá na vše a není po bráchovi a tátovi, který nic nejedí, i když mám pocit, že vybíravá v jídle už je i teď, to si ještě užiju. Ale hlavně, že budou holátka zdravá, nic není tak důležitějšího :slight_smile:
19. zář 2009 ve 22:27  • Odpověz
buni už ten prujem má dlouho :astonished: dyt musí byt hodne z toho unavená,není?? mela by to dr řešit,je pravda že Tynka od kremči to mela to samé a i kdyby ne,tak už je to dlouho..přeju at se toho brzo zbavíte!!!!

andy a to má bez mlíka? my to mlíko mít proste musíme..zitra bude špenát s bramborem..jo k tomu vaření,ja toho stejne uvařím víc a mrazím,mam víc druhu na mrazaku a pak nevařím,ale davam i hotovky,ale moc je nechce,má rad když je to hustejší..
19. zář 2009 ve 22:33  • Odpověz
peto, Kikina má taky radši hustší, takže Hami je u nás pasé, protože to je hodně řídké. Má to bez mlíčka, nechce mi ho, takže do toho dávám vodu, a když ji nabídnu pití pak tak si spíš jen tak cucne a i mlíčka, právě se bojím, aby neměla žížeň :unamused:
19. zář 2009 ve 22:36  • Odpověz
Andy-mrkvičku jsem jí tam taky trochu šoupla,ale tu vykakala,ale pořád to má řidší :unamused: Ale v noci chce zas jen prso i na uklidnění...,si zas nedovedu představit nekojit,protože v noci by se dočista probudila a vztekala by se a láhev by odmítala :frowning2: A v MM je prý vše důležitý právě na průjem,jsem četla :confused: Fakt nevím z čeho ten průjem může mít. :astonished: Jí mrkev,rýži,MM i UM.....tak třeba opravdu ty zuby..???A navíc čajík ani vodu ani zavodnovací roztok Kulíšek nechce,kvůli tekutinám :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak je veselá,hravá bez horečky.... :wink:
19. zář 2009 ve 22:44  • Odpověz
Peti-díky.jj má to už od minulýho pátku,ona kadí tak 6x -7x denně,hned jí dávám napít MM,aby neměla žížu,ale je to vysilující před jídlem přebalit po jídle zase,pak i ty hadříky to kolikrát zasáhne tak namočit a vyprat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale hlavně když tlačí tak jí vyjede hodně otvůrek a má to tam dost červené a ted i trochu opruzenou prdelku i když jí furt mažu Bephantenem a někdy zasypávám zásypem.
19. zář 2009 ve 22:51  • Odpověz
andy- jé a já ted koupila na zkoušku to Hami brokolici,mrkev a květák,tak snad to bude jíst :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. zář 2009 ve 22:54  • Odpověz
Buni to je me s Kacenkou moc lito - no zkus ji dat zeleninu a treba se stolice zlepsi. Drzim palce. U nas jede vsechno jen ne sladke ale zato po masu se muze Mel vyslovene "uzrat". Je masova :slight_smile:

Tak ja dodelala plan do prace a pujdu k telce. Melinka spinka, Peta jeste pracuje do prace takze mame romantickou sobotu :grinning:

Monco tchyni neres - bych se ji vysmala a rekla at se stara o sebe -- no ja se s nikym ne...u takze asi tak :sweat_smile: Me Peta taky obcas s necim pomuze. Chlapske prace nepocitam ale tim ze je hodne v praci tak to po nem nechci - zvladam to nez prijede domu
19. zář 2009 ve 23:38  • Odpověz
Ahojky zlatíčka,

tak jsme o včera doma,ale zase pořád nějaká návštěva,protože jsme na první Kryštůfkůf svátek byli v Praze.Dostal plno krásných hraček a knížku s říkankama a písničkama :slight_smile:

Jinak Hustíku Moc gratuluji k první samotné jízdě a to je dobré znamení a příště už se tolik bát nebudeš.Jsi šikulka :wink:

Jdu nakrmit dravou zvěř :grinning:
20. zář 2009 v 07:53  • Odpověz
Ahojky holčiny

buni já si myslím že to fakt jsou ty zoubky. slintá a strká si ručičku do pusinky?pořád??
Davídek to má někdy horší a nekdy lepší ale kakaá tak třikrát denně. a je hodně plačtivej ale jsou to takové etapy no. už aby ty zuby vylezly má to už pěkně naběhlý.

včera jsem vygruntovala celej byt a dala si snad první skleničku vína po roce a půl :grinning: moc dobré JPchanet vždy ho někomu kupujeme tak konečně jsem ho i ochutnala :grinning:

dnes mám haldu žehlení a pak něco ukuchtim a pak ven s Davídkem příští týden má byt už docela zima tak se musím konečně poohlédnout po tom fusaku :confused:

jinak včera davali baby boom tak tam vařila tu přesnídávku a hned jsem sinašla docela dobrý recept tak navařim.
http://www.prima-recepty.cz/recept/35132-detska-jablecna-presnidavka/

včera jsem v tescu koupila nádobky na uchovávání potravin dvě za patnáct korun tak má 4 a budu si dělat zásoby už se těším až Davídkovi uvařím něco dobrého. mlíčko ho začíná nudit se mi zdá :wink:
20. zář 2009 v 07:55  • Odpověz
Tak už je to zase pěkná protivka a pujde spát.Jak už leze tak je pěkně unavený.Je to,ale super období,protože si hraje a vystačí si sám.Je to naše prdelka.Už se staví na nohy :unamused: To se máme na co těšit.
V pondělí jdeme na plavčo a moc se těším.

Neuděláme nějaký srazík?????Strašně se mi stýská
20. zář 2009 v 08:26  • Odpověz
Jö Anitt krásné fotečky :slight_smile:

Musím malého přebalit,připravil mi dáreček :grinning: A to už dnes druhý :angry:
20. zář 2009 v 08:28  • Odpověz
Ahoj holky!
Jsem vcera zalezla do postele hrozne brzo, jsem byla uplne hotova.
Andy, nejsi divna, proc? Muj manza napriklad ted zehli. Uz jsem toho mela doma dost, porad jen litat a honit se, takze minuly tyden jsem udelala rozvodove rizeni, uz jsem mela normalne sbalenou tasku, ze jedu k nasim, protoze uz toho mam fakt dost, ze mi s nicim nepomuze. A od te doby, to musim zatukat tuk tuk tuk, ze se fakt snazi. Jeste vic se stara o prcka, moc si nevymysli ohledne toho, co mam a nemam delat, a pomaha mi doma. Rano delal snidani, ted zehli, az se prcek vzbudi, tak musi vyluxoxovat a odpolko pujdeme na prochajdu. Obcas, kdyz potrebuju, tak treby umyje koupelnu a zachod a vcera rano byl nakupovat, protoze prcek spal a byla jsem rada, ze spi, nechtela jsem ho tahat do kramu, tak jel tatka se seznamem sam.

Vikul, diky za pochvalu. Nastesti u Ctyrlistku bylo zatim vzdycky volno na parkovani, tak jsem to tam nejak zaparkovala :grinning: Pristi tyden mame opet ve ctvrtek cviceni a v patek vanicky.
Jsem klidne pro udelat nejaky srazik, nebo muzete dorazit s Krystufkem na navstevu k nam, az budete v Praglu :wink:
20. zář 2009 v 09:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.