• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Bemo-moc hezky popsané :slight_smile:

Jani-jsem pořád v jednom kole,už nevím co s Káťou dělat.ve dne spí hrozně málo(a hodně se přejídá a blinká) dnes teda byla hodná,ale večer si to vynahradila. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ted už krásně spinká a snad jí to vydrží zas celou noc jako ted stále-budí se jen na papkání :dizzy_face: V mezičase se stíhám najíst,ale dělám jen rychlovky(špagety,rizoto aj.) :sweat_smile:

Andy děkujeme.Vy jste taky kocouři a až malá povyroste bude i pěkně papkat :wink:
23. dub 2009 ve 22:09  • Odpověz
bemo napsalas to hezky,skoro bulim,holt hormony :wink:
buni tak šupky do postele,u nas se taky chrní,dneska ho budit nebudu a jsem zvedava,jak dlouho bude spat
:grinning: se třeba konečne vyspim
zitra jdem na rehabku,tak jsem zvedava,cvičime poctive,tak jestli to pozna
23. dub 2009 ve 22:19  • Odpověz
Bemo moc krasne a dojemne jsi to napsala. Jsem to precetla na jeden dech. :slight_smile:

Bobasku tak to jsi fakt hodne daleko - to by jsi mela na kaficko daleko :unamused: No ja doufam ze se aspon v lete uvidim s holkama prazandama - uz se na Vas vsechny s Melinkou tesime.

Peti pozdravuj anitku - zitra jde vlastne na to ze? Nebo si to pletu? :confused:

Bunicko tak zkus malou pujcit na kocarkovani treba babicce a udelej si cas pro sebe - ono to urcite pomuze - nebo at obcas hlida tatka at si taky odpocines.

My dneska koupali pozde - Petka ted malou ma na odrihnuti v postylce tak nevim jestli uz oba nevytuhli. Budu je muset jit zkontrolovat :grinning:

Dobrou noc vsem a krasne sny
23. dub 2009 ve 22:24  • Odpověz
Ahoj Peti,my jdem zítra k dětské tak jsem zvědavá co a jak a už frčím do postele,ale malá se trochu mele tak snad se ještě nevzbudí.Držím pěstičky na rehabce,taky to nemáte jednoduchý co tak čtu,ale jsi statečná,že jsi to vše tak ustála :wink: :slight_smile: papa a dobrou nocinečku :slight_smile:
23. dub 2009 ve 22:24  • Odpověz
No Jani ona byla v kočárku teprve 2x a s toho chvilku spala a jinak řev,takže to zatím nepůjde a utiší jí jen prso :unamused:
23. dub 2009 ve 22:27  • Odpověz
Buni a dudlika jsi zkousela?A nemas moznost ji supnout treba ven do kocaru na zahradu nebo balkon? Kdyz ti pekne spinka v kocarku tak treba ji pomuze a uspi cerstvy vzduch. :slight_smile: Mas to holka fakt tezke :frowning2:
23. dub 2009 ve 22:30  • Odpověz
jani zitra kolem 11 to ma mit za sebou,psala jsem ji že ji spominame všechny a držíme palce

buni ono mi nic jineho nezbylo,než to ustat,to človek pochopi,až se mu to stane,ale ted už bude jen dobře,nic jineho si nepřipouštím,s tim cvičenim jsem počitala,že nas nemyne,jsme holt extremisti,ale cvičí ho snad všechny deti co jsou předčasne po 35tt,tak holt to taky zvladnem,hlavne že to pomuže

tak holky dobrou a klidnou noc
23. dub 2009 ve 22:34  • Odpověz
Dudlíka plive a vzteká se :frowning2: chce jen prso a to dokáže žužlat třeba hodinu a když nevytuhne a já se odpojím nebo mě sama vyplivne tak je vzápětí řev :unamused: Já mám ted plný prsa jen v noci,jinak jsou furt vycucaný :grinning: na balkoně bývala taky,ale spala tam tak 2x a pak se taky budila.A ted už jsme kočár dali do kočárkárny-máme malej výtah.
No snad se to brzo upraví,alespon to blinkání :wink:
23. dub 2009 ve 22:37  • Odpověz
jo nevíte někdo kde sehnat pryžovej dudlík?PA na kurzu ho doporučovala,ale nikde ho nemůžu najít,ani na googlu :unamused:
23. dub 2009 ve 22:39  • Odpověz
Ahoj holky,

tak už je tu zase pátek, ten čas fakt letí. Já se cítím furt dobře a na rození to nevypadá, na kontrole včera bylo opět stejné zjištění, uzavřená, klidná, na porod to nevypadá. Já snad nakonec budu mít místo dubňátka květinku, nebo květníka.

