• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Peti, haha, nemas to s babi lehky :wink:

Nasla jsem zajimave info ohledne lezeni x sezeni, jak jsem tady psala o tom, ze dite ma tak mesic lezt nez si sedne.

Lezení je velmi důležitý pohyb, který podmiňuje rozvoj zad a zádového a šíjového svalstva – je vlastně přípravou ke správnému držení těla. Proto se snažíme, aby se dítě naučilo dříve lézt než sedět.
Děti, které sedí velmi brzy, někdy vůbec nelezou po čtyřech a dlouhým pobytem v sedu si v tomto věku ničí správné držení těla. Správné držení těla nesouvisí jen s estetikou, ale především má význam zdravotní – jen tak mohou vnitřní orgány řádně fungovat. Dítě, které hodně leze po čtyřech, se naučí velmi rychle stavět na nohy.
20. lis 2009 ve 20:03  • Odpověz
hrusti: to je pravda. Týna se hodně dlouho plazila, pak k tomu začla pérovat, pak lozit, sedět a najednou lup a už stála. :slight_smile: Sedět a stát se naučila najednou ze dne na den - v den mých státnic. Čucely jsme na ni s maminkou jak puci, když si pěkně z ničehož nic stoupla v postýlce, div nevypdla. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. lis 2009 ve 20:21  • Odpověz
Zuzíku, co to čtu, vždyť si krásná, každej nemůže mít podvyživenec, takže žádný slova jako prase atd.

Holky, když jsou ty sunary sladký, tak to musej něčim sladit, ne? Nemohla bych Anče něčím přisladit bílej jogurt?
20. lis 2009 ve 20:26  • Odpověz
Hrusti, s tim článkem máš pravdu, jenže Anča chce sedět, neudržim jí, když jí dám do kočárku na pololeh, hned si sedne, furt dělá jako sklapovačky a chce sedět a zuří, když si občas nemůže sednout. Takže v tomhle já nejsem důsledná, i když všechno co píšeš je asi pravda.
20. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz
karca: můžeš - glukopurem. :slight_smile:
20. lis 2009 ve 20:34  • Odpověz
Čusky fusky :grinning: :grinning: :grinning:

To mě pobavilo moc...Karco nepřislazuj....
20. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz
Verunce vše nej nej
A Nikolce od Ambret takééé
20. lis 2009 ve 20:58  • Odpověz
Já kupuji jogurtík chocenský a je výborný
20. lis 2009 ve 20:58  • Odpověz
Hrustíku to jsi někde opisovala nééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak jsme toho příkladem :grinning:
20. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz
karco me když malí nechtel příkrmy tak dr řekla že přisladit mužu..je dobry i hnedy,třtinovy cukr..
jak večer boj s mlíčkem :confused:
20. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz
jé, hrusti, tak to u nás se taky dělalo špatně. U nás se asi 14 dní jen pérovalo a lezlo dozadu a pak si sedla. Tak nevím, jestli to stačí... :confused: Ale, kdyby neseděla, tak to by se asi naučila i nějaké sprosté slovíčko :grinning: :grinning: Sedět ji moc baví, do sedu šla už ve čtyřech měsících a teď, když se jí to už daří, tak nevím, jak bych ji udržela v lehu.
karco, já jsem to myslela obrazně. O tom, že jsem tlustá vím, ale nějak mě to netrápí, proč taky :sweat_smile: To je důkaz toho, že nejsem líná se pořádně nažrat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Než abych zobala semínka a zdravou stravu a být nervózní, tak to si raději dám tabulku čokolády nebo řízek :slight_smile:
Holky, Verunka moc děkuje za přáníčka, jste zlaté. Dneska mi zase vyváděla u olejíčkování, takže jsem jí namazala jen bříško, nožky a ručky a nic jiného jsem jí nedělala, protože měla straaašnej hysterák - úplně se zalykala, nevím, proč. Teď už hodinku spinká, prdelinka moje :dizzy_face: A objednali jsme tuto sedajdu, nakonec na Isofix kašleme :slight_smile: http://www.prejetesi.cz/romer-king-plus-jet.html
20. lis 2009 ve 21:25  • Odpověz
jo a taky jsem neodolala a objednala Verunce na Vánoce tyto krásné šatičky :slight_smile: Už se těším, až ji do nich navlíknu :grinning:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=21405202&tab=1
20. lis 2009 ve 21:28  • Odpověz
Zuzíku, ano, tak to sedí, ať žije řízek :sweat_smile:, to su ráda, že si děláš prdelky :grinning:

Holky díky, tak asi zítra přisladím. Viki je přísná, ale když je to 2:1, tak někde seženu tu "glukopůrku" :sweat_smile: :sweat_smile:, mi totiž přijde, že nemá smysl jí do toho denně dávat banán, aby to jedla, to pak sní trošku jogurtu a zbytek je banán a ovoce má dopolko.

