• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
marek, jj je kouzelnej :dizzy_face:
misi, baští, ale má bolení po něm. jedinně přejít na comfort nutrilon, ten je proti kolikám i.
29. dub 2009 v 17:15  • Odpověz
Mareka, prcek je roztomily :slight_smile: Nic si z mlicka nedelej, ja ho taky nemam. Krmime Beba HA a zatim to musim zatukat, ze prckovi moc chutna a brisko neboli, jen skyta. Tedy vcera mel asi prvni malou koliku, kroutil se tady jako blazen, az jsem z toho byla zoufala. Jinak dneska se mi budi docela brzo, nekdy uz i po 2,5 hod., tak se snazim ty 3 hod. rozestupy dodrzovat, protoze by ho pak bolelo brisko, kdyz by se cpal moc casto a hodne. Dneska jsme byli poprve kocarkovat a ted chrni v kociku v chodbe, tak cekam, az se probudi a pak chci koupat. To bude bojovka :grinning:
29. dub 2009 v 17:24  • Odpověz
Teda holky ja se furt snazim kojit a dokrmovat. Andy krmim taky nutrilonem HA1 a malej je docela v pohode. Jen me pani dr rekla ze pribirame kvuli te kombinaci docela dost. Prej to je jako bych mu davala knedlo vepro zelo. Coz ja mam ráda :grinning: . No tak jsem mu ubrala drobek prikrmu, ale mam pocit ze to moc nepomuze. Malej je proste zravec a jsem zvedava pristi pondeli na tu vahu u dr.
Holky jak jste dopadli na kyclich. Ja jdu s malym pristi ctvrtek a doufam ze bude po manzelovi a bude je mit v poradku :slight_smile:
29. dub 2009 v 17:36  • Odpověz
Mareko hezke fotky. Malej je fakt sladkej :slight_smile:
Hrusti ty jsi teda kojeni uplne vzdala? Me totiz prijde ze mlecko se me jakz takz zacina delat az ted a to jsem skoro 3 tydny po porodu :angry:
29. dub 2009 v 17:38  • Odpověz
bobas, a Vy máte alergie v rodině, že dáváš ha? Já přemýšlím kvůli prdům o Comfortu. Kolik tak malý kolikrát denně vypije?
Jinak kyčle oki, máme dávat 1plínku, ale dr.říká, že když je pidižlík a dávám pampersy od 3kg, tak splní ten účel stejně jako jedna plína, takže nedávám...
29. dub 2009 v 17:53  • Odpověz
ahoj holky,

Tak máme za sebou kontrolu u ortopeda a zádíčka(jak měla tu bouličku)má Kačenka v pořádku,prý je to normální obratel :slight_smile:
Dnes jsme byli na KO u dětské a už máme 4,045g,takže i když trochu blinkáme i když musíme dávat před kojením lžičku NUTRITONU na zahuštění tak pořád hezky rosteme.Ted se malé taky udělali na tvářičkách pupínky a dostali jsme na to vodičku na otírání(jsou to škaredý potníčky)Takže ted moc nefotíme :grinning: :grinning: ba ne, fotím jí každý den :dizzy_face:

Jinak dnes mě nechala Kačenka i vyprat,pověsit,vyžehlit a uklidit,tak jsem moc ráda,jinak moc spánku přes den nedá,ale v noci se budí jen na papu :slight_smile: Jinak teda začala být hodně hlučná,hlavně když jdem ven :sweat_smile:

Bobas-my na kyčlích taky oká :slight_smile:
Karca-tak to bude macík :slight_smile: už se těším co v bříšku schováváš(tipuju klučíka) :slight_smile:
Marek-taky máte teda macíka,ale je roztomilej :wink:
29. dub 2009 v 19:21  • Odpověz
Bobas, posledni dny v porodnici jsem prikladani vzdala, potrebovala jsem se dat dohromady, aby nas pustili. Ale ted se snazim doma prikladat, do toho zkousime nekolikrat denne odsavat, ale zadne valne uspechy. Vcera jsem tu mela dr. a ta rikala, ze to mam jeste behem sestinedeli zkouset, aby prcek treba malinko ode mne vysal, protoze je to dobre pro prcka. Na kycle jdeme 14. kvetna, tak jsem taky zvedava.

