• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Holky, to mám taky, když nechce v noci spinakt, že jsem z toho vyřízená, ale já si ji prostě vezmu k sobě a je to, ona je hned klidnější a usne.
peto, no jo, už moc nepřibírá, teď dala jen 320g za 3týdny, ale včera docela hodně kakala, tak třeba jí to to nějaký deko taky vzalo a hlavně šimonek už je určitě dál. :wink:
30. zář 2009 ve 22:20  • Odpověz
no to moc není..jí jen co mu chutná a to je sladké :grinning:
a s tím vyvojem..i když nechcem tak stejne srovnáváme,me to ted hodne trapí,ty řeči okolo,ale co nadelám,jsem štastná že ho máme a holt bude línejší,jdem na neuro ted v říjnu a už mám hruzu ted :unamused:

hrusti až pujdeš na ten grandák,nevzala bys mi taky?? poslala bych ti penízky ..u nas sem ho shánela a nikde není jen v Ikea tu máme až v Brne :unamused:

dneska jsem si udelala radost a koupila sporták :slight_smile: ostatní vozovy park už je z domu,jen máme pujčeny od brachy kočar co mají po synovcovi a pak dáme už sporták--mame x-lander xa 2009 zítra nafotím a dam do alba
30. zář 2009 ve 22:27  • Odpověz
peto, jasný, to bude se pořád nad tím přemýšlet. Já budu mít Kikinu taky spíš dle normálu spíš pozadějc, zase měla 2,5kg, že? A přece jen je to jinčí než když má mimčo 4kg při narození. My jdem zítra na neuro. Co tam s dětma dělají?
X-lander, taky máme. Ale 2008. Jakou barvičku a kdy do něj dáte? Já chci až začátkem listopadu, až za odměnu 7kil :sweat_smile:
30. zář 2009 ve 22:41  • Odpověz
na nerologii s ni bude ruzne házet a delat chmaty,skoušet ruzne reakce,tak se nelekni,vypada to poprve dost hrozne..myslela jsem že Elišku zabije :grinning: Elin chodila taky :wink:
pozna podle reakcí co a jak a myslím že u vas to hodne dr hrotí,to je ted desná moda hnat všechny na nero a cvičit vojtovku..fakt se to hodne posílá..naše neuroložka říká že na každem diteti neco najde :wink: i zdravem a donošeném a že ti nedonošení se moc hlídají a sledují..ale zas jsem ráda..

