• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Ahoj holky,

tak my se vrátili z jižních Čech a moje matinka zase perlila :frowning2: Hned první věta, když jsme tam přijeli: "Já k malé ani moc nepůjdu, já mám angínu! " :angry: :angry: Brala penicilin, jsem myslela, že vyletím z kůže a to mi třikrát denně volala, jestli už jedeme a že má angínu mi jaksi zapomněla sdělit... No a samo, že malou skoro nepustila z ruky. A pak se mě ptá, proč jsem naštvaná... Mno, ale nebudu to řešit. Malé jsme koupili krásnou mikinku k jejím dnešním pěti měsícům a z netu jí objednám jídelní set - mističku a lžičku na příkrmy :slight_smile: A maminka si koupila taky miminku - bude jako žluťásek (takovej nafouknutej mirinďák :grinning: :grinning: )

Andy, nevím, ale tvou tchýni nechápu. Místo toho, aby svého synáčka trošku podpořila k domácímu úklidu a k pečování o malou, tak dělá tohle. :angry: To já mám v tomhle tchýni zlatou, vždycky se ptá, jestli mi Petr pomáhá. A je fakt, že už pomáhá. Muselo u nás být ale zemětřesení, aby se to změnilo... :wink: Takže Petr pomáhá s malou, už ji koupe jedině on, přebaluje ji - tedy jen když není pokakaná :grinning: :grinning:, bere si ji do kočárku. A domácí práce dělá taky - snad kromě vaření a žehlení dělá vše :dizzy_face:
Holky, je mi líto, že vás tady lidi šmírujou - to je fakt sado... :angry: Nechápu...
Buni, Kačenky je mi moc líto, hlavně, aby to už brzy přešlo :frowning2:
Jinak Andy, já malou nechám samotnou, když jdu do sklepa nebo otevřít pošťákovi. Jinak ne :wink:
Bohužel, už si nepamatuju, kdo co psal, tak se omlouvám, že nereaguju :frowning2:

Jo a malá přes víkend spala celou noc v kuse!!! :dizzy_face: Včera od půl jedenácté do šesti a dneska od jedenácti do osmi :grinning: Takže je to zlatíčko - teď bojuje se slonem v postýlce a zase se rozpovídala, ale "jinak". Říká be, gau, ta, ma a další :grinning: Prdelka :grinning:
20. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz
Zuzí krásné fotečky a dost mě pobavila :grinning: Je to opravdu ďáblík :wink: Já přidala ještě nějaké
20. zář 2009 ve 22:35  • Odpověz
holky, krásné to máte dětičky :slight_smile:verunce vše nej :wink: vikul, fešák štůfík jak sedí v moři, pěknej břichánek :slight_smile:
20. zář 2009 ve 22:37  • Odpověz
Andýsku to je po tom pivku :wink:
20. zář 2009 ve 22:41  • Odpověz
Jdu do hajan :pensive: :pensive:

Ahojík
20. zář 2009 ve 22:49  • Odpověz
vikul, jasný, tak to mu dáváte, že tak přibírá...? :sweat_smile: Tak já zkusím dávat taky :grinning: Dobrou.
20. zář 2009 ve 22:57  • Odpověz
Dobré ráno holky
Vikulko, dívala jsem se na fotečky, Kryštůfek je už velký kluk a pěkně si to užíval u moře, jsem hrozná, prosím Tě kde jste byly? My chceme jet příští rok a každý na mě kouká jak na hroznou matku, že to bude pro Natálku trest, ale já si to nemyslím. A letěli jste, nebo jeli?