Andy, my davame Beba HA, protoze tim krmili prcka v porodce, tak jsem nechtela menit znacku. Jinak mi rikali, ze ho mam krmimt but Nutrilonem HA nebo Bebou HA, pry je to specialne pro novorozence.
29. dub 2009 v 19:22  • Odpověz
buni, teda pěkně rostete taky :slight_smile:
hrusti, já četla, že Beba HA je ta standart, ale Nutrilon Ha je speciálně pro rodiny, kde se má předcházet alergiím a nemělo by se to jinak dávat, tak tomu už fakt nerozumím. Já mám obyč Nutrilon Imunofrodis, ale možná přejdu na ten Comfort. Jinak ta Tvoje Beba docela zní dobře. Nejen, že je i proti alergiím, ale i zároveň je šetrná ke střevům miminka a předchází kolikám, takže to vypadá dobře. Chci se zítra poradit s dr. jestli bych neměla změnit. A v tom mlíčku souhlasím, i kdyby trochu měl od Tebe prcek dostávat láhví odstříkaného mlíčka, furt mu to něco dá :wink:
29. dub 2009 ve 20:12  • Odpověz
holky tak gratulace k uspešnym kontrolam :wink:
marek prdoch je šikulka :slight_smile:
karco nam u Elin tvrdili že bude taky obřík a mela přes 3 kg a chodila v 62 :grinning:
tak jsem moc zvedava jak to bude u vas
29. dub 2009 ve 20:13  • Odpověz
Ahoj holky, tak dnes je opět krušná noc. Manžel ještě teď malou uspává a já slyším z ložnice křik, takže to není moc úspěšné. Já nevím, každou noc máme takovou.
K večeru ji kojím po hodině z obou prsou a stejně jí to nestačí a já už potom nemám vůbec mlíčko a nestačí se mi dělat. No a ldyž se večer vzbudí, hned začne honit a hledat prso.
Přes den spí max. 3 hodiny a v noci je to v pohodě, budí se 3x za noc, nakrmíme a hned usne.
Už jsem bezradná.
Mě je jí tak líto, když pláče.
29. dub 2009 ve 21:32  • Odpověz
bemo, chuděrka malá :unamused: ta naše se zase už hoďku kroutí. udělala jsem cviky s nožičkama, namazala, namasírovala bříško, dala pytlík s třešněma, ten teda měl n chvíli úspěch. sice nebrečí, ale je vzhůru a pořád má ataky, chuděrka :pensive:
29. dub 2009 ve 22:37  • Odpověz
ahojky,
Mareko hezké fotečky..
Karco, tedy máš opravdu macíka :grinning: Tak ať už se ho dočkáš v náručí..
Nám je naopak všechno oblečení velký, máme jen troje dupačky, které jsou Julince akorát :slight_smile:
Já mám naopak mlíka na rozdávání, zrovna včera sem řikala, že bych ho moc ráda darovala nějaké mamince. Sama sem vyrůstala na mlíčku od mamky známé..
30. dub 2009 v 09:59  • Odpověz
zuzi, no Vy jste na tom podobně jako my. Malá měla 46cm a 2650g, pak spadla a teprva před týdnem došla na porodní váhu, tak já doufám, že dnes to bude o dost víc, papá už lépe. Všechno nám je taky velký. Jen jedno body 50, ale to už se mi zdá nějaký podezřele malý. Navíc máme jen pár věcí v 56 o něco víc v 62 a pak skoro vše v 68, ale v tom už moc plave, takže pořád peru dokola.
Jinak psychopárty byla včera do půlnoci a ráno od 7do9, zas prdíky. Teď jdu k dr. a chci to fakt řešit, protože mi jí je fakt líto.
jaani, jsem si po vzoru Tebe objednala zachytáívač mléka, když odstříkávám, tak mi z druhého prsa toho teče, tak už nepřijde žádná kapka nazmar, a že já ji potřebuji :slight_smile:
30. dub 2009 v 10:15  • Odpověz
Bemo, Andy, koukam, ze si s princeznama pekne "uzivate" :frowning2: Honzula nastesti zatim na prdiky netrpi, porad cekam, az to prijde. Akorat dneska a vcera mel ridkou stolici, trosku do zelena, tak nevim. Predtim mel takove tuhe zlute bobiky :rolling_eyes:

Mam pujcenou rucni odstrikavacku a je to naprd. Dneska mi manza jede pujcit elektrickou od Medely, tak jsem zvedava.
30. dub 2009 v 11:06  • Odpověz
Ahoj holky,

ja od rana v jednom kole. Rano jsem navarila, uklidila a v 9 jsem malou supla do kocarku a ja sla makat do domecku. Ted jsem ji nakrmila a hodila na chvili do postylky abych Vam mohla napsat par radku. :grinning:

My meli vcera poprve trapeni s prdikama. Ty jo vubec vam to nezavidim. Ja blba totiz dala do salatu i zeli a to to cervene a mala se kroutila a plakala - ale fakt histerak. Nejdriv jsem nevedela z ceho to muze byt protoze to vazne bylo poprve ale pak me to trklo a dali jsme ji sab simplex a do 5ti minut klid. Tak teda syrove cervene zeli uz nikdy. To bile ji nevadilo to jim normalne tak nevim. Ale jak usnula tak uz to bylo ok. Dneska prdi o sto sest - asi dohani ten vcerejsek kdy ji to neslo :grinning:

Andy sberace jsou dobre. Ja je vyuzivam hodne - i kdyz jsem sla treba doobchodu tak jsem je supla pod mikinou a nasbirala jsem toho moc, a jeste me spousta vytekla ven. :frowning2: Ze zacatku jsem ale misto nich pouzivala obycejnou sklenici protoze ty sberace to nestihaly brat. :grinning: Ted uz to tak nejak stridam protoze mala toho dost vypije tak je moc uz nepouzivam. :wink:

Hrusti my jsme dri taky meli obcas stolici do zelena a ridci - ty michane vajicka je ale spravna stolice - ale kdyz jsem to dr rekla ze ma obcas i tu zelenou tak rikala ze to nevadi a ze hodne zalezi co snim. No a ze ja jim vsechno tak to neresim :grinning:

Holky me se asi ted menilo mleko ci co protoze mala uz tak tyden smrdi jak stary chlap - je fakt radost ji prebalovat. Kamaradka rikala co ma stejne stareho kluka ze ma to same - tak jestli je to u vsech tak se mate na co tesit. :grinning:
30. dub 2009 v 11:58  • Odpověz
Ahojky holky,přišla jsem si pro menší radu,prali jste hračky co jsou z plyše,jako třeba spirálka na postýlku,nebo hračky z kolotoče?
Karco ještě pořád nic?Ty jo to teda bude cvalíček :wink:
30. dub 2009 ve 12:05  • Odpověz
Jaani, my jsme vcera davali nejaky ten vitamin od dr., tak to ma prcek asi po tom. Snad to bude dobry.
S tim zelim jsi fakt dobra. Melinka musi mit dobre zazivani, kdyz ji zeli nevadi, jen to cervene. Ja tim ze nekojim, tak se nemusim omezovat v jidle :slight_smile:

S tim smradem jsem tedy zvedava. To bude zuzo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. dub 2009 ve 12:16  • Odpověz
Andrea, ja jsem spiralku prala, ale ty hracky z kolotoce nee. Nejake hracky jsme jeste dostali, takze to postupne vyperu, prckovi to stejne jeste ted davat nebudu, protoze by z toho nic nemel :slight_smile:
30. dub 2009 ve 12:24  • Odpověz
Jeste jsem se chtela zeptat ke koupani. Me rekli v porodce, ze mam koupat kazde dva dny. Chci se zeptat, jak casto koupete vy a jestli mezi koupanim prcka omyvate. Ja vetsinou mu omyju prdku, kdyz je hodne pokadeny, pod vodou, ale celeho nee. Ted jak bude vedro, tak ho budu muset asi omyvat, aby chudera nemel pupinky. Mne docela v te porodce nastvali, ze cloveku reknou prd jak pecovat o mimi a ted se tady v tom placam. Nastesti ze je Konik :grinning: :grinning: :grinning:
30. dub 2009 ve 12:28  • Odpověz
ahoj holky :wink:
jani u nas je smrade při prdení jak od stareho chlapa :grinning:

hrusti nam řikali koupat každy den,ale dr řikala ob den,miju mu jen zadek,hlavne nepouživat moc kosmetiku,ja davam do vody od nivei a ted mam novou proti alergickou řadu z konopí od Cannadermy a je suprová
ony ty pupinky jsou hodne z přehřatí,jenže pokažde neodhadneš co oblect.

andy my mame 50 a je vetší,ja jsem hodne objednala z mimibazaru za par kaček a pak to šupnu do porodky,až mu tio bude malé ,kolik mate vahu,šli jste dneska tuším?
30. dub 2009 ve 12:48  • Odpověz
Ahoj holky,

tak dneska jsem byla zase na klasické kontrole na Bulovce. Odevzdala jsem výsledek z ultrazvuku a doktor mi řekl, že už tam zůstanu, že mimi je strašně velký a že musíme vyvolat dneska porod, takže jsem volala manžovi, ať mi přiveze tašky, ale nakonec, když jsem šla na příjem, tak mi jiná doktorka řekla, že jestli chci, tak mě na chvilku pustí domů a ať přijedu na 16 hod a začneme vyvolávat. Takže jsem ještě doma, v klídku si vezmu svoje věci a zase se vracim. Prej ta vyvolávačka může zabrat až za 3 dny, takže si tam asi chvilku pobudu.

Doktor mi opět řekl, že se na porod nepřipravuju a sama bych neporodila ani do 3 týdnů, tak nevim, to jsem zvědavá, za jak dlouho zabere ta vyvolávačka. Tak mi holky držte palečky, vim, že jste se tu všechny vyvolávaček bály, ale já teda o tom nikdy nic nečetla, takže vůbec nevim, co mě čeká a tudíž se ani nebojim.

Tak za pár dnů už budu na stejné lodi jako vy.

K.
30. dub 2009 ve 13:31  • Odpověz
Karco neboj - znam spoustu holek ktere si vyvolavacku chvali. Dulezite je ze budes mit prcka u sebe :slight_smile: Pisni nekomu sms a at manza vlozi aspon fotky :slight_smile: Moc na tebe s Melinkou myslime :wink:
30. dub 2009 ve 13:34  • Odpověz
holky, my máme doma malou baculatku :slight_smile: :astonished: normálně za 6dní přibrala 255g :confused: jsem čubrněla, takže i s pamperskou má 2955g, to jsme velký holky.prej d. se ani nediví, že ji bolí bříško, že prý to je dost na ní. tak jsme vyfasovaly dávat před papáním 10kapek sab simplexu a místo obyč nutrilonu za 140kč budem dokrmovat nutrilonem comfort, co je proti kolikám a zácpě za 240Kč. to bude mít tatík radost :grinning: tak doufám, že už prdelce bue dobře. při nejhorším půjdem do těch probiotických kapiček. změnu nutrilonu berunka ani nezaznamenala a papala jako obvykle. prý ten comfort je hořčí. jo a ráno ve 4 jsem ji dávala naposledy obyč a normálně 100 vyžahla a koukala, že chce ještě. tak to jsem ji teda nedala, protože vím, že na její bříško by to bylo moc. pak měla dvakrát moje mlíčko a teď jsme dávala až ten comfort.
hrusti, koupu denně, kvůli rituálu, ale nějak se mi začala loupat. čím mažete na to loupání? do vaničky dávám olejíček od J&J, prdelku mažu rybilkou, pak čístím pupík líhem, očka opthalmem a čistím ouška a nosík. Neboj, vy snad ani mít prdíky nebudete. ta vaše výživa je dost na ně dobrá :slight_smile:
andrej, něco jsem prala, co ji přijde do rukou, ale ty ozdoby, co byly nový tak ne.
jaani, jsem na ně zvědavá. já tipuju, že co odstříkávám tak z druhýho vyteče tak 10 a to je škoda, když berunka tak papá. pozdravuj melinku i od kámošky kiky. snad už prdíky nepoznáte, je to bezmoc :unamused:
peto, já už nebudu kupovat. nějak to s těmá pár věcma vydržíme, ale možná tepláčky capáčky koupím, ty jsou dost praktický, mám jen jedny.
taky se vám prcci hodně lekají?
30. dub 2009 ve 13:37  • Odpověz
Ja hracky prala jen ty co byly po me - ty nove jsem neprala - prislo me to zbytecne :sweat_smile:

Jinak my koupeme kazdy den ale kosmetiku pouzivame tak max 3x tydne - zalezi jak se prcek treba poblinka :confused:

Peto to je sila s tim smradem ze? Mala teda smrdi jen pri kadeni ale to tak ze kdyz je pokadena a nekdo si ji pujci na ruky tak ji hned vraci :grinning: Aspon nebude rozmazlena kdyz ji nikdo nebude pestovat :grinning:

Ty jo musim do sprchy - mam tu barvu az ve vlasech :grinning: Holky kdyz jdete do sprchy nechavate prcky samotne? Me prave vzdycky nekdo pohlidal ale ted nejak nema kdo :sweat_smile:
30. dub 2009 ve 13:38  • Odpověz
karca, ani dnešní bouřka by nezabrala? tak hodně štěstí, budem ti s berunkou držet pěstí :slight_smile: písní smsku.
30. dub 2009 ve 13:40  • Odpověz
jaani, když spinká, tak ji nechávám. jinak ne. úplně nejradš jsem, když je v postýlce a mám zaplý monitor.
30. dub 2009 ve 13:41  • Odpověz
Andy gratuluji k uspesne kontrole. Kikinka je sikulka ze takto papa. Melinka zdravi taky - ty jo ted dala mega rochanec do gati. Ona vzdycky kadi kdyz ji a je cerstve prebalena :sweat_smile:

Holky moc rady by jsme vas s Mel poznali. Jsme si rikali ze by jsme koncem cervence/zacatkem srpna dorazili na nejaky vikendik do Prahy - nebudete nahodou nektera mimo?By jsme mohli udelat srazik co rikate? :wink:
30. dub 2009 ve 13:43  • Odpověz
Co takhle 1 nebo 2.8.? Toho 25.7. jsme na dovolene na Vysocine tak to nepujde :frowning2:
30. dub 2009 ve 13:46  • Odpověz
to bylo u nás taky, když byla jen na MM, teď s nutrilonem moc nekaká :unamused: ale to je dobře, jaani :slight_smile: tak já se s taťkou domluvím na výletě.
30. dub 2009 ve 13:49  • Odpověz
Ahojky, ted jsme prijeli z kycly tak vse ok. Tam bylo miminek, jsme dlouho cekali :frowning2:
Bemo, Andy to musim byt mazec ty prdiky. Ja vcera experimentovala a zkusila si dat pizzu. No uz radsi ne. Evidentne mu nesedlo to testo. A jecel jak sirena, dala jsem mu sabik a do pul hodky byl klid. Pak spal jak drevo pet hodin. Od ctvrt na devet do ctvrt na dve. To by se mi libilo kdyby mu to vydrzelo. Jinak si zkratil cas jidla. Krmili jsme tak dvacet minut a ted ji 15. Ale asi mu to staci, protoze pak je v pohode.
Andy gratuluju ke kontrole, jste holky sikovny. A ty ses bala, ze nebude pribirat.

Andrea ja spiralku neprala ani plysaky, stejne si s tim zatim nehraje.
Bemo neni hodina krmeni moc? Me rikala laktacni poradkyne, ze pokud se pije dyl nez pul hodiny tak pry si uz mimi spis s tebe dela dudel. To krmis hodinu dohromady nebo z kazdyho hodinu?
Je fakt ze my ze zacatku krmily dohromady 45 minut. Ale pak to celkem rychle asi po tydnu zkratil.

Hrusti my koupeme ob den. Jani teda mala je fakt dobra, ze snasi bílý zelí, to Eli by to nezkousl :slight_smile:
30. dub 2009 ve 14:04  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.