• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
zuzanka: ty už používáš teď zimní?
Já piju caro, ale holky mají něco lepšího. :slight_smile:
4. říj 2009 v 15:20  • Odpověz
zuzi, my máme vitakávu, je fakt zázračná :slight_smile:
4. říj 2009 v 15:35  • Odpověz
Miši-kdyby jsme ho měli kupovat,tak to bych taky nedala :sweat_smile: My tam máme poukázku na 3000,-tak jsme si říkali,že to využijem na ten fusak,jinak se mi tam nic moc nehodilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ten Emitex je suprovej,vypadá fakt úžasně hlavně ten hnědej a za 899,-paráda.Taky bych ho brala,nebýt té poukázky :wink:

Kremca-jsem moc ráda,že trochu nabrala,jsou to stresy,když měla ten průjem atd...však to znáš,ty máš Týnku taky často na hromadě,co? :unamused:
4. říj 2009 v 15:53  • Odpověz
Jani ja mam nanoznik x-lander, byl primo ke sportaku v cene. Univerzalni nevim.
kremca to je super cena. Snad az prijde rodicak.
4. říj 2009 v 16:04  •  1 dítě  • Odpověz
Buni, tedy Kacenka ma pekne miry :slight_smile:

Jaani, ja mam fusak primo ke kocarku, nevim, jestli delaji univerzalni. Zkus emitex, ten dela hodne veci, co jsou univerzalni na kocarky. ja mam od nich tasku ke kocarku a sitku na kocarek :slight_smile:

Holky, uz davate puncochacky? My jsme dneska dali sportak s nanoznikem, ale stejne tam prckovi ruzne fouka a kdyz jsme prijeli domu, tak mel ledove rucicky a nosanek a pritom mel teplejsi bundicku s kapuckou, body s dl. ruk., mikinku, vyteplene dziny a takove teple podkolenky a boticky na nohu, ty mi ale skopal z nohou :unamused:
4. říj 2009 v 17:55  • Odpověz
holčiny zítra nebo pozítrí jedu k našim asi na týden zatím zrejmě tam proběhne tento týden ten pohřeb tak na vás juknu až přístí týden.

hrusti pak vyfot honzíka ve sportáku
já ho zatím nedala ale musím.
punčocháčky jsem koupila ale asi jsou ještě velký musím koupit ještě menší alespon troje a začnu je dávat dneska to extrémně fičelo a já dost spala i s Davídkem tak jsme se ven nedostali ale zítra půjdeme na dlouho.

fusak musím taky co nejdřív objednat jen nevím jestliten emitex je i na jané sporták :unamused: aby tam pak pasoval jinak je super

zima bude ze dne na den jako vždy.

jinak v neděli je mi 30 let uf. tak to bude dost smutné pohřeb dědečka a rozhádanej vztah s manžou a já myslela že udělám oslavičku . tak to oslavím alespon s Davídkem to je moje sluníčko.ale je mi to moc líto .

děkuju za podporu
4. říj 2009 v 18:05  • Odpověz
Ahoj holky,

my byli celý víkend na chatě a vyšlo nám krásné počasí. Dnes to ale nějak extrémně foukalo a za chatou máme takkovou vysokou borovici, která tam stojí sama a já se bojím, že žuchne. Tak jsme jeli domů dřív. Zítra má Petr volno, jede na darování krve a já přemýšlím, že bych jela s ním... No, uvidíme, co přinese noc, kdyby byla v pohodě, tak ji v šest vzbudím a pojedeme. Včera mi třeba usnula v půl desáté, probrala se v jednu a usnula až v půl čtvrtý. Včera usnula v půl jedenácté a vstávala v devět. Je to jako na houpačce, ale nestěžuju si, ona to dospává ráno :grinning: Jen ty noční mejdla by mohla trošku zkrátit :grinning:

Anitt, přeji ti upřímnou soustrast, vím, jak je to těžké :pensive: . Mně odešla babička v den odchodu z porodnice. Vzalo mě to hrozně, nikdo si neumí představit, jak moc mě bolelo, že neviděla Verunku :cry: Dodnes to moc bolí, vím, že na ni počkala, až se narodí, ale pak prostě chtěla odejít za dědečkem... Držím ti moc palečky, ať jsi brzy v pořádku a zlepší se vztah s manžou... Davídek byl na vítání velkej fešák! :dizzy_face:
Misi, my nakonec budeme mít fusak ještě po mně, ale nemá prořezávky na kšíry, tak to teď řeším, jak to udělat. Tamten je fakt krásnej, ale doma mi neprošel :grinning: Je fakt dost drahej...
Andy, já bych taky vybrala ty červené. Jsou moc krásné!!!

