• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Tady je mrtvo :grinning: Tak jdu cvičit,protože malej si šel dáchnout před papůůů
22. dub 2009 v 07:54  • Odpověz
Dobré ránko, tak u nas noc v klidu. Malej nastesti v noci krasne spinka a budi se jen na kojeni a pak hned usne. Pres den je taky celkem hodnej ale vynahrazuje si to vecer kolem sedme :grinning:
Vikul diky za tip na cajik. Ja byla feniklovy takze to dostaval v mlice ale ze by mu to pomohlo to moc ne. Me prave prijde ze kdyz prdi a pose... se tak pak je v pohode.
Dneska je krasne, urco pujdeme zas kocarkovat :wink:
22. dub 2009 v 09:34  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte holky, předem obrovská gratulace Zuzíkovi k Verunce, ať hezky papá a roste :slight_smile:
Kdo vlastně ještě čeká na porod, jen Anitt, že? Snad jsem někoho nezasklila...

Jde vidět, že už je to tady skoro sama zaneprázdněná maminka, protože toho moc nenapíšeme, no není čas :slight_smile:

Natálka v noci krásně spinkala, nebo spíš to uspávání bylo poprvé v pohodě. Pořád chtěla usínat u prsíčka a to fakt nešlo, k večeru jsem byla totálně vycuclá.
Sice se v noci vzbudila asi 4x, ale byla hodná a nekřičela.

A jak se máte holčičky? :slight_smile:
22. dub 2009 v 09:37  • Odpověz
Ahoj Bemo, malej taky usina u prsa a kdyz ho oddelam je vzhuru. Ale v noci nastesti hned usina pak i v kosiku.
Uplne jsem zapomela na Zuzika. Gratuluju!!! Uz jsou tu skoro vsechny maminky to je krasa.
Ja dneska budu makat, musim uklidit, vyzehlit.
22. dub 2009 v 09:44  •  1 dítě  • Odpověz
Jé, tak to jsem ráda, že nejsem sama s tím usínáním :slight_smile: Právě že v noci malá usne u prsa a pak ji dáme do postýlky a je klid, ale když má jít spinkat, tak ji před spaním kojím na 4x a stejně hned jak ji přeneseme do postýlky a necítí prsíčko, tak je řev, ale opravdu ŘEV :astonished:

No fakt to tu je už skoro samá maminka, toto uteklo co holky..... několik měsíců se na to člověk připravuje a těší a pak je to tady a člověk si to nějak neuvědomuje. Teda alespoň já si nějak pořád neuvědomuju, že už jsem maminka :slight_smile:

Mě dnes taky čeká žehlení a dám vyprat plýnky, ty jdou u nás na dračku :grinning: ještě že jich máme tolik.
22. dub 2009 v 10:09  • Odpověz
Bemo ještě Anittka a Karca a pokud vím tak snad i ta Zuza nebo jak se psala :slight_smile: Ale už tu dlouho nebyla a já ji noc nepoznala.Přidala se k nám jak jsem rodila :wink:

