• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Zuzi Julinka je roztomila - ta druha fotecka jak spuli rtiky nema chybu :grinning: Me Melinka taky obcas skyta. No me to dela hlavne kdyz je prejezena, protoze skyta a pak ublinkava a driv jak byla mensi tak to bylo i tim ze ji byla treba zima, jsem ji zabalila do deky nebo poradne do zavinovajdy a prestala, takze u nas to byly tyhle varianty, ale na to prejezeni nic nezabralo. Ani zapit to - nekdy pomohl dudlik,ale vetsinou to pak odeznelo samo a Melinka u toho byla nevrla protoze se ji to nelibilo. :frowning2:
29. dub 2009 v 09:09  • Odpověz
Zuzi Julinka je krasna moc gratuluji :slight_smile:
Holky tak nas malej me pres den naspi max 4hodiny ale v noci spinka jak dudek. Takze jsem v pohode a je teda pravda ze diky tomu moc nestiham. Ale uvarit vyprat a vyzehlit jo. No horsi je to s uklidem domacnosti. to delam az prijede manza z prace a hlida chvili maleho. :grinning:
Tak at je Anittce brzo lepe
29. dub 2009 v 09:27  • Odpověz
Zuzanka, Julinka je roztomila! A ty vypadas v pohode :slight_smile:
Jinak my taky hodne casto skytame. Dr. mi rikala, ze je to tim, ze bud se preji, nebo ze hlta. No, Honzula spis hlta, protoze neblinka. Jinak ja se ho snazim nosit a poplacat po zadickach, ale stejne to nepomaha, obcas prdnu dudlika, ale vetsinou cekam, az to odezni a snazim se ho nechat se vyvysene poloze treba na kojicim polstari...

Zuzanka, napis mi prosim do IP kdy se mala narodila. At aktualizuju albicko Jarnacku. Nejak nemam cas docitat :sweat_smile:
29. dub 2009 v 09:36  • Odpověz
Díky za pochvaly :slight_smile:
Jo Jani taky občas zkoušíme to ještě zapít. Pomohlo to jen jednou. Stejně většinou nechám Julinku baštit jak dlouho chce (sme ale rychlý, max deset minut a stačí jí to), takže pak už pít nechce. A co je kouzelný, že mi skoro vždy u kojení usne :grinning: A pak moc nekrká. Je to dáma no :grinning: :grinning: V noci se to ale hodí, že po krmení dál spinká.
29. dub 2009 v 09:45  • Odpověz
hrusti já sem naprosto v pohodě. Nejprve sem měla obavy, asi jako každá, jak to budeme zvládat, ale fakt je to super. Stíhám všechno - zatím :slight_smile:
29. dub 2009 v 09:46  • Odpověz
ahoj holky, koukám a tiše závidím, jak vám ti vaši drobečci spinkají. u nás pavlík vydrží cca 3 hod, ale to jen když je v kočárku. Jinak doma se dožaduje pozornosti a vydrží spát tak 1/2-hodku. No a v noci jak kdy, třeba dneska tragédie :confounded: usnul v 20:30 do 21,30, pak jsme uspávali, pořádně zabral až asi okolo jedný, chrupčil do tří a pak ho začali trápit prdíky a byl vzhůru do 6. V šest při přebalování pustil kakací nálož, až to stříklo na mě, koberec i zeď, takže fakt mazec.
Teda holky, jak to s tou váhou děláte?! já přišla z porodnice se 7-8 kg navíc a ty mám doteď. A to kojíme jako divý...každý den s kočárkem, doma se nalítám, moc se nevyspím a ony se mě drží jako klíště
29. dub 2009 v 10:00  • Odpověz
Map tak to si užiješ. Já když měla malou první noc u sebe v nemocnici, tak sem po půlnoci nakrmila a do dvou uspávala, byla sem z toho hotová. Pořád plakala a já nevěděla co dělat. Přitom on ase mrška chtěla asi jen chovat.. To není nic proti tvé dnešní noci. Malá se budí naštěstí po třech hodinách...