Holky, potřebuji poradit. Dávám už třetí den mrkvičku - dala jsem fotečky do alba, tak jestli chcete, jukněte :slight_smile: - a zítra chci dát další zeleninku. Kdy do ní ale můžu dát třeba bramboru, žloutek, masíčko, ovoce a tak? Vím, že teď mám dávat jen zeleninku, ale nevím, kdy do ní můžu dát tu brambůrku. Jo a můžu dát třeba brokolici a květák? Bojím se nadýmání. A když jsem u těch dotazů, dává se jen jeden příkrm denně, že? Takže, když dávám v poledne mrkvičku, večer už kašičku asi ne, že? A jakou kašičku vlastně můžu dát? Moc se omlouvám, že jsem vás zahltila dotazy, já mám pocit, že mi malá umře hlady, že prostě tohle vůbec neznám a nevím, jak to dávat.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. říj 2009 v 19:13  • Odpověz
Zuzi, to je fajn, ze jste si uzili vikend. Mrkla jsem na fotecky, Verunka je fakt dracice :grinning:
Jeden druh zeleniny bys mela davat 3-4 dny, takhle tak 3 druhy, pak zacit michat zeleninku s bramborou. Masicko by se melo pridat po 2 tydnech bezproblemoveho prijimani zeleninovych prikrmu. Ovoce se pridava asi mesic po zavedeni zeleninovych prikrmu jako svacinka a kase myslim taky asi 3-4 tydny po zavedeni zeleniny. Kasicka se dava ze zacatku bezlepkova tzn ryzova nebo kukuricna, ze zacatku je lepsi dat nemlecnou a smichat to s UM nebo MM, na ktere je mimi zvykle. Ale ne vsem ty kasicky chutnaji, tak uvidis, jak bude Verunce smakovat :slight_smile:
4. říj 2009 v 19:48  • Odpověz
Jo, ten zloutek se zacina davat jako masicko (kralik, kure, kruta), mela by se davat pulka dvakrat tydne, ale vetsina znamych dava cely 1x tydne :slight_smile:
4. říj 2009 v 19:50  • Odpověz
hrusti, moc děkuju. Na mě každej tlačí, abych jí dala ovoce a babička na mě, že jí klidně už můžu dávat maso a já jim prostě nemůžu vysvětlit, že chci dodržovat správnou výživu, grrrr :angry: Fakt někdy mi ti příbuzní lezou pěkně krkem. Hlavně, když Verunce třeba říkají, že jí máma šidí :frowning2: To bych je vždycky nakopala. Oni to myslí z legrace, ale mě to teda směšný vůůůbec nepřijde... :angry:
4. říj 2009 v 19:59  • Odpověz
Zuziku, driv se to delalo s prikrmama jinak. Mamca mi taky rikala, at mu nastrouham jablicka s piskotem :grinning: Tak jsem ji vysvetlila, ze nejdriv se dava zelenina a pak ovoce, aby ti to dite neodmitalo zeleninu, ze neni sladka jako to ovoce. Jestli nekde sezenes zarijove cislo casopisu mama a ja, tak tam je clanek k tem prikrmum :wink:
4. říj 2009 ve 20:19  • Odpověz
4. říj 2009 ve 20:27  • Odpověz
Zuziku, to je zkracena verze toho clanku o prikrmech:
http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/1200/jak_na_prvni_prikrmy.html
4. říj 2009 ve 20:30  • Odpověz
hrusti, děkuji za tip, časopis si koupím :slight_smile: Ten článek vypadá zajímavě :slight_smile:
4. říj 2009 ve 21:15  • Odpověz
miši našla jsem ten Emitex na mimibazaru stál mín a nový,kukni se tam..
buni ten je krasny a ta cena,ten by mi neprošel doma :unamused:ale je nadherný
kremčo a jak je Tynce?
jani skus ve Zlíne na Kvítkove prodejnu s kočarkama,ten pán co to má je super a dokaže nemožne,třeba ti sežene co potřebuješ..ted jsme tam brali sporták
4. říj 2009 ve 21:48  • Odpověz
zuzí my davali mesíc zeleninu,brambor ji už klidne dej a pak po 3-4 dnech další druh,bud k tem co už mela,nebo to střidej..masdo davame po mesíci 2x tydne a ovoce taky..jo a kaše už muže se zeleninou,ono zaleží i na dr jak to bere ona,ale pokud se ti v nocu budí na jidlo,tak jí ji klido dej :wink:
4. říj 2009 ve 22:01  • Odpověz
peti, no mě dr. právě řekla, že jí můžu dávat, zeleninku, ovoce a pak do toho přidávat maso a tak. Dala mi sice spoustu letáčků, ale to je tak asi vše a já se v tom fakt plácám :frowning2:
4. říj 2009 ve 22:13  • Odpověz
zuzik, mně hodně pomohlo kojeni.cz :wink:
4. říj 2009 ve 22:30  • Odpověz
4. říj 2009 ve 22:31  • Odpověz
Peti diky - v kocarky zlin jsem kupovala cest.postylku a je fakt ze ten pan byl super a vzdy me se vsim poradil.No treba me sezene i originala, ale vim ze neni az nehoru, tak se nebudu branit i neoriginalnimu ale radeji takovemu nanozniku do ktereho nebude foukat.