do sportáku ted řeším jestli ješte počkat..bude mít 5 korigovanych mesícu a sedet teda vubec neumí a dlouho ješte umet nebude..neda se dat do uplneho lehu,tak se chci prave zeptat naší rhb jestli budem moct..
mame šedo-černy..chtela jsem modrý,ale v 2009 kolekci je desny odstín,fakr hnusny a 2008 prodavají čtyřkolky už všude jen komplety s korbou a tu už nechcem..tak jsme vybírali jiny odstín..
30. zář 2009 ve 22:50  • Odpověz
teda holky, vy mi dáváte s těma savičkama. Teď jsem fakt zmatená jak lesní včela :confused: Peti, já dnes koukala do Avenťácké příručky a tam bylo, že savička 3+ je pro děti starší 3 měsíců a pak je savička od půl roku... A pak existuje nějaká savička, kde si dítě samo reguluje průtok... A právě jsem nikde v té příručce nenašla, jaká savička je na kaši, tak teď fakt nevím :confused:
30. zář 2009 ve 22:51  • Odpověz
ta s tím prutokem je na prd,mali se s ni dusil :unamused: no pokud ji to tak teklo,tak ta díra je vetší..skus dat cumla po pití a třeba pomuže..u nas zabírá :wink:
30. zář 2009 ve 23:05  • Odpověz
holky a jakou lahvičku a savičku máte na kašičku???
30. zář 2009 ve 23:07  • Odpověz
peto, díky, že si mi to řekla, to já bych byla úpně vyděšená, co tam s ní dělá, mně stačila jen rehabka :grinning: Je fakt, že ona se čím dál víc stáčí k té pravé straně, už tak, že se levobokem přestala otáčet na bříško. Ale máš pravdu, že na každým prckoj by se něco našlo, že nedělá správně a vše se srovná, ale ta hlavička, jak jí dáva bokem, by prej se mohli zaaretovat svaly a pak už by to byl problém, tak chtěla, aby se na to mrkl. Je dobře, že Vás hlídají, i když já si na koŇovi píšu s jednou holčinou, která je nar. na začátku 7.měsíce a je úplně oki a tenkrát to taky nikdo moc nehlída, před těma 30rokama.
Já vím, proto taky nechci spěchat. Kikina chce sice sedět, ale sama se neudrží a nejde z bříška, tak to prý není ten pravej sed.
zuzik, já avent savky nemám, malá z nich neuměla pít, já měla lovi a ty jsou variabilní a přizpůsobujou se sání dítě a jsou pěkně měkkoučké, malý se z nich krásně pilo, akorát teď už je líná i tahat z nich, jak pije kaši se savičky od mamu na kaši.
30. zář 2009 ve 23:09  • Odpověz
akorát teda pokud uděláš kaši dle návodu, tak to z ní asi nevytáhne, musí se udělat řidčí. Já dávám na 150ml jen 1lžíci kaše, lžičkou mi večer kaši nechce :frowning2: Nebo Kikina je prostě líná tahat, to taky může být tím, ach jo, to je s ní trápení, nikdy mě nenapadlo, že budu mít nesavce :frowning2:
30. zář 2009 ve 23:12  • Odpověz
u nax je problem zas s obedem a radši bude řvat hlady,než by jedl :unamused: taky bojuju,ale mlíko miluje,tak ustoupím a dam mu ho
30. zář 2009 ve 23:20  • Odpověz
vždyť je ještě čas, já pořád říkám, že děti do 7měsíců s mlíkem a sem tam nějakým příkrmem vystačí. Já dávám jen jednou denně už skoro dva měsíce a ze začátku měla malou skleničku třeba na 3x, to až teď poslední týden sní velkou sklenici. on si šimonda taky zvykne a bude baštit :slight_smile:
30. zář 2009 ve 23:37  • Odpověz
andy, díky. Já mám zase problém s jinýma lahvičkama. Máme právě jednu od MAMu a ta má naprosto jinou savičku než avenťáckou a malá se mi málem udávila čajem, jak z ní neuměla pít... Takže mi zase budeme mít asi problém si zvykat na jinou savičku... Musím se zeptat v lékárně, která od Aventu je na kašičku. A ta kašička jde teda dávat i ze lžičky? Já se ptám jako blbec, promiň, ale fakt jsem z těch saviček a lahviček mimo mísu... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak holky, s tím vývojem je to těžké si to nepřipouštět, ale uvidíte, že budete mít zdravá dítka a že nás všechny doženou a nebo předeženou :slight_smile: Peti, máš pravdu, my když byli s malou na pohotovosti na neurologii (s tím dýcháním tenkrát), tak tam s ní cvičila a zdvihala ji takovým způsobem, že jsem se bála, že jí sletí... Ale malá se u toho parádně bavila, fakt jí to bavilo :slight_smile: Ale já měla hrůzou oči navrch hlavy... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak u nás se od desíti zase nespí, teď jsem ji nabucla, tak konečně vypadá spavě, tak snad se to už povede :grinning:
1. říj 2009 v 00:28  • Odpověz
ježíš, teda já tu češtinu prasím... MY zase budeme mít....
A zase jsem přidala nějaké fotečky :slight_smile: Rarášek konečně zabral, tak jdu taky :slight_smile: Dobrou a klidnou noc všem! :wink:
1. říj 2009 v 00:37  • Odpověz
Ahoj holky, jdu se na vás kouknout, ale dočtu vás později.
Včera jsme tu měli ségru s přítelem, tak jsme zajeli do Hatí a udělaly jsme si pěkné odpoledne, které se protáhlo do večera já si chtěla vybrat v Mangu kabát, ale nenacpala jsem se do něho :angry:

Jinak už melu z posledního, Natálka nechce v noci vůbec spát, přes den nic nenaspí a v noci ji kojím až 3x a několikrát ji musím ještě na novo uspávat a stejně vstáváme nejpozději v šest, jsem fakt hotová :frowning2:

Děkuji za pochvalu vlasů :wink:
1. říj 2009 v 06:38  • Odpověz
Ahoj holky!
Vcera jsem koukala na Prespaly a fakt jsem se u toho bavila. Super serial!
Jinak noc dobra, prcek kasle, ale vypada to, ze uz se to zlepsuje tuk tuk tuk