Petrach, dneska jsem dala rovnou prso a Sunaru se vyhla obloukem, Anča byla nějaká rozmrzelá, tak jsem na to neměla sílu, musim vymyslet nějakej plán, jsem srabík a teď dávám prso a stále se psychicky připravuju :sweat_smile: :sweat_smile: , ještě půjdu zkusit k sousedce chuť nutrilonu a taky jsem přemýšlela nad tím banánovým, jak krmí Andy, ale asi je to jedno, ona to prostě odmítá z principu, je zaťatá.
20. lis 2009 ve 22:00  • Odpověz
Není na jogurtík ještě moc brzo??
20. lis 2009 ve 22:13  • Odpověz
TAk ji tam dej jiné ovoce nebo přesnídávku....... :wink: Nejsem přísná,ale musí tomu přijít na chut.
Jaký dáváš jogurt
20. lis 2009 ve 22:14  • Odpověz
Ahojda paní,
já jsem byla dnes u maminy se nechat zase vykrmit a taky testnout autíčko. Jezdí fakt výborně, kam se hrabou nějaký novější kolikrát. Tohle měla nějaká paní a ta si ho teda udržovala. To se musí nechat a ani mi nepřijde, že je to combi :slight_smile:
Malá se asi rozhodla, že bude lízt :astonished: Páč dnes si začala dávat nohy pod sebe a dvakrát se ji podařilo udělat krok a pak se vždy nabila :grinning: (na posteli samo, nebolelo jí to) Takže asi bude veselo, třeba ještě do Vánoc vydrží :slight_smile:
Verunce a Nikolkám hodně zdravíčka a vše nej :slight_smile:
karca, to já nesladím, dám tam sušenku, taky ji to osladí. Nechce to stejně, to jsou boje s ní :confounded: Držím pěstičky, ať si Ančí brzy zvykne :wink:
Já teda nelzeela nikdy, mě mamka šupla do chodítka a pak už jsem jen chodila. Myslím si, že dítko ví, co je pro něj nejlepší se nejdřív naučit. Takže sezení-lezení, asi záleží na nich :slight_smile:
zuzik, odkad máš ten dudlík???? :astonished:
20. lis 2009 ve 22:28  • Odpověz
andy, já jsem taky nelezla, já jsem rovnou chodila a následky to na mě nezanechalo :slight_smile: Mamka mě teda do chodítka nedávala, chodila jsem sama. Ten dudlík máme z Chicca, mají ho v sadě se zelenou žabičkou :grinning: Je fajn, že se ti v autíčku dobře jezdí :slight_smile: My se jdeme zítra vypasit ke tchánovcům a já mám pak mecheche s holkama se základky v pizzerce, tak tatínek bude hlídat :sunglasses:
20. lis 2009 ve 22:38  • Odpověz
Viki, doktorka mi řikala, že jí můžu dávat nějaký 4 druhy jogurtu už teď, jeden z nich je Holandie. Myslim, že na chuť si asi nezvykne, šklebí se šíleně a zvedá se jí žaludek, to není jako se špenátem, kde jí to jako nevoní, ale zvykne si, tohle fakt nemůže pozřít, pokud jí to neosladim banánem. To zase nemá smysle jí to nutit takhle, aby si zvykla, když je jí z toho na blití.
21. lis 2009 v 05:54  • Odpověz
AHoj holky, dobre ranko!
Dneska jsem se vyprdla na anglictinu, domluvila jsem si masaz, boli me zada :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No to o tom lezeni jsem zkopirovala z netu, prislo mi to zajimave. Ja tak chytra nejsem :grinning:

Zuzi, ty saticky jsou moc krasne!!! My jsme nakonec objednali tuto sedacku, uz ji mame doma a je fakt moc pekna: http://www.detskyraj.cz/zbozi/8262-romer-king-plus-2010-trendline
Barva Olivia.

Karci, mne taky prijde, ze na jogurt je brzy. Ja bych to Anicce zavadela postupne, preci jen jsi 6 mesicu kojila a nema cenu nic uspechat. Hlavne mimi potrebuje nejaky cas na to, aby si zvyklo a nema mit moc zmen najednou. Takze bych to zavadela postupne: zeleninku, pak maso, pak ovoce, pak jogurt a lepek, vzdycky s odstupem tak 2 tydnu. Ten jogurt neslad, at si nezvykne na sladke. Ja do toho Honzikovi dam zraly banan, je sladky, nebo zkus treba presnidavku nebo frutapuru. Nekde jsem videla mlecny cukr, je pry vhodny pro mimi, ale to bych dala jako posledni variantu.
Ja osobne nechci Honzika zvykat na sladke uz od malicka, preci jen ma po nas s manzou dispozice k plnostihlosti, tak ho budu trosku hlidat :wink:
21. lis 2009 v 08:02  • Odpověz
Ja jsem vcera Honzikovi koupila Bio jogurt od Olmy, pry neni tak kysely jako ta Hollandie, tak mu to dneska zkusim dat odpolko ke svace :wink:
21. lis 2009 v 08:03  • Odpověz
Hoj holky