Kremco ty mas na zimu jen nanoznik? :confused: Ja mam teda fusak ale nanoznik chci na podzim jak fouka :sweat_smile: Teda jestli jsme se spravne pochopili.

Anitko predem gratuluji k narozeninam a s manzou se to urovna uvidis. Manzelska krize jednou prijit musi - ceka nas to vsechny :grinning: Netrap se - mas Davidka a ten je ted tvoje nejvetsi zlaticko

Holky ja teda o prikrmech nic necetla. Asi 4 dny jsem davala mrkvicku, pak dalsi zeleninku (myslim ze spenat s bramborem a pak maso). My presnidavky nejime - nechutnalo ji to ale cerstve ovoce jo - jabka a hrusky me ujida. :grinning:

Hrusti ja uz taky davam puncochacky. I na doma kdyz je chladnej ji je dam pod teplacky. Ven ji uz bezne davam body kr.rukav, mikinku, sustku a puncochacky, kalhoty trochu vyteplene a boticky a je ok - ruky teple, nohy taky a to nemiva deku ani nanoznik. Je asi horkokrevna - jinak nevim :grinning:
4. říj 2009 ve 22:48  • Odpověz
Ahoj holky!
Dneska noc dobra, prcek se probudil az v 5 hod, protoze byl nasoukany v rohu postylky a pak dal spinkal do 6 hod. a v pul 7 papani :slight_smile:

Jaani, ja prave prckovi puncosky jeste nedavam, ale zase davam ten nanoznik. Takze to vyjde asi nastejno :slight_smile: Kdyz nesezenes nanoznik, tak zkus koupit treba ten letni fusak od Emitexu, je univerzalni a muze to mit Melinka misto toho nanozniku :slight_smile:

Holky, hezke pondeli, i kdyz venku je docela skarede :unamused:
5. říj 2009 v 07:43  • Odpověz
Ahoj holky, Hrusti ja davam do nanozniku jeste deku. Puncochacky zatim ne, zadne totiz nemam. :sweat_smile: Musim neco nakoupit a taky cepicku na usi a ten fusak. Ach jo. Petrach diky na mmb se mrknu. Ten sportak je krasnej :slight_smile: co to je za barvu, nejaka stribrna?
My teda noc nic moc, taky mi prijde ze je malej nejakej uknouranej posledni dva dny. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky a mam problem, my davame uz obidek prikrm, odpo ovoce nebo preśnidavku a vecer kasi. Ale rano my ted skoro nechce pit nutros, davam mu colostrum to je na lzicce a pusinku otvira jak das na lzicku ale jak vidi flasku tak tomu moc neda :frowning2:. Ale zas mu nechci uz zacit davat jogurt :frowning2:.

Anittko vse nejlepsi, oslav narozeniny dle moznosti. Uvidis ze se to s manzou urovna, podle toho co jsi o nem psala je to rozumnej chlap. Uzij si to u vasich.

