• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Dobré ranko, holky!
U nás dneska noc lepší, ale stejně se párkrát vzbudil :unamused:
Buni, díky moc za recept. Doufám, že někde splaším tu marcipánovou hmotu a zkusím to spáchat :slight_smile:
Hezkou adventní neděli!
13. pro 2009 v 09:26  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

buni kde se dá sehnat ta hmota?
jinak mám recept na rafaello,kdyby jste chteli skusit..

u nás mrzne a je zase hnusny vítr,vážne uvažuju,že koupím prckovi ten fusak co máte holky vy..mám obavy at mu v tom po Elin není zima,je to kožíšek..myslíte že bude teplejší?
už jsem skoušela ho zase dát do trojkombinace,že tam bude víc chraneny a nepotáhne tam na nej,bude otočeny ke me,jenže on tam neusne,už si zvyknul na sporták a tam teda táhne hezky..

jdu klepat řízky,malí ted usnul,učím ho spát 2x denne,spáí mi tak dyl..jak spí vaši drobci? 2x nebo 3x denne?

krasný advent!!!!!!!!!! :wink:
13. pro 2009 v 10:07  • Odpověz
ahoj holky,

Není zač :slight_smile: Ta hmota se dá koupit v Albertě jmenuje se Marcipánová tyčinka a nebo v cukrárnách ji můžou taky prodat.Ale je dost drahá. 100g cca 30-40 kč :unamused:

U nás sněžíííííííííííííííííííííí :dizzy_face:

My měly zas mejdlo od 4:45,ale pak naštěstí spala do 9:30 :slight_smile:

Peti-ten kožíšek,beránek říkají že bývá teplejší,taky stojí kolem 3000,-,máme ho taky doma,ale já koupila ten Emitex,protože ten beránek je tak do hlubokýho a je menší.Emitex je bezva(teplej je dost,je tam fleece)a navíc je nepromokavej :wink: Tak to zvaž :wink:

My jdem odpo na oběd ke tchánům a pak na kafe..... :wink:

pěknou neděli
13. pro 2009 v 10:37  • Odpověz
Dobré ránko,

chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás dává mimčovi hipp? Já jsem Týně už vyzkoušela Sunar HA a Bebu HA - po sunaru a bebě měla zelené kakání (navíc bebu vůbec nechtěla a pila jen z donucení), tak jsem koupila Hipp Ha - ten teda pije, ale asi má po něm zácpu. Protože usilovně tlačí a vytlačí jen malinký bobeček a včera u toho i plakala. Zelené to už nemá, ale ta zácpa mě vcelku trápí. Myslíte, že je to možné? Nikdy s kakáním problémy neměla, tak fakt nevím. Dík za radu a hezkou neděli všem. :slight_smile:
13. pro 2009 v 10:41  • Odpověz
Kremco-já ti asi neporadím,my jsme na Nutrilonu a měli jsme vzorky BEBA a HAMI a v pohodě,ale možný to asi bude,pokud s tím nikdy problém neměla.My máme taky občas tvrdý bobky,ale to je asi z jídla,bych řekla :confused:
13. pro 2009 v 10:54  • Odpověz
Ahojky zlatíčka,

Jen Vás jdu pozdravit,protože jedeme do Prahy a budeme tam asi do úterý...Pokoupím ještě nějaké maličkosti a jdeme na plavčo a já na gyndu :unamused: Tedy pokud to nedostanu....

Kremco já dávám hipp příkrmy a chutnají mu nejvíc,ale ty se ptáš asi na mlíčko a to nedávám.Máme pořád bebu.