Zuzíku, díky moc za popis porodu, to je skvělý, že byla malá venku na pár zatlačení a že to nebylo takové drámo, jak si čekala. Doufám, že taky nebudu mít žádné drámo. Těšim se moc na fotečky.

Bemo, díky moc za popis porodu, to víš, já jako ještě nerodička ty porody hltám a čtu pěkně pomaloučku, abych věděla, co mě čeká. To je ale s Váma děs, vy to všechny popisujete jak procházku lesem, to se vůbec nebojim a to bych asi trochu měla.

Dneska Anitka, to se těšim na novinky a konečně se dočká, ona se tak těšila…

K.
24. dub 2009 v 06:53  • Odpověz
Ahoj Petrach, teď jsem se dívala na tvoje nové fotky a v té autosedačce vypadá Šimonek vedle Elišky jako pravej skřítek, ten je teda roztomiloučkej. A jak má Elí tu paruku, to je kočka!! To aby si táta pořídil klacek na odhánění nápadníků :sweat_smile:, no moc hezké fotečky.
24. dub 2009 v 07:03  • Odpověz
Ahojky děvčátka,

přeju krásný den a hodá miminka :grinning: Štůfek si kraje na kanápku a já jsem vás musela přijít pozdravit :grinning:

Andrea dnes bude mít malého Davídečka u sebe :slight_smile: Tak se těšila a už je to tady.Musí byt napnutá,ale vůbec se nebála.Je to šikulka a já jsem nějaká naměko.

Buni ublinkává,že je přecucaná :unamused: Dávej pozor na koliku :astonished: POkud takto papá tak pozor!!!Kamarádka to tak měla přesně také :confounded:
24. dub 2009 v 07:25  • Odpověz
Dobre ranko holky

Petko me prave rikala jak detska doktorka taky i sestry v nemocnici ze jestli chci kojit tak at neprestavam treba jen na par minut prikladat :slight_smile: Jo a mela jsem si koupit od aventu dudlik s malou dirkou aby se malej musel snazit :wink:
No ja vcerejsi noc skoro nespala, takze jak me prijel manzel z prace tak se nabastil. Dala jsem malemu no a manza me odtahnul do postele, zatahl zaluzie a dostala jsem pusu na dobrou noc :grinning: tak jsem na 1,5 hodny vytuhla. A o maleho se staral on. Prej uspaval skoro hodinu :slight_smile:
24. dub 2009 v 07:45  • Odpověz
Bemo moc krásně jsi to tu popsala :slight_smile: Jen jsem si opět trochu poplakala :cry: Je to opravdu ten nejkrásnější zážitek v mém životě :dizzy_face: A malej mi teď dělá jen samou radost :grinning:
24. dub 2009 v 08:19  • Odpověz
Bemo krasne popsanej porod. :slight_smile:
Na Anittku moc moc myslim a drzim pesticky :wink:
Vikulko to mas hodnouckeho prcka. U nas se dnes v noci krasne spalo. Ale zato ted mame knouravou :unamused:
Karco tak jsi na rade :wink:
24. dub 2009 v 08:37  • Odpověz
Dobre rano,

tak jsem psala kolem pate rano anitce a odpovedela ze za chvili ma pripravu a kolem 9 jde na to tak se me pekne blbe pise protoze ji pri tom drzim pesti - i Melinka ktera na me vytuhla. :grinning:

Je nemocna - spala sice zase 7h vkuse a dobre, ale kolem pate se vzbudila a strasne kaslala tak jsem ji musela i odsavat nosik - drobek to chytla odeme.