Zuzi, ta vel. 3 by mela byt pro vetsi deti, tedy aspon znama ji dava prckovi taky. Kasi muzes davat bud z flasticky, jsou specialni savicky na kasi, nebo ze lzicky. Zalezi, jak ti bude Verunka papat z te lzicky.
Peti, bryndak koupim, ale driv jak pristi tyden se tam nedostaneme a dam vedet. Chci byt tenhle tyden s prckem jeste doma kvuli te viroze.
Anitt, 21. rijna si dam do kalendare a pak nejak domluvime srazik :slight_smile:
Peti, vyfot nam sportak, at se pokochame. Ja uvazuju, ze prcka dame taky uz pristi tyden do sportaku, protoze v te korbicce je to hruza s nim nekam jet. Honzikovi jsem rekla, ze az bude uplne zdravy, tak ho vezeme na projizdku sportakem. Nam bude 5,5 mesice, tak snad o.k.

Jinak "ta kolegyne" vcera psala, ze ji praskla voda, kolem 12 hod zacaly kontra a po 16 hod byl prcek venku. Pry si to mooc uzili a bez epi. No, radsi snad ani nepujdu do prace, az tam bude, abych neposlouchala, jaky ja jsem mela hrozny porod :unamused:
1. říj 2009 v 07:14  • Odpověz
Ahojky zlatíčka,

tak dnešní noc byla ok jen už mám budíček v pul sedmé :angry: TAk nevím co to je,ale zase mám poklizeno kávu piji teď a malej už opět spí :slight_smile:

Hrusti každá má porod jinak a nadá se to srovnávat,já ho měla také super a užívala jsem si to.....A bohužel někdo to má horší :unamused:

Zuzí savičky bych dávala podle toho jak to Verunce vyhovuje,ale 3 je opravdu od 3 měsíce nebo alesúpoň MAM to tak má :wink:

Petí to byla pařba,že mi hučí v hlavě ještě teď.Nejhorší je,že ho neudržím na místě a pořád po mě skáče,rve za vlasy atd.....JÁ MÁM DOMA ĎÁBLÍKA :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. říj 2009 v 08:15  • Odpověz
Vikul, ja vim, ze tehu a porod je hrozne individualni. Ja jsem si to proste vyzrala, no :unamused: Mne nejvic stvou ty jeji reci, jako kdybych si ten komplikovany porod objednala nebo co :confounded:

Honzik je ted taky jako z divokych vajec, kazdou chvili na 4 a peruje. Uz to neni to tulive a mazlive miminko :sweat_smile: , kdyz ho dam na sebe, tak taky peruje, no proste divočák :grinning: Ale já jsem ráda :slight_smile: Jsem zvědavá, co nám řeknou příští týden na rehabce :wink:
1. říj 2009 v 08:35  • Odpověz
ahojky já si taky myslím že to dr přeháněj všichni choděj na rehabky a cvičení to je hrůza. Davídek dává občas při pasení ručičku za sebe a dr se ptala jestli to dělá i doma . říkám že občas což je pravda a ona že je to ok. a nikam mě neposílá. prostě se to přehnaně sleduje se mi zdá.

dnes noc u nás dobrá spinkal do čtyř po dlohé době jsem odpočatá budíčekk byl v sedm takže ok. ted chrní a odpo zase dáme prochajdu s kámoškou doufám že nebude pršet

sousedka čeká mimčo v prosinci tak se těším na miminko .

dnes v noci dal někdo do babyboxu chlapečka ach jo chuděra. když si uvědomím jak ty mimča v kojenáku celej den ležej bez pohlazení a objetí jeden vedle druhého tak je mi do breku . když vidím jakoupeči potřebují naše mimča a jakje to pro ně důležiét nejradiš bych si nějaké vzala.

Davídek už si na trojky zvykl ale kaši zatím dávat nebudu chci zatím jen tu zeleninku. dnes mu dám dohromady mrkvičku s brambůrkem tak to za chvilku musím dát vařit. to mu bude moc chutnat :slight_smile:

hrusti oki 21máme kyčle tak bych do Prahy přijlea už 20 a sešly by jsme se třeba v centru někde ju? dala bych třeba staromák a karlův most nebo něco takového ale uvidíme jak se to bude hodit i vám. :slight_smile:
1. říj 2009 v 08:50  • Odpověz
Dobré ráno,
jsem byla nějaká přepadlá z to ho budíklu v půla teď :grinning: Ale už jsem oblečenáí a káva vypitá, i Beruna má nachystaný věci. O půlnoci jsem ji dala ještě napít mlíka trochu a normálně mi spala klidně, jindy se vrtí, ale v 5 mi snědla jen 110ml a dává 160ml, takže je to prašť jak úhoď, jsem myslela, že by tak vypila víc.
hrusti, prosím Tě, ono rodit miminko, které nemá ani 3kila je asi úpně o něčem jiném, až pak se to zhoršuje, ať se pochlubí hezkým porodem v termínu s min. 3,5kg miminem :grinning: Ono každý deko na tom miminku je znát. Holčička vedle nás měla 2,9kg a K. 2,65kg a fakt už je to na těch mimčech znát takže já bych se tím moc nevytahovala...
1. říj 2009 v 08:58  • Odpověz
anitt, jj, v kojeňáku je nechaj brečet a nikoho to nezajímá a pak už nebrečej, už jsou apatický :cry: Ale aspoň mimčo není mrtvé, takhle bude mít třeba za pár měsíců novou rodinu, kde ho budou opravdu milovat :slight_smile:
1. říj 2009 v 09:01  • Odpověz
Já ještě dala prát prádlo umyla koupelnu a nalíčila se :wink: Mám teď času,když jsem vzhuru od půl sedmé :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Až se vyspí tak pujdeme ven s Vikou a musím uvařit obídek malému

Tak zatím páček
1. říj 2009 v 09:10  • Odpověz
andy je to jasné že je to lepší než aby bylo mrtvé. znám pána co tady založil ty babyboxy fakt super chlap. je to pan Hess. moc chytrej a hodnej . díky za něj a kéž by bylo víc takových.

vikul já pořád žehlim a už vařím papů pro pupíka :slight_smile: nalíčím se potom připadám silépe i když nikam nejdu třeba tak se vždy ráno alespon trochu namaluju a večer dělám péči o plet . ségra mi dala hodně kosmetiky od Clinique a Locitan tak je to super a fakt je to kvalitní a hlavně netestované na zvířatkach
1. říj 2009 v 09:16  • Odpověz
Anitt, a na ten Eden se ti nechce? Jede ti tam z Andela nizkopodlazni tram. Nebo chces jit s prckama na prochajdu? 20. rijna tedy pisu do diare a jeste to doladime:wink:

My dneska mame bramburek s kvetakem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Uz taky pomalu zacinam varit, protoze prcek navysil davku a uz ma k obedu jen zeleninku a mlicko nedavam :slight_smile:

Andy, no prave, ze mi prijde, ze pak kazde deko je pri tom porodu znat. Ja mam porad pocit, ze ta kolegyne se mnou soutezi. V praci jsme se driv hodne bavily a navstevovaly, ale pak se to nejak zlomilo, kdyz byla dlouho nemocna a sef mi dal praci, kterou slibil puvodne ji a navic mne pak poslal do UK na 2 tydny na skoleni v ramci nejakeho projektu, protoze ona neumela moc anglicky. No a od te doby se to nejak tak tahne...
No, uz vas tim nebudu zatezovat, jen jsem si potrebovala postezovat, ze se nejak prohloubila moje deprese z porodu CR :unamused:
1. říj 2009 v 09:17  • Odpověz
hrusti je to pipina neřeš. já teda z císaře depku nemám nebylo to taky nic moc a pak to dost bolelo takže rozhodně jsem si taky užila a bylo to krásné prcka vidět at to bylo jakkoliv hlavně že jsoukluci v pohodě ne?
1. říj 2009 v 09:23  • Odpověz
Na mne to občas padne, že jsem nebyla schopná porodit normálně a nekojila jsem, ale hlavně, že je Honzík v pořádku :slight_smile:
Hodila jsem do albíčka jednu fotečku z dneška :slight_smile:
1. říj 2009 v 10:14  • Odpověz
Ahoj holky,

tak u nás noc pak v pohodě, spala do půl desáté a pak si povídala v postýlce. Já peru, mám tu prádlo na žehlení, ale vůbec se mi do toho nechce. Takže to spojím s dnešním prádle a to budu žehlit tak dvě hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě chci převléknout postele, utřít prach a uvařit květákovou polévku. Tu jsem nikdy nedělala, tak jsem zvědavá, jak dopadne...