Tak se tu mějte a pusinky
13. pro 2009 v 10:59  • Odpověz
Jani nebojím...Jinak my lítáme na chodítku už normálně.Vezme si ho a jde dokud se mu to nezasekne :grinning: Ale gratuliji k prvním krůčkům :slight_smile:
13. pro 2009 v 11:02  • Odpověz
kremco co jsem četla tady v diskuzi umelé mlíčka,tak nekteré deti mají z hippu zacpu,ale jiné zase ze sunaru atd..asi zrovna jí nesedne..ja když malí už to má hodne tuhé,tak mu dam jogurt na svačinu a to je pak jízda :grinning: jenže vy zas máte tu alergii..ale skus to..nebo švestkovou přesnídavku,nebo štávu..
možna si musí jen zvyknout..

vikul užijte si Prahu :slight_smile:
buni díky za odpoved,malí v nem má místa ješte spoustu,má 65cm,tak to mi neva,spíš at mu není zima..
vydela jsem ten emitex u kámošky a vypadá moc dobře..
nebylo tam třebas psané,do kolika stupnu je,nebo tak neco?

nás ten beranek stálm 1200,ale před 7 rokama
13. pro 2009 v 11:21  • Odpověz
ahojky šimonkovi vše neeeeej k deseti měsícům pusinku :slight_smile:
13. pro 2009 v 11:37  • Odpověz
Holky dík za radu. Já jí jogurt dávám skoro každý den. Alergii na mlíko nemá, jen na bílek. Takže jogurty může. Sunar jí dávat nemůžu, měla zelené kakání. Tak už zbývá vyzkoušet jen Hami a Nutrilon. Ale zase se mi nechce to pořád střídat. Tak se raději domluvím s mudrou. :slight_smile:
Šimonkovi vše nej k pidi narozkám.
13. pro 2009 v 11:57  • Odpověz
buni dneska se chystam na ty brambory - vcera uz jsem to nestihla. :confounded: A s tou dvou kilovou davkou jsi dobra teda - to my by jsme jedli do leta :grinning: Ja delala dvojtou davku jen pracek - muj je miluje :sweat_smile:

Anitko ty jsi zpevacka? To jsme nevedela :sweat_smile:

Kremca to ti neporadim - my jedem na nutrilonu a to jen malo a je v klidu, radeji se porad s mudr.

Misi vcera hlidal Peta ale chvilkama se mnou pekla i Melinka - jsem ji dala do zidlicky - dostala varechu a pomahala me, nebo se plantala pod nohama, ale udelala jsem toho dost - jen me boli dneska zada jak jsem byla zhrbena.

Tvuj chodi plavat? To jse super ze se stridate - ja resim jak to udelam tento ctvrtek. Byla jsme vyoperovat v patek znamenko a mam ho u pusy takze se nesmi namocit vodou no a to na plavcu moc nepujde :grinning:
13. pro 2009 ve 13:38  • Odpověz
Jinak Mel uz je lip - asi to bylo zoubkama - i pri te horecce se usmivala a po cipku klid - jen trochu kasle a ma to asi sedle na pruduskach ale blbosti dela teda i tak :sweat_smile:

Nic pak za vama juknu - prijela na Moravu tchyne tak jedeme za ni a spachame nejakou prochajdu

Peknou adventni nedeli a Simulovi gratulace k pidi narozkam a ke skoro sedeni - je to sikula :wink:
13. pro 2009 ve 13:40  • Odpověz
Ahoj holky,

včera jsem se sem vůbec nedostala, lítali jsme po návštěvách a večer Petr jel rozvážet lidi z vánočního večírku a vrátil se v půl deváté ráno :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže teď dospává. A v noci se malá třikrát vzbudila, což normálně nedělá :frowning2: Naštěstí pak docela dobře zabrala, tak jsem se docela dobře vyspala. Ale teď po obědě se jí vůbec nechtělo spát, tak půjde po přesnídávce. Doufám, že usne.