Malej je strašný zlatíčko.Já misi pila čajíky také a nic.Efekt jsem viděla až když začal pít sám :grinning: Opravdu to zkus.Může se vypít jen 100ml denně a je dobroučkej.Stejně je vedro a ten čajík je potřeba.Protože kdybych Štůfkovi daLA jen napít z prsíčka tak by pak strašně řval :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já jsem zpokojená.Dnes se vzbudil ve 2,30hod a pak až v 6,00hod.A ani nevyváděl :slight_smile: Teď spí jako dudek a to bych potřebovala jít s Vikou ven :confused: Nikdy tak dlouho nespal :angry:
22. dub 2009 v 10:11  • Odpověz
Tak to malej nerve ale je vzhuru :unamused: Mas malou zavislacku na mamince :slight_smile: Porid si satek nebo babyvak tam ti usne a budes mit klid :wink:
Bemo ty latkujes? My mame pampersky a nedovedu si predstavit mit latkovy. Ale taky mame spotrebu latkovych na ublinkavani a tak. Ale dobry jsou i bryndacky.
22. dub 2009 v 10:14  •  1 dítě  • Odpověz
Já také peru a žehlím pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes: A domu si chci koupit parní žehličku.Švagr ji má a mám vyžehlené prádlo rk frk.Je to super věc jen ta nejlevnější stojí 3000kč,ale to neva,protože pak mám víc času na Štůfíka a tatíka.
Bemo to ti nezávidím já ho nakrmím a jde do postýlky a má smůlu :wink: Lítáme tam třeba 10x na dudlíka,ale pak usne.A večer máme pro sebe :grinning:
22. dub 2009 v 10:15  • Odpověz
Teď jsem protřídila malé věcičky a nemáme ve skříni skoro nic :confused: Holky to tak utíká a roste,že to není ani možný :frowning2: Ale je super,že už to budeme mít za sebou všechny :slight_smile: A potom založíme za dva roky DRUHÁ MIMINKA JARNÁČKŮ ........ :grinning: a pojedeme na novo :slight_smile:
22. dub 2009 v 10:19  • Odpověz
Hojte holky
Predem Obrovska gratulace Zuzi k Verunce. Hlavne at jsou holky zdrave, stastne a spokojene.
Bemo to usinani mame asi obe stejne :grinning: Jen ja u toho obcas vytuhnu tak ze malej spi pak do dalsiho krmeni se mnou :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A pres den me vzdycky mezi krmenim jestli spi hodinku nebo hodinku a pul to je moc. Nejak jsem doufala ze alespon ze zacatku bude spinkat vic. A hlad urco nema :frowning2:
22. dub 2009 v 10:20  • Odpověz
Mě ze začátku spinkal 3hod.napapkal se a chrupkal zase 3hod.Po šetinedělí už spinkají méně a víc koukaj a pozorují.A přijde to nejkrásnější :slight_smile: První vážné úsměvy na maminku a tatínka.
22. dub 2009 v 10:39  • Odpověz
Ahojda maminky!
Gratuluji zuzikovi k Verunce. Hlavně, že je vše v pořádku.
Holky, já už jsem něšťastná z tý naši malý. Ona pořád nechce moc jíst a spíš jen spí :cry: Já už nevím, co dělat aby papala. Mlíčka už mám zase docela dost. Kolikrát mi kape úplně samo. Dr.mi doporučila budit po 2hod., ale kolikrát, když předtím vypije třeba 60ml, tak pak ani nic nechce. Prostě spí a nemůžu ji nijak probrat, jen se tak pochruje. Teď mi v 8snědla 65ml a te´d v 10 jsem do ní vyloženě nacpala 10ml :unamused:
Včera jsem tu měla laktační poradkyni. Ono by i vypadalo, že se rozkojím, když má hlad, tak se snaží přisát, ale moc ji to nejde. Možná bychom to zvládli, ale to by tu někdo odbornej musel být ze začátku při každým kojení :frowning2: Já už fakt nevím, co dělat. Vždyť přece musí jíst, aby přibírala. :cry: :cry:
22. dub 2009 v 10:43  • Odpověz
ahoj holky,
moc moc gratuluju zuzikovi k Verunce,hlavne holky hodne zdravíčka a štestíčka..
vikul diky za zpravy
karco tak to jsem zvedava,takže nejpozdej v patek,jo? :grinning:

andy me malí po 60 spí nejmín 3 hodky,moc se jí nedivím že po 2 nechce,nestihne to travit beruška,kolik vypije denne? my tak tech 370 a ted mel rekord 410,pije 7x denne,přes den se snažím dodržet ty 3 hodky a v noci až chce sám,my mame ted vahu 2560g,přibral 8dkg a dr říkala že to je dobre,že přírustek mame..
tihle prckove nebudou přibírat 20dkg tydne,holt se stím musíš smířit,hlavne že neco přibrala,až zesílí,tak to pujde rychle a potom po příkrmech,to bylo i u naší Elin,byla pořad prcek a po příkrmech jela jak drak :wink:
skus si spočítat kolik by mela vypít,jestli se vlezete..150ml na 1kg

ješte misi jsem si spomela,delam si ted pořad kminovou zasmaženou polivku,je dobra na prdíky i na mlíko
ty kapky si necham další dovezt ze slovenska,je to rozdíl

ja dneska taky peru maleho veci a plinky,ta spotřeba je velka,davam je i na přebalovak a dycky se počurá :grinning:
a nebo je mam misto gryndaku,to zas bude žehlení,fuuuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. dub 2009 v 11:51  • Odpověz
Misi, ne my nelátkujeme, jen peru ty poblinkaný a zašpiněný od kojení apod.
Taky jedeme v pamperskách a vůbec si nedovedu představit, že by nebyly, to musí být teprve záhul. I pampersek máme slušnou spotřebu, už mám jedno a půl balení těch 1 pryč.

