• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
no s tím sterilizátorem počkám,když tak po porodu,asi
24. dub 2009 v 17:15  • Odpověz
Ahoj holky, hlasim se rychle z porodnice. Dneska mi manza prinesl na chvilku notebooka. Kdyz to vsechno dopadne dobre, tak nas pusti z porodnice v pondeli, tak nam drzte palecky. Prcek je v poradku, ja mam spatne krevni vysledky, tak do mne cpou antibiotika. Dneska tady byl osobne i primar, pry jsem zahada, nejak nevi, co se mnou.

Jinak maly byl hodny, ale posledni dva dny je z nej maly terorista :frowning2: Nechce spat, porad jen krici. Nemam mlicko, tak mu dr. dala Bebu, vyssi davky zaberou na chvili a pak zase krici. Oni nam ho normalne asi vymenili, protoze po porodu byl takovy hodnoucky.... Jsem unavena, ale nastesti dneska v noci ho meli na hlidani sestricky a nosili mi ho jen prikladat k prsu, takze jsem neco malo naspala.

Mejte se krasne, koukam, ze Karca je jeste cela, tak ji preji pohodovy porod :slight_smile:
24. dub 2009 v 17:19  • Odpověz
Andrej, těším se :dizzy_face: . S tim kojením to asi nebude tak jednoduché, taky jsem na sebe zvědavá, zkušenosti taktéž žádné nemám, ale ono to nějak dopadne.

Ahoj Hrusti, teda ty si mě předběhla o pěkný kusanec :slight_smile: v tom rození a to jsme měly termín jen o 4 dny od sebe. Neboj, terorista se zadaptuje a pak to bude nejhodnější miminečko pod sluncem, asi už chce dom :slight_smile:. Viki nám psala, že se Ti zatím nedělá moc mlíko a že krmíte Bebu, holky tu psaly, že po císaři to chvilku zabere, tak přikládejte a ono se to snad zlomí k lepšímu. Si hodná, že si se ozvala a napsala, těšíme se, až budeš doma i s mimíkem.
24. dub 2009 v 17:28  • Odpověz
Já dneska razim na sraz se základkou po 15 letech, myslim, že ty lidi vůbec nepoznám, podle fotek na spolužácích si nejsou ale vůbec podobní.
24. dub 2009 v 17:29  • Odpověz
Karca, dr. mi nakonec rekl, ze jsem mela spatne stanoveny termin porodu. Mimi pry bylo tak tyden prenasene, je hrozne vysuseny a musime pri kazdem prebalovani mazat olejickem.

Jinak k porodu. Zacala jsem rodit normalne, prijela jsem otevrena do porodky na 7-8 cm, takze mi nedali epi, ani klystyr a rovnou na sal, ale pak se zpomalily kontra, maly nepostupoval a ja jsem spatne tlacila, malemu slo srdicko dolu, takze mi dali celkovou narkozu a jelo se na sal. Byl trosku priduseny, ale ted na to tedy vubec nevypada, hlavne kdyz ma ty jeho hysteraky :wink: Mlicko stale nemam, snazime se prikladat a dokrmujeme.
24. dub 2009 v 17:39  • Odpověz
Dodatecne preji vsem novopecenym maminkam. Koukam, ze jsem predbehla Zuzika i Mareku :grinning: Hodne zdravicka, at prckove moc nezlobi, pekne spinkaji a papaji :wink:
24. dub 2009 v 17:44  • Odpověz
Hrusti hlavne klid ja stim bojuju porad. A to bude zitra malemu 14dnu. Holt cisar je v tomhle blbej :frowning2: No, ale nevzdavam to a maleho prikladam a dokrmuju. Proste tomu chci dat ten mesic alespon a pak kdyz to nepujde tak to teprve vzdam :wink: Neboj urco to bude v pohode a obe se rozkojime :slight_smile:
24. dub 2009 v 18:48  • Odpověz
Jeeeeeee Hrusti koukám,že už máš mimi,tak to mos gratuluju :dizzy_face:
24. dub 2009 ve 20:17  • Odpověz
Ahoj holky! Zdravím hrustinku a zuzika :dizzy_face:
Kojení je boj. U nás hrůza, já moc nepřikládám a dělám to z jedinýho důvodu. Fakt, beruna stále toho moc nesní, nemá na to sílu, a když ji dám k prsu, tak se snaží, ale neumí to správně uchopit a jak ji mučím, tak pak ztratí energii najíst se odstříkanýho mlíčka, sní ho míň. To mám vyzkoušený a já potřebuju teď hlavně, aby pořádně jedla. Sice nehubne ani nestojí, ale 10g denní přírustky teda nic moc :unamused: Kdyby jedla normálně, tak ji klidně mučím víc než dvakrát denně. Svoje mlíčko ji budu dávat, co to půjde. Dnes v noci, kvůli rozbité odsávačce jsme museli dát Nutrilon a ten ji teda fakt nechutná :frowning2:
Měla jsem tu dnes mamču, tak jsem přidala nějaká fota.

