• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Tak my uz jsme doma z poradny. Malej pribira 30dkg za tyden :grinning: Mame uz 5,10 kg a merime 60 cm. :grinning:
Dr z nas byla nadsena. Abych to oslavila tak sem pak zamirila do Meka :grinning: Ale k dr jsem sla pesky a do meka taky a pak jeste ze psem tak mam v nohach dobrejch sest kilaku :slight_smile:
Petrach to je krasny, ze jim to tak vracis. Taky bych nosila ale nemam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zuzi gratulace k Julince.
27. dub 2009 v 16:30  •  1 dítě  • Odpověz
Marek ten porod to byla teda akce :grinning: Koukam ze ti dali epidural i na druhou dobu porodni. Me ho prave na tu dobu nechteli dat. :rolling_eyes:
Karca malej paseni bere zodpovedne. Vubec se nevzteka spis se usilovne snazi mit tu hlavu nahore. Fakt se na to desne soustredi, je to az prcovni.
Jo jeste ke kontrole. Malej ma tendence davat hlavicku furt na jednu stranu. A tak nas chtela poslat at se na nas mrknou na rehabilitaci, ze jestli nema zkraceny sval na te jedne strane. No ale pak ho dala na brisko a malej nadherne zvedal hlavu a byl na predloktich. No dr na to hledela, ze pry to delaji 3 mesicni deti :grinning:
No je to nas sikula :grinning:
27. dub 2009 v 16:36  •  1 dítě  • Odpověz
Peti vidis to me nenapadlo davat do techto sklenicek :slight_smile: Ja do skla nechtela davat protoze jsem se bala ze to muze v mrazaku rupnout. :grinning: Vim ze jedina slivovice nerupne :grinning: Jinak je to od tebe moc hezke ze jim davas mlicko. Ja sice mam ale na rozdavani to neni - staci to sotva Melince - mozna kdyby mene papala, ale to ona urcite nepochopi a nenecha se osidit. Je takova nenazrana :sweat_smile:

Marek tak to jsi teda moc "vesely" porod nemela ale hlavne ze to mas za sebou a uz jste doma. :wink:

Zuzi gratuluji - jsi hodna ze jsi dala vedet :slight_smile:

Tak jeste Karca aje to hotovo - tak s chuti do toho :grinning:
27. dub 2009 v 16:37  • Odpověz
ahoj maminky a těhulinko!
blahopřeji zuzance k jůlince :slight_smile:
my přijely teď z dlouhé prochajdy a beruna mi vyžahla skoro 90ml nutrilonu :slight_smile: No, lepší se. jen mě štve, že to není moje mlíčko :unamused: už tolik po třech hod.neodstříkám. navíc ji po tom nutrilonu asi trápí prdíky a docela ublinkává to po MM nemá. tak v noci utěšuju a pak padnu za vlast s ní, i když bych měla stimulovat :confounded:
marek, tak hlavně, že je to za tebou už. kdy dáš fota?
misi, vy máte velíííkýýýho šikulu :wink:
petrach, ty si hodná :slight_smile: berunka jak kdy. od 60-90ml. to je úspěch, viď? ale přikrmuji :unamused: do kapek asi půjdu. jsou volně prodejný?
jaani, taky bych si přála takový nenapapaný zlatíčko z maminýho prsu. já všem kojícím normálně závidím :sunglasses:
holky, co děláte proti prdíkům?
27. dub 2009 v 16:51  • Odpověz
jani to mliko dej tak 2-3 cm od vrchu a nepraskne,nesmi byt po vrch :wink:
andy vy jedete,me prave občas maloch řve po 2hodkach,tak skusim davat víc
ješte na ty prdiky mame Flatulin mast na břiško a na nejhuř trubičku do zadku
27. dub 2009 v 17:10  • Odpověz
tak jsem skukla všechny vaše albička a kocham se :wink:
andy vy mate samou berušku koukam,na plinkach jsem je ješte nevydela,až u vas :wink:
misi v te kavarne fakt pohoda,si to spolu očividne vychutnavate ten časmže jo?
jo a jani tak koukam na fotky a zjištuju,že jsme se potkavali u obeda :grinning: :grinning: holt bez te paruky jsi jiny človek,tak mi to teptv ted došlo :grinning: ale Melinka bude modelka
hrusti ma taky krasne fotky,Honzik ma super rukavičky frajer,a hrusti vypada moc spokojene
27. dub 2009 v 18:03  • Odpověz
Petrach, to je super nápad s těma přesnídávkovejma skleničkama, díky za typ. Taky jsem se bála, aby to neruplo v tom mrazáku, ale jestli to neplníš úplně po okraj a osvědčilo se Ti to, tak to tak taky budu dělat.