JInak s tou váhou, sem docela v šoku. V nemocnici sem nechala 7kg a teď za ten týden, co sem doma, sem zhubla další dvě. Takže mám už jen tři navíc :astonished: nečekala sem že to bude takový fofr.
29. dub 2009 v 10:15  • Odpověz
Ahoj holky,
z čeho té Anitce je tak špatně, z narkózy? Chudák, už aby jí bylo dobře a byla doma, ta už je tam v té nemocnici skoro 3 týdny, ne? To je děs.
Koukala jsem do albíčka jarňáčku, holky, to je miminek, fakt skvělý, tak to jsem zvědavá, kdy to uzavřu já, zatím se nic nechystá, ale perfektně od Vás nabírám zkušenosti :slight_smile:. Včera jsem se školila, mám pár DVD o kojení, péči o dítě a takové, takže jsem koukala a snažila se to všechno zapamatovat.
Jo a jak jsem Vás tak četla, tak skoro každá občas použijete odsávačku, ať už po císaři kvůli rozkojení, nebo že malinký nechtějí sát z prsu, nebo že máte mlíka moc, nebo málo a tak, tak jsem nakonec nečekala, jak se řiká až po porodu a koupila si odsávačku už teď. Vybírala jsem dlouze a nakonec koupila Medela swing a vypadá teda perfektně, je naprosto tichá, má 2 fáze a několik rychlostí k oboum fázím, tak jsem z ní zatím nadšená.
K.
29. dub 2009 v 11:01  • Odpověz
Teď sem si přečetla o Anitce... že by měla stejný problém jako já? Ona rodila taky císařem?

Hrusti zeptej se jí, jestli nemá zablokovaný krk, nebo bolesti krční páteře při chození. Mě taky třeštila hlava, zvracela sem + ten krk. Zkoušeli mi to rozehnat práškama. Nakonec mi poslali anesteziologa, ten navrhl krevní zátku - která se píchá opět do páteře a za půl hodinky to bylo v pořádku, naprosto. Možná bys jí to mohla vyřídit.
29. dub 2009 v 11:08  • Odpověz
Ahoj holky,
tak dnešní noc byla úžasná. Malá se naposledy napapala v devět, pak jsem ji do půl desáté uspávala a probudila se až v jednu. To byla do půl třetí vzhůru, ale pak spinkala až do sedmi. To jsem ji přebalila a spinkali jsme až do devíti :slight_smile: Takže nádhera - kéž by to tak bylo každou noc :slight_smile: Teď tu usilovně tlačí a kření se u toho jako divá. Asi se těší, až ji maminka zase vybalí z plenky a ona ji totálně pokaká a počůrá :slight_smile:
29. dub 2009 v 11:47  • Odpověz
Ahojky, zuzik to je super, vypada to ze uz se ji ten rezim prevratil :slight_smile: Zuzi pekny fotecky, Julinka je kocka :wink:
Vikul u nas vari manza. Ja si neco ukuchtim na obed, ale nic slozityho max si neco usmazim nebo tak. Ale jak nejim maso tak by to manza stejne nejedl. No a vecer my nemame teply vecere. Vetsinou syr, zelenina, nebo ja krupicku (no tak ta je tepla :slight_smile: nebo si manza neco ukuchti. A o vikendu vari on.
Me malej taky pres den moc nespi. Ale v noci spi suprove, vzbudi se jen na papu, nakrmime a hned usina.
Jo a stve me ze spi v kocare kdyz se jezdi, ale jak zastavim tak je hned vzhuru :frowning2: Takze ma naivni predstava ze ho necham po prochajde na terase a on tam bude jeste chrnet se bohuzel neuskutecnuje.
Map tak to je sila. Pavlik je sikovnej az na zed. Znama mi to taky rikala, ze se to jejimu synovi zadarilo a myslela jsem si ze keca :grinning:
Zuzi deset minut? ty jo to jste rychlici. My pijeme tak pres dvacet minut. Jo a ze zacatku jsme taky skytali skoro furt. U nas to bylo z prezirani.