Peti, já mám beránka ještě po nás a je super :slight_smile: Ale já ho mám v hluboké korbě. A je dost teplej, malá není nikdy studená, teda kromě obličejíčku :grinning: Na ten Emitex jsem taky koukala, ale asi ho pořídím až příští zimu, uvidíme :slight_smile: U nás se spí dvakrát denně - po obídku a po přesnídávce -. Jen dnes to bude asi jinak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Vikulko, užij si výletík do Prahy :slight_smile:
Jani, gratulace Melince k prvním krůčkům :dizzy_face:
Kremco, my jsme měly Nutrilon HA a pak Sunar a po žádném z nich neměla žádné problémy. Zkusila bych to probrat s dr., ty mlíčka by se neměla moc střídat. Ale zase jak jinak zjistit, co jakému dítku vyhovuje :unamused:

A Šimůnkovi všechno nejlepší k jeho narozeninkám :wink: Hlavně moc a moc zdravíčka :dizzy_face:
13. pro 2009 ve 13:46  • Odpověz
Aojda holky! Tak včera výlet dobrý, přijeli jsme v 8 večer, byli jsme v Něměcku a Polsku a pokoupili nějáký jídlo a hlavně skleničky pro malou, jedna velká tam vyjde třeba jen na 20Kč, tady se to blíží k 30 :unamused: A čajík granulovanej velikej ani ne 60Kč. A maso maj tam teda kvalitní, já kupovala kuřecí prsní a to je teda rozdíl o proti tomu, co se koupí tady.
peto, já mám emitex a spokojenst nadevše, díky němu porávě do toho sporťáku skoro netáhne... Určitěc dosvědčí i Míša a hlavně malá je vždy teplounká a to ji dávám jen punčocháčky a kalhoty. Jinak Šimulovi vše nej a gratulacek pokusu o sezení.
kremco, ale po HA mlíčkách většinou bývá zelený kakání.. Nevím no, já měla nutrilon comfort, který je zároveň i HA a dr. mi to tak říkala, že to někdo tak má, že tam je štěpená bílkovina. Hipp jsme měli od 3. do 6. měsíce a výbornej, kakala mi po něm každý den a hezky prděla. Já bych ho ještě chvíli nechala, ono někdy trvá než si mimča na nějakou um zvyknou.Dávám i příkrmy hipp a po těch mi taky dost kadí. Vždy když ji to nejde, dám ji něco od hippu a krásně se vykajdí a jogurty hodně doporučujou tu activii :wink:
jaani, tak snad Mel už bude v poho. Pozdravuj jí :wink: Kikča se mnou taky vařívá.
U nás dnes noc nic moc, nechce mi vůbec pít mlíko, koupila jsem ji obyč sunar, ten bez příchutě a nějak ho bojkotuje, přitom, když mi náhle došel sunar a dala ji asi 2 dny Hami, co jsme měla doma vzorek, tak ho pila a to ten Hami je teda nic moc, vůbec mi nechutnal, sunar obyč mi zatím chutnal nejvíc ze všch mlíček a Kikče nejede :unamused: V noci se pořád budila, najíst ale nechtěla, ani ráno, jedla až pak jogurt a oběd. Jsem jí říkala, že až bude v pubertě chodit ve 4 z diskoték, takk já ji budu v 7 budit, aby věděla, co to je nevyspat se, tak se na mě tak šklebila, evidentně jí to bylo jedno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. pro 2009 ve 14:49  • Odpověz
Tý jo, příští pátek má být až mínus 10 přes den, tak to je paráda. Od kolika se nesmí jezdit moc venku s prckama? Já četla, že když je víc než mínus 5, že se nesmí na víc než půl až hodinu, tak to se mi teda moc nelíbí :confounded:
13. pro 2009 ve 14:51  • Odpověz
Peti dik za recept je podobny jako jedny trubicky co delam - arasidove ale ty jsou nepecene a jsou taky vynikajici. :grinning: Ale asi je udelam. :sweat_smile:

My prijeli ted od tchyne - teda prochazka nic moc - kosa jak na sibiri - Mel byla krasne teploucka - i oblicejik - nato ze neni extra ve sportaku chranena ale ja byla zmrzla jak rampouch i s rukavicema a cepici.
Ted spi v postylce - uz byla utahana.

