• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
holky a kolik jiných jídel než mlíčka dáváte prckům? Já zatím dávám ovocnou přesnídávku dopoledne a k obědu nějaký příkrm. Kdy se má dávat další příkrm?
16. lis 2009 ve 20:52  • Odpověz
Zuzik mrkni na www.kojeni.net ja myslim ze mate jeste cas. My jime brzo rano mlicko, snidane jogurt nebo jogurt s ovocem, obed masozelenina, svacina ovoce a vecer kase, druha vecere mlicko a obcas i mlicko v noci. Mezitim caj.
16. lis 2009 ve 20:56  •  1 dítě  • Odpověz
Zuzi, ja zatim taky davam ovoce ke svace a zeleninu s masem k obidku. Ted jsem zacala davat obcas k veceri kasicku. Tu kasicku uz taky muzes davat, ale jestli ti Veru spinka po mlicku, tak to neni az tak nutne. Ja ji davam jen obcas kvuli tomu, aby si prcek zvyknul na ten lepek, ja rikala moje dr. No a misto odpoledne svacinky muzes zacit davat jogurt. V nejakem letaku od dr. jsem cetla, ze se dava od uk. 8. mesice, ale dr mi rikala, ze muzu drive, takze mu to zacnu davat ted od 7. mesice.
Co jsem koukala na vzorove jidelnicky, tak od 8.-9.mesice by dite melo mit ke snidani mlicko nebo kasi, svacina jogurt+ovoce, obed zelenina-maso-brambory nebo ryze nebo testoviny, svacina chleba se sunkou nebo treba lucinou nebo maslem, vecer kase nebo mliko.
Eli je starsi nez Honzik s Verunkou, tak uz muze ten chlebik :wink:
16. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz
holky, moc děkuju za rady. Já vás nemít, tak nevím :slight_smile: Já ten jogurt chci taky začít dávat od uk. 7. měsíce, uvidíme, co na něj řekne. Jestli bude po mně, tak ho na mě bude plivat :grinning:
16. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz
Zuzi-já bych si asi nadělala do kalhot,stát se to nám :astonished: :astonished:
Malá je navíc sama v pokojíčku,tak bych vylítla jak tryska.My máme monitor normálně pod matrací(kokos-pohanka) a zatím ani jednou nehoukal-ťuk,ťuk :confused: Ale kolem prosince ho musíme vrátit (ta holčina čeká 2.mimi co ho od ní máme půjčený) tak to asi budu vstávat a chodit malou pozorovat,jestli dýchá :sweat_smile:
Nejradši bych byla,aby na něm spala do 18-ti :grinning: :grinning:

Míšo-chleba?rajskou? :astonished: Já mám Kátu pořád jak miminko,si to nedovedu představit jí to dávat :sweat_smile:
Dneska ráno jsem jí dala požužlat od sebe banán,jak občas dělám a ona mi kus uhryzla...jsem se tak lekla,že jsem jí vzala a snažila se jí ho vyndat, kousek mi dala,ale zbytek snědla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak Eli je teda dlouhej jak špagátek :grinning:

Já zatím krmím takto:v noci a ráno mlíko-moje nebo UM,dopo-mlíko nebo ovocná přesnídávka.Oběd příkrm+ mlíko,odpo-ovoce nebo kaši a večer mlíko.na pití vodu nebo čaj zkouším vnutit

Holky a musí mít dítě každý den masový příkrm???Já jí chci zítra dát jen brokolici s bramborem... :confused: A kolik má dítě vypít denně tekutin?díky :slight_smile:
16. lis 2009 ve 21:20  • Odpověz
...taky už se chystáme na jogurt :slight_smile:
16. lis 2009 ve 21:21  • Odpověz
buni, já dávám pětkrát týdně maso+zeleninu, o víkendu jí udělám jen zeleninku s bramborem a šupnu do toho žloutek a druhý den má jen zeleninku s bramborem. Dnes jsem jí koupila kuřecí prsa, doma mám květák a mrkev, tak to asi nějak smíchám a dám na mrazák :grinning: Ještě jsem uvažovala nad růžičkovou kapustou, ale to vůbec nevím, jestli může a taky nevím, jak se to vaří :grinning: Jo a pokukovala jsem po kedlubně, tu snad může, že? Jen nevím, jak jí bude šmakovat uvařená :grinning: A s tím pitím, nevím, kolik má vypít - Veru dává tak 120ml čaje, víc do ní nenaleju :frowning2:
16. lis 2009 ve 21:26  • Odpověz
Zuzi-díky.Já dávám žloutek ve čtvrtek :grinning: Zatím jsem jí davala vždycky maso se zeleninou,tak snad ta vynechávka občas nevadí :sweat_smile:

Kapustu taky nevím,ale kedlubnu může :wink: Já všechno dělám v páře-zeleninu,zachovávají se tak víc vitamíny a maso uvařím v koj. vodě a pak to vše namixuju a šupnu do skleniček od příkrmů a hodím na mražák :wink: dneska měla kuřecí s patizonem,mrkví a bramborem co jsem dělala a ještě jsem to naředila mým odstříkaným mlíčkem a snědla všechno a pak ještě 60 ml mlíka a na sváču jsem jí uvařila v páře 2 hrušky a oloupala hodila 3 lžičky kaše a tak se jen olizovala.Začala ted trochu víc baštit,tak jsem štastná :slight_smile:

jo a gratulace ke Ko máte krásný míry,Verunka už nás pěkně předběhla :fearful:
16. lis 2009 ve 21:53  • Odpověz
zuzi-Veru pije dobře,vždyd má ještě mlíčko a psala jsi že dá 200 ml několikrát denně,tak to je myslím dost :wink: Já dnes zkusila ten učící hrníček od Aventu a zaujal ji :slight_smile: Flašku vždycky moc bryndala :sweat_smile: Chce si s tím jen hrát...
16. lis 2009 ve 21:59  • Odpověz
buni, já chci taky začít dávat ten učící hrníček. Uvidíme, co na to řekne :grinning: A můžu se zeptat, jakou kašičku jí přidáváš k tomu ovoci? Já mám koupenou rýžovou banánovou, tak do toho už ovoce dávat nebudu. Ale koukala jsem na nějakou přírodní kašičku, tak asi tu. Ale nevím, jestli rýžovou nebo pšeničnou kvůli tomu lepku...
16. lis 2009 ve 22:09  • Odpověz
zuzi-já dávám od Hami tu první kaši -obilno-mléčná 4+ chutná jak krupicová kaše a dá se míchat,protože je neutrální :slight_smile: Pak mám koupenou ještě merunkovou a na dobrou noc,ale ty ještě neměla
16. lis 2009 ve 22:21  • Odpověz
a ta kaše obsahuje,jsem ted přečetla rýžovou mouku a mletou kukuřici a je bezlepková :wink:
16. lis 2009 ve 22:26  • Odpověz
já právě jí tu kaši taky ještě nedávala, mlíčko jí zatím stačí, takže jsem to ještě neřešila. Ale tu přírodní jí asi koupím a smíchám s nějakým dobrým ovocem :grinning: Ať má holčička taky nějakou změnu :slight_smile:
16. lis 2009 ve 22:38  • Odpověz
Ahoj holky,
u nas se dneska spalo luxusne... do 7 hod :astonished: :grinning: Vecer mel opet kasicku a utahala jsem ho pri koupani :grinning:

Zuzi, mne dr rekla, ze maso staci obden. Ja ho davam tak 3xtydne, protoze pro mne je jednodussi uvarit zeleninu a rozmixovat nez se klohnit s masem :grinning: Jako prvni kasicku muzes zkusit tu ryzovou, ale Honzikovi nechutnala, tak jsem mu dala pak od sunarky s lesnim ovocem, je taky bezlepkova, ta mu chutnala a tu mu stridam s tou krupickovou, ta je s lepkem. Ten lepek muzes davat bud jako kasicku nebo treba rozdrobit do presnidavky ty detske susenky, protoze vsechny obsahuji psenicnou mouku :slight_smile:

Buni, a to ti ty sklenicky nepopraskaji??? Myslela jsem, ze sklo v mrazaku popraska, tak jsem se to bala tam dat. Ja mu zatim navarim na dva dny, koupila jsem si takove krabicky se zacvakavacim vickem a tesnenim na jidlo, pry to v nich vydrzi 5x dele nez v normalni krabicce, tak mu to dam do lednice a druhy den ohreju :wink:

Ted varim Honzikovi jablicko a umixuju mu to s bananem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2009 v 08:39  • Odpověz
Jo a od pul roku uz nepouzivam kojo vodu, dr mi to potvrdila, ze klido muzu prevarovat vodu z vodovodu, protoze Honzik uz je dost velky na to, abych mu davala kojo vodu :wink:
Hmn, to jsem zase po ranu chytra jako radio co :grinning: :grinning: :grinning:

Vsem preji hezky volny den! :grinning:
17. lis 2009 v 08:41  • Odpověz
Dobré ránko, my mame Britu tak davam vodu z ni a neprevaruju. Holky ja vas tak obdivuju jak varite. Ja teda nevim kdy bych to delala, malej je ted jak tryskomys. Sezeni zatim nezopakoval, porad jen leze a je to mazec ho uhlidat. :frowning2: Navic me vareni nebavi a neumim to :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jeste ze jsou sklenicky :grinning:
U nas se taky krasne spalo od pul devate az do pul seste a pak jeste do osmi.
Dneska teda pocasi nic moc, rano prselo a ted je zatazene ale neprsi, jsem zvedava jestli prijedou ti nasi. Rekli mi ze jen kdyz bude hezky no tak uvidime.
17. lis 2009 v 10:13  •  1 dítě  • Odpověz
Misi, koukam, ze u vas taky luxusni spinkani :slight_smile: No, ja prave varim prckovi jen zeleninu, protoze to mu rychle oskrabu bramboru, mrkev, k tomu treba brokolici nebo kvetak nebo cuketu nebo petrzel atd. a dam varit a kdyz je to varene rozmixuju. Uvarim toho vic, ze to ma tak na 2 obedy. A maso jsem varila vcera poprve :wink: Ale nema domaci jidlo kazdy den, protoze kdyz nekam jedeme, tak radsi beru sklenicku :wink:

Ja ted cekam, az se prcek vyspi, dostane svacu a chci se jet mrknout na nejaky oblecek na cviceni :slight_smile:
17. lis 2009 v 10:40  • Odpověz
Ahojík :wink:

Konečně jsem se dokopala a odeslala obědnávku na 4 kalendáře. U printu mají akci na týdení kalendáře 3 + 1 ZDARMA tak jsem toho hned využila.