Bobas, já u toho taky často usnu a malá pak se mnou spí v posteli

A malá je vzhůru ....... musím jít :grinning:
22. dub 2009 ve 12:26  • Odpověz
péťo, na tak to nevypijeme ani boha. Tak něco málo přes 300. Teď jsem zase dávala a dala tak 20 a víc ani prd a to se na ni snažím mluvit, ale prostě spí u toho :unamused: Já zkusím držet ty 2hod.do pátka, kdy má přijít dr. a uvidíme. Copak ji můžu ve spánku zkoušet dávat ještě ke kozině? :frowning2:
Já si taky nedokážu představit ještě látkovat.
22. dub 2009 ve 12:38  • Odpověz
vikul, já do jarňáčků a jejich druhých miminek určitě nepůjdu. aspoń ne za 2roky.
Jinak máme taky velkou spotřebu látkových plínek.
22. dub 2009 ve 12:39  • Odpověz
Kristýnku máme teda takhle, nějak nám to v tý nemocnici spletli. Chtěli jsme Kristinu. :unamused:
22. dub 2009 ve 12:41  • Odpověz
Holky tak ja jsem maleho nakrmila pred desatou a sla ho uspat ven. Pak jsem ho donesla domu a malej do ted krasne spinka. Je to asi tim ze pred tim nezabral ani na pul hodinky tak si to vynahrazuje. Ale ja jsem spokojena protoze jsem alespon vyzehlila a tak :slight_smile:

Andy to buzeni je hrozne taky me rikali ze ho mam na krmeni budit, ale to do nej ani flaskou skoro nic nedostanu. No takze ho budim az po tech trech hodinach driv ani jako. A zkus malou vzbudit tim ze ji treba jen rozbalis a zabalis me to u mladeho funguje. Sice jen na chvili ale tech 70ml pak vypije a jde tahat jeste ode me :wink:
22. dub 2009 ve 13:22  • Odpověz
Máte to,ale trápení :frowning2: Já se dnes také rozčílila,protože mi volela Hrusti,že jdou na bebu :confounded: Malej má hlad a nemá mlíčko,protože s jí nepodařilo rozkojit.A ještě k tomu má ploché bradavky tak už to v porodnici nebudou zloušet,nebo spíš nechtějí :unamused: To je přístup :rolling_eyes: To bych blila

Je smutná,že to nejde :cry: Také bude volat té laktační sestře
22. dub 2009 ve 13:30  • Odpověz
:slight_smile: Malej mi teď usnul na pupíku u PC tak tu teď budu muset koníkovat 3hod. :grinning:
22. dub 2009 ve 13:32  • Odpověz
Vikul to je blby s Hrusti, ale je to o pristupu mas pravdu. :angry: Na ploche pradavky jsou pry dobry ty formovace, ale nosi se uz v tehu. :unamused:
Ty mas ale hodneho chlapecka. :grinning:

Andy uplne ti rozumim. Malej takhle chrni v noci. Mam odzkouseny ze musi sosat aspon pres dvacet minut jinak ma hlad. Ale nekdy mi vytuhne uz za patnact a ja ho budim a nejde to. Drbu ho na pate, jemne s nim tresu a nic. Pry pomaha mokra zinka a pretrit oblicej ale jeste jsem to nezkousela. Prebaleni nam taky zabira.
Bobas taky jsem pracovala. Uklidila jsem cely byt, utrela prach, koupelnu uklidila a jeste vysala a vytrela. No a jeste me ceka zehleni a jeste peru malemu veci. A ted me napada ze doprala pracka tak to pujdu povesit na terasu.

My mame jeste desnou spotrebu tech vlhcenych ubrousku. Pouzivame Klarene a jsou celkem drahy. Mate zkusenost jeste s nejakyma?
Jinak se priznam sem lina varit tak sem si objednala jidlo :grinning: Budu mit kureci prsa s kroketama a mozarelou. Nam nam.
22. dub 2009 ve 14:03  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj holky,

jak tak čtu tak je to všude stejné :grinning: velká spotřeba plínek,jak látkových tak Pampersek a miminka usínají u kozičky,ale když je uložíme tak koukají nebo řev :stuck_out_tongue_closed_eyes: já ted mám malou taky v náruči a už 2x usínala,tak jsem ji dala do košíku a zase po chvíli natahování a chce prso...zíve ale jak se vzdálím začne békat.