Jdu neco podelat do prace, dodelat jeste jeden kalendar a pak neco k veci - no dneska asi pect nebudu - se me nechce takze az zitra :grinning:
13. pro 2009 v 16:26  • Odpověz
zuzi a tvuj na vanocnim vecirku nebyl? Ze sel az rozvazet tak se ptam :sweat_smile: Jinak to mate super ze jeste jezdite v hluboke korbe - to zavidim - ta je fakt chranena moc. Jo a kdy nam blejsknes obyvacek at se pokochame :wink:

Andy to je mazec jak v polsku a nemecku je levnej - to mas dobre ze to mas takovy kousek. To nam by se to nevyplatilo pro to jet :grinning: Melca ted dostala od mamky na mikulasa asi 10 zelen.prikrmu od hami tak mame na chvili vystarano - tu jednu velkou sklenicku ma na dvakrat a do toho neco uvarim, tak se to tak neprotahne :confused:
13. pro 2009 v 16:29  • Odpověz
Buni ja tu hmotu treba v albertu nesehnala - teda manza - pry ji vubec nemaji aspon u nas tak ji koupil v enfinu a 100gr vyslo na nejakych 28kc - vzal rovnou dve - tak snad to bude stacit :grinning:
13. pro 2009 v 16:33  • Odpověz
andy teda to jsou super ceny,ono se to nedá pry vubec srovnat,Nemecko a my..u nás máslo 30kč u nich 15 :angry: atd. malá byla v pohode,když jste tak jezdili?
no s tím chozením v mrazu,melo by se do -5..

my jsme byli od 15-16h..asi hodku a byla jsem pekne omrzlá,malí mel studenou pusinku..
fakt ten fusak asi koupím,říkám si že ho užije ješte další zimu..kuknu ve středu ve Zlíne

jani Melinka tak málo jí? my máme velkou sklínku na jedenkrát..
holky hodte ješte nejaky rychlí,dobry recept :wink: mám málo druhu :grinning:

a dekujeme za příníčka,já jsem si toho vubec nevšimla,to jsem matka co?
13. pro 2009 v 17:28  • Odpověz
peti bud v klidu - ja taky zjistim kdy ma Mel vyroci az tady od holek :grinning:

No fakt me sni jen pulku te velke sklenicky a nekdy ani to ne, ale ja ji hodne kojim - 6x denne minimalne takze ji to asi staci.Do toho dostane nekdy ovoce a teda ze by stradala tak na to nevypada - spis by mohla nejake to kolco rozdat :grinning:
13. pro 2009 v 17:48  • Odpověz
zuzi uz docitam :grinning: na ty manzelky se ti optam kde to stahnul - jinak si me pobavila ze jeste neco beru :grinning: Nee - to ty kafi, ale ja byla vzdy takovy hyperaktivista :sweat_smile: doufam ze Melca nebude po me :confused:
13. pro 2009 v 17:51  • Odpověz
Ahoj holky,
jsme zpatky. Dneska jsme byli u nasich, nemusela jsem varit :slight_smile: Dostali jsme opozdenyho Mikulase a jeli jsme domu nabaleni skoro jako na vanoce :grinning:

Peti, ten fusak od Emitexu je fakt teply. Prckovi je ted obcas teplo, ze je teply cumacek a rucicky, takze si myslim, ze ve vetsi zime mu tam zima nebude :wink:
Simunkovi vse nej!!!!!

