• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
:slight_smile: Tak jsem je vypravila a je klídek.Jdu na nákup a něco dělat...Zatím pááá
24. lis 2009 ve 14:49  • Odpověz
teda holky, malá je dneska fakt libová :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi jak v noci nespala, tak je protivná jak činže. :rolling_eyes: Pořád brečí, spala necelou hodinu a jakmile nejsem já nebo Petr v dohlednu, spustí protestsong :frowning2: Fakt mazec, jsem už na prášky... Ale dneska mi pro ni přišel naprosto nádhernej svetřík z MMB, tak až bude v klídku, tak jí ho navlíknu a vyfotím :grinning:
misi, mně malá už taky spadla a teď jak víc sedí, tak se občas neudrží a žuchne na hlavičku :frowning2: Strašná matka fakt nejsi! Vždycky se uhlídat nedají, teď těch "úrazů" bude nejvíc, musíme se na to připravit :frowning2: Hlavu vzhůru :wink:
vikulko, krásné fotečky. Ten nový účes ti moc sluší. Štůfek je dobrej montér :dizzy_face:
24. lis 2009 v 15:12  • Odpověz
vikul super fotečky srazík ještě dohodneme musím s manžou prodiskutovat tu neděli :wink:

zuzík já ted ankupuju v sekáči ale super věci kus za 40kč je to jako nové pro holky teda pecky ale i pro davídkajsem něco objevila fakt jako nové vše z anglie nebo USA ale krásné tak aspon nějaká zábava :grinning:

dnes slavíme sedm měsíců nechápu jak to rychle uteklo vůbec mi to nepřijde profrčí to určitě takhloe až do jeho 18 ti a pak nazdar rodiče :grinning: :pensive: :frowning2:
24. lis 2009 v 15:23  • Odpověz
anitt, já mám hrozně ráda H&M, na holčičky tam mají naprosto nádherné kousky, takže si je objednávám přes MMB, je tam toho hodně. Sekáč tady v blízkosti nemám, teda mám, ale to je v Hostivicích a je to hrozná hrabárna :confounded: Ale kdybych věděla o nějakém normálním sekáči, tak tam naklušu :slight_smile:
24. lis 2009 v 15:48  • Odpověz
ok tak se zeptej a dej vědět :slight_smile: Ale budeme muset někam kde budu moct vypustit krakena :grinning:
24. lis 2009 v 16:38  • Odpověz
Davidkovi gratulace k mininarozkam :slight_smile:
Zuzi vydrz, malej ma taky nekdy sve dny ale na druhy den uz je zas slunicko. Ja taky obcas zajdu do sekace :slight_smile: ale maji spis na holky. A samozrejme MMB to jisti :slight_smile:
Vikul krasny fotecky i ta v pase :slight_smile:
24. lis 2009 v 16:47  •  1 dítě  • Odpověz
vikul dám vedet

misi moc dekiujeme a s tím pádem se netrap udeláš tisíc vecí dobre a jedmou se otočíš a je to hned to neznamená že jsi špatná matka! jen nám detičky rychle rostou ajen težko se dá odhadnout čeho jsou schopni, jsi skvělá máma a Elík je v ppořádku :wink:
24. lis 2009 v 17:12  • Odpověz
Holky, my jsme tu dneska meli kamosku s chlapeckem, tak byla sranda. Kluci si tady hrali s kolickama a pak se tahali o hracky :grinning:

Misi, hlavne, ze je prcek v poradku. Tak pro priste vis, ze ho nemas radsi davat samotneho nekam do vysky a das si pozor. Nic si z toho nedelej, muze se to stat kterekoliv z nas :wink:

Anitt, vse nejlepsi Davidkovi k 7-mesicum.

Ja v nedeli asi taky muzu :wink:
24. lis 2009 v 17:33  • Odpověz
anitt: vše nej nej Davídkovi k pidi narozkám.

