• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Bobas, za jak dlouho ti v porodnici rekli, ze mas delat masaz jizvy? Mydlis si to mydlem? Ja si to zatim jen sprchuji a s tou tlakovou masazi jsem zapomnela za jak dlouho to mam zacit delat. I kdyz ted asi budu muset jeste chvilku pockat, az se to da dohromady.
26. dub 2009 v 17:27  • Odpověz
hrusti me zadnou masaz nerekli. Ale uz sedmej den jsem si to musela 2x denne mejt mydlem a vzdycky poradne osusit. Ale ja nemela zadne problemy. I dren jsem mela v pohode a treti den me ho vytahli stim ze je vse v poradku. Tak nevim jak u tebe. Radej se zeptej :wink: Moooc drzim pesticky vim ze je to neprijemne. A je fakt ze me jizva poboliva i ted. Hlavne kdyz si vezmu blbe kalhotky :angry: . Nikdy bych neverila, ze jednou budu nadavat sama sobe ze jsem si mela vzit kyclove kalhotky :grinning:
26. dub 2009 v 17:34  • Odpověz
hrusti me o te masaži neřekl nikdo nic,na me tam vubec nejak zapomeli se všim,s kojením,antibiotiky,pak byl mazec až jsem sebou sekla :angry:
tu masaž mi ukazovala ted znama co dela rehabku,ale neni na to čas,takže zustalo jen u toho.. :grinning:
no me zezačatku bolelo břicho desne a trvalo to dlouho,počitej tech 6 tydnu budeš nemožna,ono se to doma nezda,ale jak pujdeš ven tak uvydíš..
hlavne se dej dohromady a nespechej domu,maš tam veškery servis,doma ti nikdo nebude hlasit maminky pojdte si k obedu :grinning: a uklizet atd.odpočivej a naber sily :wink:

marek jsem rada že ses ozvala,ješte jednou moooc gratulujem a čekame netrpelive na fotečky a podrobnosti
přejeme vam obema hodne zdravíčka a Davidkovi moc štestíčka do života :wink:

vikul to jsem moc rada,že to tatka zvladl,taky si užil svoje..to je super a at už mu je jen líp
26. dub 2009 v 17:38  • Odpověz
Ha tak ona je fakt nejaka masaz? No tak to se musim kouknout na netu jestli to neni nekde popsane :grinning: :grinning:
Jo Hrusti Petka ma v tomhle pravdu. Doma uz si moc neodpocnes, hlavne pokud jsi jako ja ze pres den me moc nejde spat :unamused: . Ale je fakt zase, ze doma si udelas vse podle sveho. A nikdo te nekomanduje. Ja jsem teda asi cvok, protoze uz jsem 3dny po tom co me pustili domu posekla na zahradce travu. kazdou chvili tu lezu po kolenach a vytiram. Ale to uz me konci konecne hafan doharava :grinning:. A doma delam klasicky tak jak v tehu i pred nim. Jedinej rozdil je ze kdyz nesu maleho v autosedacce nebo tak tak me ta jizva poboliva. A ty pohyby jeste taky nejsou uplne bez bolesti, ale je to den ode dne lepsi :wink:
26. dub 2009 v 18:18  • Odpověz
Ahoj holky,

o té masáži po císaři nám řikali na předporoním kurzu, dokonce nám PA řikala, že nejlepší je na to sádlo, ale nepamatuju se, od kdy se to má masírovat, což masírovat, ona ukazovala, že se vždycky dají dva prsty proti sobě a pak se to jemně zmáčkne, prostě se to asi tak jako trochu hladí a stlačuje kolem té jizévky, že je to ono Hrusti?

Hrusti, chápu, že chceš domů, taky bych chtěla za každou cenu. Já jsem docela zvědavá, jak bude příbuzenstvo trpělivý po porodu, ale jsem připravená být tvrdá, no ale doufám, že nepřijedou neohlášeně, to by byla sviňárnička. Včera manžova mamka chtěla, aby až mě manža poveze do porodnice, aby jí zavolal, tak to taky nepotřebujeme, aby během porodu 6x volali, jak to vypadá, takže jí řekl, že nic, že až bude malej (malá) na světě, tak se ozve, dřív ne, takže se chvilku dohadovali, ale manža byl neústupnej.

