• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Anitt, dneska bylo opravdu hezky. My jsme taky vyrazili na prochajdu do parku.
Ja zatim kupuju sklenicky, ale az toho bude Honzik papat vic nez par lzicek, tak mu to budu doma varit a sklenicky budeme mit jen na cesty :wink:

Peti, super, ze je Simunkovi lip.
27. zář 2009 v 18:20  • Odpověz
Ahoj holčiny, tak už došlo i na nás. Týna má rýmu, kýchá a občas zakašle. Jen se modlím, aby se to zas nerozjelo. :frowning2:
27. zář 2009 v 18:59  • Odpověz
Kremco, drzim palecky, at je Tynce brzy lip. No, ted to fakt hrozne radi. Ono je i takove divne pocasi, na slunicko vedro a ve stinu pofukuje studeny vitr :unamused:
27. zář 2009 v 19:07  • Odpověz
Jojo, to je pravda. Nikdy nevím, jak mám malou obléct. Chvilku teplo, chvilku zima. Děsný počasí.
Jinak já Týně zeleninu s masem a žloutkem vařím doma, jen málokdy, když nestíhám, tak dám skleničku - hlavně špenát, který jen kupuju. Ovoce mi bohužel pořád nechce. Jediné, co jí, tak přesnídávky od Hamánka - protože je tam cukr. Ale syrové ovoce ani jiné přesnídávky ne, to ji natahuje na zvracení nebo se děsně šklebí a vzpouzí. Tak aspoň, že sní toho Hámánka. No a příští týden už, pokud mudra dovolí začneme odpolko místo dalšího mlíčka dávat jogurty. To jsem zvědavá, jak jí pojedou. :slight_smile:
27. zář 2009 v 19:40  • Odpověz
Ahoj holky,
tedy tady to vazne :grinning:
Nam uz je o neco lip. Honzik nema teplotu, ale porad jeste ma rymu a trosku chrchla, ale je to lepsi. Akorat mu z jedne nosi dirky tece nudle s krvi :astonished: Tak vubec nevim z ceho pac vysavame tak 2x denne a jeste mu pred vysavanim strikam do novu sterimar na zvhlhceni. Nevite, jestli s tim muzu neco udelat nebo to odezni samo?
28. zář 2009 v 08:36  • Odpověz
hrusti: to nic není, to je jen jak se odmočila nebo odloupla zaschlá sliznice, tak třebas prskla žilka. Kdysi jsem četla, že to znamená, že už mu rýma končí, že už se dostává pryč i ta nejzadnejší rýma. Takže snad už brzy budete fit. :slight_smile: To u nás bohužel je teprve všechno v začátku. A to máme za týden mít druhou dávku synflorixu. No, nevím, nevím.
28. zář 2009 v 09:29  • Odpověz
Kremca, drzim palecky, at to mate rychle za sebou. Honzik se s tim pere od ctvrtka, ale uz vypada fit, akorat tu rymu trosku ma a selhavaji mu obcas hlasivky pri tom jeho kviceni. Ale v noci spinkal celou noc od 19 hod do 6.45, snad jen jednou kaslal, tak to snad uz bude o.k.
Drzim palecky, at jste brzy fit! Ale s tim ockovanim nevim, to vam asi dr posune :confounded:
28. zář 2009 v 10:13  • Odpověz
ahojky hrusti tak at jste brzy ok a kremči taky.

my ted máme hrozné noci davídek nespí budí se trikrát asi ty zoubky už aby vylezly asi mu dám na noc kašičku treba bude lépe spinkat.