hrusti, tak snad to budeš mít, co nejdřív dobrý a pustí Vás :wink:

anittce, ještě jednou blahopřeji, ale už jsem ji psala smsku.

Jsem strašně unavená, čekám v 10 na papání a pak snad berunka bude chtít spinkat, tak zalezu s ní. Zítra máme mladýho. Ještě, že mi mamka navařila. Jinak nevím jak bych to zmákla :unamused:
24. dub 2009 ve 20:52  • Odpověz
Ahoj maminky a budoucí maminky!
Andrea mi říkala ať založím nové album s Davídkem Jr. a uložím do něj nové fotky. Prosím podívejte se. Budu fotit víc slibuju... :wink: Všem moc gratuluji a moc všichni děkujeme za krásné zprávy a přání co jste Andree dnes zasílaly. Moc jí to pomáhalo a moc na vás všechny myslí. Hezký večer a mějte se krásně. David
24. dub 2009 ve 21:00  • Odpověz
Davídek je krásný :dizzy_face:
24. dub 2009 ve 21:03  • Odpověz
Ahojte holky, tak dnes jsme s Natálkou vytuhli ve velké posteli na celé tři hodiny a pak nás probudila krásná zpráva od maminky Anittky. Tak jsme jí hned napsali, ale ještě jednou pogratulujeme odsud ke krásnému Davídkovi, už jsem se na něho dívala, je to krásný chlapík.
No holky, tak už myslím jen Karca, že?
24. dub 2009 ve 21:08  • Odpověz
Ahojík,

tak i já se tu přidávám ke gratulacím a Davídek je pusinečka,že jsem opět uronila :cry: Opravdu se Vám povedl.
Už se na ně moc těším a doufám,že už se brzo uvidíme :slight_smile: Já jsem dostala fotečku mms-kou.Tam je také k sežrání :grinning:
24. dub 2009 ve 21:55  • Odpověz
Jdu do hajan.Jsem dnes vyřízená a vše mě bolí ze včerejšího cvičení :astonished:
Tak dobrou maminky a mimísci
24. dub 2009 ve 21:58  • Odpověz
Holky, dotaz, od kdy můžu cvičit na břicho?

Bunicko, s tím kojením jsme na tom podobně. Přes den mám malou u prsu furt a jsem úplně vycuclá a k večeru z toho mám depku, protože je nejvíc hladová a kojím ji co chvíla a pak už nemám mlíčko. A v noci mě zase pěkně bolí prsa, jak je mám hrozně nalitý. Ale dudlák mi taky plive a jak cítí, že z toho nic neteče, tak se ještě víc naštve a je řev.
Nevím, jestli mám slabý mlíko, nebo čím to je, ale doufám, že nebudu muset přikrmovat. Uvidíme, příští týden, to jdeme k doktorce a zjistíme, jak přibíráme.
Holky, kolik by mělo tak miminko přibrat za dva týdny?
Taky půjdu do hajan, ale to nejdřív musí usnout to naše hladový miminko.

Dobrou noc holky :slight_smile:
24. dub 2009 ve 22:07  • Odpověz
Karco-rektání rourku namázneš gelem,nebo krémem a zavedš do prcinky-stačí jen kousek a prcek se vypdí nebo vykaká :wink:

Zuzi-vítej zpět i s Verunkou :slight_smile:
Hrusti-drž se a zkoušejte přikládat :wink:
Andy pěkný fotečky,beruška je taková prcinka maličká :slight_smile:
Anittko-Davídek je hezoučkej,jsi šikulka,že jste tak dlouho vydrželi :slight_smile:
Bemo-cvičit na břicho můžeš už ted,ale jen boční svaly.Ty přímé až po šestinedělí,protože jsou ještě rozestoupené a mohlo by ti to zůstat a to by bylo špatné :wink:
Jo a miminko by mělo přibrat týdně tak 150-200g
Bemo zkus se zeptat dr.a vše jí říct,třeba vám taky doporučí to zahuštovadlo :wink:

Jinak dnes jsme byli u té dětské a máme používat NUTRITON-(né Nutrilon)na to blinkání před kojením dát malou lžičku a kojit max 7x denně-malá se opravdu přejídá.Pak nám doporučila ty Probiotické kapky,tak zkusím požádat kámošku ze slovenska,jestli mi je tam koupí,když jsou tady tak drahé.A já mám jíst Pyridoxin-B6
Večer už jsme ten Nutriton vyzkoušely a malá neblinkala,tak snad to tak půjde dál a bude to ok. :slight_smile:
A už máme 56 cm a 3,920g takže i když jsme furt blinkaly tak hezky prospíváme (200g týdně) :dizzy_face:

dobrou noc kočinky :slight_smile:
24. dub 2009 ve 23:12  • Odpověz
...no koukám chyb jak máku..vypadávaj mi písmenka..píšu jak.. :grinning: Tak snad to přeluštíte :slight_smile:
24. dub 2009 ve 23:15  • Odpověz
Ahoj holky,
předem velká gratulace malému Davídkovi a Anittce :slight_smile: Hlavně buďte zdraví a šťastní.
Já mám zase noc. Malá je od půl druhé vzhůru. Dala jsem ji nakojit z každého prsu, přebalila jsem ji a nic nezabírá :cry: Teď jsem jí dala dudana, tak snad pomůže alespoň ten. Od pondělí jsem naspala tak pět hodin a jsem K.O. Do toho ta babička, co umřela :cry:
Já hlavně nechápu, proč na malou působí přes den styl přebalit, nakojit a spát a v noci ani náhodou...
25. dub 2009 ve 03:39  • Odpověz
Ahojky pusinky,

TAK V PRVÉ ŘADĚ VĚE NEJ NEJ MAREČKOVI.AT HEZKY ROSTE A MÁ S ČILE K SVĚTU .TO PŘEJE TETA SE STŮFÍKEM :grinning:

Zuzí má převrácený režim
:frowning2: Chudinko

Buni já to říkela :wink: stává se to poměrně často,proto jsem stryktně dodržovala 2hod. a 10min. max a teď dávám dve prsíčka také,protože nám to nestačilo,ale zase vydrží 4hod.bez problémů :slight_smile:

Bemo se cvíčem bych vydržela po šestinedělí :slight_smile: Ale myslím,že opatrně můžeš i dřív :wink:

Já nemohu ani vylézt z postele jak mi bolí nohy :confused:

Jo a to nejdůležitější už máme 5210g :grinning: Dostali jsme také velkou pochvalu,že krásně prospíváme
25. dub 2009 v 06:24  • Odpověz
Tak jsem tu zas.Malej usnul Patr se ještě nevzbudil a já si tu snídám u koníkuse :grinning: Malého sem umyla a oblékla a co se nestalo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Udělal čury oblouček a vše proběhlo znovu a strašně se tomu smál :grinning: Pak už byl v útlumu tak jsem mu ostříhala nehtíky.Jsem zvědavá v kolik se vzbudí :slight_smile: Příští týden se vracíme už domu.Výtah je hotov :wink:
25. dub 2009 v 07:08  • Odpověz
ahojky holky, koukám. co přibylo mimineček! To je príma :wink: všem gratulace! To už bude miminkovská diskuze. Taky se musíme pochlubit - ve čtvrtek nám bylo 6 týdnů a malej má 4,56 kg (porodní 3460) :slight_smile: V pondělí vyrážíme k dr.
Holky, kdy jste byly na kontrole po 6ned.u svého gynekologa? Já jdu víc než 8týdnů od porodu, ještě mi sestřička vyčetla, že jsem si měla volat dřív než 5týdnů po porodu. Ale mě to popravdě nějak ani dřív nenapadlo, kdo mohl tušit, že bude mít Dr.volno, takže bude narváno. No nedá se nic dělat. Jen jsme s manžou říkali, že bychom se chtěli milovat, až mě zkontroluje dr., i cvičení jsem odkládala po kontrole, ale asi to do té doby už nevydržíme :sweat_smile: jsem zvědavá, jaký šmajchlováníčko bude, ale 6neděl jsme poctivě dodrželi :grinning: Co vy kočky? Teda pokud někoho nepohorušuje se o tom bavit.