Tak to ráda slyšim, že kontrakce mohou přijít z ničeho nic, já si totiž fakt vůbec neumim představit, že někdy porodim, já sotva teď vim, že jsem těhu :grinning: :grinning: :grinning:

K.
26. dub 2009 v 18:33  • Odpověz
karco neboj ono to prijde samo a nebo ti rupne voda jako me po sexiku :grinning: Jsem se zvladla osprchovat a vlezla jsem do pelechu ze jdem spat. No a dosedla jsem na postel a bylo vymalovano :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak diky zkusim neco o tom najit. A ty navstevy me neco rikejte uz jsem tu mela s manzela strany celou rodinu a jeste se na me divne koukali kdyz jsem rekla ze ted 8kvetna jedeme k nasim na moravu :slight_smile:
26. dub 2009 v 18:38  • Odpověz
Ahojte holky, tak včera jsme měli krušnou noc. Natálka se budila co chvíle a něco ji trápilo a pořád nám řvala, bylo mi jí hrozně líto.
Dnes to není o nic lepší, ale zítra jdeme k doktorovi, tak uvidíme, co nám řekne. Nevím, jestli mám málo mlíčka, nebo co.

Ale když jsme šli z porodnice, tak měla 3,05 kg a teď jsme ji vážili a měla 3,53 kg, tak si myslím, že roste dobře, nebo ne????
Já ji krmím po dvou hodinách a stejně mi přijde, že jí to nestačí.

My jsme ještě žádnou návštěvu neměli, jen tu mám mamku na výpomoc. A po návštěvách my pojedeme nejdřív po šestinedělí, všichni bydlí dost daleko a já s malou nechci takhle brzy cestovat.
26. dub 2009 v 19:12  • Odpověz
bobas ma se ta masaž prsty proti sobe přes jizvu jemny tlak,jako bys dwelala S a ta jizva se jako by rozpusti v prstech,ale ja to nedelam,není čas :grinning:

bemo uvydiš co řekne dr,ja myslim,že přirustek 50 je dost,minimum je tydne 10dkg a to mate,neboli ji břiško? nam hrozne pomohli ty probioticke kapky,je to i na imunitu,travení atd. jsou drahe ale dobre..

u nas je už pokoupaní a deti v posteli,jen ja zas dohanim vše možne,byli jsme chvilku venku odpo,ale je desny vetr,zitra jedem s Elin do poradny skrz ten odklad školy,tak jsem zvedava co nam řeknou,mame tam byt v 8 hodin,vražedny čas :grinning:

ješte mam dotaz,sterilizujete flašky po každem pití?? ja jo a mam desnou spotřebu flašek a malemu to jde nejlip z aventu,nechce se mi kupovat další flašky a furt to sterilizovat asi nemužu,netušim kolik to vydrží,mate skušenost??
26. dub 2009 ve 20:44  • Odpověz
Ahoj holky, jdu pozdravit. My včera večer měli s malou psychopárty od 7 až do půlnoci. Nejdřív bříško bolelo a pak už byla šíleně přetažená a nemohla zabrat, vždycky se nejdýl po 20min.vzbudila a kroutila se. Asi ji nedělá dobře kombinace UM a MM, ale nemám jak jinak to dělat, mám nějakou krizi v mlíčku a to hodně odstříkávám a ona toho teď vyžahne víc. Tak nakonec se mnou spala v posteli.
Do toho dnes mladej, kterýho jsme měli na víkend, kašlal jak ďas a dnes horečka, tak k malý ani nešel. Jestli něco chytne, tak budu vraždit asi :angry:
Holky, díky za rady s odsávačkama. Škoda, že nemám kde si je vyzkoušet.
Jinak mě jizva už nebolela skoro vůbec při ničem, ale od pátka mě jakoby štípe vlevo.. V nemocni mi řekli jen mazat měsíčkovou mastí a nekoupat, žádná masáž. O drenu bych pomlčela, ještě, že mi ho druhý den vyndali a cévka to samý, měla jsem pak problém s čůráním :unamused:
Jinak zdravím všechny maminky a jejich sluníčka. Moje berunka spí teď u mě v postýlce a je tam tak kráásně rozvalená. Taky ji předtím bolelo bříško a asi se ji nelíbí v zavinovajdě.
26. dub 2009 ve 21:05  • Odpověz
petrach, a ty kapky Vám doporučila dr.? Já bych je taky brala, když malou trápí to bříško :frowning2:
Já sterilizuji 1xdenně, tak mi to říkaly sestřičky v nemocnici. Jinak vymývám horkou vodou.. a teď nevím zda to dělám správně teda :astonished:
26. dub 2009 ve 21:08  • Odpověz
Ahojky, Marek taky zdravim pak musis napsat jaky byl porod. Bobasku a ty jsi to taky nepopisovala nebo jsem to nekde zasklila?
My zadny sestinedeli nedodrzovali, krome sexu. U nas byli navstevy porad a je fakt ze nekdy uz to bylo hodne unavny a ja taky hned doma vse delala, ale zase jsem nebyla po cisary.
Vikul to je dobre ze uz je tatka na tom tak dobre.
Petrach a proc vyrizujete odklad pro Elin?
My jdeme taky zitra do poradny. Tak pak nahlasim kolik uz vazime. Ale uz se do nekterych pyzamek od Cherokee vel.56 nevlezeme :grinning:
Dneska u nas desne fucelo jako asi vsude, ale prochajdu jsme źvladli a kdyz prijel manza tak jsme sli i na grilovany hermelin. mnam mnam
26. dub 2009 ve 21:09  •  1 dítě  • Odpověz
Andy ty probioticky kapky si fakt chvali. My zatim do nich nejdeme malej na boleni trpi spis vyjimecne. My sterilizujeme akorad dudliky a to jen kdyz nam spadnou na zem a tak. Pouzivame ty sterilizacni sacky do mikrovlńky od Medely.
26. dub 2009 ve 21:14  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte holky,