jinak jsme zamávali papežovi a udělali jsme velkou procházku dokud se tady něco děje protože od zítřka tady bude zase klid.
čeká mě ještě halda žehlení a uklid ale ten budu dělat zase celý týden a v sobotu vítání občánku , nemůžu se dočkat a už máme rezervaci salonku v hospůdce kde se nekouří a objednaný super dortík tak to bude paráda :slight_smile:

jinak jsem poprvé od porodu dostala mega krámy uf fakt masakr :unamused:
28. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
Anit, hned bych si to s tebou vyměnila. Vždy jsem měla MS první den v měsíci. Minulý týden to bylo už 15 den a tenhle měsíc ještě nic. Těhu testy vychází že těhotná nejsem, budu se muset vydat k Dr. co se děje
28. zář 2009 v 15:36  • Odpověz
holčiny kdy dáte prcky do sportáku ? já už o tom silně uvažuju. skoro se do korbičky nevejde a nevidí ven tak je nervozí tak to pak dopadne tak že ho tahnu
28. zář 2009 v 17:41  • Odpověz
Anitt, ja mam ted po porodu mega mrchu porad :unamused: Sice je to neprijemny, ale podl dr jsem plodna jako blzen :grinning:
My prejdeme do sportaku behem rijna. Taky uz je nam korbicka tesnejsi a nic z ninevidime, tak jsme protivni :unamused:
28. zář 2009 v 18:12  • Odpověz
Ahoj holky,

my měli víkend z velkým V. Ani nevím, jestli vám to mám napsat, ale nakonec asi jo. V sobotu jsme odjeli na chatu, Petr navečer odvážel do Prahy rodiče (je to hodina cesty), švára se švagrovou z vedlejší chaty odešli do hospůdky a já tam zůstala sama. Tak jsem si to užívala, malá spinkala v kočárku a fakt klídek. Pak jsem šla malou přebalit a vůbec nevím jak, najednou vidím, jak padá z přebalováku :cry: Stála jsem u ní a stejně jsem ji prostě nezachytila. Nevím, jak se to ani seběhlo, jestli to byla sekunda, co jsem brala plínku... No řev strašnej, já do toho taky, tak jsem volala Petrovi, ten byl za půl hodiny u nás (jel jako prase, ale co se dá dělat....) Naštěstí malá byla do minuty od pádu zase v pohodě, smála se, povídala si a rvala se s plínkou. Jeli jsme na pohotovost a tam mi řekli, že to je v pořádku (malá se naštěstí trošku zbrzdila při pádu o gauč...) Má jen malou bouličku a dr. mi povídá, že takových pádů ještě bude. Já byla úplně mimo sebe, třásla jsem se jako osika, přišla jsem si jako ta nejhorší matka ze všech (furt si to vyčítám :pensive: ). Pořád se mi to promítalo v hlavě, skoro celou noc jsem nespala a kontrolovala malou, jestli dýchá. Ta si spinkala svých devět hodin v kuse... Petr byl skvělej, hrozně mě podpořil, ani mi nic nevyčetl. Ale holky, já jsem byla úúúplně v pr... A jsem ještě teď, když si uvědomím, že to mohlo skončit třeba hůř... :cry:
Aby toho nebylo málo tak na cestě z pohotovosti jsme málem srazili jelena... Skočil nám do cesty a zůstal stát, já zařvala na celý auto, protože jsem měla nervy na dranc. Kdyby nám tam skočil, když jsme jeli na pohotovost, tak nevím, jak by to dopadlo. Petr to docela mastil, ale to bylo ještě světlo... K tomu všemu jsem to dostala poprvé po 15ti měsících, takže jsem byla naprosto nevybavená... Přiznám se, že jsem si musela dát ferneta a cigáro, protože jsem toho měla fakt plný brejle... :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo a už sedíííme :grinning: Zatím jsem nestačila nafotit, ale mám video :slight_smile:
28. zář 2009 v 19:26  • Odpověz
Zuzi, tedy to byl ale vikend :pensive: Hlavne, ze je Veru v poradku. Jak rikala dr., tak tech bouli, skrabancu a padu jeste bude :wink: No, ale priznam, ze kdyz se mi Honzik bouchnul do hlavy o skrin, tak jsem taky hystercila. Pry mimi o rane do hlavy nebo padu nesmi 2 hody po padu spat, aby nehodou neupadli do bezvedomi nebo tak neco :wink:
28. zář 2009 v 19:30  • Odpověz
Teda zuzik ty mas ale zazitky. Hlavne ze to dobre dopadlo. :wink: My dneska meli krapancu do hlavy tak 8 - takze radost - ma na hlavicce jen cervene flicky a jednou se krapla o sprusly o postylku fakt hodne - jsem ji kontrolovala jestli nema otres mozku,ale dobry. :slight_smile:

no a musim se pochlubit ze UZ STOJIMEEEEE :grinning: Vcera poprve a dnes stoji co chvili - teda zatim jen kdyz se neceho pridrzi (postylky...) ale je fakt sikula. Je to tak 4 dny co zacala klecet a ted uz stoji - je to fakt mazec. Do toho lozi takze ji nemuzu nikde ani nechat samotnou. V postylce si stoupne a to se bojim ze prepadne - no radost k pohledani :sweat_smile: Jak ja vam zavidim ty lezici deticky :grinning:

Jinak vikendik super. Byl u nas Jarmark, pak hlidal manza s kamosem a my jsme jeli s kamoskou plavat a dneska jsme dodelali konecne chodbu - uz jen prestehovat skrine a je to - skoro :confused:

Kremco mrzi me ze to Tynka chytla - ale neboj - urcite ji to brzy opusti a nebude to takova hruza jako predtim :wink:

Anitko vim ze Misa vozila ve sportaku jeste driv, tak bych se toho nebala. Ja Melince rikala ze ji dam do sportaku az zacne sama sedet, tak jsem taky dodrzela :grinning:

Jinak teda ja porad kramy nic - ale jeste kojim - jen se desim abych je nechytla jak budeme zrovna v bazene - to by me asi trefilo :confused:
28. zář 2009 v 19:45  • Odpověz
jo, hrusti, ona pak vůbec spavá nebyla, protože se asi bála, takže usnula až po nějakých čtyřech hodinách od pádu :frowning2: Naštěstí nepadala na hlavičku, ale bokem, o hlavičku se asi bouchla o nohu přebalováku nebo nevím... Každopádně jsem neskutečně ráda, že to dopadlo takhle...
28. zář 2009 v 19:46  • Odpověz
Ahoj holky,
tak vás jdu pozdravit.

Já se taky musím přidat k mega krámám, sice jsem je dostala zatím podruhé, ale je to dost hrůza, zrovna je mám a v noci jsem dokonce zašpinila prostěradlo :astonished:

Holky, já se musím taky trošku pochlubit, znovu jsem se rozkojila a zase kojím plně, takže bez jakýchkoliv příkrmů. Jsem z toho dost nadšená.
A taky se Naty staví na nožičky. Ze sedu se přitáhne za ručičky do sedu a pak do stoje, ale zkoušeli jsme to jen párkrát. A už sedíme, ale musí se něčeho přidržovat.

My už máme za sebou taky první padák a sice z křesílka, vůbec nevím jak slítla, protože přistála na bříšku a ani nepípla :astonished:

My už jezdíme dva dny ve sporťáku, v korbičce jsme byli jako sardinky.

Jani, gratuluji ke stání, jste šikulky šikovný :wink:

Zuzi i vám gratulace k sezení a sedí Verunka sama, nebo taky s držením?
28. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz
bemo, ona už asi měsíc a půl se zvedala do sedu, když jsem jí přidržela ručičku a teď se jí to podařilo samotné . :dizzy_face: O víkendu to pilovala a teď se fakt sama posadí bez držení. Někdy se dost kinklá, ale většinou vydrží. Na nožičkách začala stát, když došáhla na moje nohy, začala fakt brzo, bylo jí necelé čtyři měsíce a už na mě cvičila. Dr. se tenkrát divila i ušima, když to tam předvedla :slight_smile: I vám gratulace k sezení! Můžu se jen zeptat, jak ses rozkojila?
Jani, gratulace Melince ke stání! Je to šikulinka! Já měla ležící dítě snad jen chvíli, ona je dost napřed, podle dr. minimálně o dva měsíce, takže ji taky nemůžu nikde nechat :stuck_out_tongue_closed_eyes: O to víc mě prostě štve, že jsem ji neuhlídala, když jsem stála dva kroky od ní :frowning2: Dneska jsme ji sesunuli rošt postele úplně dolů, fakt se bojím. Ona už si i chce rozepnout kšíry na lehátku :frowning2: Pořád to študuje, tak jsem zvědavá, kdy přijde na to, jak se to rozepíná. Naštěstí nemá takovou sílu, aby to rozepnula - teda SNAD :confused:
My ve sporťáku ještě nejezdíme, máme velkou korbu (87cm), takže máme ještě tak 15cm k dobru :grinning: Nechtěla jsem pidi korbu... :wink:
28. zář 2009 ve 21:35  • Odpověz
Ahoj holky, co to koukám. Vy máte teda pokrokový miminka, blahopřeji. Za to já se dnes dozvěděla, že je Kikina zaostalá od tchýně a skorošvagrovky. Někde byly a tam měli sedmiměsíční holčičku, a že ta prej se krásně otáčela za jménem a Kikina se ani neohlídne, a že jen leží, že už má cvičit a chodit v chodítku :astonished: že prej tu holčičku dávali už od 3.měsíce do chodítka :astonished: No, je vidět, že ji viděj skoro každý den, co dělá. A prej proč neříká gagaga a kakakakaka. A vůbec proč už nechodí teda, že? Asi jako kdyby nevěděly, že mezi 5m. a 7m. mímem je docela rozdíl, protže mimča se vyvíjí fakt každou minutu. Jediný, co mě tráí je, že Se Kikina přestala otáčet na bříško, ale přitom už to tak hezky uměla a teď týden nic. Jinak umí, co má umět, napřed není, ale ani pozadu a to se vlastně ještě může zoohledňovat. že je o 16dní dřív...
Zuzi, no jo, vypadalo to děsně, hlavně, že to dobře dopadlo :wink:
Do sporťáku jdem na 7kg, abych nebyla osočována okolím, že tam dávám 4měsíční miminko :grinning: Teď má asi 6,4kg.
O krámech mi nemluvte, první jsem měla snad měsíc v kuse a to u přes HA :angry: Dnes jsem taky dostala a taky mi přijde jako kdyby do mě někdo říznul :frowning2:
28. zář 2009 ve 22:29  • Odpověz
Ahojte holky, tak zase mám dnes zkoušku "ohněm" :astonished: Spát jsem šla v 1:15 hod a Naty se rozhodla pro budíček v 5. hod, po třetím pokusu jsem to vzdala a už jsme v obyváku a já "snídám" :grinning:
No, Natálka se asi rozhodla, že dá mamince zabrat :confounded:

Andy, teda ta tvá tchyně a švagrovka jsou dost mimo co. Určitě je velice rozumné cpát tříměsíční miminko do chodítka, když se teprve naučilo držet hlavičku, fakt nechápu tyhle lidi :angry:
A gagaga by měly říkat ony když jsou takový kačeny. Promiň, ale fakt mi takový řeči lezou krkem.
Miminka, která přestanou dělat nějakou dovednost, kterou už uměly, tak se momentálně učí něco jiného, nebo si prostě dávají pauzu.

Moje tchyně nám zase říká, že děláme z Natálky budulínka, že bude tlustá, když jsem jí dávala na noc příkrm a že ji kojím moc často (po 2. hod.). Ale ona se hodně hýbe, takže přibírá tak akorát.
Měla jsem sto chutí jí říct ať neradí, aby se podívala na další vnoučata, která byla v Natálčiném věku 3x taková (fakt puclíci)
29. zář 2009 v 05:58  • Odpověz
Ahoj holky!
Bemo, u nas taky vstavacka v 5 hod, ale nastesti pak jeste usnul na chvili se mnou v posteli. Jinak bych byla mrtva :confounded: Zkus si schrupnout s malou behem dne.