Dneska vyrážíme na výlet - máme v Praze sraz s kámoškou z bývalý práce a před tím se pojedeme kouknout na novou káru :grinning: Uvažujeme o novým autíku, tak dneska budeme výletit, docela se těším, prvně vyrážíme s malým na celý den pryč, jinak jsme vždycky jenom kočárkem zatím obráželi po okolí. Už se mi tu malej šije na klíně, prdí mi do stehen :grinning: , tak jdeme přebalovat. Alespoň se mu konečně ulevilo, ty prdíky jsou děs, ale můžu vám holčiny doporučit pít fenyklový čaj, to to u nás bývá lepší, když to chlemtlám a on to dostane přes mlíčko ode mně. Jo a kojení - holky, u nás to byl za začátku fakt boj, nakonec kojíme přes klobouček, ale hlavně že kojíme a malý hezky roste :wink:

Tak já jdu na toho hovňouska v plenkách :grinning:
25. dub 2009 v 09:01  • Odpověz
ahoj holky

taky přeji Marečkovi k svátku vše nej :slight_smile:

Zuzi-má to prdelka malá fakt otočený,zkus ji přes den budit :wink:

Viku-já to dodržovala v porodce a pak i po příjezdu doma,ale to byla hodnoučká a krásně spinkala(měla hraniční žloutenku,tak asi proto,ale stačil jeden den za oknem na sluníčku :wink: )no a pak začala zlobit,a když neměla prso v pusince tak byl řev,tak jsme krmili a blinkali a furt dokola :stuck_out_tongue_closed_eyes: A já chtěla aby vytahala hlavně to zadní mlíčko,tak jsem jí nechávala dlouho a ve finále když usínala si ze mě dělala jen dudlíka,ale když jsem ji opatrně odpojila,tak byla zas hore,takže nanovo :grinning: No snad to ted s tím Nutritonem bude ok.
V noci krásně spinkala a ted už taky 2 h.chrní i když jsem jí musela dlouho držet dudana,aby se uklidnila :wink:
25. dub 2009 v 09:02  • Odpověz
Map ahoj.No vy teda pěkně rostete :astonished:
Tak to abych gynekoložce zavolala už ted co?
My máme 3 týdny po porodu,ale i když jsem už zahojená a moc nekrvácím,tak na šmajchlováníčko ted nemám ani moc pomyšlení :sweat_smile: Jsem pořád na trní kdy se ta naše prdelína vzbudí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dnes ráno byla proprděná až na zádech,tak šla hned pod sprchu a to se jí moc líbí a v nečekaný okamžik na přebalováku s plínkou udělá zas loužičku :grinning:
Fenyklák jsem si taky včera koupila a i mě chutná tak je to fajn :slight_smile:

Užijte si vejlet :wink:
25. dub 2009 v 09:11  • Odpověz
Ahojík holky :slight_smile:

Taky moc moc gratuluji k novým mimínkům :wink:

Map07, tak to mi šestinedělí nějak nedodrželi :zipper_mouth: Nějak nás to přepadlo už 14 dní po porodu :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
25. dub 2009 v 10:20  • Odpověz
Ahoj holky,

tak já včera ještě aktivně byla na třídním srazu a dorazila v půlnoci. Bylo to super, ale od základky ty lidi vypadají tak dospěle... :grinning: :grinning: :grinning:

Hrusti, ty jo, člověk by řekl, že když budeš takhle otevřená, tak půjde porod jak po másle. Hm, tak to asi úplně procházka nebyla, jak tak čtu. A jak to, že si blbě tlačila, ono to jde taky nějak blbě?

Jinak maminečky, jak Vás tak čtu, tak to není teda vůbec jednoduché s těma prckama, no to bude...

Já dneska čekám návštěvu, naše a tchánovi, tak musim jít rychle šůrovat, aby tu bylo uklizeno.

Mějte se zatím krásně.