Petrach vubec se tim netrap. Kazda maminka kdyby mela s malym takove problemy jako ty by na to pribuzenstvo reagovala uplne stejne. Ja teda malou moc nesetrila a hned ji davala ven, prijimali jsme navstevy ... ale to bylo tim ze byla ok. Kdyby mela problemy tak jednam uplne stejne.

Vy sterilizujete flasky tak casto? Teda tak ted se citim jak krkavci matka. Ja ji sterilizovala jen 2x, jinak ji vymiju normalne hubkou s jarem a poradne proplachnu horkou vodou. Sice z flasky moc nedavame ale ani me nenapadlo ze bych mela porad lahev vyvarovat. Ani jsem to nikde neslysela ze by se to melo tak casto tak snad jsem neco nezanedbala ale doufam ze ne. Zatim je mala ok- uz i prudusky ma lepsi a neni tak zahlenena, ale tohle chytla odeme - ja jsem taky jeste zahlenena.

Andy tak to me mrzi ze mate s malou takove trapenicko. No snad mala nechytne tu nemoc od maleho, ale urcite nejakou imunitu ma z mlicka tak to snad bude dobre. Nase mala ma taky obdobi kdy ji vic a taha pul hodky, ale to mela nastesti jen 2x a to cely tyden. Rika se tomu myslim rustovy spurt kdy to miminko ma potrebu vice papat. Po tydnu se to obvykle spravi, tak nevim. U nas to teda probehlo 2x a musela jsem casteji prikladat a odstrikavat do mrazaku a dokrmovala jsem s flasky - ja se zatim prikrmu branim zuby nehty. :slight_smile:

Bemo me dr rekla ze miminko by melo pribrat za 14 dnu 100-150gr, ale asi je dulezite aby pribrala aspon neco - vsak uvidis.

Hrusti ahoj - uz aby te pustili a mohla jsi s nami konikovat.

Mareka uz se tesim na popis porodu a na fotecky.

Vikulko to je dobre ze je tatinkovi uz lip. To jsou same dobre zpravicky. Uzijte si svatbu.