Jinak na dnešek spaní, to byla hrůza. Nelča chodí spát v 17hodin. Vzbudila se v 1hodinu na čajík, potom v půl 4 znovu na čajík, v půl 5 na sunar a spala do 6 hodin. TAkže dnešní noc hrůza :rolling_eyes:
17. lis 2009 v 10:58  • Odpověz
Ahoj holky!
Terda tady se probírala bašta... Tak já teda maso dávám tak 5x týdně, teď jen hovězí, telecí a scháním to králičí ve skleničce, zatím jsem nic nesplašila. Chci malý udělat svíčkovou. Dám, až seženu tu králičí skleničku vařit, do toho hodím 3 lžíčky jogurtu, uvařený nevaječný těstoviny, rozmixuju.. To jsem teď dostala takový dětský recepty :grinning:
Jinak u nás ráno ve 4 je mlíčko s trochou kašičky nemléčný ovocný, v 10 trochu sunaru asi 60ml a zatím jen tak 50g jogurtu bílýho se sušenkama a banánem, jinak to nechce, ve 13hod.masozelenina, na střídačku vařený, kupovaný, v 15:30 mlíčko 120ml, v 18.00 přesnídávka se sušenkou nebo bez a ve 20:00 buď mlíčko s trochou kašičky nebo sunarka z tetra, to ona prostě zbožňuje, vypije jí i 200ml :astonished: Což zrovna na Kikinu je fakt moc. Žloutek 1x za 14 dní. Teď jsem četla, že do 8.měsíce není potřeba, aby byl týdně.
Kojo vodu dávám, ale tak na střídačku, jednou ji mám jednou ne. Čaj moc nechce, sotva má tak 50m :confounded:
ambret, to chodí Nel taky brzy spinkat? To se pak nedivím, že tak brzo vstává :slight_smile:
misi, rajskou? Vaše dr. je nějaká lidová :sweat_smile: Já ji občas dávám žužlat rohlík, když vařím a je se mnou v kuchyni v židličce
Jinak my jsme se doam zase pohádali. Pánovi se nelíbilo kam jsem zaparkovala auto, tak tu na mě řval i před malou, k mý smůle, když to šel přeparkovat, se mi poprvé v životě stalo, že jsem zapomněla auto pípnout, takže toho dožralo ještě víc. Pak mi položil takovou blbou otázku jako proč jsem to nezamkla???? Asi jako schválně víte. Proč asi? Každýho snad napadne, že schválně to nebylo a protože jsem nechtěla, aby řval, tak jsem se s ním dál nebavila, toho naštvalo ještě víc a spustil před malou nadávky co jako jsem, fakt to nebylo hezký. Malá jedla, přestala, úplně zaražená.. Chudinka, ráno jsem mu teda udělala snídai, k to mu mě řekl, že jsem na hlavu a malý, že máma je praštěná a ve finále po tom všem se mě zeptala jestli bude oběd??? No, co byste mu řekli Vy? Jasný, že ať jde do háje. Takže jsem ješě ke všemu líná jak prase, protže chlapovi který se stará, chodí do práce ani neudělám oběd.
Holky, vážně uvažuju o konci našeho vztahu. Skoro lituju, že jsem se k němu před rokem a půl vracela. Sice mám Kristýnku a tý nebudu litovat nikdy, ale tohle už je fakt na mě moc. A omlouvám se, že tu s tím pořád otravuju.
17. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz
Andy, ja mam kralici maso od tchyne z vesnice. Nejak se ji premnozili kralici, tak nam jich par zabila :grinning:
Tedy toho chlapa, co mas doma bych nechtela ani za zlaty prase :pensive: At si resi nejaky jeho vymysly, ale at na tebe nesteka pred malou :angry: On uz asi fakt nevi, co si vymyslet, aspon tak mi to prijde :angry: Drzim palce, at mas dost sily na to od nej odejit :zipper_mouth:
17. lis 2009 ve 14:24  • Odpověz
hrusti, to máte dobrý. U nás nikdo králíky nemá :unamused:
Tohle jsem mu přesně řekla, protože před klukem se nikdy nesměl ani zvýšit hlas a na to mi řekl aspoň vidíš jaký to je. Co si mám mylset? Jako, že na malý mu tak nezáleží? Naši se rozvedli, když mi byly 3. Moc si toho nepamatuju, ale to, že se hádali moc dobře. Ty děti to prostě vnímaj a já nechci, aby tohle měla Kristýnka :pensive:
17. lis 2009 ve 14:30  • Odpověz
Ahoj holky,

tak u nás noc dobrý, usnula v půl deváté, vzbudila se v pět a pak spinkala do půl desáté :slight_smile: Pak jsme vyrazili do Ikey (jsme tam teď víc jak doma :grinning: ) a koupili jsme poslední věc do našeho obýváčku. Pak už jen ty obrázky a je to hotovo. No a na oslavu jsme si koupili šampáňo :sweat_smile: Tak si večer dáme do nosu :slight_smile: Už se těším. Taková soukromá kolaudačka :slight_smile:

Já jsem dneska koupila brokolici, mám tu květák, mrkev, petržel a brambory, tak to rozmixuju a do kusu přidám kuřecí prsíčko a bude to mňamka - teda snad :grinning: Dneska jsem jí koupila přesnídávku jablíčko s jogurtem, tak jí to dám v den jejích pidinarozeninek :grinning: Jo a taky jsem na zkoušku koupila sušenky od nestlé, tak jí to odpoledne rozdrobím do přesnídávky, uvidíme, co na to řekne. Mě ty sušenky přijdou dost tvrdý, nemůže se s nima to dítě udusit? :confused: Dáváte je prckům jen tak do ručičky nebo jim to zatím jen drobíte do přesnídávky?