Jinak my uz se prevracime z briska na zada. Vim ze to umi uz to udelal nekolikrat. Ale zadne sudy a podobne to se u nas nekona :sweat_smile:
Jdu zehlit. Dneska mame informacni schuzku ohledne plavani tak jsem zvedava.
5. říj 2009 v 09:58  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky, u nás se dnes spalo celou noc v postýlce, jenom od půl třetí do půl čtvrtý byla u nás, takže rekord :grinning: Byla jsem vzhůru jen půl druhá, půl třetí, půl čtvrtý jídlo, pak půl šestá a vstávání v půl desátý a mala ještě spinká a v půl 12 máme být na rehabce, tak už musím jít něco dělat.
hrusti, tady je krásně :wink:
Kojeni.net nějak nefunguje od včera :confused:
5. říj 2009 v 10:00  • Odpověz
Hojte holky
Jsem tu opet jen na skok malej ma od vcerejska horecky, ale nic vic. Byli jsme dnes u dr a ta nam rekla jen snizovat teplotu a bejt doma. Nema rymu ani nekasle takze prej to muzou bejt zoubky. No takze jsme doma a hlidame teplotku. Malej je protiva a ani kdyz ma teplotu tak nechce vic spat. No tak snad bude brzo lip :slight_smile:
5. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nás noc dobrý, ve čtyři teda budíček, ale od pěti už zase spinkala až do půl desáté :grinning: Jinak dnes baštila brokolici a mohla se po ní utlouct. Mě stačilo vidět barvu a cítit tu vůni a dělalo se mi zle, ale Veru to chutnalo, snědla šest lžiček a zítra jí dám asi ještě o trošku víc. Uvidíme, ale fakt jsem koukala, jak jí šmakovala. Teď si dává po obědní siestu a já asi půjdu mýt nádobí :slight_smile:
5. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz
Misi, tedy Eli je sikula!!! A coz mu dat misto mlicka kasicku k snidani? :wink:
Zuzi, Honzikovi taky smakovala brokolice. No, deti maji divny chute :grinning:
Bobasku, at je Mareckovi brzy dobre :slight_smile:

Anittka ma dneska narozeniny? Tak vsechno nejlepsi!!! Vitej v klubu tricatnic :slight_smile:
5. říj 2009 ve 13:53  • Odpověz
Tak vidim ze miminka krasne spinkaji - to je dobre. Teda az na Marecka - Bobasku neboj - zoubky nebudou rust vecne takze se to urcite brzy spravi - no ale nezavidim ti teda :unamused:

u nas se spi krasne, jen pry dneska stavkuje s jidlem. Moc ji pry nic nejede a je fakt ze rano nez jsem jela do prace tak vypila jen jedno prso a druhe uz nechtela - no vsak ma zasoby dobre :grinning: Ted chrni ochrapa - tak jdu rychle neco udelat do prace a pak pujdeme ven - asi plet zahradku - me strasne rychle zarusta kurickou a nechci to fikat nejakym sajrajtem tak musim plet. :confounded:

Hrusti no asi to tak jeste udelam. Nasla jsme na netu firmu co jeste objednava starsi kolekce ale nejsou schopni me odpovedet na mail tak tam jdu cinknout - pak kdyztak zkusim nejaky univerzal a kdyz nepochodim tak kupim ten letni fusak nebo si necham od segry nanoznik usit :sweat_smile:
5. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz
Jani teda ty mas sikovnou segru :slight_smile: Hrusti taky jsem o tam uvazovala, ale zas nedavame to ovoce tak dlouho tak pockam jeste mesic at to neni hop hop. Brokolici malej taky rad, ale ja taky :grinning:
Bobas tak at je brzo lip. Hrusti Anitt ma narozky az v nedeli.

Jinak jsem se vratila z info schuzky na to plavco a je to tam fakt prisny co se tyce hygieny a tak. Jenom mam strach jak to budu vsechno zvladat, sebe osprsit, pak malyho, oblict ho do plavaci plinky ach jo.
Jani vy to zvladate jak?
5. říj 2009 v 15:35  •  1 dítě  • Odpověz
My jsme už doma z rehabky. Malá je dobrá, už se snaží využívat i tu levou stranu, přestala se otáčet, proto, že jsme ji předělávali to držení, ale prej zase začne, ať se nebojím. Dnes se teda otočila, ale hrazdička ji pomohla :grinning: Tak mně ukázala cvičení na podporu obracení na obě strany a ještě jdem na konci října na ko, ale prej, když bere hračku do ruky na bříšku, tak se krásně srovná do osy, takže to bude dobrý :slight_smile:
Byla jsem v tescu a koupila mallý podzimní bundičku za 203Kč a máme i nové čepičky, v novém albíčku fota, prosím :slight_smile:
Taky nám byl doporučen bazén, prý se tám krásně rozvíjí motorika, ale nevím, nevím, teď na zimu? Měla už 3x rýmu, tak se bojím :unamused:
misi, a Ty už vůbec nekojíš? A co zkusit pítko, ty lahvičky na učení, má to avent i mam, on se tím ze začátku možná bude trochu zakuckávat, ale po pár dnech by to už měl zvládat a nebude to muset tak dolovat a vypije víc. Ty mimča by měla do roka mít aspoň 400-500ml mlíčka na den, počítá se samo vše. kašička, jogurt, mlíčko.
U nás brokolice taky bodovala, ale teď máme rády rýži a masíčko :slight_smile:
5. říj 2009 v 16:16  • Odpověz
hrusti, Honzík je na tý první fotce v ohrádce jak svalovec, celej Rocky :grinning: Moc pěkné.
5. říj 2009 v 16:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.