Karco me bylo do porodu taky dobre. Moc na tebe myslim a drzim palecky at mas drobecka brzy u sebe. :slight_smile:

Dobrou noc slunicka
26. dub 2009 ve 21:38  • Odpověz
Jani ty taky pouzivas flasku? My je sice doma mame ale jeste jsme ji nepouzili. Malej pije jen z prsa. Ani nevim jestli z nich bude umet pit. Ja vubec nemam v mrazaku zadny zasoby MM. Odsavacku nemam a rucne mi odstrikavaní nejde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky jak rano mimco mejete? Pouzivate ubrousky nebo vodu?
26. dub 2009 ve 21:54  •  1 dítě  • Odpověz
Misi ja flasku pouzivam jen kdyz ma mala jeste hlad a vypije obe prsa, tak pouziju zasoby z mrazaku. :slight_smile: Ale to se stalo jen kdyz mela ten spurt, jinak ji to staci. Ale zasoby radsi mam. Ja totiz kdyz kojim tak me automaticky tece mleko z druheho prsa takze to chytam do sberacu a pak zamrazim - uz se me to mliko parkrat hodilo. To rucni me taky neslo ale pak jsem si zvykla. Je to fakt jen o zvyku a nakonec me to slo lepe nez s odsavackou :grinning: Takze ani tak neodstrikavam ja jako ze to kape samo. Ale nekdy je mam fakt tak nalite ze odstrikat musim.

Jinak ja Melinku rano nemyju. Jen koupeme vecer pred spanim. Kdyz je pokadena malo tak pouziju ubrousky, kdyz moc tak jde pod kohoutek. :grinning: Ale to jenom zadecek.

Jinak dobre rano vsem
27. dub 2009 v 08:07  • Odpověz
Dobré ránko. Tak to mas jani dobry. Me takhle mliko netece :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vlastne jen po horke sprse trochu kape tak to bych mozna neco odstrikala, ale pres den mi nesla ani kapka. Malej si musi vsechno vytahat :grinning:
Ja prave Eliho taky rano nijak zvlast neumyvam, tak jsem si rikala jestli neco nedelam spatne. Kdyz vikulka psala ze prcka meje.
27. dub 2009 v 08:37  •  1 dítě  • Odpověz
dobré ránko,tak akorát baštíme s prckem oba u klávesnice, tak mám jen jednu ruku k dispozici, tak se předem omlouvám za překlepy.
Misi, my taky ráno nemyjeme, přesně jak psala jani, otřít, hodně pokakošenej pod kohoutek.
Dneska vyrážime k Dr. na prohlídku po 6ned, tak jsem zvědavá.
Hrusti, já taky po porodu vypadala strašidelně. V očích mi sice žilky nepraskly, ale za to po obličeji, všude malinkatý modřinečky a měla jsem to i na krku a trošku na zádech, no mazec
misi, četla jsem tu, že ještě nedávno se ti tělo čistilo, no ze mě něco "lezlo" 5týdnů a teď v pátek jsem na papíru při utírání našla krev, ale úplně maličko a bylo to pár dní, jak kdybych to dostala, no už se těším k dr., ale to mám až za 14dní.
27. dub 2009 v 08:38  • Odpověz
Misi kazda maminka ma na to jiny nazor, ale nam i na kurziku rikali ze kdyz min mit tak tim lip. Samozrejme ze kdyby se me pokadila od ucha k uchu tak ji proste do vanicky hodim ale myslim ze jednou denne ji to staci. V lete to ale urcite budu brat zae jinak kdyz bude horko - to bude chodit do bazenku :grinning:

Misi kazda kapka dobra. Zkus po sprse ty prsa trochu pomacka a neco odstrikat. Mleko v mrazaku vydrzi 3 mesice a nikdy nevis kdy se ti ta kapka bude na dokrmeni hodit. Ja to ze zacatku taky vylevala ale PA me rekla at kazdou kapku setrim ze jinak budu litovat a mela pravdu :slight_smile:

Melinka nejak podezrele dlouho spinka - na ni pujdu mrknout a asi spachat obidek. Dneska musim zase jit do domecku pracovat - asi natirat okna - jeste tam je prace jak na kostele a to zacatkem cervna musi byt hotove :sweat_smile:
27. dub 2009 v 08:42  • Odpověz
ach jo ta moje cestina - misto mit ma byt mýt - nejak na te materske se ze me stava trouba :sweat_smile:
27. dub 2009 v 08:43  • Odpověz
Map jj mela jsem ocistky taky pet tydnu a ted uz nic. Tuk Tuk. MS muze pry prijit brzy nebo az za pul roku, pry podle toho jak kojis. Ono je to asi hodne individualni. Ja jsem rada ze me dr vzala fakt hned po tech sesti tydnech.
Jani a v cem to v tom mrazaku skladujes? Mas na to specialni lahvicky?
My jdem dneska taky k detske dr po sesti tydnech ale az kolem poledne. Po dvanacte tam byva min lidi.
27. dub 2009 v 09:50  •  1 dítě  • Odpověz
Misi nejdriv jsem to skladovala v takovych formickach na led a v sacku zavazanem ale lip se me osvedcily misky - takove mensi, takze v tom a taky v takovych formickach na zmrzlinu od tupperware. Ty jsou asi nejlepsi.

