• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Ahoj Hrusti,
vítej doma, Honzík je krásnej a má nosáček po tobě, nebo mi to tak aspoň přijde :slight_smile: . Tak už jen já, doufám, že budu mít porod trošku snadnější.
K.
28. dub 2009 v 08:59  • Odpověz
tak já se teď zvážila s malou a pak sama a její čistá váha ukazuje 3,1kg, ve věcech a v plínce, tak doufám, že ten přírustek aspoň 100-200g bude. jdem za dva dny.
hrusti, malej je pěkňoučkej :slight_smile:
28. dub 2009 v 09:01  • Odpověz
Jo Hrusti, zmizely Ti ty otoky?
28. dub 2009 v 09:04  • Odpověz
karca, mně hned zmizely a vody ze mě bylo, že sestřička říká, že to tam dlouho neměli. taky mám -16kg už :slight_smile:
28. dub 2009 v 09:06  • Odpověz
Dobré ránko, bobasku teda to sis uzila. Jeste ze je mozny ten cisar. Ale malej ti to vynahradí.
Hrusti ahoj ty prvni dny doma jsou nejhorsi´, aspon me to tak prislo. Taky vsude curbes a nez se clovek szije :slight_smile:
Andy vy jste sikovni uvidis, ze se rozkojite.
Ja sem normalne sabla, jak jsme se bavili o tom odstrikavani vcera tak se mi o tom zdalo :grinning:
JJ satek mela Janinka me se to s tou parukou nejak nezdalo :slight_smile:
Me se dneska desne nechtelo vstavat o pul osme na kojeni tak sem si prdocha vzala k sobe do postele. Ale my v leze nekojime tak se moc nechtel prisat, pak se prisal, ale stejne se posr... tak sem ho musela jit prebalit. A to se mi pokadil jeste i na prebalovaku a pro jistotu vse kolem pocural :grinning: Zase dalsi vesele rano.
Po poledni asi zajedu s pesem na Podebrady, to je u nas takova soustava jezer. Pesan se aspon vyplavci.
Bobas jak snasi mimi vase fenecka?
28. dub 2009 v 09:20  •  1 dítě  • Odpověz
Andy ty jo 16 dole si dobra. Ja ma jeste 2,5 kila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Me materska chodi 13 teho v mesici. Dneska mi prislo porodne. Jdu objednat cestovni postylku a chuvicky.
Jani jakou postylku jste nakonec koupili?
28. dub 2009 v 09:22  •  1 dítě  • Odpověz
Ted jsem zkoukla honzika je suprovej. Ty maly mimi jsou tak krasny :grinning:
28. dub 2009 v 09:24  •  1 dítě  • Odpověz
Andy, tak to je super, že ty otoky fakt zmizí, stejně to těhotenství je prostě jinej stav. Už se těšim na to shazování váhy, ale mně to určitě tak dobře a rychle nepůjde.
Misi, vy jste teda měli ráno, člověk je s tim mímem fakt v jednom kole. Ale je fajn, že Vám všem miminka pěkně kadí, někdo se zase potýká s tím, že se pokadí jednou za týden a to jsou pak taky asi nervíky. Užijte si výlet k jezerům, já budu uklízet, klasika, dneska to vypadá, že nebude tak hezky, jako včera, je tu pod mrakem.
28. dub 2009 v 09:31  • Odpověz
Tak včera poradna - vyrostli jsme o 5cm, máme teď 53 cm a vážíme 4,72, takže hezky přibíráme. Prímovka. Jen na ty pupínky, co mi každej říkal, že jsou to potničky, jsme dostali nějakou mastičku, ale moc se to dr.nechtělo dávat, protože prý se to dává miminkům od 3.měsíců a nám je teprve 7 týdnů, ale prý se toho na krku musíme rychle zbavit, na obličejíku to tak nevadí, ale na tom krčku, protože je to místo zapářky a mohlo by mu to mokvat a bůhví co ještě. jinak je to nějaklá sebeh..něco dermatitida.
Jak vás tak čtu, tak začínám o odstříkávání mlíčka taky uvažovat, mám takovou úplně obyč odsávačku asi za 90 kaček, protože ze začátku jsem měla šíleně nalitý prsa a malej to nestíhal vylupnout, teď už to přes den stíhá, v noci když vyjímečně zabere na 4 hod tak by to odsávat šlo, ale to jsem zase líná já a využívám ke spánku každou minutku kdy spí on, takže chodím spát klidně v devět :grinning: Protože první půlku noci míváme docela v poho, ale od tý třetí už to bývá ouvej.
teda misi, to už je Eli velikej kluk!
28. dub 2009 v 09:35  • Odpověz
misi astule je v pohode kontroluje kdyz od nekud prijedeme jestli mame maleho. No a kdyz ho drzi v rukach nekdo jinej nwz ja s manzou tak kouka jestli mu neublizuji :grinning:
28. dub 2009 v 09:37  • Odpověz
ahoj holky,
teda jani on mi manža když vydí jak vyram do pc z 5 cm řika,at si dam bryle,ale mela jsem pocit že bez nich vydím dobře :grinning: ale stejne mi to nejak nejde do hlavy,maš vlasy rovne,nebo vlnité? v porodce byli vlnite,že jo?
nebo už cvoknu :astonished: :grinning:

hrusti tak vitej doma,fakt ty první dny jsou desne,než se zajedeš,najdeš nejaky řad,ale pak je to pohodička :wink:
pokud ti dite neřve hlady,nebo bolením :grinning: za chvilku se srovnate a bude dobře,Honzik je krasny prdolka

map teda vy rostete,5cm je teda dost,tak at vam to vydrží a hlavne se zbavíte te vyražky
misi tak si užijte vylet k vode :wink:
bobas taky zažitek,tady jsme se hledali :grinning:

my dneska miřime k dr na vahu a na neurologii,tak jsem zvedava,co se dozvím,snad jen dobre zpravy
28. dub 2009 v 09:55  • Odpověz
Andy vy jste sikulky - uvidis ze Kristynka uz zacne pekne pribyvat.

Hrusti vitej doma.

Bobasku teda to jsi mela hrozny porod, ale ona ta bolest za to stoji a v tvem pripade byl cisar vysvobozenim. Hlavne ze jste oba v poradku. :slight_smile:

Misi jeste jsme postylku nekupovali. Pujcila nam ji na ten vikend Petova sestrenka - ma tu od babypointu a nebyla spatna. My jbudeme kupovat jednu z techto dvou: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=17856753&tab=12, http://www.kocarky-zlin.cz/detail.php?idzbozi=787&barva=8334
28. dub 2009 v 09:59  • Odpověz
Peto ja mam vlasy jak kdy - rovne uplne nikdy ale nekdy vic vlnite a nekdy vic do rovna - jsou jak pocasi. :grinning: Ale v porodce byly spis do rovna - jak jsem porad lezela tak byly spis splihle :sweat_smile: Ale to neres, uz se na vas s Melinkou moc tesime tak jak bude Simonek zdravejsi a vetsi tak nekam zajdem. My jdeme dneska na sraz - melinka ma rande s jednim malym klucinou. :grinning: Jsme se domlouvali s jeho maminkou ze zajdeme nekam sednout tak jdeme domlouvat svatbu uz od malicka. :grinning:
28. dub 2009 v 10:05  • Odpověz
to je zlata :slight_smile: bobas, ten nas je zarlivec no jo chlap
Map gratulace ke kontrole. Tech pupinku se urco zbavite, drzim palce.
28. dub 2009 v 10:23  •  1 dítě  • Odpověz
Jani ja myslela ze je zamluvena pro Štufka :grinning: Ty postylky jsou kraśny obe. Ja ale asi pohledam na MMB. Moc ji vyuzivat nebudeme jen u nasich tak se mi nechce kupovat nova.
28. dub 2009 v 10:27  •  1 dítě  • Odpověz
Misi proto jsem rada za fenu :slight_smile: Ona maleho nebere jako konkurenci ale jako soucast smecky :slight_smile:
Jinak uzila jsem si svoje ale za toho prdolku to stalo a klido bych kvuli nemu snesla i vic :wink:
28. dub 2009 v 10:45  • Odpověz
Holky, diky za pochvalu.
Andy, ja jsem kojeni vicemene vzdala. Manza tedy porad chce, abych to jeste zkusila, tak mi predevcirem privezl od kamosky odsavacku a zkusime to. Takze jsme ted vicemene na Bebe. Akorat mi prijde, ze prcek v porodce jedl vic, tam vyzahnul 90 a skoro rval, ze chce jeste a ja doma mam co delat to do nej nacpat. V noci mi dokonce snedl jen 70 a pak uz mu to teklo ven z pusinky, tak jsem to do nej necpala. Jinak mame problemy se spanim, nez zabere to je tedy doba, ale nastesti nekrici, nebo jen malo, tak se to da, akorat pak vzdycky premyslim, jestli ho po tech 4 hod. budit nebo ne :confused:
28. dub 2009 v 11:18  • Odpověz