Andy, tedy ty tvi pribuzni jsou fakt doooost mimo. Copak muzou srovnavat 5 a 7-mesicni mimi? Rozumny clovek vi, ze to preci nejde!!! Ja bych jim rekla, ze jestli chteji diteti nicit pater, tak at si ho klidne do choditka davaji, ze to se mozna delalo pred 30 lety, ale ted to doktori vubec nedoporucuji! grrrr :angry:

Bemo, Honzik je taky otesanek, ale nastesti vsichni rikaji, ze to vybeha, az se bude vic hybat :wink:

Holky, hezky den. My jdeme dnes opet k dr., protoze HOnzik zase od vecera chrchla :frowning2:
29. zář 2009 v 07:59  • Odpověz
Ahojky holčinky a miminečka,

malej tu leze a já serozhodla dnes nic nedělat a odpočívat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ba né

Jinak na maleho leze také nějaká chřipka či co.Ale také doufám,že se to nerozjede.Máme to stejné jak psala Kremca.Odsávám a nic moc.ale slyším jak to má vzadu :frowning2: A včera se mi při obídku pěkně pozvracel jak byl zahleněný :confounded: Ale zase pak to bylo o dost lepší

Doufám,že se to do plavča zlepší

Zuzí tak to je Verunka šikulka

Mrchu mám také od porodu strašně silnou a pravidelně :unamused: To jsem nikdy neměla....Nejsem na to zvyklá :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani tak to je šikulka my už také lezeme jako das a pořád se pokouší stoupnout si,ale zatím se to povedlo tak na půl.Protože se pak bojím,aby nespadl dozadu :unamused: Už se opravdu nenudím...
29. zář 2009 v 08:03  • Odpověz
ahojky holčiny

Bemo gratuluju k rozkojení , to je fakt zázrak znova nahodit :grinning:
mně se mrcha dostavila když jsem přestala uplně odsávat takže na tom asi něco bude :confounded: ale je to masakr fakt

hrusti držím palce u dr. at to není nic hrozného to je to počasí , na sluníčku vedro ve stínu studený vítr .

zuzík k tomu pádu- já byla na očková ní a přede mnou byla mamina a stalose jí to co tobě a dr. řekla že toho ješště zažijeme hafo těžko se to uhlídá no :unamused: hlavně že je Verča ok

jinakDavídek se přitáhne do sedu a pak rovnou do stoje ale to prý dělat ještě nemáme. ale už to dělá taky měsíc
jspánek hrůza ty zuby se ne a ne proříznout a trpí chuděra jak pes. a budí se třikrát za noc uf
:frowning2: sotva lezu

jinak po mrkvičce je mu snad dobře občas se mi zdá že se trochu kroutí a hrozně prdí ale to je asi normál než si na to tělíčko zvykne. dnes mu uvařím bramburku a pokud to bude ok tak mu to za tři dny zmixuju s mrkvičkou a dám místo jedné dávky mlíčka. už včera mlíčko vynechal stačila mu mrkvička :slight_smile:

my sporták dáme v něděli po vítání občánků jsme se s manžou včera domluvili, Davídek už v korbě jen řve a když ho vezmu na sebe je klid ale nemůžu ho přeci tahat .tak půjde do sportáku nedá se nic dělat.
29. zář 2009 v 09:13  • Odpověz
Ahojky Anitt,
my prdíme pořád a už to je v poho,protože se hýbají :slight_smile: A¨krásně pravidelně kaká :wink:

Jinak my spoták dali také v 5 měsíci,protože také kňoural a nechtěl tam být.A ve sporťáku byl moc spokojený...