Hrusti, ta kolegyně mi silně připomíná moji známou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ona je nejlepší, všechno ví, všechno zná, když jí řeknu, co Veru už umí, tak mi řekne: "No, tak tohle uměl Martínek taky a dřív" apod. Takže jsem s ní omezila kontakt na potřebné minimum a mám klid. Protože ať jsem, co jsem řekla, vždycky už to ona věděla nebo tam už byla. :stuck_out_tongue_closed_eyes: S tím porodem se netrap, hlavní je, že je Honzík zdravý a i ty jsi v pořádku! Na tom záleží nejvíc :wink:
Anitt, s těma kojeňákama je to hrozné. Když je nějaká zpráva v TV, tak mi tečou slzy. Je fakt, že ty babyboxy jsou skvělé, jen by potom té byrokracie mohlo být méně, aby se to miminko dostalo k náhradním rodičům co nejdříve... :pensive:
Bemo, vydrž, ona je to otázka pár dnů a pak si Natálka najede nový režim... Aspoň u nás to tak funguje. A co jí zkusit dávat na noc příkrm. Vím, že jsi psala, že už ho nedáváš a třeba už tvé mlíčko Natince nestačí....
Vikulko, u mě Veru zase objevila brejle, takže mi je neustále bere a párkrát mi je už hodila na zem. To, že je čistím každou půlhodinu, protože je mám od ní opatlané, to už taky moc neřeším. A vlasy mám asi jen proto, aby mi je mohla rvát. Takže ten zbytek, co mi zůstal po megavypadávání po porodu, mi teď vytrhává moje vlastní dítko :grinning:
1. říj 2009 v 11:25  • Odpověz
Zuzi, na to vypadavani vlasku je pry dobry Panthenol v tabletkach :wink: Ja jsem ho ted taky zacala brat, aby mi na hlave vubec zustal nejaky vlas :slight_smile:
1. říj 2009 v 11:42  • Odpověz
Ahoj holky, hrusti uz na tu pipinu nemysli. Presne jak pise Andy, kazde deko je znat, kamoska rodila kluka v 38tt a mel 2700 gramu a rodila ho tak tri max ctyri hodky a v pohode bez nastrihu bez siti, ja mela Eliho o kilo tezsiho a uz z toho bylo sest hodin a dva stehy z natrzeni a to jsem masirovala jak blazen a ona nic. A PA mi rikala, ze kdyby mel malej o pul kila min tak je to taky uplne v pohode. Tohle se fakt neda srovnavat. Vzdyt je to uplne fuk jak se malej narodil, hlavne ze jsi skvela mama. :slight_smile: Jinak super perovaci fotka. Eli to dela taky, rikame mu pérák :grinning:
U nas noc ok, jedl o pul jedne, dudel o pul treti a pak papal az kolem sedme. Ja ho pak necham jeste v postylce, on si povida, pak jeste vetsinou vytuhne a vstavame tak po pul devate, v devet.

U nas pres den uspavani nic moc, malej moc nechce spat, chtel by radit, ale ja na nem vidim jak uz je hotovej. Ale kdyz ho dam do postylky tak rev, no nakonec vzdy nejak usne, ale driv mi usinal hned a bez revu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Petrach urcite sportak nafot, ja mam taky x-lander a jsem s nim strasne spokojena, je lehounkej, stabilni. Ja ho porad nakladam do auta a kdybych mela treba casuaplay tak se pekne nadru. Já už bych ted klidne prckovi koupila i cervenej :grinning: Hodne se mi libi ted u 09 ta barva. Jo a v albicku nejake holciny ze Slovenska jsem videla naprosto bozi x-lander fialove a modrej s takovyma ornamentama. Tady se vubec neprodavaji.
1. říj 2009 v 11:43  •  1 dítě  • Odpověz
Jeste jsem chtela napsat k te kasi, my davame ze lzicky a proto delam zase hustsi. Nekde jsem cetla, ze by se z lahve nemela davat, aby si dite zvykalo na lzicku. Tak nevim. Malej si zvykl a nedela mu to problem.

Holky co budete delat o vikendu? My jedeme v sobotu k babicce a dedovi, deda ma narozky, bude tam cela nase familia :grinning: Uz je nas jak psu, mamka je ze tri sester, kazda ma dve deti a ted my se sestrenkou uz taky mame deti, teda ona dve, ja jedno, kazdej s partnerem, no mazec. Nekdy mam pocit, ze uz se do te jejich chaloupky nevlezeme :grinning:
1. říj 2009 v 11:48  •  1 dítě  • Odpověz
Holky, tak málá od rána řve jak tur a teď se mi už potřetí pokakala (většinou kaká tak 1x za dva dny) takže asi nějaký průjem, protože je to hrozně vodnaté. Holky, nevíte co na to pomáhá? Díky
1. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.