Zuzi, tak už taky máte zase první noc bez probuzení? My taky, už před třemi týdny, ale od té doby se to už neopakovalo. Holky, kolikrát za noc se vám miminka budí?
To chování mámy by mě taky pěkně naštvalo. Je to od ní dost nezodpovědné!
21. zář 2009 v 08:09  • Odpověz
ahoj holky, to je děs tady, od sedmi tu upravují před barákem hřiště pro děti a sekají, malou to budí :angry: Nejhorší je, že vím, že po 10.končej, jsou blbci, to nemůžou dělat třeba od 9 do 12? Fakt jsem vytočená zase :angry:
bemo, vikulka myslím byla v Chorovatsku a jela tam autem. My taky pojedem příští rok buď do Bulharska, ale to bychom letěli a nebo do Chorvatska. V r.2007 jsme byli v Hurghadě s Tomem a pár tam měl max.10měsíční mimičo, ale to bych nejela. Egypt miluju, ale dřív jak v těch 10letech není pro ty děti vůbec vhodný, kvůli tý faraonově pomstě, já ji tam prvně chytla a myslela jsem, že umřu, dostala jsem injekce a léky a 4 dny dovči zkažený :frowning2: Takže do takovýhle země by ti dítka byla opravdu chudáci, ale myslím si, že Evropa je v poho, krom Turecka, tam je to podobný, vedra tpřes 40st. :frowning2:
Mně se malá budí 1x za noc a je to max.půlhodinovka a spí dál, když teda nepočítám to občasný pacifikování, ale na jídlo jen jednou :wink:
21. zář 2009 v 09:44  • Odpověz
Ahoj holky,
prcek se dneska probudil uz 5.37 hod a nejak si nechtel nechat vysvetlit, ze maminka jeste vstavat nebude :rolling_eyes: No, pak ale po hodine premlouvani jeste na chvili usnul.

Bemo, nechapu, proc bys mela byt hrozne matka, kdyz chces jet na dovcu? My taky pristi rok planujeme dovcu, nekam k moricku letadlem. Uz se moooc tesim :dizzy_face:
Jinak Honzik se v noci uz nebudi, spinka od vecera od cca 19.30 hod do cca 6 hod rano. Ale my jsme od malicka na UM, takze je to trosku jine nez kdyz jsi kojila.

Zuziku, tedy to bych tvoji mamce Verunku nepujcila a jeste bych ji neco rekla, ze ma anginu a bere si mimco! Ty voe, to bych byla vytocena na max. :angry:
21. zář 2009 v 09:53  • Odpověz
jj, jak píše hrusti, na um to je jiná, kojený děti se většinou i v noci budí po těch 3hod., ale kolem půl roka je to už jen taková závislost na mamince, dítka by už měla spát celou noc max. 1 buzení, už v noci fyzicky jíst nepotřebují...
jsem zas spala v knihovně, že? :grinning: Ne, já hodně čtu od dr.Honzíka poradnu, tam jsou kolikrát zajímavý dotazy a odpovědi :wink:
Jinak už dopracovali, já si snad půjdu stěžovat na radnici :grinning:
zuzi, zo jsem Ti chtěla taky napsat, že bych ji pěkně vynadala :angry:
21. zář 2009 v 10:02  • Odpověz
tak beruna ještě spinká, ale jen ať spinká, ve 14hod. máme být na rehabce, tak bude čilá, a já jsem ji teď dovařila oběd. Kedlubna, č.řepa a brambůrek, tak to jdu rozmixovat.
21. zář 2009 v 11:05  • Odpověz
Tak my jsme se vrátili ze Znojma a tatínek má angínu a už má dole sádru, ale čeká ho ještě měsíc rehabilitací :astonished:
takže si ho ještě užijem, ale do práce půjde určo dřív.

Kdykoliv k nám má někdo přijet, nebo jedeme my k někomu tak se ptám zda jsou všichni zdraví a nemocné tu nechci, něco jiného je, když jsme nemocní my, to neovlivním. A myslím si, že by to měl každý chápat a tolerovat.