hrusti: to si to kluci užili, teda. :slight_smile:
24. lis 2009 v 17:44  • Odpověz
ahoj holky,

misi netrap se,ono je to tím,že ty pokroky jdou tak rychle,že to nečekáš,že by se mohl dostat nekde,kde doted nebyl..ono se to stane,i když u nej budeš stát,to mi veř..ja hlídala kdysi dávno kamaradce syna,stali jsme u okna a divali se ven a spadl na topení hned vedle,to se o nej držel a já vedle :unamused: to byla boule jako hrom a cizí díte..
tech padu ješte bude moře,to už znám od Elišky :wink:

anit jsem rada že jste doma v pohode :wink: Davidkovu vše nej k pidi narozkám :slight_smile:
zuzí jak je? malá vás prohání co? skus ty homeo na zklidnení a bolest..chamomila vulgaris...
vikul ten učes te delá fakt mladší,moc ti sekne :slight_smile: Štufek je kus kluka a moc krasného

kremco no u vas no coment :grinning: dyt to je k neuveření,jak je Tynuška šikovná..delá ti radost :slight_smile:

no já mam den blbec.. :frowning2: byla jsem na gynde s tím odsavaním krve v mléce,mám pry potrhané mlekovody,neda se s tím nic delat,dr řekl rezolutne skončit s odsavaním :angry:
dal mi recept na leky na zastavení laktace,v lekarne je nemeli,budou zítra,takže odsaju naposled a dám prašek.. :frowning2:
už jsem to obrečela,nevím jak to popsat,rozum mi říká,že i tak to bylo celkem dlouho a že jsem se snažila..ale pro me to bylo takové odčinení malemu,za ten předčasny porod..neco jsem mu tím chtela vratit a sebe ..nevím..potrestat..nevím,jak to popsat
máme koupeny sunar a večer jdem na první varku,tak držte pesti at mu chutná

ješte se chci zeptat..davate do UM kojo vodu že? a musí se ješte převařit??
24. lis 2009 v 17:45  • Odpověz
Peti, ja chapu, ze jsi chtela kojit co nejdyl, ale devet mesicu je fakt krasnych. Koukni se na me, ostudu, co jsem vubec nekojila! Ja jsem ze zacatku prevarovala kojo vodu, Horsky pramen, a ted prevaruju normalne z vodovodu. Zalezi, jakou mate vodu. Staci 5 min. nechat projit varem :wink:
24. lis 2009 v 17:52  • Odpověz
Ahojík holky :slight_smile:

Peti, kojenecká voda se prý nemá převařovat, nevím to tedy přesně, nikdy jsem jí nepoužívala. Od začátku používáme převařenou kohoutkovou z konvice
24. lis 2009 v 17:56  • Odpověz
peti udělalas víc než dost vůbec se nemá za co trestat nebo vinit naopak jsi tak obětavá a

Šimonek to ocení uvidíš. bud naprosto v pohodě jsi opravdu skvělá máma která se pro svojemiminko prostě roztrhala do krve doslova :wink:
24. lis 2009 v 18:00  • Odpověz
Misi, nesmutni, je v pořádku, takže se nic nestalo. No ale když mi spadla Ančí, tak jsem taky byla na smyčku. Člověk má výčitky, ale on je to vždycky takovej mžik a když se k tomu přidá smůla....
24. lis 2009 v 18:01  • Odpověz
Peti, chudáčku, ty si se úplně vyždímala tím odsáváním. Šimonek má nejúžasnější maminečku a určitě už je připravenej na sunar, držim palce, ať to chce.
24. lis 2009 v 18:04  • Odpověz
Misi, nesmutni, hlavně že se nic nestalo. Nelinka taky spadla z postele. Šla jsem na záchod a byla u ní Nikča. Zakoukala se ale do pohádky a když jsem se vracela, zahlídla jsem jak padá. Padla na pusinu, to bylo krve. Řvala jsem s Nelčou a holky s námi, jakej měly strach když viděly krev
24. lis 2009 v 18:05  • Odpověz
peti, nebuď smutná. Ty přeci vůbec nemůžeš za to, že jsi předčasně porodila, tak si nic nevyčítej :frowning2: Šimůnkovi jsi devět měsíců dávala to nejlepší, co jsi mohla, jsi naprosto úžasná, obětavá maminka! Držím palečky, ať Šimůnkovi Sunárek chutná a tobě přeji brzké uzdravení i na dušičce :slight_smile:
misi, přesně, jak psala Péťa, můžeš stát přímo u něj a neovlivníš to :frowning2: Mě tenkrát Veru spadla z přebalováku a stála jsem přímo u ní, jen jsem se natahovala pro plenku a spadla :cry: Taky jsme hned letěli na pohotovost, ono to chce mít jistotu :wink: No a teď se psychicky připravuju na to, že Verunka bude padat čím dál častěji.
ambret, ty jsi nedávala kojo vodo ani ze začátku? :confused: To bych si teda nelajzla :confused: I teď jí dávám Aquilu a teda nevím, ale kojo vodu jsem normálně převařovala? Proč by se neměla převařovat?
Anitt, jsem ostuda, Davídkovi přejeme všechno NEJ! Hlavně zdravíčko a štěstíčko :dizzy_face:
Jo a Veru už leze regulérně po čtyřech a dneska to vypadalo, že si chce stoupnout :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Přidržovala se židle, na které jsem seděla a na chvilku se zvedla na dvě nožky :confused: Už je to v pohodě, už je zase sluníčko naše :slight_smile:
24. lis 2009 v 18:57  • Odpověz
Já jsem jí nikdy nekupovala ani při jedné. Když jsem byla v nemocnici s Neluškou, tak jí ve 3 týdnech v nemocnici převařovali taky obyč vodu. Nikdy mi nenapadlo, abych vodu kupovala. Nemá se převařovat kvůli minerálům které v té vodě jsou. Nevím úplně přesně proč, ale četla jsem o tom v jedné diskuzy.
24. lis 2009 v 19:27  • Odpověz
Peti co blaznis, za to ze se malej narodil driv nemuzes a v odsavani jsi prebornik. Tak dlouho skoro nikdo nevydrzel. Vubec se netrap. Jsi ta nejlepsi mama. :wink:
Ja davala kojeneckou vodu a neprevarovala a ted mame Britu a davam vodu z Brity a neprevaruju.
Zuzik a divala ses na test balenych vod? Jak dopadla ta Aquila? Ja mam pocit ze nic moc ale mozna se mi to jen plete s jinou vodou.
24. lis 2009 v 19:36  •  1 dítě  • Odpověz
zuzí asi to byli zas zoubky..hlavne že už je zas dobře..taky pekne řadí :grinning: myslím to že leze :wink: to je super
karco u vas jak sunar? nebo zatím učíš na láhev?