Zuzankast, moc gratuluju, teda, vzala si to taky hopem, měla si podobnej termín jako já a už máš malinkou u sebe. Tak já opravdu jsem už jen jediná a poslední. Tak snad to uzavřu velkoryse a se ctí :slight_smile:. Zatim se však ale nic nechystá :slight_smile:.

Misi, vy máte šikulu, to je hezký, jak to bere zodpovědně. To jsem zvědavá na to naše mímo, no jestli bude po manžovi, tak se bude vztekat, jestli po mě, tak bude brečet a hned to vzdá, vyhlídky nic moc :grinning: :grinning:
27. dub 2009 v 18:04  • Odpověz
Jsem zvědavá, jestli pustili dneska Hrusti už domů.
27. dub 2009 v 18:05  • Odpověz
peto, jj, ale po tom nutrilonu ublinkává a je ji zle, zase se kroutí :unamused: jak se používá ta rourka?
27. dub 2009 v 18:28  • Odpověz
Ahojky Andykov ta rourka se pouziva tim tencim koncem te rourky do zadecku namazat nakou masti treba tim cim ji mazes zadecek a vrazit do zadecku jen na kraj a tocit tim a nebo jen kousek poposouvat dopredu a dozadu a uvidis jak ji ty prdiky pujdou krasne z briska ja tu rourku osobne pouzivala tak 5 mesicu a muzu rict super vec a neboj se neboli ji to a neublizis ji chce to jen cvik a nebat se toho jinak k vam nekdy nakukuji mam tu kamaradku Bobaska tak jsem ti chtela poradit drzim palecky
27. dub 2009 v 19:01  • Odpověz
bondas, tak díky za info :slight_smile: Snad se to zlepší. Zjistila jsem, že když je na boku nebo bříšku u nás v náručí, tak ji je líp :pensive:
27. dub 2009 v 19:16  • Odpověz
Andy my ji pouzivame v nouzi nejvyssi. Zatim jsem ji pouzila jen dvakrat. Cetla jsem ze pry by se nemela pouzivat moc casto aby si brisko nezvyklo a umelo se pak vyprdikovat samo.
Manza ted uspava Eliho a zpiva mu, no snad ho tim moc nevydesi :grinning:
Petrach hezka nova fotecka. Nejak sem to nepochopila s tou parukou, jani ty nosis paruku?
27. dub 2009 v 19:43  •  1 dítě  • Odpověz
Neni vubec zac ano mas pravdu Misi ale miminka jeste neumeji uvolnit zadecek takze spise jej sviraj a ta rourka pomuze tomu miminku mu ten zadecek uvolnit ja to pouzivala castejc a problemy nemame zadny casem se naucej ten zadecek uvolnit aniz by si delaly boleni samy ale Andykov klidne se zeptej pa doktorky urcite ti poradi jak malicky pomoct aby ji nic nebolelo :slight_smile:
27. dub 2009 ve 20:05  • Odpověz
misi, neboj, on si eli zvykne :slight_smile:
bondas, ve čtvrtek se hned zeptám. napadlo mě jestli ji nedělá zle kombinace um a mm, ale dělá to tak hodně mamin, tak chyba to asi nebude.
teď ji mám na ruce a zase se kroutí, přitom před koupáním byla tak hezky pokaděná :unamused:
27. dub 2009 ve 20:26  • Odpověz
Andykov tak to ja ti neporadim ja kojila normalne mlicka jsem mela hodne ale mimiska nemaji dodelany streva to se jim dela az po narozeni asi tak ty 2 az 3 mesice proto maji trapeni a jeste k tomu neumeji uvolnit ja pouzivala i kapicky sab simplex pred kazdym kojenim a taky ji to hodne pomahalo oni u kojeni a u piti z lahve naberou docela dost vzduchu a samozrejme to co nevykrknou musi jit pak spodem proto se krouti kord kdyz porad lezi a jsou bez pohybu tak to brisko nema jak pracovat skus pred kojenim nebo kdyz budes davat z lahve dat na lzicku mlicko a do toho par kapek tech kapicek na prdiky oni to lepe spolknou protoze maji pocit ze jim davas mlicko a pak normalne nakoj a dej odrihnout a uvidis jestli se ji to zlepsi :dizzy_face:
27. dub 2009 ve 20:37  • Odpověz
misi janinka mela přece logo fotku s parukou,nenosí ji pořad :grinning: holt mi nedošlo že bez te srandy vypada jinak
andy u nas je to dneska to same,bolení od rana,ted se jdu rychle sprchnout a manžas drží straž,moc toho prcek nenaspal,pořad se kroutí a už 3x se pokadil,to zas zitra nic nenavažíme s takovou :grinning:

s tou rourkou,my ji u Elin použivali taky bežne,jinak to nešlo,hrozne řvala a nic nezabiralo,u maleho zatím jen jednou,zatím se to da,ale pokud by to nešlo jinak tak ji taky použiju
27. dub 2009 ve 21:13  • Odpověz
jo a vitam tady bondas :wink:
27. dub 2009 ve 21:37  • Odpověz
Dekuji Petrach jste moc statecny jen tak dal :wink:
27. dub 2009 ve 21:42  • Odpověz
Peto tak ted jsi me rozesmala. Ja nikdy paruku nenosila :grinning: To co jsem mela jako logo tak byl satek, ale mozna to v tom malem rozmeru vypadalo jako paruka :grinning: Fakt jsme se potkavali? Ja totiz vzdycky koukala kolem sebe jestli by jsi nejaka ta maminka nemohla byt ty ale podle fotky co jsi mela na konikovi me neprisel nikdo tobe podobny :sweat_smile: Melinka mozna bude modelka ale leda tak velikosti XXL, ale co - hlavne ze ji chutna a je zdravucka. Holky ja se docela bojim te praseci chripky. Mala sem tam kasle tak se bojim aby to nechytla - asi me hrabka :sweat_smile:
27. dub 2009 ve 22:05  • Odpověz
Jani, neboj, prasečí chřipka k nám ještě nedorazila a i kdyby, tak jí bude mít 1 - 2 lidi a s těma určitě nepřišla malá do styku.
27. dub 2009 ve 22:26  • Odpověz
Karco ja vim - ja jsem prdla - ani se tak o malou nejak prehnane nebojim ale takove ty virozy kdy rychle neco prijde a nez to zpozorujes tak je po tobe nesnasim. :frowning2: Nekdy si rikam ze jsem zrala na psychiatrii :grinning: Hotovy kolousek :wink:
27. dub 2009 ve 22:30  • Odpověz
Tyhle nemoci jsou zákeřný, taky mě to děsí, ale zakazuju si na to myslet. Na psychouše jsem taky občas zralá, vždycky řikam, že jsem psychicky labilní :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. dub 2009 ve 22:35  • Odpověz
Dobre ranko maminky a tehulko

Misi muj porod.
Prijeli jsme s manzou z nakupu, vyvencili pejska a ze si udelame pekny vecer. No tak jsem udelala dobrou bastu a sli jsme do plechu. :grinning: Probehl sexik a jako vzdy me manzel predbehl ve sprse tak po tom sem sla ja. A nevim proc ale dala jsem si ji fakt teplou. Bylo me krasne takze jsem sla znovu do postele a jak jsem na ni dosedla tak me rupla voda. No a v ten moment byl manza plne oblecen a ze jedeme. V porodnici me prohlidli zjistili ze jsem otevrena na prst. Takze me udelali pripravu a dali tabletu, to bylo asi 23:00. No a manzela jsem poslala domu stim, ze mu zavolam az bude zle. Dali me kapacku a ty antibiotika no a v 5:30 ze si mam zavolat teda manzela ze uz jsem otevrena na 6 cm. No a na tomhle cisle to zustalo i dalsi dve hodiny. Dali do me snad vse co slo, ja mela bolesti jak blazen a prodejchavat uz to fakt neslo. No takze v 9 hodin me rekli ze me daji epidural. Ale ten me zabral max na 3/4hodinky. V 11 hodin prisel doktor a ze teda cisar jestli souhlasim. Muzu vam rict ze jsem to brala vsema deseti protoze uz takle jsem mela z bolesti slabou zimnici :frowning2: . Takze me bodli neco co okamzite zastavilo kontrakce, ale rozklepala me ta zimnice uplne max. Manzel me rekl ze v ten moment se o me fakt bal. No a odvoz na sal a priprava na plnou anestezii. Pak uz jen vim ze byl manzel za mnou na jipce a ukazoval me fotky maleho :slight_smile:

A ted veselej vcera jsme byli u dr. no a malej za ten tyden pribral 0,5kg a prej je to az moc. musim mu ubrat prikrmu, ale on ma furt hlad. vazime ted 3900g :grinning:
28. dub 2009 v 06:44  • Odpověz
Dobré ráno holky,

Bobas, děkujeme za popis porodu. Ještě že žijeme v době císařských řezů a medicína je tak daleko, že je to úplně v pohodě, když si představim, kolik z nás šlo vlastně na císaře. Je to fakt skvělý, že jsou dvě cesty ven pro miminka. Tvůj manža psal, že si to neměla jednoduchý a je vidět, že si si teda zkusila. Tak snad teď zase bude vše ok s miminkem, aby si si to dobré někde vybrala. Hezky přibírá, takže s tímto asi problém mít nebudete :slight_smile:

Krásné ráno holky.

K.
28. dub 2009 v 07:27  • Odpověz
Holky, jinak už mi přišla mateřská, nastoupila jsem 01/04/09 a dneska 28/04/09 už mám peníze na účtě, takže to bylo fakt rychlý, to jsem teda nečekala.
28. dub 2009 v 07:48  • Odpověz
Dobré ranko holky!
Tak včera nás pustili z porodky, ale na konika jsem vecer nesla. Doma byl sileny neporadek, potrebovala jsem vybalit a uklidit a prcek jeste byl asi rozhozeny z noveho prostredi, protoze porad koukal a knikal a nechtel zabrat, takze jsem byla rada, ze jsem se vecer na chvilku natahla. Jinak mam jeste ATB na dobrani v pilulkach na doma, ale na kontrolu uz nemusim, jen kdyby mi nebylo dobre.
Snazila jsem se vas docist, ale nestihla jsem vsechno.

K te masazi jizvy: Me doporucili tlakovou masaz, tlaceni prsty kolem jizvy, mesickovou masticku nebo modrou indulonu nebo sadlo. A pak jsem jeste dostala nejaky papir se cviky na brisko.
Jo a v porodce jsem nechala 10 kg :slight_smile:
28. dub 2009 v 08:04  • Odpověz
Hojky hrusti to je super ze uz jsi doma :wink: Tak ted uz budes v klidu a pojedes si podle sveho :slight_smile:
Karca uzila jsem si svoje,ale malej me to vynahrazuje. Fakt to stoji za kazdou bolest. :wink:
28. dub 2009 v 08:30  • Odpověz
Bobas, my se zatim aklimatizujeme. Prcek byl vcera asi z toho presunu nejaky rozhozeny, protoze vecer spapal min nez obvykle. V porodnici pil mlicko jako silenec a v noci jsem byla rada, ze jsem to do nej natlacila. Musim dneska zavolat jeste detske dr. a domluvit se s ni na navsteve.
Jinak se pridavam k "nemotivacnim" porodum. Prijde mi, ze jsem si to taky pekne vyzrala, ale zase si rikam, ze druhy porod bude urco lepsi :wink:
Pridala jsem nove fotecky, tak muzete mrknout. No nic, jdu zkontrolovat to nase zviratko jestli spinka a mozna se na chvilku jeste natahnu.
28. dub 2009 v 08:50  • Odpověz
Jo a jak jste probirali tu sterilizaci, tak mi sterilizujeme flasticky pred kazdym krmenim. Vcera jsme zacali papat z flasticky, tak aspon ted ze zacatku to budeme tak delat, pak uvidime, protoze je to docela na palici :sweat_smile:
28. dub 2009 v 08:51  • Odpověz
ahoj holky! tak my jsme po papáníčku. noc docela dobrá. šla jsem spát už v půl desátý raději, když malá zabrala. o půlnoci jsem ji pak dala napít fenyklovýho čajea hezky usnula. hlavně nutráč měla naposledy
včera v půl pátý a pak jsme to zmákly na 4x s mým mlíčkem, ale ted v půl dvanáctý už to asi na celou dávku nedám :unamused:
hrusti, vítám doma. jak to vypadá s kojením? u nás žádná sláva. prso si prostě nevezme :unamused:
bobas, hezky si to napsala. hlavně, že vše dobře pak dopadlo :wink: malej je šikula, že tak přibírá.
Mně mateřská přišla 24.4.
28. dub 2009 v 08:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.