Bemo kojení vůbec nevadí i když dáváš příkrm.Oni ty děti jsou pak stejně buclaté a píšou,že si dělají zásoby na období kdy nemají čas se najíst :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to když všude lezou a hrají si :slight_smile:
29. zář 2009 v 09:40  • Odpověz
Kryštof také spadl z postele a pak s kočárkem :frowning2: Rozjel se známému a převrátil se,ale bylo vše ok a od té doby si hlídám zda je zabržděný raději 2x
29. zář 2009 v 09:42  • Odpověz
Teď mi spinká 45min a pak razíme ven s Vikulkou.Je tam,ale pěkná zima.Mám tu 16 stupňů :confused:
29. zář 2009 v 09:45  • Odpověz
Ahoj holky, no jo, mě to včera dost vytočila, jak někdo může srovnávat miminka s víc jak dvouměsíčním odstupem, to je jak, kdybych srovnala Štůfka s Kikinou, to nejde přeci :unamused:
Njedřív pořád říkala, že se musí jen najíst a spát a teď najednou hups, aby hned běhala ne? :angry:
bemo, Natálka Ti teda udělala budíček... Tak si s ní pak zdřímni.
ahoj, vikul...
ahoj anitt a chtěla bych ještě dál reagovat, ale malá se vzbudila :slight_smile:
29. zář 2009 v 10:04  • Odpověz
Ahoj holky,
jsme zpatky od dr. Vyfasovali jsme dalsi kapky na kasel a jsme doma az do patku, snad by se to melo lepsit. Zase brala prckovi krev z prstiku kvuli CRP, ja to snad prozivam vic nez on A :sweat_smile: le bylo tam silene nemocnych deti, tak snad jsme jeste nepobrali nejaky dalsi bacil Ma :angry: nza volal z prace, ze u nich taky vsichni nudli, takze je to fakt vsude:unamused:

Anitt, my jsme po prvni mrkvicce kakali az druhy den, mel trosku zacpu, ale nastesti u kakani nebrecel, tak dobry. Honzik vcera snedl skoro pulku velke sklenicky bramburky s mrkvi, tak mu dneska tam ten zbytek a nebudu uz davat mlicko. Zitra budeme mit asi kvetak. Ja jsem mu puvodne chtela dat samotnou bramboru, ale sestricka u dr rikala, ze mu ji nemam davat samotnou, ale s nejakou zeleninou, pry potrebuje vitaminy, tak proto jsem mu dala brambor s mrkvi.

Vikul, jak davas Stufka ve sportaku. V leze a polosede? Vic asi ne, kdyz nesedi, vid?

Venku je docela chladno, jeste ze jsem vyprala Honzikovi o vikendu podzimni bundicky:stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2009 v 10:52  • Odpověz
tak ted dopapal brambůrek a docela dobrý na poprvé bezva.
pozítří to dám už s mrkvičkou.

hrusti tak at jste ok.
do sportáku už se těším davídek už skoro sedí sám tak to snad neva :wink:

taky už jsem dala do skříně teplé oblečky a svetříky :slight_smile:
29. zář 2009 v 10:59  • Odpověz
Hojte holciny

Jsem vas jen v rychlosti zkoukla.
Hrusti tak at vam je brzo lip.
Vsem ostatnim taky preji brzke uzdraveni. U nas je to zatim dobry, tak doufam ze to tak i zustane.
Andy to je rodinka k pohledani dat 3 mesicni dite do choditka asi bych je bacila a ne jim gratulovala k tomu jak maji sikovne ditko. Jinak andy z toho ze neco prestane delat si nic nedelej asi se uci neco jineho. Me to malej dela taky. No akorat teda ted je to rehole ho prebalit a nebo oblect :grinning:
29. zář 2009 v 11:13  • Odpověz
Ahoj holky,

my za chvíli razíme na čumendu do práce, tak se těším. Odpo vyrazíme do Ikey, potřebujeme tam nakoupit pár drobností :slight_smile:
Andy, teda ta tvoje tchýně spolkla všechnu moudrost světa, ne? Jako cpát tříměsíční mimi do chodítka je teda nezodpovědnost a vůbec bych se tím nikomu nechlubila, páč bych se bála, že na mě pošlou sociálku. To fakt nechápu... Chudák dítě. Kikinka je šikulka, nic si z jejich řečí nedělej. Ty sama víš, jaké dělá Kikča pokroky a co si můžeš dovolit. U nás se taky už nepřetáčí na bříško ani na záda, prostě se jí asi nechce a soustředí se na něco jiného. Tak to ty děti prostě mají :wink: Zase se vyvíjejí jinak :slight_smile: Mě zase tchýně včera rozsekala tím, že už bych ani nemusela kupovat plínky, že už by malá mohla být na nočníku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem jen zírala...
Bobásku, jj, přebalování a oblékání je čím dál veselejší :grinning: Melou se jako diví, že? :wink:
29. zář 2009 ve 12:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.