Hrusti, ono co dr., to názor - naše mi zase říkala pětkrát týdně a kamarádce dokonce dr. řekla, že maso každý den :confused: Tak si pak vyber :unamused: Ale každý den mi to přijde divný, tak jí ho dávám pětkrát týdně a ono jí to šmakuje, tak aspoň, že tak. Ona bude nás, sní všechno :grinning:
Misi, my dáváme Aquilu převařenou nebo Horský pramen. My máme vodu ze studny a ta má dost dusičnanů, což pro to mimi není dobré, jinak bych dávala už vodu z kohoutku.
17. lis 2009 ve 14:34  • Odpověz
zuzik, tak to pěkně zapijte :wink: Mně už dneska taky docela hezky spinkala. První kňourání ve 2, tak šla ke mně a jídlo až ve 4:20 a pak šupajdila zpátky do postýlky a tam spala skoro až do desíti bez jediného zakňourání :slight_smile:
17. lis 2009 ve 14:41  • Odpověz
andy, teda, ten tvůj chlap má fakt divný chování. O malou se nestará, o domácnost taky ne, všechno děláš sama a on má ještě hemzy :angry: S ním bych nevydržela ani den, bych ho poslala někam. :angry: A kdyby na mě ještě řval před malou, tak bych si zabalila saky paky a šla bych do pryč - aspoň na čas, aby si rozmyslel, co chce! Vím, že už jsi to jednou udělala, ale asi to nemělo žádnej účinek...
17. lis 2009 v 15:36  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím při dnešním volnu. :slight_smile: Týna už se 14 dní drží ve zdraví, tak snad jí to vydrží.

petrach: opožděná gratulace. :slight_smile:
zuzik: jogurty by se měly začít dávat až po ukončeném osmém měsíci. Přeci jen je kravské mléko alergen. Tak raději pozdějc. Asppň tak mi to říkala mudra už i u Nikči a te´d u Týnky taky.
andy: plně tě chápu. Já se taky ve vztahu vracela a nedělalo to dobrotu. Drž se.
17. lis 2009 v 15:42  • Odpověz
Andy ona takhle chodí spát pořád ale vstávala tak jen dneska, jinak vstává o půl 7 což mě úplně vyhovuje, protože to stejně vstávám a vypravuju holky, tak to vezmu všechno jedním vrzem. Vzhůru je tak do 9 hodin, pak 20 min spánek. Pak spí taky těch 20 minut od 13 hodin a pak jde spát mezi 16:30 - 17:00 hod. Dneska už spí od 16:10 :slight_smile: Holky se teď koupou, nají se a jdou taky do pelechu
17. lis 2009 v 17:05  • Odpověz
Ambret to teda chodí spát fakt brzo. :slight_smile: O pul sedme vstavat to by byla moje smrt. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kremca to je skvelé zé jste zdraví. S tím jogurtem souhlasim, me taky dr rikala od 8 mesice ukonceneho. Zacala jsem ho Elimu davat teprve ted.
Zuzi to je super, hod nejake fotecky at se pokochame :slight_smile:
Andy co na to rict..... Ja bych s tvym nevydrzela ani den. Prijde mi ze ty kolem nej skaces a on jeste blbe keca. Kdybych ja udelala mymu snidani tak to bych u nej byla zlata. :sweat_smile:
A o nadavani pred malou ani nemluvim, urcite to vnima, Eli taky kdyz nahodou se zvysi hlas tak uz zpozorni. Je to na tobe. Zvladnes to financne? Zas maś mamku ta je zlata.
Ja jsem jednou taky zapomela zamknout auto, ale spolecne sme se tomu zasmali jaka sem hlava derava.
17. lis 2009 v 18:16  •  1 dítě  • Odpověz
Tak jsem hodila fotky na net z dnesnich oslav tak se muzete mrknout kdo chcete. :slight_smile: Prazandy vy jste slavili?

http://scotty78.rajce.idnes.cz/17._listopad_-_oslavy/
17. lis 2009 v 19:17  •  1 dítě  • Odpověz
Misi to muselo být super, fotečky jsou parádní. MAlému to tam taky moc sluší. Docela ti ty oslavy závidím :wink:
17. lis 2009 v 19:23  • Odpověz
Ambret jj bylo to prima :slight_smile: ve Varech se neslavilo?
17. lis 2009 v 19:44  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.