Jinak Natálka se taky budí 1x, max. 2x za noc, ale jsem na tom lépe než moje kámoška, krmí svoji holčičku (8,5 měs.) 3x za noc, což mi přijde teda hooodně a navíc ta malá spase na co přijde, ne žádné výživy, ale normální řízky, koblihy atd., jak dospělák.
Snad až začneme v půl roce taky s výživama, tak budeme spinkat déle. Zatím musí postačit máma :grinning:

Jinak jsme se dnes byli s malou ukázat v práci a každý se tam nad ní rozplýval, i chlapi, a Naty byla mooooc hodná. Ale je to tam čím dál horší, pracovní vztahy a vůbec morálka, jsem ráda, že jsem na mateřské :wink:
21. zář 2009 v 15:46  • Odpověz
Ahoj holky,

tak my jsme byly na tříhodinové procházce a super. Malá už vůbec v kočárku nepláče, ona teda nikdy moc nebrečela, ale protože už je to velká holka, tak jsem jí trošku přizvedla zádíčka, aby viděla a to se jí hrozně líbí :slight_smile: Jinak dneska mi volal Petr, že viděl úúúžasnou jídelní židličku za dva tisíce a že byla fakt bombová. No a když mi řekl název, tak jsem mu řekla, že je to ta, co mě tenkrát zamítl, že nebude stabilní :grinning: Chlap, no. Takže se ve středu jedeme porozhlédnout po jídelní židličce, dostane ji k Vánocům :grinning:

Mamka mě docela hodně naštvala, protože mi fakt volala, kdy přijedeme a že se na malou moc těší a že si myslela, že tam budeme s ní dýl... Kritizovala Petra, že si nezařídil dovču a tak a pak tam přijedeme a dozvíme se tohle.... Tak jsme se hned chytly... Njn, mamča je holt rejpavá - jen nevím, proč jsem si toho nikdy předtím nevšimla a vidím to až teď, co mám vztah a dítě... :frowning2:
21. zář 2009 v 15:59  • Odpověz
Tak jsme z5 z rehabky, sestra byla moc milá, řekla mi, že to může být buď vrozený, a že to by se nemuselo odstranit a nebo zkrácený sval, ale pravděpodobně vrozený to nebude, protže to už by dělala hned po narození i v leže a to nedělala, trošku ji tam s tím zahýbala a hned ji začla dávat rovně, má i trošku asimetrický trup, takže s ní musím cvičit, aby se dorovnala. Nejdřív nám dala Vojtovku, něco jako má hrusti, ale pak říkala, že to zase není tak nutný, tak jen takový cvik na srovnání. Jo a děti se cíleně na záda a na bříško dokáží otáčet prý až v 9měsících, do tý doby to je jen takový necílený prostě jen naučený reflexní pohyb, to je zajímavý :astonished:
21. zář 2009 v 17:08  • Odpověz
Andy tomu verim ze je to reflex, protoze malej to dela furt, ze se toci ze zad na bricho i v polospanku, das ho na zada a sup i kdyz je unavenej a byl by radsi na zadech.
Prosim te co tam psal ten dr, jak ho to mam teda naucit aby se budil jen jednou za noc? Mam mu dat misto nutrose caj?
Zuzik to se ti nedivim, zes byla nastvana, to ja bych byla taky :angry: Nekdy je to s rodici tezke.
My budeme kupovat zidlicku z Ikei, kamoska ji ma a je s ni spokojena.
Bemo tak at se manza brzo uzdravi. A vy nic od nej nechytnete.
Vikul krasne fotecky. Moc vam to tam s malym slusi.
21. zář 2009 v 18:50  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky,
mam vas pozdravovat od Vikuly a Krystufka :slight_smile: Zastavili se u nas dneska odpolko na navstevu, pekne jsme pokecali a povozili prcky v parku. Krystufek uz pekne leze a vypada to, ze za chvili uz bude chodit :astonished: :grinning:

My jsme byli dneska na ko u neurologa, dalsi kontrola opet za dva mesice :unamused: Dneska jsem si vydupala novou rehabilitacni sestru, tak jsem zvedava. Tamta stala za prd, proto jsme si nasli soukromou, ale platit 500 Kc za jednu hodinu je docela sila :angry:
21. zář 2009 v 19:22  • Odpověz
Ahoj holky,
vikulko skukla jsem album..Štufek je fraja a nadhernej :wink: moc moc gratuluju k pokrokum
andy vam taky gratulace k přetočení :slight_smile:
hrusti a jak jste dopadli? me se zda divne že vás tak honí pořad na kontroly :unamused:
zuzí to by me taky naštvalo,ted je Elin nachlazená a k malemu se nesmí přiblížit a sama to ví a to je jí 6 let,v tomhle by mela mít mamka rozum,že prckove to odstonají 2x tolik co my :unamused:
bemo u vas je taky veselo,co se tyče nemocí..tak přeju at to holky nechytíte taky

my meli dnes taky rhb,pak oční a ve finále detskou dr.
na oční jdem zas za 2 mesíce,musí ho sledovat,ale vypadá vše v pořadku,tuky tuk..
rhb říká že pokroky delá,že reflexy a vše je v pořadku,jen pravou stranu budem cvičit víckrát než levou..
že na 4 mesíce a neco to odpovída,me totiž straší že se netočí na bříško a pry nektere deti se točí i v 6 mesících a že pak udelá vyvojove skok,tak me uklidnila ,ale jen na chvilku,pořad neco řeším :unamused:
21. zář 2009 ve 20:20  • Odpověz
Peti, no pak dr. rekl, ze ma porad zatate pesticky a je trochu prohnuty, takze musime porad cvicit. Ale ta nase fyzioterapeutka rikala, ze je vyvojove o.k., tak nevim :confounded: Mne spis prijde, ze si pan doktor honi body :angry:
Mne taky moje detska dr rikala, ze pry mimi treba mesic neudela zadny pokrok a pak najednou umi ze dne na den nejake veci navic, protoze to dela skokove :wink: Tak tim se uklidnuju, ze ted treba nejake veci neumi a za dva tydny muze byt vsechno jinak. I na rehabce pani rikala, ze za ty posledni dva tydny se zlepsil a to jsme cviceni trosku flakali :sweat_smile:
Neboj, Simunek je sikula! Holt kazde mimco je individual a ty doktorske tabulky nas jenom znervoznuji :unamused:
21. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz
hrusti spíš vas fakt mopc honí skrz ten porod,nas u Elin taky sledovali,ale vubec cvičit nemusela a to byla ze začatku vyvojove pozadu :astonished: tak mi přijde že vás opravdu moc sleduje..
rhb prave říkala o tom vyvoji že každe díte je jine,že chvilku jako že nic a pak je skok a delá vic vecí najednou..

ja třeba vydím ty pokroky taky,ted se začal točit na bok,to nedelal..a víc vecí..ale pořad to řeším,dokud nebude chodit tak budu nervák :frowning2:
21. zář 2009 ve 21:23  • Odpověz
Dobré ráno holky
Tak noc nic moc, sice jsme se kojili jen jednou, ale Natálka se hrozně budí a já jí musím dát dudlík aby hned usnula a to jsem za noc dělala tak 5x. Dala jsem jí na noc 210 ml bebu a vymlaskla ji jako nic, tak jsem čekala, že bude spinkat líp a nic :unamused:

Hrusti, mě taky přijde že jste hodně sledovaní. Ale moje doktorka je pravý opak, dost na nás s... :frowning2:

Andy, s tím automatickým přetáčením máš 100% pravdu, zrovna v noci se malá překulila na bříško a spinkala u toho a začala se rozčilovat, že chce spinkat, tak jsem zabarikádovala kolem dokola kojícím polštářem.

Musím valit, Natálka se snaží překulit v křesílku :grinning:
22. zář 2009 v 07:23  • Odpověz
Ahoj holky,
prcek se dneska vzbudil v pul 5 a nechtelo se mu spat, ale pak jeste na chvilku usnul do 6.15 hod. Tedy to ranni buzeni me dostava. Navic ted chce poslednich par dni chodit spat uz nekdy pred 19 hod, takze se nesmim divit, ze se budi tak brzo.