Karca, otoky zmizely par dni po porodu, ale ta prava ruka brni a je necitliva porad. Dr. rikal,ze pokud se to do konce sestinedeli nespravi, tak si mam dojit k dr. na vysetreni.
A jak se citis? Terminek mas zitra, co? Treba Anatomik dodrzi terminek a zitra budes maminkou :grinning:
28. dub 2009 v 11:42  • Odpověz
Misi to vis - musim rozhazovat i site jinde kdyby Krystufek couvl. :grinning: No ja se taky nejdriv divala na pouzite, ale chci tu polohovaci postylku a tech moc zenskych neprodava a kdyz tak docela draho, tak jsme rekli ze rovnou vememe novou, tak uvidime. Pristi mesic bych ji chtela objednat. To pak vyuzijeme i ven a tak, ted by nam doma jen zavazala :grinning:
28. dub 2009 v 11:51  • Odpověz
tak ta naše diva vyžahla teď 90ml Nutrilonu za 5min. no, já ji nepoznávám :confused: možná by snesla ještě víc, ale zase ublinkává po něm dost, tak přemýšlím, že koupím ten proti ublnkávání a budu ji ho dávat přes den a večer jen MM, protože pe něm nemá tolika prdíky.
misi, no jo, ale já přibrala 22kg a fakt hodně byla voda, takže ještě 6kg zbývá, ale to už řešit nebudu. buď půjde nebo ne. jinak naše berunka měla čůrací exces ráno. vite, kdy se ji čůrá nejlíp? když dám pod ni čistou plínku a namažu ji zadeček, držím ji nožky, takže vše jde na bodýnko a dupky a musíme převlíkat a to ona tuze nerada.
jaani, počkej melinka to jenou spočítá :grinning:
peto, dej pak vedet kolik přibral. my máme jít v pátek, ale dr. si asi neuvědomila, že je svátek, tak tam půjdu ve čtvrtek, očekávám, že strhne váhu :dizzy_face:
hrusti, to mám doma to samý, taky chce, abych to zkoušela. jenže ono je to vyčerpíávající. budit, dávat k prsu, pak s ní bojovat, když ji to nejde a vzteká se., pak ji přebalit a dát ji flaškou, protože si stejně nic nevzala. o to sní ještě míň. je to boj, ale jednou denně se snažím přiložit, alespoň kvůli té kůži :slight_smile:
28. dub 2009 ve 12:08  • Odpověz
Ahojky holky,poctivě vás čtu a sbírám informace,ale je to tedy opravdu boj s tím kojením.Člověk by si řekl,že největší strach je z porodu,ale jak tak vidím tak velký oříšek je kojení.Jsem teda opravdu zvědavá na sebe.Všem mamčám,které s tím bojují,držím palečky aby se to co nejdříve spravilo.
28. dub 2009 ve 12:14  • Odpověz
andrej, porod je nic. to největší přijde až po porodu. fakt :slight_smile:
28. dub 2009 ve 12:19  • Odpověz
tak já jdu ven, držím ji už přes půl hoďky, říhla si 2x, tak snad nebude ublinkávat.
28. dub 2009 ve 12:20  • Odpověz
No holky ja s kojenim furt bojuju a jeste tomu chci tak tejden az dva dat. Nechce se me to vzdat ale kdyz me potom nic jineho nezustane tak to udelam. Zase to bude mit vyhodu muzu bastit co chci a dat si i sklenicku necoho dobreho. :grinning: Musim si to hodit do pozitiva jinak bych z toho asi byla nestastna :frowning2:
28. dub 2009 ve 13:12  • Odpověz
Bobas, me prijde, ze kdyz krmim UM, tak jsme oba spokojenejsi. Ja nemam bolave bradavky a prcek nekrici hlady. Zkusime ted par dni tu odsavacku, ale stejne bych mu to asi davala pres flasticku, pokud bysme neco nadojili :slight_smile:

Andrea, jj, uzivej si tehu. Ja jsem si ke konci stezovala, ze jsem nemozna, ale ted je to pekny zaprah a v porodnici taky moc nepomuzou. Jeste, ze mame konika :grinning:
28. dub 2009 ve 13:20  • Odpověz
Hrusti souhlasim s tebou zlatej konik. človek kdyz neco neví tak se tu zepta a poraděj mu :wink: Me taky malej prijde vic v pohode kdyz ho krmim UM a ja mam hlavne kontrolu kolik vypil. No ale je fakt ze ta materina ho zase vic zasyti a nezvraci me po ni a ani neskyta :grinning:
28. dub 2009 ve 13:23  • Odpověz
bobas, to jsem si taky říkala :slight_smile: A jakou máte umělou výživu, Vy, Mně přijde, že nutráč ji víc zasytí jak moje mléko, ale taky mi po něm zvrací a kroutí se bolestí. Tak buď není žaludek zvyklý a nebo ji nedělá dobře a budu muset jít buď do AR nebo Comfort Nutrilonu. Nechce se mi to moc měnit třeba na Sunar, páč prej nutráč je nejvíc z těch výživ podobný mateřskýmu mlíku.
hrusti, já měla štěstí v porodce na jednu sestřičku, jeden den se se mnou a malou 3x po hoďce mordovala, abychom se rozkojily, ale bezúspěšně :unamused: Flaškou je to nejlepší dávat. Stříkačkou je to takový nepřirozený :frowning2:
28. dub 2009 ve 14:24  • Odpověz
Hrusti, já se cítím stále dobře, nemám vůbec stavy, jako jste měly vy před porodem, bolesti, únava a tak. Zítra mám termín, ale nevidim to, to bych snad nějak poznala, že to na mě jde :grinning:, i když holky tady řikaly, že to taky přišlo jako rána z čistého nebe.

Holky, fakt zlatej koník, není nad to, když to tu všechno může člověk probrat, jsem za to šťastná.
28. dub 2009 ve 14:30  • Odpověz
Ahoj holky,
po delší době vás jdu taky pozdravit. Chci se zeptat, jestli jste některá měla po porodu doma pocit, že jste neschopná? Já jsem doma necelý týden, ale přijde mi, že nic nezvládám. Malá mi přes den krásně spí a baští tak po dvou až třech hodinách, ale v noci se vzbudí a je třeba dvě hodiny vzhůru. Já nevím, co s ní... Přes den ji vzhůru neudržím - po kojení vždycky padne za vlast :frowning2: Jak to děláte nebo jste dělaly vy? Jinak včera jsme byli v poradně a malá od čtvrtka přibrala 280g a od porodu vyrostla o centimetr :dizzy_face: Dr. říkala, že se o ni krásně starám a že je to spokojené miminko, ale já mám v sobě pocit, že to prostě nezvládám. :cry: Nevím, jestli je to nějaká poporodní depka nebo co :frowning2: Mě přijde, že každá maminka po porodu přišla domů a všechno stíhala a já nejsem schopná ničeho... I když nemám jen vyžehleno a uvařeno - jinak je vše v rychtyku. Jsem normální????
28. dub 2009 v 15:16  • Odpověz
Já zapomněla poblahopřát Hrusti a Marece ke krásným chlapákům. Moc se omlouvám a moc moc gratuluji a přeji všechno dobré :slight_smile:
karca, já jsem zvědavá, kdy to přijde na Tebe :slight_smile: Už se nemůžu dočkat, až se dozvíme, co jsi měla v bříšku ukryté :slight_smile:
28. dub 2009 v 15:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.