29. dub 2009 ve 12:54  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj holky! mě berunka zase zlobí. asi ví, že zítra jdem k dr. na váhu, tak se rozhodla, že dnes nebude papat. v jednu dala 90ml, před šestou 70ml, v deset 30ml a teď jen 50ml :unamused: co jí zase je? pořád jako tlačí i u jídla se chruje jak blázen, je červená jak rak. přitom prdí a kadí docela dobře.
chudák anittka, snad ji bude dobře. já po epi žádný problém neměla. jen po drenu a cévce :unamused:
zuzanka, julča je kočka :slight_smile:
29. dub 2009 ve 13:05  • Odpověz
Já Zuzi malou právě přebalila a nakrmila a ona se mi totálně prokadila až ven. No bylo to skoro na koupání :grinning:
29. dub 2009 ve 13:16  • Odpověz
Anitky je me lito.

Andy a nema prdiky? My dnes byli u DR a rikala jsem ji ze mame prujem a mala v noci z niceho nic zacala plakat tak rikala ze tohle byva pri prdikach, ale kaka a prdi normalne taknevim ale je fakt ze vcera jsem delala salat a dala jsem tam i zeli tak mozna ji to tlaci.

Jinak jsme za 14 dnu pribrali 380 gr, takze uz nastesti nepribyva nadmiru ale docela v norme. Ma 5,550 takze same petky - snad je nebude nosit i ze skoly :sweat_smile: Jinak zahlenena uz moc taky neni takze zabaly asi zabraly a je ok. Ted papam, malou nakrmim a pujdeme ven - ja natirat okna a ona do kocaru na zahradu :grinning:
29. dub 2009 ve 13:48  • Odpověz
Díky za chválu Julinky :slight_smile:
Tak to jsem ráda, že nejsme jedilný škytalky. Měla sem docela starost, co dělám špatně. Taky mi bylo řečeno, že to může být z přejídání, ale copak se může za těch deset minutek tak přejíst? Hlavně nemám kontrolu, kolik zbaští, takže ji opravdu nechávám, dokud se sama nepustí.
29. dub 2009 ve 14:01  • Odpověz
Zuzi muze to byt z prejidani - me mala uz od malicka ji jen tak 10 minut. nekdy si usmysli jist treba pul hodky ale vetsinou za 10 minut odpadne - pres noc ji staci tahat jen 5 minut a je tuha :grinning:
29. dub 2009 ve 14:05  • Odpověz
Ty Jani, teď mi došlo, jak tu píšeš, kolik ste přibrali, že malá přibrala za pět dní 300g... Sice se pak tedy pokadila, takže měla o něco míň, ale i tak je to ve srovnání s vámi dost..
29. dub 2009 ve 14:05  • Odpověz
Když ona je tak maličká, že sem ráda že tak baští a přibírá. No v Po jdem k dr. na kontrolu, tak uvidíme, kolik zas přibrala a co mi dr. poví
29. dub 2009 ve 14:07  • Odpověz
Ona vlastně miminka ze začátku přibírají víc že jo?
29. dub 2009 ve 14:11  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem si dala do albíčka konečně nějakou koláž s davídkem ještě dodám :wink:
29. dub 2009 ve 14:15  • Odpověz
Zuzi nase ze zacatku taky hodne pribyvala - ono to tak asi je ale pokud je to jen z kojeneho tak to nevadi ale spis naopak - tak me to rikala teda aspon DR protoze mala mela oproti ostatnim vzdy trojnasobek vic :grinning: Ted uz je docela v norme ale jsem rada - sice ji rikam ze je jak spekacek ale lepsi nez kdyby me papat nechtela. Davam ji jak si rekne - pres den vetsinou po dvou hodinach protoze pres noc porad spi :sweat_smile: tak aby to dohnala. :grinning:
29. dub 2009 ve 14:19  • Odpověz
Taky si řikám, radši pěkný baculatý miminko než hubeňourek, kterého musíš přemlouvat, aby baštil.
