• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
ahoj holky,

jen kouknu,nestíhám,za chvíli chceme ven,přijede bábí,tak dokud je světlo :wink:

My taky nemáme ještě zuba :grinning: ale zato 72,5 cm :stuck_out_tongue_closed_eyes: já měřím 174cm tak to asi bude taky po mně :wink:
9. lis 2009 ve 14:01  • Odpověz
No, holky, je to tak prostě jak rychlejc rostou, tak jsem ji ten vápník asi fakt dává do kostí a zuby nikde. My jsme teda proti Vám malý, ale zase měla jen 46cm :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz
Ahoj holky,
jsme zpatky. Model Honzik váží 8,6 kg a měří 70 cm :grinning: Mame pichnutou posledni hexu, tak jsem zvedava na reakci. :astonished:
Jinak mi rekla, ze mu muzu zacit davat bily jogurt a kase s lepkem. Jogurt pry kvuli tomu, ze je na UM od narozeni a lepek pry ted doporucuji davat od 6-7 mesice, aby si telo na nej navyklo. Lepek ale spis jako kasicky, takze mu zkusim koupit nejakou dobrou kasicku a uvidime, jak mu bude smakovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jeste jsme dostali nejaky fluor nebo co na zoubky... A velkou pochvalu, jak jsme sikovni :grinning:
9. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz
Misi, my uz nejsme bezzubci, klubou se nam spodni dva, jeden uz je kousek venku, druhy uz je videt bila carka v dasni. A to jsem si myslela, ze nam vylezou pozdeji, protoze jsme je s manzou meli kolem 7-8 mesice :grinning:
9. lis 2009 ve 14:20  • Odpověz
hrusti, super gratulace. Reakce bude v poho, neboj, my tu poslední měly nejmíň :wink: A jogurt plánuješ dávat kdy? Místo přesnídávky nebo ho zařadíš jako další příkrm místo mlíčka? A kaše s lepkem.... Jakou budeš kupovat? Dík :slight_smile:
9. lis 2009 ve 14:20  • Odpověz
andy manza jel na rehabku to maj vojaci takovy rehabilitacni pohyb, proste dovca, masaze a tak v nejakem miste co si vyberou :grinning:
No ja maleho merila u nasich a ma 75 cm :grinning: A vazi asi devet a pul kila. :wink:
9. lis 2009 ve 14:21  •  1 dítě  • Odpověz
Andy, zatim mu zkusim dat dve lzicky jogurtu do dopoledni svacinky a kdyz nebude mit reakci, tak bych mu dala jogurt ke svace misto mlicka. Na kasi jsem dostala tip na jogurtovou s lesnim ovocem od Sunarky, tak ji zkusim koupit. Myslim, ze je od 6. mesice, tak uvidim. Pry muzu dat i nudle bezvajecne do hoveziho vyvaru a dat mu to, nebo sem tam nejakou tu susenku :wink: No, zatim asi susenky davat nebudu, aby mi po tom moc nekynul, preci jen jsme trochu sumici :grinning:
9. lis 2009 ve 14:22  • Odpověz
Jo, hrusti, díky, já nad tím jogurtem už taky přemýšlela. Jen nevím jaký je asi nejlepší. Prý chočenský, olma a tak a nedávat dobrou mámu, že to prý není jogurt :astonished: A lepek jsou i ty sůši? A kaši na noc, že?
9. lis 2009 ve 14:35  • Odpověz