Bunicko uvidis ze se to srovna. Mala me to blinkani taky delala - vzdycky se prejedla a pak se poblila. Ale uz se to urovnalo. Ted uz skoro vubec neblinka. Na toho dudlika se zeptej v lekarne. No je tezke ti radit co na plac kdyz clovek do miminka nevidi. U nas kdyz prcek mrci ze se ji neco nelibi tak dostane dudel a to zabere. ale vim ze kamaradky mala taky dudel plivala a ona ji ho porad prikladala a prikladala az si na nej mala zvykla a uz ho pry neplive. Tak to mozna zkousej. A nema treba koliky jak psala Vikula?Musi to byt pro tebe narocne. Si nedovedu predstavit kojit skoro porad - mala je ani ne za 10 minut napapana tak mam klid. Kdyz si ji naucis na prso tak uz pak nebude chtit nic jineho a ty budes vycerpana a unavena. Drzim moc palecky at neco zabere
24. dub 2009 v 08:38  • Odpověz
Tak Davidek uz je tady :slight_smile: Jupi Anittce moc moc gratuluji. Vaha 3050g ,48cm. A narodil se presne v 9:00 dnes 24.4.09 :wink:
24. dub 2009 v 10:16  • Odpověz
Staršně moc gratuluji Anittce a Davídkovi,narodil s ev krásný čas a ještě v nádhernějším datumu :slight_smile: přeji moc zdravíčka a štěstíčka
24. dub 2009 v 10:18  • Odpověz
Tak a je to tady Anittka má Davídka měl 3050g a 48 cm a zvládli to v pohodě a jsou v pořádku :slight_smile: :slight_smile:
ANITTKO MOOOC GRATULUJU PYŠNÝM RODIČŮM :dizzy_face: :dizzy_face:
24. dub 2009 v 10:22  • Odpověz
Koukam ze anittka utratila hafo korun za sms. Ale je to nadhera fakt se nemuzu dockat fotecek :slight_smile:
24. dub 2009 v 10:38  • Odpověz
Jani díky moc,je to fakt náročný a i když jí dám tatkovi tak chvíli se třeba zabaví když si s ní povídá,ale když řve tak ji nic neutiší, jen to prso. :frowning2: Dudlík vydrží jen chvíli žmoulat,když jí tam kápnu ten sab simplex a pak se uklidní a stejně ho vyplivne :grinning:
Za chvíli jdem k té dětské tak se jí zeptám co a jak :wink:
Jinak ty koliky nevím jestli má,prdí a kaká normálně i když včera jak brečela tak jsem jí udělala kmínovej čajík a zkusila rektární rourku a pak spinkala 6 hodin a to jsem se ve 3 ráno vzbudila sama,že už spí nějak dlouho(lekla jsem se že umřela :cry: )Tak jsem jí probudila na papakání.Ale je fakt že v noci spí nádherně..jen ty dny jsou dost náročné.
No snad se to fakt brzo upraví :wink:

Tak jsem se rozepsala :sweat_smile: A valíme k té dr.papa
24. dub 2009 v 10:53  • Odpověz
Jůůů, tak Anitka už má Davídka, to je skvělý. Moc gratuluju Anit a těším se na fotečky. Tak si mě nakonec předběhla :wink:

Buni, jak se používá ta rektární rourka, jak hodně to zavedeš do zadečku a aplikuješ na to nejdřív nějakej gel? A pak se s tím něco dělá, mačká nebo něco? Jak dlouho to tam držíš???
24. dub 2009 v 11:29  • Odpověz
Karco ja rektalni rourku nemam pouzivam teplomer rychlobezku. Kterou te stejne v porodnici nauci merit teplotu. A funguje to na ty prdiky stejne jako ta rourka dle meho :wink: Gel jsem tam davala jen v porodnici. Malej na to zatim netrpi takze pak asi pouziju nejakej olejicek jenom trosku a bude. :slight_smile:
Uz se tesim az nam napises ty ze mas mrnouska u sebe a das nejake fotky :slight_smile:

Bunicko drz se mas to koukam hodne narocny :unamused:
24. dub 2009 v 11:38  • Odpověz
Ahoj holky, tak máme za sebou první noc doama a já jsem z ní taková rozházená :frowning2: Malou jsem včera nakojila v půl deváté - nechávám ji tak 20min u každého prsu. Všechno v pohodičce, probudila se kolem půl jedné a dvě hodiny se mi ji nepodařilo uspat. Nakojila jsem ji, přebalila a nic. Nakonec usnula kolem půl třetí. Ráno v půl sedmé se tohle opakovalo, asi měla prdíky. Usnula až nějak v deset a od té doby spí. Já teď nevím, jestli ji mám vzbudit nebo ne :frowning2: Jak to děláte vy? Nám říkali, že po třech hodinách by měli jíst, jenže, když spinkají, tak mi přijde divný je budit... Co si o tom myslíte?
Přidala jsem nějaké fotečky - není jich moc, náš foťák je v opravně :frowning2: Což mi taky štve :frowning2:
24. dub 2009 ve 13:54  • Odpověz
Ahoj Bobas, děkuju za info. Neboj, už brzy napíšu, že mám taky mimíka, ale ještě se asi dopejká.

Zuzíku, vy máte vlasáčka, ta je krásná a má fakt děsně dlouhý vlasy. Pálila Tě žáha v těhu?
S tím buzením taky ještě nevím, jak to budu dělat, asi bych se řídila citem, někdo budí, někdo ne, myslim, že to vycítíš, jak to má být zrovna u Vaší berušky správně.
24. dub 2009 ve 14:21  • Odpověz
Holky chci s ezeptat,co sterilizace dudlíků?Jak se to dělá?Když nemám streilizátor?Nebo vy jste ho kupovali ještě před porodem?
24. dub 2009 v 15:32  • Odpověz
Andrej, já mám sterilizátor, takže jsem to hodila do něj, ale sousedka vždycky dala vařit vodu do kastrolu a když se vařila, tak ho tam na chvilku hodila a pak vytáhla. Ale stejně, cokoliv vysterilizuješ, zůstane sterilní max 3 hoďky, takže já si sice dudliky vysterilizovala, ale taky zabalila do tašky do porodnice, takže tam prostě mímo dostane vlastně nesterilní dudlík, ale snad se z toho nestřílí.
24. dub 2009 v 15:40  • Odpověz
někde jsem četla že dudlík v porodce by neměl být,co je na tom pravda?Ž epoužívat až doma,tak nevím.Na takové rady chodím tady,protože už je tady většina zkušených maminek a na té diskuzi kde chodím já,mám druhá v pořadí termín,takže tam až tolik zkušeností neposbírám :grinning:
Takže tašku už máš komplet nachystanou?Můžeš mi jen tak zhruba napsat co sis vzala?Díky :wink:
A ty máš ten sterilizátor do mikrovlnky?
24. dub 2009 v 15:48  • Odpověz
Andrej, hodila jsem Ti ten svůj seznam do IP.

S tim dudlíkem do porodnice jsem to taky četla, oni nedoporučujou dudlík hned ze začátku, prej to pak nejde tak dobře s kojením, či co a na zoubky taky prej není dobrý. Ale já si ho stejně beru a když budu mít pocit, že se bude hodit, tak ho použiju. Spíš mám svou hlavu, dneska se všechno děsně řeší a já myslim, že to není třeba zase tak dramatizovat. Takže dudlajza beru a když tak ho zase přivezu dom.

Sterilizátor jsem dostala k Vánocům od Aventu, tady ten:
http://www.babyportal.cz/avent-iq-24-parni-sterilizator-elektricky-vzor-2008

Je rovnou do zásuvky.
24. dub 2009 v 17:12  • Odpověz
Ještě jednou díky.No nám to právě říkala z novorozeneckého že to neradi vidí s tím dudlem.Však jasné,ten dudlajz ti zase nezabere tolik místa :wink:
a co už se těšíš?Už to máš za pár :wink: Já tak tady pročítám- holky,co mají problémy s kojením atd.tak jsem opravdu zvědavá na sebe,jak to budeme zvládat.Já žádnou zkušenost s miminkami nemám,tak to bude fakt zajímavé :slight_smile:
24. dub 2009 v 17:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.