No, mne docela vylekala v patek ta pani na vanickach. Divila se, ze jsme meli prvniho apgara 3, protoze to pry se ted skoro nedava, dava se to pridusenym detem, ktere se pry skoro nepodari zachranit :astonished: Normalne se pry dava 5. Tak jsem z toho byla takova vyjukana. Taky rikala, ze kazde druhe dite by potrebovalo rehabku, ale za na to pediatri kakaji a nechteji ty zadanky k neurologovi psat, protoze vetsina deti se nejak krivi a prohyba.
No, nam ta soukroma fyzioterapeutka rikala, ze budeme chodit na rehabky dokud nezacne lezt, pak uz by to melo byt oki :wink:
22. zář 2009 v 07:44  • Odpověz
ahoj holky, tak dnes si nad náma nějaký soused v 7:50 usmyslel, že si přibije obrázek nebo co, ale už mě to jako štve. Zkusím napsat prosbu, aby když budou dělat nějakou rekonstrukci či tak, dali dopředu vědet a ty menší věci nechali na dýl, jako v 7:50 je fakt brzo, taky jsem bouchla na to topení. U mamky to funguje, tam se dřív jako po 9.nic dělat nesmí, v neděli je klid to už vůbec a větší věci se musí nahlásit dopředu, bydlí v paneláku se 64 bytama a to by se z toho zcvokli.
bemo, moje dr. na to taky prdí, jsem si musela říct a ještě na mě koukala jak na blázna. Přitom na rehabce mi řekla, že má i asymetrický trup. Jako vidět to na ní není, ale jak ji držíš tak cítím jak se zkrucuje, a když jsem mělá v náručí Huga, tak ten to teda nedělá, já krásně pevnej a rovnej :wink:
hrusti, a Honzíka oživovali? Já si myslím, že to agpar dává skoro každý jinak, někdo je třeby přísný hodnotitel, my měli všechno v 10 a to tam v JBC skoro každej i při pl.sekci. Nám včera ta sestra říkala, že mám poprosit dr. ať nám taky napíše žádanku na neorologii. A taky říkala, že malá nemá moc dobrý sací reflex... Proto to kojení nešlo a musely být extra savičky :frowning2:
22. zář 2009 v 08:45  • Odpověz
Ahojky Holky, po dlouhé době Vás všechny moc zdravím!

Občas kouknu na ta Vaše krásná miminka a doufám, že jste všchni v pořádku.

Hugo už má za sebou půl roku. Roste jako z vody. Na 6 měsících měl 68cm a 7,65kg. Už má 2 zoubky, první už na konci 4.měsíce a druhý asi týden na to. Do půl roku jsem ho jen kojila a teď začínáme dávat k obědu mrkvičku a taky jsme začali dávat čaj aby si zvykal na tekutiny. Teď je to s ním docela síla, ale jen přes den, pořád by se nejradši choval, jinak je řev. Dr říkala, že je to teď prostě takový období. Jinak musím zklepat, ža v noci spí krásně, 1-2x se vzbudí na kojení a chrupká dál. Taky mámě za sebou stěhování do většího bytu. Bylo to nároční, ale díky za to. Před tím jsme měli 35m2 a teď 74m2, takže si dovedete představit ten rozdíl. Koukala jsem, že už Vás Monča informovala o těch našich zamilovaných, bylo to úplně úžasný, jak se Hugís s Kristýnkou k sobě měli. Už se těšíme na příští rande.

Tak se mějte všechny moc krásně a ať máte zdravá a spokojená miminka. Papa Andrea
22. zář 2009 v 09:14  • Odpověz
Andy, Honzik byl priduseny a nechtel dychat, tak ho krisili a byl pak asi den na JIPce, protoze spatne dychal. Ale ta lektorka na vanickach mne uplne vystrasila, jeste ze jsem tohle nevedela po porodu.
Mne jeste detska pediatricka rikala, ze u tech deti s nizkym apgarem se pry po pul roce muze stat, ze se zpomali psychomotoricky vyvoj, tak kvuli tomu nas musi sledovat :wink:
22. zář 2009 v 09:20  • Odpověz
ahojky, tak jsem tu po dlouhé době na návštěvě :slight_smile:

řešíte spinkání? mně se malá budí v noci už kolem jedné nebo druhé, ale pak zas spinká až tak do osmi :slight_smile: jedinej, kdo mě ráno budí, je dost často pošťačka. Chodí po půl osmé :angry: pošta je naproti, jako by nás nemohla vzít až nakonec, když má něco doporučenýho..