misi, teda manža se má a že nemůžou vzít sebou i manželky :grinning: ?
9. lis 2009 ve 14:35  • Odpověz
hrusti jste sikulky tak at je to bez teplot :wink: ja planuju davat jogurt od pristiho tydne jak bude mit osm mesicu. A to dopoledne jako snidani. Takze nam zbyde mlicko jen jako druha vecere a v noci nebo brzo rano.
9. lis 2009 ve 14:36  •  1 dítě  • Odpověz
andy nemuzou :frowning2: Musela bych si to zaplatit ten pobyt a na to fakt ted nemame. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ja slysela Holandia bila a Activia bila.
9. lis 2009 ve 14:38  •  1 dítě  • Odpověz
Andy, dr. mi rekla, ze jogurt bily, s tema bakteriema, min. 3% tuku. Nizkotucne nedavat! Takze mu koupim asi selsky bily jogurt od Hollandie, ten kupuju i sobe :slight_smile: Andy, ty susenky jsou vetsinou s lepkem, jen ty kukuricne a ryzove krupky jsou bez lepku. Kasi asi na noc, to jsem se ji neptala, jestli na noc nebo ke snidani.
9. lis 2009 ve 14:44  • Odpověz
misi, tak díky za tipy. Já se v těch jogurtech bílých moc neorientuju :unamused: Ne, já myslela jako zdarma doprovod :grinning:
9. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz
Jo, tak to já ji tu sůšu už asi 14dní dávám do přesnídávky. Tak jsem asi nic špatnýho neudělala, když Ti dr. říkala od 6-7.měsíce. A kde se kupujupu ty křupky? Já je viděla v Kaufu, ale tam ve složení byla sůl... To nevadí?
9. lis 2009 ve 14:49  • Odpověz
Jinak jsem se mrkla do alba jarňáčků jaký to byli všichni prcci malinkatý, nedalo mi to, čerstvá Kristýnka mě inspirovala. Fakt to tááááák letí :confounded: Normálně bych chtěla další miminko, když na to tak koukám, ale teda ne císařem :pensive:
9. lis 2009 ve 14:52  • Odpověz
Andy, ty křupky prodávají většinou v prodejnách zdravé výživy nebo v lékárně, ale kup radši bez soli. Ty určitě dělají taky.
No, já bych chtěla taky druhé mimi, ale zatím si to v praxi neumím představit. Počítám, že tak koncem příštího roku bysme to mohli začít zkoušet, pokud nebude příroda rychlejší :grinning: A nevím, jestli normálně nebo císařem, přeci jen mám trošku strach, aby ta jizva nedělala při normální porodu neplechu :pensive:
9. lis 2009 ve 14:55  • Odpověz
Já se zkusím zeptat ve zdrávce.
Ono to je pak rziko, když to máš blízko po sobě. Kámoška měla rozdíl teda necelý rok mezi těhu, první císařem, ale druhou Leušku rodila normálně a v poho, jen říkala, že ji jizva strašně bolela na konci těhu. Ty si, ale měla plnou narkózu, že?
Já mít druhý jen tak nebudu :pensive:
9. lis 2009 v 15:05  • Odpověz
Hrusti, krásná kontrola a váha taky. Mně doktorka řikala, že taky dávat bílej jogurt a jmenovala Holandii, Olma a zbytek jsem zapomněla, takže budu taky dávat Holandii, no ale nejdřív se musí Anča naučit na tu zeleninu.