Nejak nestiham nic :frowning2: . Navic asi do vanoc budu mit doma delniky takze taky parada. No protoze se musi rozmlatit ta podlaha kde bude mit malej pokojik tak manza rekl ze mu tam udela podlahove topeni. Asi se pak prestehuji k malemu. No ale zacnou stim tak za tejden az dva. Takze do vanoc tu budu mit furt curbes. No fakt parada. Jedine co me utesuje je ze bude mit maly krom nabytku hotovej pokojik. A tu podlahovku mu fakt zavidim. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vsem pidi narozeninkam gratuluju. A hlavne at jste vsichni zdravi. Ja se pokusim co nejdriv ukazat.

Krásný víkend :wink:
21. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
Ahoj mamči a mimča,

karca: jogurt by měl být až od osmého měsíce nejdřív. Ale třeba ségře, která žije na Moravě a má starou doktorku jí hormálně řekla, že jí má začít dávat všechno najednou. Žádná zvykačka. Prostě ona taky jen kojila a v půl roce začla najednou zeleninou, ovocem, jogurty, masem. No, prostě děsný - chudák holka a to má sklon ak alergiím a atopák o malička. Říkala jsem ségře, že to co jí mudra řekla je největší ptákovina, ale ona prostě věří mudře. Tak holt Luci se už od půl roku láduje jak roční. A to prosím i lepkem. Děs!!!
21. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
zuzik: vše nej nej Verunce k pidi narozkám. Šatky jsou nárherné. :slight_smile:

Jo, a já jsem Týnušce koupila do jogurtu něco jako marmeládu z rakytníku ve zdravé výživě. Je tam napsáno přímo, že je to do jogurtu. A holky, to vám je bašta. Týna jogurt slupla jedním vrzem a ještě by si dala. A osladí to taky báječně a navíc je to čistě přírodní a plné vitamínů. No, prostě boží. Mńáááám.
21. lis 2009 v 09:55  • Odpověz
Někteří dr jsou občas divný....To nemyslím zrovna tu tvou Karco :grinning: Ale občas co čtu tady na koníkovi...

Já si právě myslím,že je brzo...Přestala bych ji ho na chviličku dávat a zase bych to zkusila o něco později :wink:

Jo jinak ahojíííík......Ani jsem nepozdravila :sweat_smile:
21. lis 2009 ve 12:45  • Odpověz
Kremco to zní lákavě...Snad to seženu :slight_smile:
21. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz
ahoj kočky :wink:

s tema dr naprosto souhlasím..ja taky nedávám všechno co mi řeknou...dávám jen 2 příkrmy,misto 3..proste gestačne má 6 mesícu a nebudu ho ládovat vším možnym,ikdyž dr to myslí dobře,ale s nedonošenym dítkem skušenosti fakt nemá a na neonatologii říkají že i v jidle korigovat :wink:

takže se ptám,od kdy se mužou testoviny,dáváte je?

bobasku teda ty ses klidas,ja už bych byla na nervy,me to desne vadilo,bydlet ve stavbe.. :wink:
hrusti dobře ste vybrali..
zuzí ty jsou krasné :slight_smile:
karco asi jí chvilku potrvá,než si zvykne,večerní kojení vypust až na konec,skoušej UM po ranu..
kremco pořad jkste na MM? zvládáš to ješte?

my dnes jdeme na navštevu ke znamym do kouta prckovi,má 2 mesíce a 5kg :grinning:
a babí by mela jet domu :wink: tak uvydíme..
21. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz
Těstovinky bych klidně dala Pétí,ale bezvaječné...

Jinak jsem přidala nějaké nové fotečky co jsem fotila za poslední týden...TAk pokud chcete jukněte:slight_smile:
21. lis 2009 ve 13:25  • Odpověz
Peti, mne jak dr rikala, ze mu mam obcas dat neco s lepkem, tak rikala i testoviny, bezvajecne. Takze klido muzes :slight_smile:

Vikul, Stufek je uz tak veliky. To je hruza, jak to leti :grinning:

Ja jsem zpatky z masaze, prcek spinka a tatka vyrazil nakupovat nejake darky pro jeziska, tak jsem zvedava, kdy dorazi domu :grinning:
21. lis 2009 ve 13:47  • Odpověz
Ahojík Pétí...jj velkej to on je :slight_smile: Musíme dát slezinu až budu v Praze :wink:

Manže takhle razí na nákupy??Tak to je dobrej.Petr nechodí a nakupuje na poslední chvíli nebo si to nakoupím sama co potřebuji.On prý neví :astonished:
Ale spíš je pohodlnej...KOupí parfém to jo,ale nic osobního.Někdy mě mrzí,že není romantický :pensive:
21. lis 2009 ve 13:54  • Odpověz
Už se mi prcek budí...Spinkal tu svou hodku a půl :grinning:
21. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.