29. dub 2009 ve 14:30  • Odpověz
jj, holky. to je pak hrůza, kord, když přibere tak 100g za 10dní a ještě je to pidižlík, jako my :unamused:
jaani, asi je má,ale z čeho? prej to bývá hodně z nutrilonu, tak budu muset asi přejít, jenže já ještě dávám svoje mléko. kéž bychom taky měly 300g, ale my budem mít s bídou tak 150g a to ještě přeháním za 6dnía to docela od pátku večera jedla, až dnes zase zlobí. bojím se, že bude pořád tak malinká, už mě to unavuje to přemlouvání a to bolení :cry: :cry:
29. dub 2009 v 15:41  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem zpátky z kontroly, máme obříka, doktor ho asi 5x přeměřoval a řikal, že jsme mu vyjeli z tabulek. Prej vůbec nevypadám na 5 kg miminko, dneska měl 4 650 g, no jestli budu týden přenášet, tak fakt bude 5 kg a předběhnu Vás aspoň v té váze, když ne v termínu porodu. Dneska mi točili monitor a dělali ultrazvuk a zítra ráno jdeme na klasickou prohlídku.
Začínám si myslet, že ty oblečky 56-58 nám budou malé.
K.
29. dub 2009 v 16:21  • Odpověz
map, mně malá spí tak napůl. Určitě to není spáč, že napapáme a spinká, to ne, ale zase to není tak, že by jen koukala, chtěla pozornost a brečela. Mxslím, že kdyby nebylo toho bolení, tak hezky spinká víc, ale mám vyzkoušeno, že ráno kolem 7-8krmení ještě zabere a je tuhoň, že na další papání musím budit, tak v tom čase se snažím udělat toho nejvíc, pak už nevím jak to bude. A s těma kilama....no, já tu furt brečela, že přibírám a nevím z čeho, takže jak rychle přišly, tak jsem ráda, že i tak rachle odchází. Já měla fakt 22kg nahoře.
29. dub 2009 v 16:22  • Odpověz
Andy a nutros ti basti? Pokud jo tak bych se na to vyprdla a davala ji nutrilon.
29. dub 2009 v 16:24  •  1 dítě  • Odpověz
Marek Davidek je krasnej ten se Vam povedl.
29. dub 2009 v 16:28  •  1 dítě  • Odpověz
misi děkujem , je fakt kouzelnej, ale dnes se mi nějak osypal, tak nevím zda to není z nutrilonu ale je mi to divné když ho dostává od neděle, spíš jestli to není třeba z olejíčku když ho mažu jelikož se loupe, nebo z prac. prášku :unamused: ale jinak je fakt zlatíčko naše, už ani prcinka mě nebolí :grinning:
Karco: jsem tě předběhla vid ? promin, ale ty nás zas předběhneš ve váze :grinning:
My přibrali od včerejší ko u dr. 20g tak nevim nevim ale aspon že to jde nahoru máme už 3,8kg tak už bude snad vše ok.
Jinak do porodnice přišla ta pitomá tchýně, neomluvial se nic, dělala že se nic nestalo ani se mnou teda moc nemluvila ale první co bylo že si vzala mobil a hned fotila s bleskem skoro až před obličejem Davídka tak jsem ji pěkně seřvala tak čuměla jak tele.
Pěkně mě rozhodila až sem tam ztratila mlíčko pro malého , kéž bych ji už nemusela vidět, manžel z ní také nebyl moc nadšený :unamused:
29. dub 2009 v 16:48  • Odpověz
mareko Lucinko moje :slight_smile: Davídek je nádhernej!!!!!a pyšnej tatínek také :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:

ještě jednou gratulujeme J+M :wink:
29. dub 2009 v 16:53  • Odpověz
Marek, tak teď jsem jukla na fotečky a je opravdu kouzelnej, moc se Vám povedl. Z mlíčka si nic nedělej, Nutrilon je taky dobrej, hlavně aby malej rostl a byl spokojené miminečko.
29. dub 2009 v 17:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.