no malí už řval po koupaní hlady,kupodivu sice bylo poznat že ví že je to neco jineho,ale vypil ho..dala jsem mu 150ml vody a 5 odmerek,jenže to vypadalo že mu to nestačí :astonished: normalka mel 160ml MM,tak nevím,že by to bylo slabší?
24. lis 2009 v 19:40  • Odpověz
no, my dávali kojo vodu asi do šesti měsíců a od té doby máme Aquilu. Test jsem neviděla, ale koukal na něj Petr a říkal, že Aquila a snad dobrá voda dopadly docela dobře. Každopádně miminku bych dávala kojovodu, nevím, no. :unamused:
24. lis 2009 v 19:40  • Odpověz
Petrach klidne to muze byt slabsi, me malej vypije 230ml a kdyz sem prestavala kojit tak kojeni mi prislo ze toho vypije min.
Zuzik gratulace k lezeni, jste rychlici :slight_smile: Tak zrovna dobra voda dopadla blbe. Vim to protoze nasi ji malymu koupili tak sem se na to divala.
24. lis 2009 v 19:58  •  1 dítě  • Odpověz
Zuziku, Veru je tedy sikulka! Honzik se nejak nemuze rozhoupat, sice tam dava nohy, rucicky taky obcas jako na tapani, ale porad nic :unamused:
S tou Aquilou tedy nevim, my jsme ji taky meli, stridali s Horskym pramenem a manza neco placal, ze pry nejlip dopadl ten Horsky pramen. Tak nevim, ja jsem ten clanek necetla.
24. lis 2009 ve 20:02  • Odpověz
Mě kojovoda připadne spíš jak vymoženost dnešní doby, ale jestli má nějaký význam, no nevím, já v ní žádný zázrak nevydím. Ale to je jen můj názor, tak snad mě tu neukamenujete :confused:
24. lis 2009 ve 20:03  • Odpověz
Jo a v tom testu prave vyslo ze voda z kohoutku je kolikrat lepsi nez balena. Takze se Ambret vubec nedivim. Ja taky pouzivam z kohoutku ale protoze ji neprevaruju tak ji jeste filtruju pres tu Britu.
24. lis 2009 ve 20:03  •  1 dítě  • Odpověz
hrusti dobry pramen dopadl fakt dobre a tady jsou vysledky aquily :
AQUILA AQUALINEA
pramenitá voda
minimální trvanlivost: 08.07.10
Z deklarace: pouze 0,002 % sodíku; doporučeno
ČLK pro přípravu kojenecké stravy; značka KLASA
Chuť: přijatelná; příjemná
Pach: přijatelný
TEST komentář: obsahuje dvě nedovolené
cizorodé organické látky – benzo(ghi)perylen
(polycyklický aromatický uhlovodík)
a chloroform; nejvyšší obsah sodíku
z testovaných vod; zavádějící doporučení České
lékařské komory – doporučuje vodu pro kojence,
ale výrobce ji neuvádí jako „vhodnou pro
přípravu kojenecké stravy“