K.
25. dub 2009 v 11:21  • Odpověz
ahoj maminky a tehulko :wink:

předene gratuluju anittce k Davidkovi,u fotek jsem skoro bulila,je to krasa tyhle naše poklady :slight_smile:
anittce jsem včera psala sms

zuziku vydrž a budit po 3 hodkach přes den,to se srovna
hrusti on si te chce jen užit prdolka :grinning: a to mličko se rozjede,hlavne se nestresuj,musiš byt v pohode a ono to pujde
andy taky odsavam,holt musime vydržet
karčo tebe obdivuju ,tak sis to užila?už se dlouho nedostaneš z domu :grinning: :grinning:
map užijte si vylet,ma byt krasne :wink:
bemo melo by byt 10dkg tydne,je to minimum,ale ono to nekde není a přište je zas víc,museli by ste to mit vickrat po sobe ,aby jste neprospivali

gratuluju M arečkovi,kdovi jak se marek mají

my jsme včera litali po meste a doktorech,rehabka mi udelala desnou rasdost,pry je poznaz,že to cvičíme a že bude uplne v pořadku,všechno dožene tak do 1 roku :slight_smile: holky i kdyby do 2,ale je to dobryyyyy :wink:
jsem mela takovou radost a do toho psala andrejka a ja jsem byla ulpne hotová a štastná,ty hormony se mnou bouří :grinning:
25. dub 2009 v 11:32  • Odpověz
Petrach, to je skvělý, že to cvíčo zabírá, není nad to, když je člověk poctivej a ono se to vyplácí. Drobek všechno dožene, je to rváč. Mám z toho radost.
25. dub 2009 ve 12:00  • Odpověz
Hojte holky
Predem mooc dekujeme za prani vyridim jak malemu tak velkemu :grinning:
Ja se snad drobek urvu vecer abych vas alespon docetla. Tak zatim papa a drzte se.
Davidek je kouzelnej :slight_smile:
25. dub 2009 ve 12:47  • Odpověz
Jeste jednou gratuluji Anitt a Davidkovi. Je to prdelka :dizzy_face:

Vsechno nejlepsi Mareckum k svatku :slight_smile:

Karca, ja jsem tlacila hodne do hlavy, ale dr. mi stejne nakonec rekla, ze maly proste nepostupoval, takze by mi delali cisare tak jako tak. No a jak jsem tlacila do hlavy, tak mam krvave oci, jsem jako zombie a zahoji se to do 4 tydnu. Takze ted budu chodit zasadne se slunecnima brylema, aby se me nikdo nelekl :grinning:

Kojeni, to je boj. Ja nemam mlicko, mam tam par kapek. Navic asi prcka blbe prikladam nebo spatne saje, protoze mam od nej rozvykane bradavky a boli to. Dr. mi rekla, ze aby se mi to rozjelo bych musela tam 8x denne stimulovat odsavackou, ale ted pry se mam dat dohromady, aby na brzo pustili. Maly je navic hrozne rozezrany, tak nevim, jestli by mu to stacilo. Predtim mel mlicko od jine maminky a ricel mi tady sileny hysteraky. Tak protoze jsme i na Bebe.

Zuziku, Honzik byl hodny tesne po porodu. Ted kdyz ho prebalim a nakrmim tak kouka vsude okolo a usne tak hodku pred tim, nez ho mam zase znovu budit na krmeni. Ptala jsem se na to dneska sestricky a necham ho spat dyl, s tou jeho konskou davkou jidla to vydrzi :grinning:
25. dub 2009 v 17:07  • Odpověz
ahoj holky! já jsem tak přemýšlela a skoro všechny císařky máme problémy s mlíkem a kojením :confounded: fakt. v tomhle je blbej.
hrusti, mně se taky rozjelo po odsávačce, když jsem začla stimulovat, jinak bych ho snad taky neměla :unamused:
petrach, šimůnek to dožene určitě ještě rychlejc :wink: jakou značku máte odsávaček? Já mám teď tommy typpee a ta se mi zdá divná, ta chicco byla lepší, ale prdla, tak snad dostanem zpět penízky. Nemáš typa na nějakou levnější elek.? ty jsou určitě lepší, že? Mně zlobí mlíčko zase, jak jsem neměla možnost 16hod.odsávat :unamused: tak dokrmuji Nutrilonem a už ji docela chutí. _Už dá s přehledem 70-80ml, berunka naše. hlavně, aby přibývala. měli jsme jen 80g za 9dní :frowning2:
marečkům vše nej :slight_smile:
25. dub 2009 v 17:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.