Jinak ja jsem dneska koukala a tu hmotu jsem nesehnala, tak zkusim jeste v tydnu. Chtela bych to nejak pristi tyden spachat, abych se mohla pochlubit na vanoce novym dobrym receptem :grinning:

Honzik dneska spal pres den tri hodky, tak jsem zvedava, kdy se mu bude chtit vecer spinkat. Snad nebude zadne mejdlo :grinning:
13. pro 2009 v 17:56  • Odpověz
Kremca, Honzik mel taky prvni asi dva tydny problem, kdyz jsme presli z Beba HA na Beba Premium, ale dala jsem mu probio kapicky a zlepsilo se to. Nekde jsem cetla, ze by se malym detem nemeli moc mlicka stridat, protoze jim vzdycky nejakou dobu trva nez si na to mlicko zvyknou.

Zuzi, prist rok asi fusak potrebovat nebudes, to bude Veru chodit a buhvi jestli bude chtit byt v kocarku, kdyz je takova dracice :wink:

Andy, super nakup! Je fakt, ze to tam maji levnejsi nez tady. Manza ma jet v lednu na sluzebku do Nemecka, tak taky dovali nejake prikrmy pro prcka, protoze to tam vyjde levnejs :slight_smile:
13. pro 2009 v 18:21  • Odpověz
jani, přítel na večírku byl od začátku, aby dovezl nějaké lidi, co se tam neměli jak dostat, šéf mu volal někdy minulý týden, jestli tam půjde. On je takhle rozváží každej rok, nepije, takže mu to nedělá problém :grinning: On je do řízení celej žhavej, za volantem není na krok línej :grinning: :grinning: V hluboké korbě se jí fakt líbí, vždycky tam usne. My máme velkou korbu - 82cm vevnitř, takže do jara tam vydrží stopro :grinning: :grinning: Navíc, když se jí vleže nelíbí, tak jí zvednu hlavu a je to :slight_smile: Obývák i kuchyň vám blýsknu, jen nějak není čas, no :frowning2:
andy, ty příkrmy jsou fakt o dost levnější, ale nám by se to taky nevyplatilo :frowning2: To jste toho stihli docela dost, dvě země za jeden den :grinning:
peti, mně Verča taky zblajzne celou skleničku masozel. příkrmu a pak celou velkou skleničku přesnídávky :grinning: A jinak teda, když bude minus deset, tak už ven ne? Tak to se asi v zimě zvencnu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. pro 2009 v 19:22  • Odpověz
zuzí to jíme stejne.. :wink:
no přes zimu se má jít ven v dobe,kdy je nejtepleji,takže přes poledne a po obede,pokud chceš na dýl..
prave s malími detmi se má jen do -5..už zase nejsou uplne miminka,tak mužeš i přetahnout,ale ne moc na dlouho..
taky už blazním,jak je ted taková zima,pořad doma s deckama,já na tohle nejsem tip,musím pořád neco delat :grinning:
13. pro 2009 v 19:29  • Odpověz
zuzi tak manza ty manzelky stahuje pres rapidshare - jsou to pry nejake piratske stranky :stuck_out_tongue_closed_eyes: . musis tam mit zrizeny ale ucet - zkus juknout - pry to ale neni nejake easy tak nevim - ja to neznam tak moc neporadim :confused:
13. pro 2009 v 19:52  • Odpověz
zuzi, neboj se, to na FB je sranda, to mám schválně :grinning:
13. pro 2009 ve 20:34  • Odpověz
monco co mas na fb :slight_smile:
13. pro 2009 ve 20:46  • Odpověz
andy, jsem se lekla, jsem si říkala, že místo výletu se událo něco jiného :grinning:
peti, díky moc za informaci :slight_smile:
13. pro 2009 ve 20:49  • Odpověz
jaani, jsem si tam chtěla udělat z kamarádů srandu a to je na hodně dlouhý vyprávění a změnila jsem si tam rodinný stav a zuzik se lekla :grinning:
Jinak Polsko, Německo jsou v Hrádku jen kousek sebe :wink:
Kikča my sní taky celou velkou k obědu a k sváče, jogurt už taky celý skoro a dnes dala i kaše ze 150 vody, jen s tím mlíkem zase bojujem :frowning2:
13. pro 2009 ve 20:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.