No ja byla u dr na kontrole uz v 5ti tydnech po porodu ale to jen diky tomu ze jsem mela pred tehu spatny cipek. Ted cekam na vysledky tak snad to bude ok. :slight_smile: To krvaceni jsem mela taky. Po porodu tak max tech 14 dnu, pak jsem zacala brat antikoncepci a lehce se to vratilo ale po 4 dnech klid tak snad uz to bude ok, ale kamaradka koji plne a stejne tetku dostava, takze asi jak se s tim to telo popere. :frowning2:

Misi uzij si kontrolu s Eliaskem a at je vse v poradku.
27. dub 2009 v 10:29  • Odpověz
Jani diky. Pridala jsem nejaky fotecky tak kdyz budete chtit tak mrknete. :wink:
27. dub 2009 v 11:00  •  1 dítě  • Odpověz
Misi Eliasek je roztomily. Uz je to poradny kus chlapa. Kolik vazi a meri - v tom lehatku me prijde stejne velky jako nase Mel. :slight_smile: Dneska si chce opicka hrat, tak jsem uvarila rizotko, povesim pradlo ven a pujdu s ni delat blbosti. Odpoledne pujdu do domecku natirat okna tak pujde drobek do kocarku :grinning:

Prisly me pro Melinku boticky - bude frajerka. Uz mame snad komplet vybavu do pul roku. :slight_smile:
27. dub 2009 ve 12:29  • Odpověz
Ahoj Misi, tak jsem koukla na fotečky a moc Vám to s Eliáškem sluší a koukám, že už se trénuje na držení hlavičky při ležení na bříšku, jak se mu to líbí, vzteká se u toho?
27. dub 2009 ve 12:32  • Odpověz
Ahoj holky,
tak popis porodu:
ráno ve 4hod sem šla na wc a lehla jsem si a začali takové divné bolesti v podbřišku, tak dobrý, začalo se to stupnovat ale bylo to vše ok, rozdejchávala jsem je byly po 7min pak rychle po 5min. tak jsem jeli do porodky to jsem sem ještě psala, kontra byly na monitoru ale jelikož měli plno tak řekli že to je na začátku a že mi daj pilulku a bud se to rozjede po koupeli doma nebo to jsou poslíci.
No přijeli jsme v 9hod domu já dala koupel, pilulku a že si lehnu na gaučík a jak jsem si lehla tak mi prdla voda že jsem nevěděla co mám dělat :grinning: furt to ze mě šlo, :grinning: tak výjezd rychlou formou kontra po 3min.
Přijeli jsem dr. řekla že už to začíná být nějaký rychlý a že možná dnes porodím a že mě musí vzít jelikož jsem byla na 4 cm otevřená.
šli jsme na příjem tam jsem si měla vybalit a dát sprhu , dala jsem sprchu a dr. už mě chtěla zase vidět tak řekla že okamžitě na porod. sál, tak jsme šli na porod sál v 13hod , tam nás nechali s porodní asuistentkou a do 4 hod do odpo jsem byla ve sprše a myslela že umřu jak to bolelo manžel mě i sbíral ze sprchy no síla, pak jsem prostě řekla že chci epidural .
Dali mi ho v půlpáté pak hrozná úleva od bolesti jen jsem cítila tlaky že musim tlačit, PA mi řekla že to za její směnu nestihnu a že uvidíme ale že to vypadá na císaře :confounded:
No nakonec se to rozjelo že po kontra po 1min sem tlačila co to dalo ale hlavně že to nebolelo :grinning: byla jsem ok, jen tlačila a ve 18:45hod mi řekla PA zatlačte na 3x tak já to udělala a byl malej venku, to bylo něco úžasného, manžel plakal byl z toho celý hotový a pak začalo to šití, šil mě přes půlhodiny a říkal že to bylo nejhorší šití za jeho směnu, jelikož mě nastřihli ani jsem o tom nevěděla :astonished: ale řekl že jsem fakt dobrá že jsem to vydržela, každopádně nemůžu moc sedět jak to olí a furt si musím dávat čípky :angry:
27. dub 2009 ve 13:30  • Odpověz
No a pak 2dny ok, už to vypadalo na doma a do toho malý chytl velkou žloutenku že mi ho sebrali na dva dny na svícení , takže ho přinesli jen na kojení a to bylo vše, takže psychika v hji někdo něco řekl a já bulela no síla.
Včera už sem si u dr. vydupala že chci domu a on mě nechtěl vůbec pustit kvůli kojení tak ho sestra ukecala že se můžu rozkojit až za 14dnů a že to nemá cenu mě takto psychicky septat tak mě ponaučil a tatka si pro nás konečně přijel:slight_smile:))
Zítra jdem k dr. jinak kojím a do toho dávám nutrilon a jsem neskutečně štastná že jsem doma a že konečně jsem v klidu a začalo se mi dělat mlíčko, takže dnes si vyzvedávám v lékárně odsávačku protože mi to poradila dr. abych věděla kolik se mi udělá a kolik mi vypije atd.
Tak jinak všem přeju krásný den a já jdu krmit toho mýho miláčka :wink:
27. dub 2009 ve 13:35  • Odpověz
Marek, díky moc za popis porodu, teda to byla akce!! Je fajn, že Ti ještě stihli dát ten epidural a že se Ti ulevilo od té šílené bolesti. Vítej doma s mimíkem :slight_smile:.
27. dub 2009 ve 14:05  • Odpověz
Ahoj ve spolek! Tak koukám, že už je nás víc, kdo porodil.. :grinning:
17. 04. v 20.40 se mi narodila Jůlinka, vážila 2.6 kg a měřila 48cm.
Teď už sme trošku povyrostly, dr. nás na kontrole chválila :slight_smile:
Zkušenosti z porodu nemám celkem žádné. Kvůli vysokému tlaku jsem šla na císaře. Nesedl mi epidural, takže sem pak měla zablokovaný krk a bolesti hlavy. To jsou mé zkušenosti :confounded: NO alespoň mě nebolelo bříško.
27. dub 2009 ve 14:33  • Odpověz
marek úplně s tebou soucítím s kojením... Jak sem neměla malou u sebe, bála sem se pak že se to nestihnu naučit.Tak sem tam nakonec dobrovolně zůstala o den dýl. Teď už nám to docela jde. Mám teď spíš obavy z vyrážky kterou teď malá má na bříšku. dr. řikala, že je to normální, ale mně se to moc nelíbí, no snad se jí to brzo ztratí..
27. dub 2009 v 15:10  • Odpověz
ahoj maminky a poslední tehulko :wink:

andy me ty kapky\ doporučila detska dr a super,rano jsem mu je nedala,protože jsem nestihala se vypravit s Elin do te poradny a teb řval od 10-14.30 hodin :frowning2: fakt mu zabirají,necham si dalši dovezt ze slovenska,jestli to pujde,jsou tam levnejší,ale i za tech 600kč mi to stojí
kolik ted Kristinka vypije mlika?,

marek tak se doma zabydlete a at ti to kojení jde,tady s tim bojujem jak se dá :grinning:
zuzankast moooc gratuluju,mate krasne jmeno,a další mini prcek do party :wink:
misi vy jste krasní,kus chlapa! kolik ted važíte?jak dopadla poradna?

jani ja mrazim mliko do vysterilizovanych skleniček od vyživy,delají to tak i v nemocnici,ty zamražovací poharky jsou desne drahe a ja mam velkou spotřebu,mam zas hodne mlika,chci ted neco odvezt do nemocnice prckum na jipku,tam je to nedostatkové zboží,aspon tak jim mužu pomoct a podekovat

jinak prave se ptam jak často sterilizujete,protože v nemocnici to muselo byt pokažde,ale je desna spotřeba flašek,ja si chystam 2-3 davky dopředu,a aventy mam jen dve ty male a nove už kupovat nebudu
27. dub 2009 v 15:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.