tak nevim asi bych zmenila znacku :unamused:
24. lis 2009 ve 20:18  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky! Tak já jsem zase byla u zubaře dnes :frowning2: Já tam snad v životě nepřestanu chodit, jsem tam každý měsíc, ale už se mi aspoň nic nekazí. Mala stále v noci poměrně dobře spí a stává před 9.
zuzik, blahopřeji k lezení :slight_smile:
Jinak jsem měla ještě jít k dr., malá má zase v týlu nějakou bouličku, která je měkká, chvilku je malá, chvilku velká, ale ona mi pak spustila takovej hysterák, že chce spát, tak tam zkusím zítra vlítnout před zavíračkou, snad tam žádný H1N1 nebude :unamused: T

petrach, nebuď smutná, jsi velká bojovnice, šimůnek dostal to nejlepší :wink:
anitt, vše nej Dájovi, utíká to.
kremco, Týnka teda jede šikula.
viki, hezký fotečky :slight_smile:

S tou vodou. Kojo by se měla do 4.měsíce převařovat, pak to prý nemá význám, používat by se měla do půl roka, ale nejlíp do roka no. Já používala tu co hrusti, střídala občas s Aquilou a Tomou naturou, ale jinak si taky myslím, že to je vymoženost dnešní doby, a že fakt kolikrát ty vody jsou horší. Ta kojo se používaá až teď v posledních možná 10letech. PRoblém je v dusičnanech ve vodě z kohoutku, ty ne každé mimčo dobře snáší. Když jsem Kiki náhodou, třeba někde na návštěvě dala normoš, tak blila ještě víc než normálně :unamused: Pokud vaříte dítkam ze zeleniny ne bio, tak ta je určo taky plná těch dusičnanů :frowning2:
24. lis 2009 ve 20:20  • Odpověz
petrach: nesmutni, vždyť si vydržela dlouho. Já to taky balím. Daly jsme jim, co jsme mohly a já jsem za to nesmírně ráda. Holky si nemají co vyčítat, protože byly kojené naprosto stejně, byť u Niki to bylo snazší. Ta měla opačný problém - nechtěla se prsa pustit. :slight_smile:
Šimůnek ti to oplatí svojí šikovností a Sunar mu určo bude chutnat. Týnka mi UM taky vypije víc jak mateřiny, takže to asi bude slabší. Ale zajímavé je, že většinou děti po UM lépe spí, tak to pak nechápu. No, ale to neva, však to už brzy vyzkouším a uvidím. :slight_smile:

Tak holky konečně spí. Nikola poslední dobou řádí jak černá ruka. Je naprosto nezvladatelná a dost často mám pocit, jestli ji dokážu dobře vychovat. Neposlechne, je drzá až hanba. No hrůza. Potřebovala by pádnou mužskou ruku, ale bohužel. Bude muset stačit ta moje. :-/

Já dávám Týnce kojo vodu Anna aqua a nikdy jsem ji nepřevařovala - je to tam i psané, že se nemusí. A zatím ji budu kupovat i nadále. Mám k té kohoutkové nějak nedůvěru.

zuzik: gratulace k lezení. Veru je šikula.
24. lis 2009 ve 20:25  • Odpověz
hrusti, my jsme taky dávali Horský pramen a teď dáváme tu Aguilu.
My máme vodu ze studny a podle rozborů má hodně dusičnanů a není vůbec vhodná pro mimča. Jinak teda nevím, ale vodu vhodnou pro miminka mi dávala už moje máma a to je už 25let, aspoň, co mi říkala :confused: :wink:
misi, děkuju za informaci ohledně té Aquily :wink:
24. lis 2009 ve 20:31  • Odpověz
Kojo voda se vychvaluje a pak si člověk přečte co se o ní kde píše. Myslím si, že i kdyby měla sebelepší hodnocení, ještě to není záruka, že ta voda je dobrá. Taky hodně záleží na tom jak byla skladována a to bohužel nikdo neví. MYslím si, že by jste se možná divily, kdyby jste si nechaly rozbor těch kojo vod udělat doma, když jí přinesete z obchodu
24. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.