Jinak na mě taky leze nějaká chřipka, vzala jsem si paralen a teď přemýšlím, jestli s Ančí vyrazit na nákup, už nevim, co bych jí doma připravila za program :confounded: :confounded: :confounded:

Holky, co s prckama během dne děláte, že bych se trochu inspirovala.
Já teda:
kočárek
hrazdička
pak jí podávám různý chrastítka a cinkátka
houpu na nohách
nechávám hrát na aktivním stolku
pak chvilku sezení na klíně a držim před ní kroužky na tyčce a ona za ně tahá a odhazuje
TV
chození po bytě v manduce
povídání se zrcadlem
mazlení, lechtání a tak
tancování na hudbu
PC
chvilku se zabaví sama na matraci

Jenže to je každý na 10 minut, tak jsem si řikala, že mě třeba inspirujete nějakou novinkou.
9. lis 2009 v 15:25  • Odpověz
Andy, jj, plnou narkozu, mela jsem akutniho cisare :pensive:
9. lis 2009 v 15:33  • Odpověz
Karca, ja uz jsem hrazdicku odbourala, prcek si s ni nechtel hrat. Jinak Honzik se nastesti zabavi i sam, i delsi dobu si hraje s hrackama v ohrade. Ja si s nim ctu knizky s pohadkami, prohlizime si leporelo se zviratky, stavime kostky a on pak dela "bac" a shodi mi to. Muzes jeste zkusit houpani na mici ze strany na stranu nebo treba trenovat valeni sudu. Obcas Honzika se srandy pretacim na brisko, aby se pak musel sam otacet na brisko a trenujeme tak pretaceni. A hrozne rad prerovnava tatkovi cd nebo dvd :grinning:
9. lis 2009 v 15:36  • Odpověz
Jee, spatne jsem to napsala. Ze ho pretacim z briska na zada, aby se musel pretacet zpatky na brisko :grinning:
9. lis 2009 v 15:39  • Odpověz
Hrusti a máte nějaký zajímavý hračky, nebo to jsou jen chrastítka, knížečky a tak..., že si s tim hraje sám...
9. lis 2009 v 17:33  • Odpověz
Karco a jak provadite to tancovani na hudbu? :grinning:
No u nas ma prcek hracky v pokojiku a tam si s nim hraju, ruzny hrkadla drevenou housenku na snurce, plysaky, pak hrazdicku co hraje a tak. Takze si hrajeme tam, pak ho tam necha a on lozi porad za neco taha leze na nabytek apd. Celkem tam vydrzi. Hrazdicku mame porad ale on uz to bere jako vyzvu, ze ji musi polozit na zem :grinning: a kleci a taha za ty oblouky a ty hracky na tom chrasti. Jinak chodime ven, pak na kline rikame ruzne rikacky a zpivame, ale to ho uz moc nebavi spis by chtel porad lozit. :grinning:
9. lis 2009 v 18:03  •  1 dítě  • Odpověz
Misi, ja nevim, jak Karca, ale ja s prckem taky delam tanyny na hudbu. Drzim ho a tancujeme spolu a opakuju mu tanyny tanyny :grinning:
Jo, a my uz se zaciname plazit dopredu!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2009 v 18:40  • Odpověz
Karca, no mame takove normalni hracky. Knizky, kostky, ruzne kroutici a cinkaci hracky, plysaky, leporela, auticko, micky... dal uz nevim :grinning:
9. lis 2009 v 18:43  • Odpověz
hrusti gratuluju :slight_smile: To ja obcas taky tancuju ale malej je teda uz pekne tezkej tak to dlouho nevydrzim :sweat_smile:
9. lis 2009 v 19:00  •  1 dítě  • Odpověz
tak malá dostala od paní dr. nějaké bendovy kapičky do nosíku a máme jí 3x denně dávat ibalgin sirup. A za týden na kontrolu, tak snad to co nejdřív přejde.
karco, malá je zlatá, hodně dlouho si vydrží hrát sama na hrací dece. Někdy jí k tomu pustím TV, ale ne moc, aby si nezvykla... Nebo jí mám na klíně a děláme baci baci, paci paci a tak. Dneska jsem jí povídala pohádku o perníkové chaloupce a usnula :slight_smile: Za hračky máme kelímky z DM (mají dírky a dají se používat i do vaničky, ale hlavně, když do ně fouknu, tak hvízdají a to má fakt úspěch :grinning:), knížku, plyšáky, autíčko, chrastítka a dudlík na šňůrce - to je její nejoblíbenější hračka. Jo a taky pet lahev, krabici od papírových ubrousků - v něm má další menší krabičku a vyndavá ji a zabalený časopis v igelitovém obalu - to zase šustí :slight_smile:
9. lis 2009 v 19:28  • Odpověz
Misi, tak s hrazdičkou jsme na tom stejně, Anče už tolik nezajímají ty hračky na ní, ale spíš s ní různě hejbe a nejradši si dá tu nohu do pusy a cucá ji. :grinning: :grinning:

Hrusti, to je teda Honzík fakt dobrej, že už se posunuje dopředu. Anče zatím začala jen zvedat zádíčka, že stojí na všech 4, trošku péruje a samozřejmě když už se někam posune, tak dozadu. Ale jak v pizzerii byl Honzík na stole a péroval, tak tak to ještě Anče neumí.

No a tancujeme tak, že jí mám přibližně stejně jako v manduce a já šlapu zelí do rytmu :slight_smile:) a ona sleduje windows media playes na PC a nesmím dělat otočky, protože pak ztratí kontakt s tim barevnym, klikatym obrazem :grinning:
9. lis 2009 v 19:36  • Odpověz
Zuzíku, ty kelímky zní super, to se tam budu muset podívat. No a ta pet láhev je taky super nápad, to zavedu.
9. lis 2009 v 19:37  • Odpověz
Jo a tohle koupim Ančí k Vánocům, první hezký dáreček :slight_smile:

http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1210112
9. lis 2009 v 19:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.