Andy-to je mi tě líto s tím papkáním :frowning2:
22. dub 2009 ve 14:06  • Odpověz
Mišo-já používám vlhčený ubrousky z DM babylove a jsou fajn a né moc drahý :wink: A teda koukám kolik toho stihneš :astonished: já zatím moc ne.furt mám přes den malou na rukách nebo na kozičce..
22. dub 2009 ve 14:11  • Odpověz
Buni stihnu jen nekdy, dneska je hodnej :slight_smile: Zatim. Napapa se, pak si povidame a hrajeme na dece a pak kdyz uz na nem vidim ze mu to staci tak ho supnu do kosiku. Chvilku hongam, pripadne mu dam cumel a vetsinou zabere. A ja si muzu neco podelat.
Dneska vecer jdu na pedikuru to se moooc tesim :slight_smile: Na ty ubrousky mrknu, ta nase spotreba je fakt velka. Skoro v kazde plince je nas... :sweat_smile:
22. dub 2009 v 15:02  •  1 dítě  • Odpověz
Míšo-my máme nas...no v každé plínce,takže 2-3 ubrousky použiju,tak to taky celkem frčí :grinning: Jinak jak to děláš že si vezme dudana?Nebo neprotestuje?malá ho furt plive a jen občas když moc řve a vím že je přejezená,tak na něj kápnu sab simplex a chvilku ho žužlá,ale nevydrží a někdy teda vytuhne,ale většinou ho vyplivne a brečí zas. :unamused:
22. dub 2009 v 15:21  • Odpověz
Buni ja musim dudana chvili drzet jinak ho malej taky fluse :grinning: A davam ho jen kdyz uz ztracim nerva :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Vikulko at si z toho hrusti nic nedela ja mela v nemocnici stejny pristup, takze ted mam koupenou odsavacku a snazim se roztahat doma. A klido to jeste budu 14 dnu zkouset fakt me to za to kojeni stoji :wink:
22. dub 2009 v 16:48  • Odpověz
Ahoj holky,
já jsem teda tenhle tejden na roztrhání, každý den někde lítám a kafíčkuju. V sobotu přijdou naši a tchánovi, tak bude zase párty, takže rodit můžu až nejdřív v neděli, ale jestli se vyplní předpověď kámošky, tak do pátku by tu Anatomík měl být, nicméně já se teda fakt na porod ještě necítím, jsem příliš v poho a nic mě netrápí.
Teď jsem se vrátila z kosmetiky, vzala jsem si příklad z Misi a to teda bylo!! Holky, je mi krásně na těle a hlavně na duši, co to udělá 1,5 hoďky, když o člověka pečujou (byla jsem za život jen 2x, ale asi si to budu teď dopřávat pravidelně).
Andy, mrzí mě tvoje trápení s krmením, kamarádka měla stejnej problém a nemohly se toho zbavit, malá jim nepřibývala, až jim doktorka řekla, že mají dávat sunar, kamarádka neměla nějak výživné mléko a malé moc nechutnalo, no a po sunaru začala krásně přibývat. Ale nevim, jestli jste stejnej případ, třeba by Vaší malé nechutnal ani sunar, těžko říct.
Teď čtu o Hruti, hlavně aby se tim holka nestresovala. No jo, není to prostě jednoduchý, fakt že ne, každej má s něčím trápení, když to tak sleduju.
Holky, je skvělý, jak se to tu rozpovídalo o mimíkách, začíná to tu zase žít, trochu jinak, ale je to skvělý.
K.
22. dub 2009 v 17:40  • Odpověz
chudáček Hrusti, mě trvalo tři dny, než se mi udělalo mlíko, ale pak jsem měla takový nástřel, že jsem nemohla ani zvednout ruce.

Taky mám ploché bradavky a v porodnici se na mě úplně vykašlali, řekli mi, že mám blbý prsa a že kojit asi nebudu a ať to zkouším sama. Tak jsem zavolala manželovi aby mi koupil kloboučky na bradavky a kojíme. Úplně se na mě v tomhle vyprdli, kdybych si to nezařídila sama, tak se mi tam malá uřve.
22. dub 2009 v 17:54  • Odpověz
vikul bemo ma pravdu s tema\ kloboučkama na ploche bradavky,ja je mela u Elin a Šimula se nechytl vubec,nic nevytahne,hlavne at to nevzdava,mliko se rozjede,chce to čas,vnejhorším bude davat mateřinu z flašky,fakt to za to stojí..ja mam odsavačku a jde to

andy mala si asi vypije tu davky ze spodní hranice,tech 130ml na kg,musi se doma aklimatizovat,dej jí čas,kolik přibrala naposled? dala neco? u nas to jde až ted a taky pomalu
sice mame 2 mesice,ale ješte mel byt v břišku,takže je jak čerstve mimčo

bobas kojite nebo taky odstříkavaš?
misi ty babylove jsou super,maji celou řadu kosmetiky na deti a ješte kupujem nivea sensitive,ale ty jsou dražší
22. dub 2009 v 19:10  • Odpověz
Karca za chvilku budes mit taky mimiska u sebe :slight_smile:
Ja taky nemela prvni tri dny mliko ani kapku a pak se to rozjelo. Chce to vydrzet.
Buni me taky dudel fluse, delam to jak bobasek taky mu ho pridrzim :wink:
22. dub 2009 ve 22:16  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.