Zoubek už sem taky jeden našla - min. týden :slight_smile: :slight_smile: ani sme nevěděli, že se klube
a ve čtvrtek sme objadnané na naušničky, asi se trošinku bojim, snad to bude ok..
Dovča? Už aby tu zas byla, tak bych jela k moři,ale s rekonstrukcí se špatně šetří, takže zas jen pod stan :slight_smile:

Jinak všem miminka krááásně rostou a jsou roztomiloučký
22. zář 2009 ve 12:48  • Odpověz
Ahoj holky,

koukám, že koníka pěkně flákáme :grinning: Njn, času je čím dál tím míň a hlídání čím dál tím víc :wink:
My dnes noc super. Malá usnula kolem půl desáté a spala do tří a pak do osmi. A teď si dala dvouhodinového šlofíka :slight_smile: Prdelinka. Ráno si asi po probuzení tak nádherně žvatlala v postýlce, že jsem si jen tak ležela v posteli a poslouchala ji - ta jela jako nikdy předtím :slight_smile: Je to něco úžasného. Odpo půjdeme všichni tři na prochajdu, jen musíme počkat, až tatínek přijede z práce :slight_smile:
22. zář 2009 ve 14:28  • Odpověz
Jj, je tu dnes mrtvo, ale venku je hezky, tak nikdo nesedí u PC jako já :grinning: ale Naty konečně usnula, tak půjdeme po probuzení.
Taky bych vytáhla taťku ven, ale on na to procházení není, takže skoro vždy chodíme samy, nebo s kámoškou.
Jsem dnes nějaká unavená, takže už se moooc těším na kávičku, potřebuju ji jako sůůůůl :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jdu něco dělat, nebo u toho noťasu vytuhnu.
22. zář 2009 v 15:49  • Odpověz
Ahoj holky, my dneska meli honku, do knihovny, potraviny pak do FN prodlouzit smlouvu k monitoru dechu. K tomu to vedro. No jeste jsme meli jit na 6 mesicni ko a na to jsem uplne zapomela, no neva pujdeme pristi tyden.
Aji, Zuzanka krasne fotecky. :slight_smile:
22. zář 2009 v 15:54  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj holky,
hrusti vubec to neřeš,ja jsem se takhle trapila u Elišky,je taky kříšená,pokud by byl problem tak už to ho davno řekli a ten apgar holt je že nedychal,ale to nic neznamená..oni vas v 1 roce vyřadí,do te doby se ty deti sledují,pro jistotu,ale jak říkám pokud by neco bylo,tak už to víte..
naše rhb říká,že na každem díteti by neco našla,jenže ostatní donošené a bez problemu porozené deti nikdo nesleduje tak jako vás a třeba nás a u nás je to ješte neco jiného,skrz ten předčasny porod..

podívej na Elišku jaké je číslo,Honzík je v pořadku!!!!!!!!!!!!
Andy tak už i vás honí na neurologii,jsme se tu holky pekne dali dohromady :grinning:
s tím sacím reflexem je to dost možné,tak uvydíš po neurologii,ale zas zaleží na jakeho dr narazíte..
naše neuroložka je pedant,ale zas profík a rhb je pohodová a pořad me uklidnuje že je času dost a i tak me to vrtá hlavou..

Ajičku že ses ukázala :wink: Hugískovi vše nej k pul roku :slight_smile:
22. zář 2009 v 18:54  • Odpověz
Peti, ja nemam strach, ze by Honzik byl nejaky opozdeny nebo tak neco, ale spis me zarazilo, ze podle toho, co rikala ta lektorka na vanickach ho nemuseli v porodnici vubec rozdychat a nemusel byt s nami, vis. Tak jsem z toho byla takova zarazena :pensive:
22. zář 2009 v 19:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.